Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

36 perce, Turista írta:

Sziasztok egy 2013 Zafira Tourer-em van 2.0 Cdti 130le

kb 2 hete kezdte az Auto, hogy kiirja, " ellenoriztesse az akkumlator tolto rendszert"

Az elejen meg elaludt, de most mar mindig vilagit az akkumlator visszajelzo lampa.

A hiba kod : p2501  -- Terminál L generator  --- magas feszültseg -- szakaszos

Es az az erdekes hogy, kitorlom a hibat gyujtason es dobja ujra, csak gyujtason!

Van ötletetek mi lehet? van kormany futes az autoban, lehet hogy van megegy aksi valahol?

Ha 2013-as, akkor az Astra J-hez hasonlit, azaz ott jobban fogjak tudni, ha ez valami gyakori, ismert jelenseg.

Altalanossagban: a masodik akku eleg valoszinutlen, de amugy is a tolto rendszerre panaszkodik.

Az L terminal a visszajelzo lampa vezerlese, ami az ujabb autokban nem kozvetlenul egy lampara megy, hanem valamelyik elektronikus rendszer kapja a jelet, aztan intezi a tovabbiakat, pl. kiirja az emlitett hibat.

De mindenkeppen a generator korul, ott is a feszultsegszabalyzonal lesz a hiba.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Turista írta:

Koszonom a gyors valaszt, megneztem a feszultseget, 14,4 hideg inditasnal, utanna magas terhels mellett 13,8- 14 közott ingadozik, de nem ment 14,4 fölé.

szerinted mit kene mutatni ha nem jo a feszt szabalyzo?

Nem is az akkura meno feszultsegre panaszkodik...

A generator L kimenten nem tetszik neki valami, lehet, hogy eleg csak a csatlakozot megpiszkalni rajta.

Megteveszto volt a feszultsegszabalyzo emlegetese, de ez az L kimenet rajta kene legyen. De nem tudom pontosan, mit es hogy varialnak az ujabb generatorokon.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy Astra H 2006 1.9 cdti 88kw büszke tulaja vagyok. Ködlámpa izzót szerettem volna cserélni, de amatőr módon összeért a + és - vagyis a két kábel, kicsi pukk után sajna nem működnek az első ködfényszóróim, akármilyen izzót rakok bele, miközben a hátsó tökéletesen üzemel. Valami tipp a probléma megoldására. Köszönöm a válaszokat !

Link to comment
Megosztás:

46 perce, konyaferi22 írta:

Egy Astra H 2006 1.9 cdti 88kw büszke tulaja vagyok. Ködlámpa izzót szerettem volna cserélni, de amatőr módon összeért a + és - vagyis a két kábel, kicsi pukk után sajna nem működnek az első ködfényszóróim, akármilyen izzót rakok bele, miközben a hátsó tökéletesen üzemel. Valami tipp a probléma megoldására. Köszönöm a válaszokat !

A biztositek nevu izek szolgalnak arra, hogy ha valakinek sikerul osszeerinteni a ket polust, akkor ne legyen tul hosszu tuzijatek :)

Ezek szerint az elso es hatso kodlampa nem azonos biztositikon van...

Link to comment
Megosztás:

37 perce, konyaferi22 írta:

Át bújtam a műszaki leírást és a ködlámpának nem találtam sehol biztosítékot, azt hiszem egyetlen reléje van, de az működik, mert a hátsó világít :( 

Mivel kulon kapcsolhatok, a kozos rele is meglepo lenne, akarcsak az, ha nem lenne biztositek.

http://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-h.html

Megneznem pl. a 13-as biztositekot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha ki szeretném cseréltetni a kormányt multikormányra, annak pontosan milyen anyagszükséglete van a multikormányon és a kezelő kapcsolókon kívül?

Kell valamilyen kábelezést cserélni, esetleg plusz kábelt szerezni hozzá a gombok miatt? Ha valaki jártas ebben a dologban, nagyon megköszönném ha felvilágosítana, érdekelne az anyagköltség és a munkadíj is.

Tud valaki ajánlani szakembert aki megcsinálna egy ilyen átszerelést Aszód 50-60 km-es körzetében?

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

30 perce, Pali982 írta:

Érdeklődni szeretnék, hogy ha ki szeretném cseréltetni a kormányt multikormányra, annak pontosan milyen anyagszükséglete van a multikormányon és a kezelő kapcsolókon kívül?

Kell valamilyen kábelezést cserélni, esetleg plusz kábelt szerezni hozzá a gombok miatt? Ha valaki jártas ebben a dologban, nagyon megköszönném ha felvilágosítana, érdekelne az anyagköltség és a munkadíj is.

Tud valaki ajánlani szakembert aki megcsinálna egy ilyen átszerelést Aszód 50-60 km-es körzetében?

Elvileg eleg a kormanyt cserelni, es a CIM modulban szoftveresen aktivalni a gombokat. 

Ha markaszervizben csinaltatod, talan 200ezerbol kijon :)

Bontobol szerezz kormanyt, a munkaido max. fel ora annak, aki nem eloszor csinalja. Szerintem akar a bontost is rabeszelheted, hogy kicserelje; ha ki tudja szedni, akkor nyilvan berakni is tudja :) 

Az aktivalast meg barki tudja, akinek van OpComja.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Szia Csaba66!

 

Bontott kormányban gondolkozom én is. A cserén csak az a nehéz, hogy légzsákos kormányt még nem cseréltem,a légzsákról semmit sem tudok, különben átcserélném én is. OpCom van egy helyi autóvillamosságis ismerősömnek. Furcsa módon a cromax külön cikkszámon jegyzi a kürtkábelt multikormányhoz és nem multikormányhoz. Nem ismerek senkit aki cserélt már ilyet.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Pali982 írta:

Bontott kormányban gondolkozom én is. A cserén csak az a nehéz, hogy légzsákos kormányt még nem cseréltem,a légzsákról semmit sem tudok, különben átcserélném én is. OpCom van egy helyi autóvillamosságis ismerősömnek. Furcsa módon a cromax külön cikkszámon jegyzi a kürtkábelt multikormányhoz és nem multikormányhoz. Nem ismerek senkit aki cserélt már ilyet.

Nem nagy ugy, plane, ha a bontott kormanyon tudsz gyakorolni :)  

Az akkut kosd le a legzsak piszkalasa elott, a kormanyt pedig kabelekkel egyutt vedd, akkor az sem lesz gond.

Ja, es vedd le a meglevo kormanyodrol a gombok helyeit fedo kupakokat, mert ha esetleg ott vannak a kabelek, akkor eleg csak gombokat venni.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Egy 2005-s opel astra h-m van, 1.6 benzin.

Rákötöttem az Op-com-ot és 2 hibakód jelent meg rajta:

U2111-00 CAN-BUSZ NIncs kommunikáció az EPS-sel   -   JELEN VAN

B3843-02 Levegőminőség-érzékelő áremkör alacsony feszültség - JELEN VAN

Esetleg valaki tapasztalta már ezeket a hibákat? Mi ilyenkor a teendő?

Köszi előre is a válaszokat!!!

ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Szia Csaba66 és a többi fórumtag!

 

Vettem multikormányt,be is szereltem. Ma voltam egy kolegámnál akinek kínai klón opcom-ja van. A CIM modulnál a Steering Wheel Control-nál a Presentre váltottuk, felprogramoztuk és semmi, továbbra sem működnek a gombok. 

Van valakinek tapasztalata ebben?

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Pali982 írta:

Vettem multikormányt,be is szereltem. Ma voltam egy kolegámnál akinek kínai klón opcom-ja van. A CIM modulnál a Steering Wheel Control-nál a Presentre váltottuk, felprogramoztuk és semmi, továbbra sem működnek a gombok. 

Itt azt irjak, hogy eleg azon az egy helyen aktivalni:  https://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/index.php?threads/activating-steering-wheel-controls.268319/

Biztos, hogy jol lett elmentve? Hasznaltatok a kocsi negyjegyu kodjat?

Ha igen, akkor marad a csatlakozok atnezese, esetleg maguk a gombok betegek...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen,ezt a fórumot én is olvastam, de nekem nem ilyen egyszerű.

Ha újra rácsatlakozok a klón op-commal a kocsira, a beállítás "Present", tehát elmentődött rendesen és igen, a négyjegyű biztonsági kód is kellett hozzá.

Az élő jeleknél látható, hogy a kormány gombjainak a jeleit veszi a kocsi ,csak semmi hatása. Holnap délután folytatom.

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

15 perce, Pali982 írta:

Ha újra rácsatlakozok a klón op-commal a kocsira, a beállítás "Present", tehát elmentődött rendesen és igen, a négyjegyű biztonsági kód is kellett hozzá.

Az élő jeleknél látható, hogy a kormány gombjainak a jeleit veszi a kocsi ,csak semmi hatása. Holnap délután folytatom.

Az jo jel, ha van legalabb visszajelzes a gombok mukodeserol...

Igy nez ki a tortenet az egyes modulok es CAN buszok kozott:

Body                   CIM       LS             HS    Column Integrated Module
Infotainment     EHU               MS             Entertainment Head Unit
Infotainment     DIS        LS    MS             Info Display

Az LS CAN-rol kene atvinni az adatokat az MS-re, amit csak a DIS tud megtenni (illetve elvileg meg az ECC is, de az nem lenne tul logikus, es nem is minden kocsiban van).

Tehat a DIS korul erdemes nezelodni, illletve esetleg egy par perces akku lekotes is szobajohet, hatha egy reset gatyaba razza oket.
 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, csaba66 írta:

Az jo jel, ha van legalabb visszajelzes a gombok mukodeserol...

Igy nez ki a tortenet az egyes modulok es CAN buszok kozott:

Body                   CIM       LS             HS    Column Integrated Module
Infotainment     EHU               MS             Entertainment Head Unit
Infotainment     DIS        LS    MS             Info Display

Az LS CAN-rol kene atvinni az adatokat az MS-re, amit csak a DIS tud megtenni (illetve elvileg meg az ECC is, de az nem lenne tul logikus, es nem is minden kocsiban van).

Tehat a DIS korul erdemes nezelodni, illletve esetleg egy par perces akku lekotes is szobajohet, hatha egy reset gatyaba razza oket.
 

Szia!

Jó lett! :)

Ahogy írtad,a kijelző menüjében kellett keresgélnem és meg is találtam a hiányzó beállítást:

38228807_1873105892744541_66430497537916

Viszont van más is:

38404727_1873107932744337_42469847760675

O2 érzékelő fűtés áramkör hiba-1-es hengersor,2-es érzékelő. Ez a katalizátor utáni lambdaszonda,ugye? A katalizátor előttinek ugyan ez volt a baja bő 1 éve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Felkapcsolt fényszórónál nincs dudám és a rádió is kotta kormányvezérlésről ebben az állapotban. Ha nem ég a lámpa, minden ok. Olvasgatva a netet, CIM modult hozzák ki hibaforrásnak illetve ott egy tüske csatlakozó oxidálódását. Elméletileg komplett kormány szétcsavarozása és a modul kiszedése után sima kontakt tisztítóval orvosolható. Csak hát ez pepecs munka nagy ügyességet is igényel.. 

Kértem egy ajánlatot Schilleréktől. Természetesen csere :) 150K-ért. Októberben esedékes a műszaki. Átmegy a verda ilyen duda hibával? Illetve van más megoldás a cserén kívül? Tudtok olyat, aki szerelni is tud nem csak cserélni?

Vagy kezdjek spórolni :)?

Köszi a segítséget! 

Módosítva : Peter80
Link to comment
Megosztás:

18 minutes ago, Peter80 said:

Sziasztok! 

Felkapcsolt fényszórónál nincs dudám és a rádió is kotta kormányvezérlésről ebben az állapotban. Ha nem ég a lámpa, minden ok. Olvasgatva a netet, CIM modult hozzák ki hibaforrásnak illetve ott egy tüske csatlakozó oxidálódását. Elméletileg komplett kormány szétcsavarozása és a modul kiszedése után sima kontakt tisztítóval orvosolható. Csak hát ez pepecs munka nagy ügyességet is igényel.. 

Kértem egy ajánlatot Schilleréktől. Természetesen csere :) 150K-ért. Októberben esedékes a műszaki. Átmegy a verda ilyen duda hibával? Illetve van más megoldás a cserén kívül? Tudtok olyat, aki szerelni is tud nem csak cserélni?

Vagy kezdjek spórolni :)?

Köszi a segítséget! 

A duda miatt ne aggódj. Voltam már pár műszaki vizsgán de egyszer sem nézték.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Peter80 írta:

Kértem egy ajánlatot Schilleréktől. Természetesen csere :) 150K-ért. Októberben esedékes a műszaki. Átmegy a verda ilyen duda hibával? Illetve van más megoldás a cserén kívül? Tudtok olyat, aki szerelni is tud nem csak cserélni?

Eleg atforrasztani a CIM modult, ld.: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

2 perce, quad405 írta:

A duda miatt ne aggódj. Voltam már pár műszaki vizsgán de egyszer sem nézték.

Volt mar olyan, hogy neztek, ugyhogy lutri.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, jamies írta:

Sziasztok! 

 

Astra H kijelzőt cserélnék TID van jelenleg és BIDre szeretnék váltani.  

Amennyiben lehetséges mi a pontos folyamat?

 

Előre is köszönöm a segítséget! 

Természetesen lehetséges.Viszont én azt javasolnám,hogy ugord át a BID-et és inkább legalább GID-re válts.Nem nagy anyagi differencia és azért többet tud jóval.

A csere menete,hogy OpCom-mal vagy Tech2-vel a régit le kell tanítani és természetesen az újat fel kell programozni.Nem vagyok benne teljesen biztos,de nem árt ha megvan a Carpass.

 

Link to comment
Megosztás:

 Combo C VAN 1,7 DT  motor Y17DTL... 48 kW 

Kb 2 hete csak reggel az indulás után 1-2 km-en belül többször leáll: Gyújtás le pár másodperc után  újra indul. Ezt van hogy 1 van 3-4 alkalommal is produkálja. Majd ezek után egész nap normálisan működik akár 100-120 km is elmegyek vele. Hibakód kiolvasva: P0251 - A befecskendező szivattyú, rotor / bütyköstengely-meghibásodás. Kérek szépen tippeket, hogy mivel kezdjük!

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Tóth Ferenc Sándor írta:

 Combo C VAN 1,7 DT  motor Y17DTL... 48 kW 

Kb 2 hete csak reggel az indulás után 1-2 km-en belül többször leáll: Gyújtás le pár másodperc után  újra indul. Ezt van hogy 1 van 3-4 alkalommal is produkálja. Majd ezek után egész nap normálisan működik akár 100-120 km is elmegyek vele. Hibakód kiolvasva: P0251 - A befecskendező szivattyú, rotor / bütyköstengely-meghibásodás. Kérek szépen tippeket, hogy mivel kezdjük!

http://www.vezerlo-javitas.hu/diesel

Azt irja, hogy nem az atforrasztasos "javitas" tortenik, tehat elso korben az is eleg valoszinuleg :) Az persze titok, hogy mi a "valodi" javitas, de az ilyen hol megy, hol nem megy hibaknal a tipikus modszer az elektrolit kondenzatorok csereje plusz atforrasztas.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Astra H 1.6 z16xer ezt a hibakódot dobta: p0365. Vezérműtengely jeladó kipufogó oldalon hiba az áramkörben. Az elmúlt időszakban tapasztaltam, hogy néha erőtlennek tűnik az autó, továbbá alapjáraton néha szabálytalan a motor járása, mintha kimaradna a gyújtás. De ezek a hibák időszakosak néha hibátlan, néha meg előjönnek. Volt már valakinek ilyen gondja? Mi a megoldás a hibára?

Módosítva : laacus1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.