Jump to content
uhuhu

Elektronikák, elektromos kérdések

Recommended Posts

Sziasztok!

CD30-as rádiót lehet-e /érdemes-e/ mindenféle változtatás nélkül CD70 navi-ra cserélni?

Elég a fejegység csere vagy a kijelzőt is kell rgb-re?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, Laci73 írta:

Sziasztok!

CD30-as rádiót lehet-e /érdemes-e/ mindenféle változtatás nélkül CD70 navi-ra cserélni?

Lehet cserélni,de a régit le kell tanítani az újat fel kell tanítani.Ehhez Tech2 vagy OP-com kell és nem árt,ha megvan a carpass,mert a feltanításhoz kell a kód.Hangzásban is feljebb lépsz a CD70-nel a jobb végfokok miatt,de azért csodát ne várj. :) Amennyiben CD70-re váltasz,akkor viszont a kijelzőt is érdemes legalább GID-re cserélni (már csak a navigáció miatt is).

Módosítva : rotel

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Folyamatosan villog az elakadásjelzőm! Magától kapcsolt be, és nemtom kikapcsolni.... Ha a gyújtást ráadom és vissza leveszem, akkor néha leáll a villogás...de ha újra gyújtásra kapcsolom ismét villog.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, Rascally81 írta:

Folyamatosan villog az elakadásjelzőm! Magától kapcsolt be, és nemtom kikapcsolni.... Ha a gyújtást ráadom és vissza leveszem, akkor néha leáll a villogás...de ha újra gyújtásra kapcsolom ismét villog.

Idézet a kézikönyvből:

A légzsákok mûködésbe lépése esetén
a vészvillogó automatikusan bekapcsol.

Lehet, hogy ez hülyült meg. Opcom kihoz valami hibát ?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 18. at 6:34, Laci73 írta:

Sziasztok!

Egy dologra figyelj, a 3 soros GID kijelzők ha 8-as software van rajtuk (ez rá van írva a kijelzőre), akkor a cd70 navijával nem teljesen kompatibilis (néha egy üres képernyőt fog mutatni). Jobb a 2 soros GID, vagy régi szoftveres 3 soros GID vagy akármelyik CID.

Imre

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 2007-es 1.6, 116 le-s, benzines h Astram. Ahogy bejött a jó idő, és használni kezdtem a klímát, azt tapasztaltam, hogy már szinte rögtön, a hideg motor indítása után is azonnal bekaocsol a motor hűtőventillátor, de csak kb. 5 másodpercre. Aztán 5-6 másodpercre kikapcsol, aztán megint be. És et addig így megy amíg ki nem kapcsolom a klímát. 

Mi lehet a probléma, és mennyire költséges a javítás?

Valami elektromos vagy vezérléses dologra gondoltam, ezért írtam ide.

A válaszokat előre is köszönöm szépen.

Üdv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 hour ago, tipego said:

... 2007-es 1.6, 116 le-s, benzines h Astram. Ahogy bejött a jó idő, és használni kezdtem a klímát, azt tapasztaltam, hogy már szinte rögtön, a hideg motor indítása után is azonnal bekaocsol a motor hűtőventillátor, de csak kb. 5 másodpercre. Aztán 5-6 másodpercre kikapcsol, aztán megint be. És et addig így megy amíg ki nem kapcsolom a klímát. 

Mi lehet a probléma, és mennyire költséges a javítás?

Szerintem ennek így kell működnie, nincs vele semmi baj. Tavaly nyáron másképp működött?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 perce, quad405 írta:

Szerintem ennek így kell működnie, nincs vele semmi baj. Tavaly nyáron másképp működött?

Azert eleg gyanus az 5 masodpercenkenti kapcsolgatas... Oszinten szolva en nem szoktam ilyesmit nezegetni, igy akar az enyem is csinalhatja, de erdekes, ha ilyen kell legyen. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 hours ago, csaba66 said:

Azert eleg gyanus az 5 masodpercenkenti kapcsolgatas... Oszinten szolva en nem szoktam ilyesmit nezegetni, igy akar az enyem is csinalhatja, de erdekes, ha ilyen kell legyen. 

Én sem szoktam nézegetni, de rémlik, hogy reggel, hűvösben indítva, így kapcsolgat. A mp-ket nem mértem. Majd reggel megnézem, ha kihűlt az autó. Ma este kb 24 fokos garázsban, 9 órás állás után, nem kapcsolgatott, hanem folytonosan működött.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok !

Egy érdekes kérdéssel állnék elétek. Van egy 2007-es GTC Astrám, CD70-es Navival, Bluetoothal. Ámbár a mai napon érdekes jelenséget produkált. Ha járó motornál próbálok telefonálni bluetooth-on keresztül, érdekes módon, a motor fordulatszámától függően sípoló hangot ad ki, gondolom interferál. Csak ,hogy érthető legyen, ha alacsony a fordulat akkor halkan sipol, ha magas akkor élesebben. Álló motornál nem csinálja.

Remélem érthető voltam. Ha valaki esetleg tud valaki valami megoldást akkor ne hezitáljon :)

Köszönöm előre is !
Üdv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, twiX88 írta:

Egy érdekes kérdéssel állnék elétek. Van egy 2007-es GTC Astrám, CD70-es Navival, Bluetoothal. Ámbár a mai napon érdekes jelenséget produkált. Ha járó motornál próbálok telefonálni bluetooth-on keresztül, érdekes módon, a motor fordulatszámától függően sípoló hangot ad ki, gondolom interferál. Csak ,hogy érthető legyen, ha alacsony a fordulat akkor halkan sipol, ha magas akkor élesebben. Álló motornál nem csinálja.

Ezert kell dizel autot venni :)

Egyebkent a gyujtas altal okozott zavarrol van szo, valoszinuleg meghalt a zavarszuro kondenzatorod.

http://www.patacsi.hu/pages/product_info.php?partn=202&acs=_3015_&alcs=&prod=9173956&sid=-&catf=6

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Remélem, hogy akkor tényleg rendben van a kocsi.

Üdv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 6/21/2018 at 11:01 PM, quad405 said:

Én sem szoktam nézegetni, de rémlik, hogy reggel, hűvösben indítva, így kapcsolgat. A mp-ket nem mértem. Majd reggel megnézem, ha kihűlt az autó. Ma este kb 24 fokos garázsban, 9 órás állás után, nem kapcsolgatott, hanem folytonosan működött.

Tegnap reggel elfelejtettem, de most megnéztem. Kb 1 napja áll az autó. A garázsban kb. 20 fok. Manuális klímám van. Belső venti 1-es fokozaton. A klíma bekapcsolása után kb fél percig meg se mukkant a motor hűtőventillátor, majd utána folyamatosan ment míg ki nem kapcsoltam a klímát. Akkor ezek szerint valamelyik régebbi autóm kapcsolgatott. Már nem tudom. MIlyen klímád van  és milyen motorod? Z16XER? Ha automata klíma, lehet maga a klíma is kapcsolgat ki-be és emiatt kapcsolgat a hűtőventi is. Melegben, meleg motorral is kapcsolgat a venti?

Módosítva : quad405

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
20 perce, quad405 írta:

Tegnap reggel elfelejtettem, de most megnéztem. Kb 1 napja áll az autó. A garázsban kb. 20 fok. Manuális klímám van. Belső venti 1-es fokozaton. A klíma bekapcsolása után kb fél percig meg se mukkant a motor hűtőventillátor, majd utána folyamatosan ment míg ki nem kapcsoltam a klímát. Akkor ezek szerint valamelyik régebbi autóm kapcsolgatott. Már nem tudom. MIlyen klímád van  és milyen motorod? Z16XER? Ha automata klíma, lehet maga a klíma is kapcsolgat ki-be és emiatt kapcsolgat a hűtőventi is. Melegben, meleg motorral is kapcsolgat a venti?

Vannak olyan autok, amelyeken egyszeruen a klimaval egyutt (vagy roviddel utana) bekapcsol a hutoventilator, minden egyebtol fuggetlenul. Ha nem igy mukodik, akkor nyilvan valamilyen homerseklet alapjan kapcsol, hiszterezissel, tehat mondjuk 80 foknal be, 75 foknal ki. Ezek csak ex has ertekek, es a kulonbseg sem biztos, hogy 5 fok, de az 5 masodpercenkenti kapcsolgatas azert irrealis, mert ennyi ido alatt nem tortenik erdemi valtozas a hutoviz homersekleteben. 

Masik lehetoseg, hogy a kapcsolgatast a klima huton levo erzekelo vezerli, persze ott sem kene ilyen gyors valtozasoknak lenni, bar talan elofordulhat, ha keves a gaz. Hut rendesen a klima?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Valaki nem tud esetleg Székesfehérváron vagy Fejér megyében egy olyan szerelőt, aki feltudna programozni egy Bid kijelzőt egy H astrában. Most vettem az autót és sajnos a BC megnyomására No Function t ír ki :( vágya másik opció hogy házilag meglehetne ezt valahogy csinálni? Köszi előre is a segítséget. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Astra H SW-ben nem hűt a klímám olyan hibajalenséggel, hogy ki-be kapcsolgat a klímakompresszor. Oka: 30bár fölé megy a nyomás, mert a klímahűtő ventilátora nem kapcsol be. 

Hol kezdenétek el keresni a hibát, mielőtt beruháztok egy új ventilátorra? 

Köszönöm a segítséget! 

Üdvözlettel, 

Norbi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 perce, Karsai87 írta:

Astra H SW-ben nem hűt a klímám olyan hibajalenséggel, hogy ki-be kapcsolgat a klímakompresszor. Oka: 30bár fölé megy a nyomás, mert a klímahűtő ventilátora nem kapcsol be. 

Hol kezdenétek el keresni a hibát, mielőtt beruháztok egy új ventilátorra? 

Nezd meg a regi megy-e, ha kozvetlenul adsz ra tapfeszt. Vagy maga a ventilator rossz, vagy nem kap feszultseget, ki kell deriteni, melyik.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi, de itt is megkérdezem. Folyamatosan kapom az alacsony hűtőfolyadék szint jelzés üzenetet.

Viszont mindig csak menet közben, amikor bőven üzemmeleg a víz. Indulásnál soha. Ez vajon inkább tartály hiba vagy a jeleadó? Vagy valami más?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 perce, RokaRudi írta:

Folyamatosan kapom az alacsony hűtőfolyadék szint jelzés üzenetet.

Viszont mindig csak menet közben, amikor bőven üzemmeleg a víz. Indulásnál soha. Ez vajon inkább tartály hiba vagy a jeleadó? Vagy valami más?

Mivel a tartaly es a jelado egyben van, vegulis mindegy, bar maganak a tartalynak nem igazan tudom olyan hibajat elkepzelni, ami ezt csinalna. 

Huzd le a kabelt, es hagyd ugy, vagy tegyel ra rovidzarat (nem tudom, melyik felel meg a jo szintnek). Ha igy nem jelez melegen sem, akkor a gond nem a csatlakozo tartalyon kivuli oldalan van.  

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki találkozott olyan hibával, hogy a hátsó rendszámtábla világítás nem kap áramot folyamatosan? Biztosítékok rendben. Mértem feszültségmérővel és néha kap ~5V-ot majd megint nulla. Rövidzárra gondolnék, de akkor az nem jelentkezne máshol is? Aksi lemerül, vagy hibakód a kocsiban?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.

Még új vagyok. Lehet volt már ez téma.

Astra H gyári radió kulcs kivételkor miért nem kapcsol ki. Van valami beállítás hozzá?

Válaszokat előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, VGabi82 írta:

Astra H gyári radió kulcs kivételkor miért nem kapcsol ki. Van valami beállítás hozzá?

Van bellitas: Settings, Ignition Logic. Ha be van jelolve, akkor gyujtas raadasakor (vagy talan a kulcs bedugasara) bekapcsolja a radiot, a kulcs kivetelekor kikapcsolja. Aztan vannak variaciok, hogy mi tortenik, ha eleve be volt kapcsolva a radio, vagy jaro motorral kikapcsoltad, aztan ujra be, ezt nem tudom, ki kell kiserletezni. Vagy ha nincs beallitva ez az okossag, es kezzel kapcsoltad be a radiot, valoszinuleg akkor sem fogja lezarni a kulcs kivetekor. Egy ora kulcs nelkuli uzem utan viszont mindenkeppen kikapcsol, az akkut kimelendo.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

2009-es Astra H esetében honnan lehet "gyújtás +"-hoz jutni? A CAN miatt méregetek kitartóan, de nem lelek... Ebben a szivargyújtóban mindig van villany, és a lámpa csak a világításkor ég.. Kihangosítóhoz kellene... Tehát a középkonzol előnyben... Biztos volt már kérdés, de vagy 1 órája keresek...

köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 hours ago, premium said:

2009-es Astra H esetében honnan lehet "gyújtás +"-hoz jutni? A CAN miatt méregetek kitartóan, de nem lelek... Ebben a szivargyújtóban mindig van villany, és a lámpa csak a világításkor ég.. Kihangosítóhoz kellene... Tehát a középkonzol előnyben... Biztos volt már kérdés, de vagy 1 órája keresek...

Bizony, nem is olyan rég. :) Nézd meg ezt és 2-vel lejjebb.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.