Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

VXR-ről származó óracsoport (IPC) mennyiben különbözik a normál európaitól? Nekem Sport gomb és DDS miatt kéne, de egyelőre még csak fontolgatom. A számlapot lehet cserélni? Van vele egyéb szívás, ha át akarom szerelni?

Hogyan tudom meg, hogy hány kilométert mutat, ez az eladó jóindulatán múlik? Jól gondolom ugye, hogy a km állást tárolja az IPC (nem az ECU-ból szedi)? Ha előrefelé kell tekerni, az gondolom kisebb gond, mintha visszafelé. Ha tekerem akármerre is, az kiolvasható lesz majd Opcommal vagy Tech2-vel, ugye (mármint az, hogy tekerve vagyon)?

Köszi szépen!

Imre

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátsó ajtó kábel szakadás: az átvezető gumi belsejét és a vezetékeket szilikon spray-vel évente egyszer be kell fújni (ha még hibátlan, vagy ha ki lettek cserélve a sérült kábelek). A szakadás oka, hogy egymáson megtapadnak a kábelek, a külső íven megfeszülnek, majd egy idő után elszakadnak. Én évente kenem és eddig (10 év) nincs szakadás.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Zsolti25 írta:

Tapasztalatom szerint 7 vezetéket nem lehet elcsúsztatni egymástól, főleg nem úgy, hogy mind ott legyen ahol már nem mozog a vezeték. De most komolyan minek kell egy hátsó ajtóba ennyi vezetéknek menni ?

 

El lehet csak csak ki kell szedni a kábelkorbácsot, és akár 20-30 centis darabokat is bele kell toldani. 

2816955-20180416-4dVGyL.jpg

Ez a csomagtér ajtóm kábelkötege ide is megy pár vezeték, és szoktak törni.

2816956-20180416-FasGA2.jpg

Ez utóbbi nem az én autómról készült kép, én nem vártam eddig.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, koco írta:

Sziasztok!

Hátsó ajtó kábel szakadás: az átvezető gumi belsejét és a vezetékeket szilikon spray-vel évente egyszer be kell fújni (ha még hibátlan, vagy ha ki lettek cserélve a sérült kábelek). A szakadás oka, hogy egymáson megtapadnak a kábelek, a külső íven megfeszülnek, majd egy idő után elszakadnak. Én évente kenem és eddig (10 év) nincs szakadás.

Ez jó ötlet, csak általában mindenki már csak akkor néz rá ha elszakadtak ( én is)addig nem foglalkozik vele. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, koco írta:

Sziasztok!

Hátsó ajtó kábel szakadás: az átvezető gumi belsejét és a vezetékeket szilikon spray-vel évente egyszer be kell fújni (ha még hibátlan, vagy ha ki lettek cserélve a sérült kábelek). A szakadás oka, hogy egymáson megtapadnak a kábelek, a külső íven megfeszülnek, majd egy idő után elszakadnak. Én évente kenem és eddig (10 év) nincs szakadás.

Az évente kenés jó ötlet. Fel lehetne venni a karbantartási kézikönyvbe :)

Nem 7 vezeték van hanem min 12. De lényegtelen.

A szilikon helyett szerintetek tartósabb lehet ha jól bezsírzom ? Vagy az tönkreteszi a gumit ?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Zsolti25 írta:

Az évente kenés jó ötlet. Fel lehetne venni a karbantartási kézikönyvbe :)

Nem 7 vezeték van hanem min 12. De lényegtelen.

A szilikon helyett szerintetek tartósabb lehet ha jól bezsírzom ? Vagy az tönkreteszi a gumit ?

Esetleg egy szilikon csőbe belehúzni? Vagy úgy is megtörik?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott Astra H 1.6. Semmiféle előzmény vagy rendellenes működés közben, reggeli indításnál P0354 hibakódot dobott. Rákerestem, de midenhol egyéb kódokkal együtt jelent meg a kocsiban, nálam csak ez van. Ugyanúgy megy, dudál, kanyarodik, semmi hibajelenség.

Megosztó válaszokat találtam, ezért kérném a segítségeteket.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, MésziPeti írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott Astra H 1.6. Semmiféle előzmény vagy rendellenes működés közben, reggeli indításnál P0354 hibakódot dobott. Rákerestem, de midenhol egyéb kódokkal együtt jelent meg a kocsiban, nálam csak ez van. Ugyanúgy megy, dudál, kanyarodik, semmi hibajelenség.

Megosztó válaszokat találtam, ezért kérném a segítségeteket.

Köszönöm előre is.

4-es henger gyújtás áramkör zavar, lehet haldokló gyertya vagy trafósor is. Ha nem 3 hengerezik egyszer törölni kell a hibát, ha visszajön és megint a 4-es henger, gyertyák ellenőrzése, ha nincsenek szétkopva még próbaképp valamelyik másikkal felcseréled a 4-est, aztán hibatörlés és teszt. Ha újra jelentkezik a hiba és megint a 4-es akkor valószínűleg trafósor, ha vándorol a hiba a másikba ahova tetted akkor gyertya.

Ha nem akarsz vele játszani és nem vagy biztos a gyertyákkal megtett km-ben kicseréled a szettet egyből.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Davee írta:

4-es henger gyújtás áramkör zavar, lehet haldokló gyertya vagy trafósor is. Ha nem 3 hengerezik egyszer törölni kell a hibát, ha visszajön és megint a 4-es henger, gyertyák ellenőrzése, ha nincsenek szétkopva még próbaképp valamelyik másikkal felcseréled a 4-est, aztán hibatörlés és teszt. Ha újra jelentkezik a hiba és megint a 4-es akkor valószínűleg trafósor, ha vándorol a hiba a másikba ahova tetted akkor gyertya.

Ha nem akarsz vele játszani és nem vagy biztos a gyertyákkal megtett km-ben kicseréled a szettet egyből.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Davee írta:

4-es henger gyújtás áramkör zavar, lehet haldokló gyertya vagy trafósor is. Ha nem 3 hengerezik egyszer törölni kell a hibát, ha visszajön és megint a 4-es henger, gyertyák ellenőrzése, ha nincsenek szétkopva még próbaképp valamelyik másikkal felcseréled a 4-est, aztán hibatörlés és teszt. Ha újra jelentkezik a hiba és megint a 4-es akkor valószínűleg trafósor, ha vándorol a hiba a másikba ahova tetted akkor gyertya.

Ha nem akarsz vele játszani és nem vagy biztos a gyertyákkal megtett km-ben kicseréled a szettet egyből.

Kábel hiba is lehet. Egy másik astrábol át kellene cserélni a kábelt és a gyertyát

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎10‎. ‎06‎. at 12:35, Davee írta:

Nem kell kivenni semmit azon az oldalon, csak a fel kell nyúlni, mert a felső részén van. A biztosítékdoboz elején van egy csatlakozó azt húzd le egyben és nyomd félre, lesz egy kis helyed.

Azt szeretném megtudni, hogy a "biztosítésdoboz elején" lévő csatlakozónak van-e valami külön neve, illetve, hogy mire való. Arra gondolok, aminek van egy piros műanyag pöcke. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A fejegység csatlakozójában vagy valahol a környéken találok 12V-ot, ami csak gyújtáson aktív? Vagy muszáj a szivargyújtó lámpájától hozni? Utóbbi esetben mennyi áramfelvételt bír el?

Frissítés: Elnézést, ha egy visszatérő kérdést tettem fel újra, de előtte rákerestem arra, hogy "12V" és nem találtam az Astra H témákban választ.

Köszi

Módosítva : Imre75
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Imre75 írta:

Sziasztok!

A fejegység csatlakozójában vagy valahol a környéken találok 12V-ot, ami csak gyújtáson aktív? Vagy muszáj a szivargyújtó lámpájától hozni? Utóbbi esetben mennyi áramfelvételt bír el?

Frissítés: Elnézést, ha egy visszatérő kérdést tettem fel újra, de előtte rákerestem arra, hogy "12V" és nem találtam az Astra H témákban választ.

Köszi

Nincs fejegységnél gyújtás pozitív.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 08. at 15:26, Imre75 írta:

Sziasztok!

A fejegység csatlakozójában vagy valahol a környéken találok 12V-ot, ami csak gyújtáson aktív? Vagy muszáj a szivargyújtó lámpájától hozni? Utóbbi esetben mennyi áramfelvételt bír el?

Legközelebb az elakadásjelző kapcsolónál van, vagy a lámpa kapcsolónál. Egyik sem alkalmas sok amper leadására.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Zsolti25 írta:

Legközelebb az elakadásjelző kapcsolónál van, vagy a lámpa kapcsolónál. Egyik sem alkalmas sok amper leadására.

Köszönöm szépen. Sok nem kéne, 100-150mA maximum, és minél kevesebb bontással szeretnék a fejegység mögé elrakni valamit.

Link to comment
Megosztás:

55 perce, RokaRudi írta:

Sziasztok!

Most bukkantam rá, hogy lehet pedál tesztet csinálni hibakód kiolvasáshoz.

Ezt kaptam.

000970

Ez mi lehet? Neten olyasmit találok, hogy CAN bus-val kapcsolatos.

Motor A16XER

Ez engem is érdekelne. Nekem is néha előjön (Z16XER), de semmi egyéb jelenség.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Imre75 írta:

Ez engem is érdekelne. Nekem is néha előjön (Z16XER), de semmi egyéb jelenség.

Ha a CAN busz kornyeken valodi hiba lenne, az okozna egyeb jelenseget is. Atmeneti hibak barmikor lehetnek, hiszen sok egyseg kommunikal, nem okvetlenul egyszerre indulnak el, stb., szoval nem kell foglalkozni vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.