Jump to content
uhuhu

Elektronikák, elektromos kérdések

Recommended Posts

14 perce, gerigeree írta:

Tanácsotokat szeretném kérni , hogy egyáltalán merre induljak (autovillamosságis már 3 elhajtott mondván gyári a riasztó) , hogy a kocsi riasztója magától megszólal ! Teljesen random helyeken és módon. H astra. Nálam okosabbak mondták , hogy lehet a nyár végett bogarak maradnak bent de a belső érzékelő kikapcsolása után is csinálta szintén random módon ! Egyetlen egy halvány összefüggést találtam két megszólalás helyszíne között mégpedig azt , hogy ahol álltam egy hangyányit lejtette balra. És arra gondoltam , hogy nem e valami emelésérzékelő (lehet , hogy nagy hülyeség amit írtam) romlott el. Most talán el tudom vinni valakihez de mindenképpen szerettelek volna Titeket is erről megkérdezni  ! 

Egy hangyanyi lejtes nem lehet ok, ha egyaltalan van ilyen erzekelo (es ha van, akkor sem poziciora, hanem mozgasra erzekeny).

Alapvetoen ket eset van: vagy valamelyik erzekelo (beleertve a kabeleit is) hulyul meg, vagy a kozponti egyseg. Talan Tech2 vagy Opcom jelzi a hibat, esetleg ki tudja olvasni, mi volt az utolso riasztas oka, ugyhogy inkabb ilyennel is rendelkezo emberhez, esetleg markaszervizbe erdemes vinni.

Egy altalanos szerelonek nyilvan tul sok ido vegigbogaraszni egy ismeretlen rendszert, amihez aztan alkatresze sem lesz, hacsak nem egy kabeldarabot kell cserelni, szoval ertheto, hogy nem kapkodnak a munka utan.

Szamomra az is kerdeses, mennyi haszna van egy ilyen riasztonak. Lehet persze olyan amator probalkozo, akit mar a megszolalasa is elriaszt, de ha valaki komolyan akar valamit, azt biztos nem fogja gatolni semmiben. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 perce, csaba66 írta:

Egy hangyanyi lejtes nem lehet ok, ha egyaltalan van ilyen erzekelo (es ha van, akkor sem poziciora, hanem mozgasra erzekeny).

Alapvetoen ket eset van: vagy valamelyik erzekelo (beleertve a kabeleit is) hulyul meg, vagy a kozponti egyseg. Talan Tech2 vagy Opcom jelzi a hibat, esetleg ki tudja olvasni, mi volt az utolso riasztas oka, ugyhogy inkabb ilyennel is rendelkezo emberhez, esetleg markaszervizbe erdemes vinni.

Egy altalanos szerelonek nyilvan tul sok ido vegigbogaraszni egy ismeretlen rendszert, amihez aztan alkatresze sem lesz, hacsak nem egy kabeldarabot kell cserelni, szoval ertheto, hogy nem kapkodnak a munka utan.

Szamomra az is kerdeses, mennyi haszna van egy ilyen riasztonak. Lehet persze olyan amator probalkozo, akit mar a megszolalasa is elriaszt, de ha valaki komolyan akar valamit, azt biztos nem fogja gatolni semmiben. 

Na erre nem is gondoltam , hogy a ki lehet olvasni. Nagyon szépen köszönöm.

Módosítva : gerigeree

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, gerigeree írta:

Na erre nem is gondoltam , hogy a ki lehet olvasni. Nagyon szépen köszönöm.

Simán lehet akár az ajtó átvezető kábel törései miatt is. Ahogy hül az autó vagy épp melegszik a napon.

Emelésre van érzékelő, én egy gumisnál kipróbáltam. Az is igaz, hogy nagyon meg kellett emelni mire riasztott.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 perce, Imre75 írta:

Sziasztok,

ha már riasztók. Milyen nem gyárit ajánlanátok. Ez pl. megfelelne?

https://www.autoriasztoshop.hu/webshop/can-bus-rendszer-riasztok/35-phobos-ds-500u-can.html

Értem, hogy "attól függ, mit akarok", erre a kérdésem, hogy ki mit használ? Canbusos riasztó, váltózár, egyedi megoldások?

Köszönöm

https://www.autoriasztoshop.hu/webshop/inditasgatlok/40-skybrake-inditasgatlo-es-rablasgatlo.html

Igaz, nem riasztó, de én ezt használtam (meg egy rejtett kapcsolót az üzemanyagszivattyú áramkörében), ezzel is adtam el az autót, 6 éven át tökéletesen működött. Csendes, teszi a dolgát. A riasztóra már nem nagyon figyelnek fel. Ha van cascod, arra is figyelj, hogy a biztosító is elfogadja a azt, vagyis érdemes MABISZ által javasoltat venni.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét segítséget kérnék, előre is köszönöm.

Adott Astra H, klíma működés közben a ventiláros erős fordulattal be-ki kapcsolgat. Azt már sikerült kideríteni, hogy a venti előtét ellenállását kell cserélni, de azt hol találom?

Nem szeretnék ezért szerelőhöz menni, annyi műszaki érzékem van :-)

Várom, és köszönöm a választ.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
26 perce, MésziPeti írta:

Adott Astra H, klíma működés közben a ventiláros erős fordulattal be-ki kapcsolgat. Azt már sikerült kideríteni, hogy a venti előtét ellenállását kell cserélni, de azt hol találom?

Meg csak rajzon lattam, de a kesztyutarto mogott, a ventilatoros egysegtol balra, fent mutatja.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Az alany egy 2009 évjáratú 1.6 benzin 115LE XER16 Essentia felszereltségű H.

Gyárilag nincs benne ESP, se tempomat. 

Milyen megoldással lehetne egyiket, másikat a tudástárhoz adni? Esetleg, van-e köztünk olyan aki vállal is eféle mókát.

Mi a reális ára egy-egy ilyen műveletnek?

Köszi előre is!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 hours ago, hellos said:

2009 évjáratú 1.6 benzin 115LE XER16 ....

Milyen megoldással lehetne egyiket, másikat a tudástárhoz adni? Esetleg, van-e köztünk olyan aki vállal is eféle mókát.

Mi a reális ára egy-egy ilyen műveletnek?

Úgy tudom, hogy az ESP-t tudnia kell az ABS kockának. Szó volt róla itt a fórumon, hogy melyik, mit tud. Keress rá, hátha megtalálod.

Tempomatról itt találsz egy jó leírást: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/248/tempomat_utolag__hogyan_/oldal/1

Én még youtube-ról is inspirálódtam a biztonság kedvéért.

Nekem szerencsére gyárilag bent volt a kuplungkapcsoló így csak bajuszkapcsolót kellett vennem (20-25.000 Ft közt van az ára) és 3 helyen be kellett állítanom Opcommal. Kb. ennyi a költsége. Pár perces művelet az egész. Ha először csinálod akkor sem több negyed óránál.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, hellos írta:

Sziasztok!

Az alany egy 2009 évjáratú 1.6 benzin 115LE XER16 Essentia felszereltségű H.

Szia!

A megfelelő ABS kocka mellett kell egy perdület-érzékelő, ami a kardánboxban van a kézifék körül. Nem vagyok 100%-ig biztos, de az IPC (óracsoport) is kell tudja elvileg, legalább annyira, hogy az ESP led benne kell legyen (de ez lehet, hogy nem fontos, csak ezzel lesz komplett, hogy ott van a "csúszkálós autó" ikon). Sajnos a "retrofit Astra H ESP" nem hoz gyors találatot a neten.

Az, hogy milyen kódjelű ABS kocka tudja az ESP-t, azt az opelmuhely.com-on el tudod olvasni (regisztrálni kell, de hidd el, megéri!):

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/261/abs_kocka_variaciok

Nekem pl. BL kódú ABS kockám van, ez az utánfutó becsuklás-gátlót és az ESP-t tudja.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv mindenkinek 

Volna egy gondom hogy indításkor a motortérből kattogást hallok és persze az autó nem indul, önindító lehet? (astra h 1.8 benzin)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, gida76 írta:

Üdv mindenkinek 

Volna egy gondom hogy indításkor a motortérből kattogást hallok és persze az autó nem indul, önindító lehet? (astra h 1.8 benzin)

Lehet.

Módosítva : rotel

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 09. at 12:10, csaba66 írta:

Meg csak rajzon lattam, de a kesztyutarto mogott, a ventilatoros egysegtol balra, fent mutatja.

Köszönöm. A kocsi digitklímás és nem találom sehol azt a sz@rt. Valahol olvastam, h a digitesekben nincs előtét-ellenállás hanem valami vezérlője van.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 órája, gida76 írta:

Üdv mindenkinek 

Bocsi a banális feltételezésért, de....nem merült le az akksi?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 perce, MésziPeti írta:

Köszönöm. A kocsi digitklímás és nem találom sehol azt a sz@rt. Valahol olvastam, h a digitesekben nincs előtét-ellenállás hanem valami vezérlője van.

Szia!

Pedig ott kell lennie, az enyém is digitklímás.... igaz zafira b! Ilyesmit keress: https://www.autoalkatreszek24.hu/vemo-7532682.html

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
55 perce, Tibo1977 írta:

Pedig ott kell lennie, az enyém is digitklímás.... igaz zafira b! Ilyesmit keress: https://www.autoalkatreszek24.hu/vemo-7532682.html

Ez erdekes, mert nekem elvileg arra es kinezetre is egesz mas kell (szinten digit klima, de Astra): https://alkatreszek.hu/gyariszam/93180051

Itt a 13-as: http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/99/31/166,167/

Módosítva : csaba66

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 perce, csaba66 írta:

Ez erdekes, mert nekem elvileg arra es kinezetre is egesz kell (szinten digit klima, de Astra): https://alkatreszek.hu/gyariszam/93180051

Itt a 13-as: http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/99/31/166,167/

Neked hány szellőző erősség fokozatod van? Az enyémbe 7. Nem lehetséges, hogy azért különböznek az előtét ellenállások?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
31 perce, Tibo1977 írta:

Neked hány szellőző erősség fokozatod van? Az enyémbe 7. Nem lehetséges, hogy azért különböznek az előtét ellenállások?

Sőt...lehet a ventilátoron van: https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-hutoventilator-motor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-gm-gyari-1341721

:confused:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
31 perce, Tibo1977 írta:

Most latom csak, hogy kimaradt a "mas", szoval egesz mas kell...

De 7 fokozatu nekem is, bar mindig automatan tartom.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 perce, csaba66 írta:

Most latom csak, hogy kimaradt a "mas", szoval egesz mas kell...

De 7 fokozatu nekem is, bar mindig automatan tartom.

Bocs a hülye kérdésért, de autovillamosságban sötét vagyok....ez, amiket Ti küldtetek nem az utastérben lévő ventilátorhoz kell? Mert az alapproblémám az, hogy a motortér hűtőventilátora (csak egy van, nincs külön a klímának), ha bekapcsolom a klímát rohadt erős fokozaton kezd kapcsolgatni 5-10 másodperces intervallumokban valami vész-szint elérésekor.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 perce, MésziPeti írta:

Akkor elbeszéltünk egymás mellett, Te a hűtőventilátor előtét ellenállását keresed, az pedig nem a szellőzőboxban van.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 perce, Tibo1977 írta:

Akkor elbeszéltünk egymás mellett, Te a hűtőventilátor előtét ellenállását keresed, az pedig nem a szellőzőboxban van.

Aham....köszi, kezd világosodni :cool:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 12. at 13:00, MésziPeti írta:

Bár az lett volna

On 2018. 06. 12. at 13:00, MésziPeti írta:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok,

tudtok Ajka-Veszprém környékén jó autó elektronikust esetleg? (Off topic, mert apósom Tiguan-ja dobál állandóan elektromos kézifék hibaüzenetet, pedig jól működik, de így nem megy át műszakin)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.