Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok. Úgy tudom H Astraban is volt kereknyomas érzékelő DDS gomb. Ez milyen nyomáscsökkenés esetén jelez? Nekem 2010-es Meriva B van és hosszan nyomva kiírja hogy resetel de igazából sose jelez ha pl 2-3 tizedet csökken a nyomas hónapok alatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórum tagok,

 

Tudnátok nekem abban segítnie hogy a műszerfalon felvillan a következő lámpa. (sárga színű autóformájú jel villáskulcssal). Az autó típusa Opel Astra H kombi 1.7cdti 101le 2008  -as évjárat. Már körülbelül 8 hónapja van meg az autó és eddig kétszer jelent meg az a jel. A két megjelenés között eltelt vagy 5 hónap minimum. Utána amikor megjelent müszerfalon az a jel azután leállítottam majd elindítottam és eltünt. Esetleg valami ötlet mi okozhatja/okozhatta?

Előre is köszönöm.

Üdv,

Balázs

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, painkiller írta:

Sziasztok Fórum tagok,

 

Tudnátok nekem abban segítnie hogy a műszerfalon felvillan a következő lámpa. (sárga színű autóformájú jel villáskulcssal). Az autó típusa Opel Astra H kombi 1.7cdti 101le 2008  -as évjárat. Már körülbelül 8 hónapja van meg az autó és eddig kétszer jelent meg az a jel. A két megjelenés között eltelt vagy 5 hónap minimum. Utána amikor megjelent müszerfalon az a jel azután leállítottam majd elindítottam és eltünt. Esetleg valami ötlet mi okozhatja/okozhatta?

Előre is köszönöm.

Üdv,

Balázs

 

 

 

 

 

El kell menni és ki kell olvastatni!

 

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, painkiller said:

Tudnátok nekem abban segítnie hogy a műszerfalon felvillan a következő lámpa. (sárga színű autóformájú jel villáskulcssal). Az autó típusa Opel Astra H kombi 1.7cdti 101le 2008  -as évjárat. Már körülbelül 8 hónapja van meg az autó és eddig kétszer jelent meg az a jel. A két megjelenés között eltelt vagy 5 hónap minimum. Utána amikor megjelent müszerfalon az a jel azután leállítottam majd elindítottam és eltünt. Esetleg valami ötlet mi okozhatja/okozhatta?

Hát ennyiből nem lehet megmondani és tényleg ki kellene olvastatnod a hibakódokat. Első körben próbáld megnézni pedál teszttel lehetőleg közvetlenül a megjelenés után. (Féket és gázt benyomod és nyomva tartod, majd a gyújtást ráadod (de motort nem indítasz) Ha van, akkor a km számlálón egymás után kiírja a hibakódokat) De ha jól tudom ez csak a motorral kapcsolatosakat listázza. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, painkiller írta:

Tudnátok nekem abban segítnie hogy a műszerfalon felvillan a következő lámpa. (sárga színű autóformájú jel villáskulcssal). Az autó típusa Opel Astra H kombi 1.7cdti 101le 2008  -as évjárat. Már körülbelül 8 hónapja van meg az autó és eddig kétszer jelent meg az a jel. A két megjelenés között eltelt vagy 5 hónap minimum. Utána amikor megjelent müszerfalon az a jel azután leállítottam majd elindítottam és eltünt. Esetleg valami ötlet mi okozhatja/okozhatta?

Most akkor felvillan, vagy hosszabban egve marad? :) 

Tobbszor is volt mar szo hasonlorol, nalam is elfordul. Hibakodot probalj nezni, bar nalam nincs, es arra jutottam, hogy a turbo geometria allitasa nem megy ugy, ahogy kene, amikor sir.

Ha ujra elojon, ne allitsd le, el fog mulni magatol. Illetve kerdes, olyankor jon-e elo, amikor a magyarazat realis lehet (pl. hegynek fol mesz otosben). 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, csaba66 said:

Most akkor felvillan, vagy hosszabban egve marad? :) 

Tobbszor is volt mar szo hasonlorol, nalam is elfordul. Hibakodot probalj nezni, bar nalam nincs, es arra jutottam, hogy a turbo geometria allitasa nem megy ugy, ahogy kene, amikor sir.

Ha ujra elojon, ne allitsd le, el fog mulni magatol. Illetve kerdes, olyankor jon-e elo, amikor a magyarazat realis lehet (pl. hegynek fol mesz otosben). 

 

Szia,

Egy közös tényező volt a mind a két esetnél hogy , hogy párás esős idő után indítottam be, de nem villog hanem folyamatosan ég de nem várom meg hogy elaludjon, hanem leállítottam és el is tünik. De semmi változást nem vettem észre hogy valami baja lenne az autónak tökéletesen jön megy.

Üdv,

Balázs

 

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, painkiller said:

 

Szia,

Egy közös tényező volt a mind a két esetnél hogy , hogy párás esős idő után indítottam be, de nem villog hanem folyamatosan ég de nem várom meg hogy elaludjon, hanem leállítottam és el is tünik. De semmi változást nem vettem észre hogy valami baja lenne az autónak tökéletesen jön megy.

Üdv,

Balázs

 

Szia Csaba,

 

Na most ott tartok hogy minden inditasnal megjelenik es akkor alszik el ha vissza megallok valahol es alapjaraton van, de random valtozhat. Ezeket a hiba kódokat talaltam.

038008 ecn izzito gyertya gyanu de tökèletesen indul es megy a generatorom pedig nem reg lett felujitva 4 honapja.


050074 ecn alltalanos hibat talaltam

 

Esteleg valaki errol tud többet?

 

Előre is köszönöm.

Üdv,

Balàzs

 

Módosítva : painkiller
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, painkiller said:

Szia Csaba,

 

Na most ott tartok hogy minden inditasnal megjelenik es akkor alszik el ha vissza megallok valahol es alapjaraton van, de random valtozhat. Ezeket a hiba kódokat talaltam.

038008 ecn izzito gyertya gyanu de tökèletesen indul es megy a generatorom pedig nem reg lett felujitva 4 honapja.


050074 ecn alltalanos hibat talaltam

 

Esteleg valaki errol tud többet?

 

Előre is köszönöm.

Üdv,

Balàzs

 

http://opelmuhely.com/hibakodok

Link to comment
Megosztás:

8 órája, painkiller írta:

Na most ott tartok hogy minden inditasnal megjelenik es akkor alszik el ha vissza megallok valahol es alapjaraton van, de random valtozhat. Ezeket a hiba kódokat talaltam.

038008 ecn izzito gyertya gyanu de tökèletesen indul es megy a generatorom pedig nem reg lett felujitva 4 honapja.
050074 ecn alltalanos hibat talaltam

Az 50074 szinte mindenkinel megvan, volt itt is szo rola tobbszor, de ez nem jelez a muszerfalon.

Hogy a masik pontosan mi, ahhoz OpCommal,vagy Tech2-vel kene kiolvasni, de az biztos, hogy ezek fuggetlenek a korabbitol, mert az izzitas nem ad hibat menet kozben.

A generator nem erdekes az izzitas szempontjabol. Azt nezd majd meg, hogy minusz tizben is jol indul-e...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Az 50074 szinte mindenkinel megvan, volt itt is szo rola tobbszor, de ez nem jelez a muszerfalon.

Hogy a masik pontosan mi, ahhoz OpCommal,vagy Tech2-vel kene kiolvasni, de az biztos, hogy ezek fuggetlenek a korabbitol, mert az izzitas nem ad hibat menet kozben.

A generator nem erdekes az izzitas szempontjabol. Azt nezd majd meg, hogy minusz tizben is jol indul-e...

Hali!

Az izzító gyertya hiba lehet, mert egy gyertya hibával még vidáman indulnia kell, viszont van utóizzítás, ami hideg motor járását hivatott segíteni, és csökkenteni a károsanyag kibocsátást. Meg kell mérni a gyertyákat multiméterrel,  a pontos értékre már nem emlékszem, de volt itt már szó róla. 

A másik hiba a sebesség jeladó hiba, mást mutat a komputer, mást az óra. A két jeladótól más adat érkezik. Amíg működik az abs, és tudod mennyit csal az óra, nem hiba, szerintem. Annyit meg lehet nézni opcom-mal, hogy jó gumi méret van-e beállítva.

Üdv!

  

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Frankie64 írta:

A másik hiba a sebesség jeladó hiba, mást mutat a komputer, mást az óra. A két jeladótól más adat érkezik. Amíg működik az abs, és tudod mennyit csal az óra, nem hiba, szerintem. Annyit meg lehet nézni opcom-mal, hogy jó gumi méret van-e beállítva.  

No ez is egy olyan dolog, amit eddig nem sikerult pontosan kideritenem...  Nalam mar 5000km korul van a tobblet az ECU javara a km szamlalohoz kepest, pedig jol van beallitva a gumi meret (vagy persze eppen ezert).

Nem tudom, az ABS jeladokon kivul mi masbol tudna barmit is a megtett tavolsagrol, a ket ABS jelado kozti kulonbseg viszont ekkora nem lehet. Raadasul, ha az ECU csak az egyik jeladora tamaszkodna, akkor annak az elromlasa rogton tovabbi gondokat is okozna.
 
Azt tudom elkepzelni, hogy az ECU-ben az alap gumihoz (vajon melyik az?) tartozo nyers adat van, az ora viszont a gumimerettel korrigaltat mutatja.


Valamennyi elteres persze mindig van a ket oldal ABS jeladoi kozott, allitolag erre utal a hibakod, illetve az, hogy torles utan elobb-utobb mindig visszajon. Valoszinuleg csak tul alacsonyra lottek be a hatart, ami folott elojon a hiba.
 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, csaba66 írta:

No ez is egy olyan dolog, amit eddig nem sikerult pontosan kideritenem...  Nalam mar 5000km korul van a tobblet az ECU javara a km szamlalohoz kepest, pedig jol van beallitva a gumi meret (vagy persze eppen ezert).

Nem tudom, az ABS jeladokon kivul mi masbol tudna barmit is a megtett tavolsagrol, a ket ABS jelado kozti kulonbseg viszont ekkora nem lehet. Raadasul, ha az ECU csak az egyik jeladora tamaszkodna, akkor annak az elromlasa rogton tovabbi gondokat is okozna.
 
Azt tudom elkepzelni, hogy az ECU-ben az alap gumihoz (vajon melyik az?) tartozo nyers adat van, az ora viszont a gumimerettel korrigaltat mutatja.


Valamennyi elteres persze mindig van a ket oldal ABS jeladoi kozott, allitolag erre utal a hibakod, illetve az, hogy torles utan elobb-utobb mindig visszajon. Valoszinuleg csak tul alacsonyra lottek be a hatart, ami folott elojon a hiba.
 

Hali!

Még az elején, mikor vettem a kocsit akkor olvasgattam többet erről a dologról, mert bántotta a szemem a hibakód :) A bal hátsó a sebesség jeladó, a bal első un. "menetdinamikai" jeladó. Ha kettő között nagy a különbség, nem tudom a pontos értéket, de az elv megértéséhez nem is szükséges, akkor megjelenik a hibajel. Próbáltam állítgatni a kerékméretet, de a legtöbb az volt, hogy amíg nem mentem városon kívülre nem volt hiba, amint 100 fölött autóztam megjelent. Ebből én arra jutottam, hogy nem % , hanem km/h-t figyel. Az abs működésében nem okoz gondot, mert csak az álló illetve forgó kerék jel kell, sebessége nem érdekes olyan pontossággal, hajtott kerék kipörgésekor ugyan ez.  Ha belegondolsz 300 e futás mellett 5 e különbség nem is olyan sok, nálam 250 e körül, olyan 8 e volt a különbség. Ami még érdekes volt a számomra, az un. "titkos menü" által mutatott sebesség mindig közelebb (1-2 km/h) volt a navigáció által mért sebességhez, mint az óra bármilyen sebességnél. 

Üdv!

 

Link to comment
Megosztás:

54 perce, Frankie64 írta:

Még az elején, mikor vettem a kocsit akkor olvasgattam többet erről a dologról, mert bántotta a szemem a hibakód :) A bal hátsó a sebesség jeladó, a bal első un. "menetdinamikai" jeladó. Ha kettő között nagy a különbség, nem tudom a pontos értéket, de az elv megértéséhez nem is szükséges, akkor megjelenik a hibajel. Próbáltam állítgatni a kerékméretet, de a legtöbb az volt, hogy amíg nem mentem városon kívülre nem volt hiba, amint 100 fölött autóztam megjelent. Ebből én arra jutottam, hogy nem % , hanem km/h-t figyel. Az abs működésében nem okoz gondot, mert csak az álló illetve forgó kerék jel kell, sebessége nem érdekes olyan pontossággal, hajtott kerék kipörgésekor ugyan ez.  Ha belegondolsz 300 e futás mellett 5 e különbség nem is olyan sok, nálam 250 e körül, olyan 8 e volt a különbség. Ami még érdekes volt a számomra, az un. "titkos menü" által mutatott sebesség mindig közelebb (1-2 km/h) volt a navigáció által mért sebességhez, mint az óra bármilyen sebességnél. 

Alapbol impulzusokat szamol, amibol a kerek merete alapjan adodik a sebesseg. Valoszinuleg a hatar ugy van megszabva, hogy legalabb x impulzus elteres masodpercenkent, igy vilagos, hogy nagyobb sebessegnel konnyebb atlepni.

Az 1-3% kulonbseg azert ahhoz sok, hogy ennyivel kevesebbet forogjon az egyik kerek, mint a masik, viszont eppen ilyesmi az elteres a kulonbozo meretu gumik kerulete kozott.

Az ora altal mutatott sebesseg direkt van elcsalva felfele, az analog kijelzesnek szabvany szerint igy kell mukodnie.


 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2007-es H Astra enjoy kombi autóm. Olyan gondom támadt, hogy a fedélzetin illetve a rádión összekeveredtek a gombok. Gyári persze. A balra nyíl lett pl a reg... amúgy kiment az egyik, majd a másik helyzetjelzőm is. Lehet a kettőnek nincs köze egymáshoz. Ez mitől lehet? Tapasztalt már valaki hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

On 3/16/2018  at 10:10 AM, Frankie64 said:

Hali!

Az izzító gyertya hiba lehet, mert egy gyertya hibával még vidáman indulnia kell, viszont van utóizzítás, ami hideg motor járását hivatott segíteni, és csökkenteni a károsanyag kibocsátást. Meg kell mérni a gyertyákat multiméterrel,  a pontos értékre már nem emlékszem, de volt itt már szó róla. 

A másik hiba a sebesség jeladó hiba, mást mutat a komputer, mást az óra. A két jeladótól más adat érkezik. Amíg működik az abs, és tudod mennyit csal az óra, nem hiba, szerintem. Annyit meg lehet nézni opcom-mal, hogy jó gumi méret van-e beállítva.

Üdv!

  

Szia!

 

Eddig ott tart a dolog hogy más ez a hiba kód eltünt (ecn 050074 ) P0500 hibakód. Már csak az utóbbi hibakód áll fent eddig (ecn 038008) P0380 hiba kód. Ezt a hibát minden reggeli első indításnál vagy hosszabb állásidő után megjelenik a műszerfalon majd olyan 10 perc múlva eltünik. Én is amiket találtam hiba lehetősgeket a következők lehetnek.

 

Izzító gyertya

Izzító relé

Vezeték

izzító időzítő

 

Ezeket az oldalakat találtam hozzá. 

https://www.obd-codes.com/p0380

https://www.yourmechanic.com/article/p0380-obd-ii-trouble-code-glow-plug-heater-circuit-a-malfunction-by-brady-klopfer

 

Viszem majd szerelőhöz és elmondom neki a tapasztalatimat. Hidegen is indul -4 -5 fokban csak nagyobb a füst, és ez bizony elég nagy valószínűséggel izzítógyertya probléma vagy az ahhoz kopcsolódó eszközök. Először majd én is kiméretem és ha jól ad le akkor gondolom a relé és a vezetékelések jók lesznek, és akkor izzító gyretya csere lesz. Remélem megoldja majd a problémát. 

Köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv,

Balázs

Link to comment
Megosztás:

13 órája, painkiller írta:

Már csak az utóbbi hibakód áll fent eddig (ecn 038008) P0380 hiba kód. 

Cseréltesd ki az izzítógyertyát és nagy eséllyel megoldódik. Ha 1.7-ről van szó, olyan szerelőhöz vidd, aki ha véletlenül eltöri a gyertyát, utána ki is tudja venni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kiolvastam a hibakódokat a kocsiban (Astra H 2004 1.7 CDTI)

P0704: Kuplung kapcsoló bemenet áramkör üzemzavar CRC (Elektronikus Sebbességtartó) B-010

P0234: Turbó nyomás vezérlő áramkör: -Negatív eltérés B-021

                                                                      -Pozitív eltérés B-021

P1614: -Hibás jelvétel az indításgátlónál, indításgátló B-008

             -Hibás transzponder kulcs indításgátló B-006

P1616: CIM (Kormányoszlop modul) Hibás környezeti azonosító

Valakinek voltak ilyen hibái? és ha igen mit csináltatok vele? :) Köszönöm a segítséget előre is :)

Link to comment
Megosztás:

15 perce, invezz00 írta:

Valakinek voltak ilyen hibái? és ha igen mit csináltatok vele? :) Köszönöm a segítséget előre is :)

Elso korben torolni kell oket, foleg, ha a mukodesben nem eszlelsz hibat. 

Az atmeneti hibak maguktol is torlodnek egy ido utan.

Volt barmi oka annak, hogy kiolvastad, vagy miert ne alapon?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

Elso korben torolni kell oket, foleg, ha a mukodesben nem eszlelsz hibat. 

Az atmeneti hibak maguktol is torlodnek egy ido utan.

Volt barmi oka annak, hogy kiolvastad, vagy miert ne alapon?

az autó letilt 3000es fordulatnál 140-nél nem megy többet de senki nem tud rá semmit ... :(

 

Módosítva : invezz00
Link to comment
Megosztás:

1 perc, invezz00 írta:

az autó letilt 3000es fordulatnál 140-nél nem megy többet de senki nem tud rá semmit ... :(

Ki az a senki? Irodalomtorteneszek? :)

Valoszinuleg nem tiltas, csak a turbo hibaja miatt nem megy tobbet. A tobbi hibanak ehhez nincs koze, a turbo kornyeket kell atnezni...

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, invezz00 írta:

lehet ironizálni csak felesleges :D opel szalonba is csak hebegtek... cseréljem ki a turbót az volt a válasz... csak hogy itt a fórumon valaki már kicserélte aztán nem jár sikerrel... 

Informaciot adni is folosleges... Probalkozni persze lehet egy adag hibakod ideontesevel is, csak attol nem fog megjavulni az autod.     

Erdekes felvetes, hogy "csereld ki a turbot", de egy szerviz tudtommal javit, nem elmondja, mit cserelj ki.

Inkabb atadlak valakinek, aki jobban tud kommunikalni veled, mert nekem -- nyilvan az en hibambol -- sajnos nem megy.

 

Link to comment
Megosztás:

Cseréljem ki alatt úgy értettem ,hogy ők kicserélték volna ha belemegyek (szép összegért)! Azért írtam ide hátha valakinek volt hasonló hibakódja, aztán tud ötletet adni merre kellene elindulni. Lehet megkérdezek egy irodalomtörténészt  ezt javasoltad :D

Módosítva : invezz00
Link to comment
Megosztás:

54 perce, invezz00 írta:

Sziasztok!

Kiolvastam a hibakódokat a kocsiban (Astra H 2004 1.7 CDTI)

P0704: Kuplung kapcsoló bemenet áramkör üzemzavar CRC (Elektronikus Sebbességtartó) B-010

P0234: Turbó nyomás vezérlő áramkör: -Negatív eltérés B-021

                                                                      -Pozitív eltérés B-021

P1614: -Hibás jelvétel az indításgátlónál, indításgátló B-008

             -Hibás transzponder kulcs indításgátló B-006

P1616: CIM (Kormányoszlop modul) Hibás környezeti azonosító

Valakinek voltak ilyen hibái? és ha igen mit csináltatok vele? :) Köszönöm a segítséget előre is :)

Hali!

Ahogy előttem írták töröld a hibakódokat, ami nem törölhető mert "jelen van" üzenet van avval kell foglalkozni. A turbó az már érdekesebb dolog. Csöveket ellenőrizni, levegő hűtőt ellenőrizni, esetleg kimosni, ha nagyon tele van olajjal, de akkor tényleg kuka a turbó :( A nyomás szabályzó ( wastegate) vákumcsövét és működését is ellenőrizni kell. De én mindenképpen keresnék egy jobb szerelőt :) A haveromat egy pici lyuk a turbó és a hőtő közt szívatta hasonlóképp :)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.