Jump to content
uhuhu

Elektronikák, elektromos kérdések

Recommended Posts

22 órája, Ozoltan írta:

Szintjelző ( kancsó narancssárga  :) ) Ezért lett a jeladó is kicserélve a teknőben. Olajfolyás az nincs.  Castrol Edge van benne azt mondta a szerelőm. Esetleg az lehet, hogy felhígul az olaj egy idő után és azt jelzi?  Olajcserét én szeretek tízezrenként megejteni, bár most tizenkétezret futott az autó. 

A duda tesztet kipróbáltam és felkapcsolt világításnál nem működik  a kürt. Még annyit produkál, hogy a kormányon lévő hangosító gomb nem mindig működik hangosításnál. 

Köszönöm a segítségeket.   

Nekem is ugyanez volt a problémám, de kizárólag akkor amikor GM gyári olajat tettem bele. Idegesített a dolog, kb. 1000 km után le is cseréltem Mobil olajra, onnantól megszűnt a probléma. Olcsó olajnak híg a leve :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

Tegnap óta a hátsó ablaktörlőm nem működik...(Astra H, kombi) hallom h kattog a relé hátul, de nem moccan a kar. Létezik, h beázott volna a nagy esőzések miatt?

Valami ötlet vagy valakinek volt már hasonló?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
44 perce, MésziPeti írta:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

Tegnap óta a hátsó ablaktörlőm nem működik...(Astra H, kombi) hallom h kattog a relé hátul, de nem moccan a kar. Létezik, h beázott volna a nagy esőzések miatt?

Valami ötlet vagy valakinek volt már hasonló?

Hali! Én ellenőrizném a csomagtartó ajtajába menő kábelköteget. Tipikus hiba, hogy az ajtó nyitása/zárása miatt egy idő után elfárad és elszakad néhány vezeték. Ha ez a hiba akkor csak kell bele egy toldás és összeforrasztani.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, csaba66 írta:

Ahogy a tobbi is: Insp felirat a gyujtas raadasa utan. Lehet, hogy itt meg nem sokan lattak ilyet, mert sem az egy evet, sem a 30ezret nem vartak ki :)

Amelyik szamol is, ott annyi a kulonbseg, hogy nem okvetlenul egy ev vagy 30ezer utan fog jelezni.

Igen, valamilyen szinten van koze, de azert akarhogy nezzuk, ez inkabb hiba, mert megteveszto alacsony szintet jelezni, amikor ilyesmirol szo sincs.

A logikát ebben nem értem. Ha az autó képes az olaj minőségének romlását felismerni, akkor valójában az insp kijelzésű futhat még hónapokat/kilométereket a "rossz" olajjal. Szerintem mindegyik motorvezérlőben benne van az olaj élettartamára vonatkozó információ, legalábbis eddig amelyikre op-comot tettem, mindegyik tudta.

Megtévesztő valóban, és aki nem tapasztalta nem is tudja mire vélni. Kérdés, hogy ez szándékosan, vagy véletlenül került a rendszerbe.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
58 perce, Astra555 írta:

A logikát ebben nem értem. Ha az autó képes az olaj minőségének romlását felismerni, akkor valójában az insp kijelzésű futhat még hónapokat/kilométereket a "rossz" olajjal. Szerintem mindegyik motorvezérlőben benne van az olaj élettartamára vonatkozó információ, legalábbis eddig amelyikre op-comot tettem, mindegyik tudta.

Megtévesztő valóban, és aki nem tapasztalta nem is tudja mire vélni. Kérdés, hogy ez szándékosan, vagy véletlenül került a rendszerbe.

Valojaban nem felismeri (azaz nem az olaj parameterit meri), hanem a megtett ut, a motor fordulatszama, nyomateka, az inditasok szama, a hutoviz es az olaj homerseklete alapjan szamolja az elvi oregedest.

A Tech2 valoban ir ertekeket, de en probaltam igy kovetni a romlast, es hulyeseg jott ki, tehat ezek az adatok nem tunnek valosnak.

Ez persze nem azt jelenti, hogy problema lenne megkapni oket, de a pletykak szerint azert hagytak abba ezt a jatekot, mert a ritkabb olajcsere nagy forgalomkiesest okozott a szervizeknek.

Valoszinuleg tobbnyire nem rossz az olaj mar a jelzes elott is, hanem eppen hogy az insp hamarabb jelenik meg a kelletenel. Az egy ev vagy 30e km csak akkor lehet tulzas, ha napi sok hideginditas van, de ez is le van fedve a "fokozott igenybevetel" vagy valami hasonlo fedonevu, surubb olajcseret eloiro kategoriaval.

Ironikus modon a tenyleges "minosegmerest" a szintjelzo vegzi, persze fogalmunk sincs, hogy ez az ertek hogy fugg ossze az olaj allapotaval. Szoftverbol egyebkent siman javithato lenne, de gondolom, eleinte nem fordult elo ez a teves riasztas, azert nem foglalkoztak vele. Az ujabb olajokban lehet valami adalek, ami miatt elojohet, bar megjegyzem, en meg 30ezerig hasznalt gyari olajjal sem lattam ilyet (Z17DTH). De lehet elteres a kulonfele motorok szintjelzoi kozott is, a konkret autotol is fugghet, azaz hogy mennyi benzin vagy gazolaj kerul az olajba, stb. stb.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 órája, csaba66 írta:

Valojaban nem felismeri (azaz nem az olaj parameterit meri), hanem a megtett ut, a motor fordulatszama, nyomateka, az inditasok szama, a hutoviz es az olaj homerseklete alapjan szamolja az elvi oregedest.

A Tech2 valoban ir ertekeket, de en probaltam igy kovetni a romlast, es hulyeseg jott ki, tehat ezek az adatok nem tunnek valosnak.

Ez persze nem azt jelenti, hogy problema lenne megkapni oket, de a pletykak szerint azert hagytak abba ezt a jatekot, mert a ritkabb olajcsere nagy forgalomkiesest okozott a szervizeknek.

Valoszinuleg tobbnyire nem rossz az olaj mar a jelzes elott is, hanem eppen hogy az insp hamarabb jelenik meg a kelletenel. Az egy ev vagy 30e km csak akkor lehet tulzas, ha napi sok hideginditas van, de ez is le van fedve a "fokozott igenybevetel" vagy valami hasonlo fedonevu, surubb olajcseret eloiro kategoriaval.

Ironikus modon a tenyleges "minosegmerest" a szintjelzo vegzi, persze fogalmunk sincs, hogy ez az ertek hogy fugg ossze az olaj allapotaval. Szoftverbol egyebkent siman javithato lenne, de gondolom, eleinte nem fordult elo ez a teves riasztas, azert nem foglalkoztak vele. Az ujabb olajokban lehet valami adalek, ami miatt elojohet, bar megjegyzem, en meg 30ezerig hasznalt gyari olajjal sem lattam ilyet (Z17DTH). De lehet elteres a kulonfele motorok szintjelzoi kozott is, a konkret autotol is fugghet, azaz hogy mennyi benzin vagy gazolaj kerul az olajba, stb. stb.

Hali!

Pár éve használom én is a gépsárkányt (2011), van már pár közös kilométerünk :) nekem eddig 6500 km körül volt a legrövidebb ciklus amit jelzett. Naponta többszöri 2-3 km-s út hideg motorral, évi 12-15 e km. Évente olaj, és összes szűrű csere, bár ez néhányak szerint pazarlás :) de 270 e környékén nincs jelentős olajfogyás, motor gondok. Csak GM 5/30 olajat használok, fél nívónyi fogy évente, eddig még nem találkoztam a szintjelző lámpával, csak olajcserekor :) 

Régebben volt itt téma, hogy bizonyos olajokkal előfordult a habosodás, és akkor jelzett a szintjelző, majd pihenő után rendben volt minden. 

Szóval szerintem a jó olaj a bele való olaj, csereperiódus, meg hozzáigazítva a használathoz :) 

A többi meg pénztárca kérdése :) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 perce, Frankie64 írta:

Pár éve használom én is a gépsárkányt (2011), van már pár közös kilométerünk :) nekem eddig 6500 km körül volt a legrövidebb ciklus amit jelzett. Naponta többszöri 2-3 km-s út hideg motorral, évi 12-15 e km. Évente olaj, és összes szűrű csere, bár ez néhányak szerint pazarlás :) de 270 e környékén nincs jelentős olajfogyás, motor gondok. Csak GM 5/30 olajat használok, fél nívónyi fogy évente, eddig még nem találkoztam a szintjelző lámpával, csak olajcserekor :) 

Akkor van flex szervizfigyelesed?

Azt viszont nem ertem, miert evente cserelsz, miert nem amikor jelez, tehat akar 6500km, azaz fel ev utan.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
39 perce, csaba66 írta:

Akkor van flex szervizfigyelesed?

Azt viszont nem ertem, miert evente cserelsz, miert nem amikor jelez, tehat akar 6500km, azaz fel ev utan.

Hali!

Van, de ennyi erővel ki is lehetne kapcsolni :) ez volt a legrövidebb táv,  általában 8-10 között jelez, de maradok az évenkénti cserénél. Ha több a hosszú út, akkor később jelenik meg. Biztos, hogy a hideg üzemet számolja, és abból kalkulál olaj állapotot. A szervízkönyve szerint a németek szigorúan 30 ezrenként cserélték 130 e ig. 170 nél került hozzám. Egyébként nincsen semmi tudományos magyarázat :) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 perce, Frankie64 írta:

Van, de ennyi erővel ki is lehetne kapcsolni :) ez volt a legrövidebb táv,  általában 8-10 között jelez, de maradok az évenkénti cserénél. Ha több a hosszú út, akkor később jelenik meg. Biztos, hogy a hideg üzemet számolja, és abból kalkulál olaj állapotot. A szervízkönyve szerint a németek szigorúan 30 ezrenként cserélték 130 e ig. 170 nél került hozzám. Egyébként nincsen semmi tudományos magyarázat :) 

De pont ez az, hogy ha hamarabb jelez, akkor hamarabb kell cserelni, meg szerintem is :)

A hideg uzem, es meg par masik dolog alapjan szamol, nehany hozzaszolassal ezelott irtam le oket. Ha a nemet tulaj hosszu utakra hasznalta, akkor lehet, hogy neki meg 30 utan sem jelzett, csak ugy gondolta, hogy annal tovabb nem megy, barmit is gondol a gyarto.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, csaba66 írta:

De pont ez az, hogy ha hamarabb jelez, akkor hamarabb kell cserelni, meg szerintem is :)

A hideg uzem, es meg par masik dolog alapjan szamol, nehany hozzaszolassal ezelott irtam le oket. Ha a nemet tulaj hosszu utakra hasznalta, akkor lehet, hogy neki meg 30 utan sem jelzett, csak ugy gondolta, hogy annal tovabb nem megy, barmit is gondol a gyarto.

Október 20-án volt csere, a gyári helyett a Total dexos2 olaját kapta az autó, ezt használja a szerviz. Az Insigniában már a műszerfalon kiírja a hátralévő élettartamot. Most 7500 km után 42%-nál jár. Nálam nagyon minimális a hidegindítások mennyisége, hiszen decembertől fűtött garázsban van az autó, előtte meg tényleg csak hetente, kéthetente használtam, mert apósoméknál állt garázsban. Többnyire hosszabb utakra használom, a legrövidebb táv is 15 km szokott lenni. Kíváncsi vagyok, hogy mikorra nullázza le magát.

Mondjuk az is kérdés, hogy az autó mit tekint hidegindításnak, mert a garázsban a legnagyobb hidegben is van 10-12 C fok, ráadásul az autó eleje közvetlenül a fali radiátor mögött van.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
27 perce, Astra555 írta:

Október 20-án volt csere, a gyári helyett a Total dexos2 olaját kapta az autó, ezt használja a szerviz. Az Insigniában már a műszerfalon kiírja a hátralévő élettartamot. Most 7500 km után 42%-nál jár. Nálam nagyon minimális a hidegindítások mennyisége, hiszen decembertől fűtött garázsban van az autó, előtte meg tényleg csak hetente, kéthetente használtam, mert apósoméknál állt garázsban. Többnyire hosszabb utakra használom, a legrövidebb táv is 15 km szokott lenni. Kíváncsi vagyok, hogy mikorra nullázza le magát.

Mondjuk az is kérdés, hogy az autó mit tekint hidegindításnak, mert a garázsban a legnagyobb hidegben is van 10-12 C fok, ráadásul az autó eleje közvetlenül a fali radiátor mögött van.

A hideg a motor uzemi homersekletehez kepest ertendo, tehat hiaba van akar nyar is... Azert nyilvan mas a -30 fok, mint a +30, es az elobbiert feltehetoen tobb "buntetopont" jar.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 28. at 10:11, quad405 írta:

Nekem a problémaleírás sem teljesen egyértelmű: "100-200 Km után világít". OK de mihez képest? Olajcsere után vagy minden hosszabb útnál? Vagy ezt már tisztáztátok?

Most 12000 km futásnál jár az autó olajcsere óta. Amikor először csinálta akkor olajcsere után kb. 8000 - 9000 - et futott. Szerelőmmel megegyeztünk abban, hogy kap most egy olajcserét, aztán meglátjuk. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 31. at 11:59, Ozoltan írta:

Most 12000 km futásnál jár az autó olajcsere óta. Amikor először csinálta akkor olajcsere után kb. 8000 - 9000 - et futott. Szerelőmmel megegyeztünk abban, hogy kap most egy olajcserét, aztán meglátjuk. 

Ha még sokáig szeretnéd használni az autót, ne menj 10 ezer fölé olajcsere intervallumban, a Longlife olajat el kell felejteni, nem létezik ilyen, ahogy LongLife szűrő sem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
56 perce, Davee írta:

Ha még sokáig szeretnéd használni az autót, ne menj 10 ezer fölé olajcsere intervallumban, a Longlife olajat el kell felejteni, nem létezik ilyen, ahogy LongLife szűrő sem.

A 345ezer km sokaignak szamit? :) En itt tartok, csere 30ezrenkent (persze hosszu utakon hasznalva).

Sajnos tovabbra sem tudok egyeterteni a 10 ezrenel tovabb nem szabad es az ez meg az nem letezik jellegu kijelentesekkel.            

Ha mas nem, akkor ott a sok szazezer, akar egymillio kilomtert is futo kamion peldaja, ahol garantaltan nem tizezrenkent cserelnek olajat.   

Azok a peldak, hogy x vagy y csak 15, vagy 30 ezrenkent cserelt olajat, es lam, szetesett a motorja nem jelentenek semmit, mert van olyan eset, hogy akar 3ezrenkent is indokolt lenne a csere. Tehat minden a hasznalat jellegen mulik...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

2006-os évjáratú, 1.9 tdi H Astrám van, kanyarkövetős xenon lámpával. A jobb első tompított nem világít. Izzó többször cserélve.
Majd jobban megnézve, van egy vezeték, ami az izzót köti össze a trafóval, annak a trafóba bemenő csatlakozó vége van elégve, ezért nem ég.
Lehet ezt a kábelt cserélni? Neten keresgetve külön nem lehet venni. Tudtok rá valami megoldást?

Előre is köszönöm!

Módosítva : nzsancy7

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémával voltam kenytelen szembesülni, hogy a drága, szeretett Astra H Gtc 2007 rádiójának/fedélzeti komputerének gombjai nem azt csinálják, amit eddig. Tekerő melletti balra-jobbra nyíl, mindkettő a jobbra gomb szerint állít, az elmentett rádió állomás kiválasztó számok is elállítódtak. Pl: 2es, 6os a 8as rádióra állítja, a 3as gomb meg a CDre rakja át azt hiszem. (Tehát minden gomb érzékel, működik, csak nem azt csinálja, amit kéne). A probléma előtt kimentem vele a rétre, ezért előfordulhat, hogy csak valamilyen csatlakozó szétcsúszott, vagy mi lehet a gondja? (A kormányon lévő gombok rendesen működnek). 

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Módosítva : Marsinnen

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
24 perce, Marsinnen írta:

Egy olyan problémával voltam kenytelen szembesülni, hogy a drága, szeretett Astra H Gtc 2007 rádiójának/fedélzeti komputerének gombjai nem azt csinálják, amit eddig. Tekerő melletti balra-jobbra nyíl, mindkettő a jobbra gomb szerint állít, az elmentett rádió állomás kiválasztó számok is elállítódtak. Pl: 2es, 6os a 8as rádióra állítja, a 3as gomb meg a CDre rakja át azt hiszem. (Tehát minden gomb érzékel, működik, csak nem azt csinálja, amit kéne). A probléma előtt kimentem vele a rétre, ezért előfordulhat, hogy csak valamilyen csatlakozó szétcsúszott, vagy mi lehet a gondja? (A kormányon lévő gombok rendesen működnek). 

Huzd ki a radiot par percre, lehet, hogy csak eltevedt a gombokat kezelo szoftver reszlet. Ha ez nem segit, akkor a gombok paneljenel kell keresni hibas forrasztast, kabelt, stb.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 minutes ago, csaba66 said:

Huzd ki a radiot par percre, lehet, hogy csak eltevedt a gombokat kezelo szoftver reszlet. Ha ez nem segit, akkor a gombok paneljenel kell keresni hibas forrasztast, kabelt, stb.

A rádió kiszereléséhez ahogy láttam szükség van az OPEL autórádió kiszedő villára. Megoldható mashogy is, vagy érdemesebb megvenni azt?

Edit:

Utánaneztem, és 1e Ft környékén mozog, ezért majd veszek egyet :)

Módosítva : Marsinnen

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Marsinnen írta:

A rádió kiszereléséhez ahogy láttam szükség van az OPEL autórádió kiszedő villára. Megoldható mashogy is, vagy érdemesebb megvenni azt?

Edit:

Utánaneztem, és 1e Ft környékén mozog, ezért majd veszek egyet :)

Negy, megfelelo meretu szog is megteszi :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Bár J Astra/B Meriva volt amiket elkezdtem nézegetni, de lehet h inkább H-ra váltanék a G-ről. A 105 lóerős és a 116 lóerős motorok közt mi a differencia? Melyik az ami inkább megbízhatóbb? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy Opel H Astra 1.8-as benzines 140LE-s Caravan Cosmo kombit. Fekete fejegységem sima CD30-as, én szeretnék MP3-as zenéket is lejátszani, így találtam a neten olcsón ugyanolyan színű fejegységet ami CD30 MP3-as feliratú. Lehetséges a cseréje erre, illetve be kell-e taníttatni?

Előre is köszönöm! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, sz.dani25 írta:

Sziasztok!

Vettem egy Opel H Astra 1.8-as benzines 140LE-s Caravan Cosmo kombit. Fekete fejegységem sima CD30-as, én szeretnék MP3-as zenéket is lejátszani, így találtam a neten olcsón ugyanolyan színű fejegységet ami CD30 MP3-as feliratú. Lehetséges a cseréje erre, illetve be kell-e taníttatni?

Előre is köszönöm! 

Lehetséges, de erről már sokat irtak itt a fórumon.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 hours ago, Janó32 said:

Bár J Astra/B Meriva volt amiket elkezdtem nézegetni, de lehet h inkább H-ra váltanék a G-ről. A 105 lóerős és a 116 lóerős motorok közt mi a differencia? Melyik az ami inkább megbízhatóbb? 

Ha ezekről beszélsz, akkor Davee jóvoltából itt egy jó kis leírás: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

Hacsak nem nagyon rozsdás vagy nincs valami gyógyíthatatlan baja, én  nem cserélném le a G-t, ha  a motorja megbízhatóan működik. Nem ismerem ugyan a motorod típushibáit, de a fent említetteknek van bőven.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, quad405 írta:

Ha ezekről beszélsz, akkor Davee jóvoltából itt egy jó kis leírás: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

Hacsak nem nagyon rozsdás vagy nincs valami gyógyíthatatlan baja, én  nem cserélném le a G-t, ha  a motorja megbízhatóan működik. Nem ismerem ugyan a motorod típushibáit, de a fent említetteknek van bőven.

Köszönöm! Eléggé lelombozódtam... Reméltem hogy mindenben egyértelmű előrelépés lenne a G-hez mérten. Nincs vele különösebb gondom csak már korosodik, mondjuk az olajat csipegeti elég jól (Mobil 3000 XE 5w30-ból 4-5dl/1000km) és mostanában mintha jobban melegedne (mindig kapcsolja  a motorhűtést) de talán hirtelen ennyi... 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok ! 

Tanácsotokat szeretném kérni , hogy egyáltalán merre induljak (autovillamosságis már 3 elhajtott mondván gyári a riasztó) , hogy a kocsi riasztója magától megszólal ! Teljesen random helyeken és módon. H astra. Nálam okosabbak mondták , hogy lehet a nyár végett bogarak maradnak bent de a belső érzékelő kikapcsolása után is csinálta szintén random módon ! Egyetlen egy halvány összefüggést találtam két megszólalás helyszíne között mégpedig azt , hogy ahol álltam egy hangyányit lejtette balra. És arra gondoltam , hogy nem e valami emelésérzékelő (lehet , hogy nagy hülyeség amit írtam) romlott el. Most talán el tudom vinni valakihez de mindenképpen szerettelek volna Titeket is erről megkérdezni  ! 

Válaszotokat , segítségeteket előre is köszönöm 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.