Jump to content
uhuhu

Elektronikák, elektromos kérdések

Recommended Posts

Szia!

így jár az, aki logikai időrendben halad :) Nem pedig fórumrendben.. :)

Köszönöm, megkeresem, lerelézem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok, 

Opel Zafira B hütővíz folyadék túl alacsony  jelzi ki a kijelző, szétszedtem a tartályhoz menő kábelt ráfúlytam kontakszprét, nem segített, elvítem autóelektromoshoz cserélt jeladót, még mindig bevillan. A hütővíz 99 fok után 102 nél adja az első jelet a kijelzőn majd, úgy tudom a ventilátor max 108C engedi onnan hüti vissza, de e fölé nem megy, szóval az müködik, de kijelzi ha a jeladó jelet adni valamiért. Check the coing level. A hütővíz megfelelő szinten van, ha följebb töltöm 1 cm vel akkor is kijelzi. Valakinek volt már ilyen vagy valami ötlet????  Fontos lenne mert nyaralni mennénk és el merjek -e indulni így, vagy mit tegyek. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia! Nézd meg, mi történik, ha elmelegedik a víz. Motortér lehajtva, klíma maximumra, motor beindít, ketyegjen. Ülj az autóban. Nézd, hogy bevillan, vagy nem. Ha igen, nézd meg a szintet. De a folyadékok a melegre tágulni szoktak, nem összemenni.. Szóval én inkább más fele keresném a hibát. Nyest, kábel/csatlakozó hiba... De a tesztből nem lehet gond...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Beszéltem most autóvillaosági a szakival , mivel a kiegyenlítőtartályba lett cserélve jeladó, ezért Ő a ventilátorra gyanakszik, mivel 2 fokozatu egylassú és egy gyors. Valószínú a lassú fokozat nem megy rendessen, de még utánna  nézek és leírom mi volt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 perce, Biboros írta:

Beszéltem most autóvillaosági a szakival , mivel a kiegyenlítőtartályba lett cserélve jeladó, ezért Ő a ventilátorra gyanakszik, mivel 2 fokozatu egylassú és egy gyors. Valószínú a lassú fokozat nem megy rendessen, de még utánna  nézek és leírom mi volt.

A szintnek legfeljebb ugy lehetne koze a homerseklethez, ha eppen a hatar korul inog, de ezt kizartad azzal, hogy magasabbra toltotted, es amugy is viszonylag "melyen" kene jelezzen, ami normal mukodes kozben nem fordul elo. 

Jelado csere alatt mit ertesz? Mert az bent van a tartalyban, es a tartallyal egyutt lehet cserelni, ami kint van, az a vevo, vagy erzekelo. 

Kosd le a kabelt, es zard rovidre a rajta levo csatlakozot, ez felel meg a normal szintnek. Hasznald igy egy darabig, ha nem jelez kozben, akkor a "masik vegen" van a baj, ami magyarul tartaly cseret jelent.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok egy 2013 Zafira Tourer-em van 2.0 Cdti 130le

kb 2 hete kezdte az Auto, hogy kiirja, " ellenoriztesse az akkumlator tolto rendszert"

Az elejen meg elaludt, de most mar mindig vilagit az akkumlator visszajelzo lampa.

A hiba kod : p2501  -- Terminál L generator  --- magas feszültseg -- szakaszos

Es az az erdekes hogy, kitorlom a hibat gyujtason es dobja ujra, csak gyujtason!

Van ötletetek mi lehet? van kormany futes az autoban, lehet hogy van megegy aksi valahol?

koszi a valaszt ( amugy tökeletes az auto es elado ha erdekel valakit) :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
36 perce, Turista írta:

Sziasztok egy 2013 Zafira Tourer-em van 2.0 Cdti 130le

kb 2 hete kezdte az Auto, hogy kiirja, " ellenoriztesse az akkumlator tolto rendszert"

Az elejen meg elaludt, de most mar mindig vilagit az akkumlator visszajelzo lampa.

A hiba kod : p2501  -- Terminál L generator  --- magas feszültseg -- szakaszos

Es az az erdekes hogy, kitorlom a hibat gyujtason es dobja ujra, csak gyujtason!

Van ötletetek mi lehet? van kormany futes az autoban, lehet hogy van megegy aksi valahol?

Ha 2013-as, akkor az Astra J-hez hasonlit, azaz ott jobban fogjak tudni, ha ez valami gyakori, ismert jelenseg.

Altalanossagban: a masodik akku eleg valoszinutlen, de amugy is a tolto rendszerre panaszkodik.

Az L terminal a visszajelzo lampa vezerlese, ami az ujabb autokban nem kozvetlenul egy lampara megy, hanem valamelyik elektronikus rendszer kapja a jelet, aztan intezi a tovabbiakat, pl. kiirja az emlitett hibat.

De mindenkeppen a generator korul, ott is a feszultsegszabalyzonal lesz a hiba.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Koszonom a gyors valaszt, megneztem a feszultseget, 14,4 hideg inditasnal, utanna magas terhels mellett 13,8- 14 közott ingadozik, de nem ment 14,4 fölé.

szerinted mit kene mutatni ha nem jo a feszt szabalyzo?

koszi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Turista írta:

Koszonom a gyors valaszt, megneztem a feszultseget, 14,4 hideg inditasnal, utanna magas terhels mellett 13,8- 14 közott ingadozik, de nem ment 14,4 fölé.

szerinted mit kene mutatni ha nem jo a feszt szabalyzo?

Nem is az akkura meno feszultsegre panaszkodik...

A generator L kimenten nem tetszik neki valami, lehet, hogy eleg csak a csatlakozot megpiszkalni rajta.

Megteveszto volt a feszultsegszabalyzo emlegetese, de ez az L kimenet rajta kene legyen. De nem tudom pontosan, mit es hogy varialnak az ujabb generatorokon.

Módosítva : csaba66

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok !

Egy Astra H 2006 1.9 cdti 88kw büszke tulaja vagyok. Ködlámpa izzót szerettem volna cserélni, de amatőr módon összeért a + és - vagyis a két kábel, kicsi pukk után sajna nem működnek az első ködfényszóróim, akármilyen izzót rakok bele, miközben a hátsó tökéletesen üzemel. Valami tipp a probléma megoldására. Köszönöm a válaszokat !

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
46 perce, konyaferi22 írta:

Egy Astra H 2006 1.9 cdti 88kw büszke tulaja vagyok. Ködlámpa izzót szerettem volna cserélni, de amatőr módon összeért a + és - vagyis a két kábel, kicsi pukk után sajna nem működnek az első ködfényszóróim, akármilyen izzót rakok bele, miközben a hátsó tökéletesen üzemel. Valami tipp a probléma megoldására. Köszönöm a válaszokat !

A biztositek nevu izek szolgalnak arra, hogy ha valakinek sikerul osszeerinteni a ket polust, akkor ne legyen tul hosszu tuzijatek :)

Ezek szerint az elso es hatso kodlampa nem azonos biztositikon van...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Át bújtam a műszaki leírást és a ködlámpának nem találtam sehol biztosítékot, azt hiszem egyetlen reléje van, de az működik, mert a hátsó világít :( 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
37 perce, konyaferi22 írta:

Át bújtam a műszaki leírást és a ködlámpának nem találtam sehol biztosítékot, azt hiszem egyetlen reléje van, de az működik, mert a hátsó világít :( 

Mivel kulon kapcsolhatok, a kozos rele is meglepo lenne, akarcsak az, ha nem lenne biztositek.

http://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-h.html

Megneznem pl. a 13-as biztositekot...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha ki szeretném cseréltetni a kormányt multikormányra, annak pontosan milyen anyagszükséglete van a multikormányon és a kezelő kapcsolókon kívül?

Kell valamilyen kábelezést cserélni, esetleg plusz kábelt szerezni hozzá a gombok miatt? Ha valaki jártas ebben a dologban, nagyon megköszönném ha felvilágosítana, érdekelne az anyagköltség és a munkadíj is.

Tud valaki ajánlani szakembert aki megcsinálna egy ilyen átszerelést Aszód 50-60 km-es körzetében?

Módosítva : Pali982

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
30 perce, Pali982 írta:

Érdeklődni szeretnék, hogy ha ki szeretném cseréltetni a kormányt multikormányra, annak pontosan milyen anyagszükséglete van a multikormányon és a kezelő kapcsolókon kívül?

Kell valamilyen kábelezést cserélni, esetleg plusz kábelt szerezni hozzá a gombok miatt? Ha valaki jártas ebben a dologban, nagyon megköszönném ha felvilágosítana, érdekelne az anyagköltség és a munkadíj is.

Tud valaki ajánlani szakembert aki megcsinálna egy ilyen átszerelést Aszód 50-60 km-es körzetében?

Elvileg eleg a kormanyt cserelni, es a CIM modulban szoftveresen aktivalni a gombokat. 

Ha markaszervizben csinaltatod, talan 200ezerbol kijon :)

Bontobol szerezz kormanyt, a munkaido max. fel ora annak, aki nem eloszor csinalja. Szerintem akar a bontost is rabeszelheted, hogy kicserelje; ha ki tudja szedni, akkor nyilvan berakni is tudja :) 

Az aktivalast meg barki tudja, akinek van OpComja.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia Csaba66!

Bontott kormányban gondolkozom én is. A cserén csak az a nehéz, hogy légzsákos kormányt még nem cseréltem,a légzsákról semmit sem tudok, különben átcserélném én is. OpCom van egy helyi autóvillamosságis ismerősömnek. Furcsa módon a cromax külön cikkszámon jegyzi a kürtkábelt multikormányhoz és nem multikormányhoz. Nem ismerek senkit aki cserélt már ilyet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Pali982 írta:

Bontott kormányban gondolkozom én is. A cserén csak az a nehéz, hogy légzsákos kormányt még nem cseréltem,a légzsákról semmit sem tudok, különben átcserélném én is. OpCom van egy helyi autóvillamosságis ismerősömnek. Furcsa módon a cromax külön cikkszámon jegyzi a kürtkábelt multikormányhoz és nem multikormányhoz. Nem ismerek senkit aki cserélt már ilyet.

Nem nagy ugy, plane, ha a bontott kormanyon tudsz gyakorolni :)  

Az akkut kosd le a legzsak piszkalasa elott, a kormanyt pedig kabelekkel egyutt vedd, akkor az sem lesz gond.

Ja, es vedd le a meglevo kormanyodrol a gombok helyeit fedo kupakokat, mert ha esetleg ott vannak a kabelek, akkor eleg csak gombokat venni.

Módosítva : csaba66

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szaisztok!

Egy 2005-s opel astra h-m van, 1.6 benzin.

Rákötöttem az Op-com-ot és 2 hibakód jelent meg rajta:

U2111-00 CAN-BUSZ NIncs kommunikáció az EPS-sel   -   JELEN VAN

B3843-02 Levegőminőség-érzékelő áremkör alacsony feszültség - JELEN VAN

Esetleg valaki tapasztalta már ezeket a hibákat? Mi ilyenkor a teendő?

Köszi előre is a válaszokat!!!

ÜDV

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia Csaba66 és a többi fórumtag!

Vettem multikormányt,be is szereltem. Ma voltam egy kolegámnál akinek kínai klón opcom-ja van. A CIM modulnál a Steering Wheel Control-nál a Presentre váltottuk, felprogramoztuk és semmi, továbbra sem működnek a gombok. 

Van valakinek tapasztalata ebben?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
59 perce, Pali982 írta:

Vettem multikormányt,be is szereltem. Ma voltam egy kolegámnál akinek kínai klón opcom-ja van. A CIM modulnál a Steering Wheel Control-nál a Presentre váltottuk, felprogramoztuk és semmi, továbbra sem működnek a gombok. 

Itt azt irjak, hogy eleg azon az egy helyen aktivalni:  https://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/index.php?threads/activating-steering-wheel-controls.268319/

Biztos, hogy jol lett elmentve? Hasznaltatok a kocsi negyjegyu kodjat?

Ha igen, akkor marad a csatlakozok atnezese, esetleg maguk a gombok betegek...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia!

Igen,ezt a fórumot én is olvastam, de nekem nem ilyen egyszerű.

Ha újra rácsatlakozok a klón op-commal a kocsira, a beállítás "Present", tehát elmentődött rendesen és igen, a négyjegyű biztonsági kód is kellett hozzá.

Az élő jeleknél látható, hogy a kormány gombjainak a jeleit veszi a kocsi ,csak semmi hatása. Holnap délután folytatom.

Módosítva : Pali982

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 perce, Pali982 írta:

Ha újra rácsatlakozok a klón op-commal a kocsira, a beállítás "Present", tehát elmentődött rendesen és igen, a négyjegyű biztonsági kód is kellett hozzá.

Az élő jeleknél látható, hogy a kormány gombjainak a jeleit veszi a kocsi ,csak semmi hatása. Holnap délután folytatom.

Az jo jel, ha van legalabb visszajelzes a gombok mukodeserol...

Igy nez ki a tortenet az egyes modulok es CAN buszok kozott:

Body                   CIM       LS             HS    Column Integrated Module
Infotainment     EHU               MS             Entertainment Head Unit
Infotainment     DIS        LS    MS             Info Display

Az LS CAN-rol kene atvinni az adatokat az MS-re, amit csak a DIS tud megtenni (illetve elvileg meg az ECC is, de az nem lenne tul logikus, es nem is minden kocsiban van).

Tehat a DIS korul erdemes nezelodni, illletve esetleg egy par perces akku lekotes is szobajohet, hatha egy reset gatyaba razza oket.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 órája, csaba66 írta:

Az jo jel, ha van legalabb visszajelzes a gombok mukodeserol...

Igy nez ki a tortenet az egyes modulok es CAN buszok kozott:

Body                   CIM       LS             HS    Column Integrated Module
Infotainment     EHU               MS             Entertainment Head Unit
Infotainment     DIS        LS    MS             Info Display

Az LS CAN-rol kene atvinni az adatokat az MS-re, amit csak a DIS tud megtenni (illetve elvileg meg az ECC is, de az nem lenne tul logikus, es nem is minden kocsiban van).

Tehat a DIS korul erdemes nezelodni, illletve esetleg egy par perces akku lekotes is szobajohet, hatha egy reset gatyaba razza oket.

Szia!

Jó lett! :)

Ahogy írtad,a kijelző menüjében kellett keresgélnem és meg is találtam a hiányzó beállítást:

38228807_1873105892744541_66430497537916

Viszont van más is:

38404727_1873107932744337_42469847760675

O2 érzékelő fűtés áramkör hiba-1-es hengersor,2-es érzékelő. Ez a katalizátor utáni lambdaszonda,ugye? A katalizátor előttinek ugyan ez volt a baja bő 1 éve.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Astra H kijelzőt cserélnék TID van jelenleg és BIDre szeretnék váltani.  

Amennyiben lehetséges mi a pontos folyamat?

Előre is köszönöm a segítséget! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.