Jump to content
uhuhu

Elektronikák, elektromos kérdések

Recommended Posts

19 perce, norbika74 írta:

Sziasztok! Olyan problémám lenne,hogy semmi visszajelzésem nincs a műszerfalon,se fordulatszám,se kilométeróra,se tankvisszajelzés minden mutató nullán áll,és semmi fényvisszajelzés:(mi lehet a probléma? Köszönöm előre is a válaszokat.:)

A biztosoitekot kell megnezni, ha kiment, akkor valoszinuleg valami oka is van. Jobb hijan rakj be egy ujat, aztan ha az is elszall, marad maga a muszeregyseg, vagy a kabelek. Ha esetleg jo a biztositek, akkor nincs sok mas lehetoseg, mint hogy a muszeregyseg hibas (felteve, hogy egyebkent minden mas mukodik).

https://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-h.html

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
35 perce, csaba66 írta:

A biztosoitekot kell megnezni, ha kiment, akkor valoszinuleg valami oka is van. Jobb hijan rakj be egy ujat, aztan ha az is elszall, marad maga a muszeregyseg, vagy a kabelek. Ha esetleg jo a biztositek, akkor nincs sok mas lehetoseg, mint hogy a muszeregyseg hibas (felteve, hogy egyebkent minden mas mukodik).

https://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-h.html

Köszönöm szépen a segítséget!:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a németeknél meghúzták a kocsit. De azon gondolkozok hogy javítgatás helyett komplett ajtókat cserélnék ha elfogadható áron találnék színazonost. Viszont hátul most tekerős az ablak. Az elektromos ablak be lehet húzva hátra csak a csatit rádugom és működik? Vagy nagyon optimista vagyok? :)

Mert ha legalább a kábelezés meglenne és max tanítani kellene akkor keresnék elektromos ablakos ajtókat hátra.

2005 5ajtós 1.9 Sport

Válaszokat előre is köszönöm :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Mark716 írta:

Sziasztok!

Sajnos a németeknél meghúzták a kocsit. De azon gondolkozok hogy javítgatás helyett komplett ajtókat cserélnék ha elfogadható áron találnék színazonost. Viszont hátul most tekerős az ablak. Az elektromos ablak be lehet húzva hátra csak a csatit rádugom és működik? Vagy nagyon optimista vagyok? :)

Mert ha legalább a kábelezés meglenne és max tanítani kellene akkor keresnék elektromos ablakos ajtókat hátra.

2005 5ajtós 1.9 Sport

Válaszokat előre is köszönöm :)

Hali!

Többnyire ezeket lebontva árulják, tehát csak az ajtót kapod a kárpit és minden egyéb nélkül. Ha mégis van olyan aki a kárpittal együtt adja és elektromos akkor pedig a kárpitnak is stimmelnie kell. Szerintem elég kicsi rá az esély hogy találsz ugyanolyat. 

Én úgy tudom, hogy nem kell programozni semmit, összedugod és működik, persze akkor ki kell cserélned a bal első ajtóban levő panelt is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.

Nekem van egy 2007 Astra H 1,3cdti,az a problémám vele hogy központi zárral bezárom de a bal hátsó ajtó külső kilincset meg húzva kinyitja az összes ajtót.

Mi lehet a gond vele?

Köszönöm.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
22 perce, tothzoli70 írta:

Üdvözlök mindenkit.

Nekem van egy 2007 Astra H 1,3cdti,az a problémám vele hogy központi zárral bezárom de a bal hátsó ajtó külső kilincset meg húzva kinyitja az összes ajtót.

Mi lehet a gond vele?

Köszönöm.

Az ajtó alján lévő átvezető kábelek (tipushiba miatt) elszakadnak. Ha magadnak csinálod a vezeték toldásokat az nagy kínlódás, de rendkívül olcsó.

Ha szakember javítja (esetleg megvásárolt toldókészlettel) az rendkívül drága.

Sok szó esett már erről.

Módosítva : Zsolti25
  • Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

OPel Combo C Van 1,7 DT

Hiba kód p0370  Sárga szervíz lámpa akkor gyullad ki és dadog egyet a motor, ha 2600 fölé megy a fordulat.

Mit cseréljunk, vagy javítsunk. Köszi mindenkinek aki segít.

Módosítva : Tóth Ferenc Sándor

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H, 2009 azzal szórakoztat, hogy kinyit a zár magától. Távirányítóra lezár, kinyit, minden rendben, de néha amire visszaérek az autóhoz nyitva van. Néha zárva, de a kilincset meghúzva kinyit minden ajtót...

A hátsó ajtók kábelei ebben is sérültek voltak a hajtásnál, kicseréltem,  de a helyzet változatlan.. hetente 1-2 alkalommal nyitva van... 

Ez a hiba olyan idegesítő, mert nem lehet megfogni, cseréljem ki az összes zármotort???  Elképzelhető, egyik mikrokapcsoló szívat a motorban, de melyikben??

Tudja valaki, milyen mikrokapcsolók vannak benne? Mert akkor vennék, kicserélném mindet, de olyan macera ripityára szedni, aztán gyalog rohangálni érte.. De ez is csak tipp...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 09. 21. at 10:46, premium írta:

Sziasztok!

Astra H, 2009 azzal szórakoztat, hogy kinyit a zár magától. Távirányítóra lezár, kinyit, minden rendben, de néha amire visszaérek az autóhoz nyitva van. Néha zárva, de a kilincset meghúzva kinyit minden ajtót...

A hátsó ajtók kábelei ebben is sérültek voltak a hajtásnál, kicseréltem,  de a helyzet változatlan.. hetente 1-2 alkalommal nyitva van... 

Ez a hiba olyan idegesítő, mert nem lehet megfogni, cseréljem ki az összes zármotort???  Elképzelhető, egyik mikrokapcsoló szívat a motorban, de melyikben??

Tudja valaki, milyen mikrokapcsolók vannak benne? Mert akkor vennék, kicserélném mindet, de olyan macera ripityára szedni, aztán gyalog rohangálni érte.. De ez is csak tipp...

Akkor valószínű a többi átvezető kábeled is hibás (első + csomagtér)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia!

A zár nem CAN-BUS-on megy? Vagy akkor mihez megy az ajtóba a CAN? Mert megy, a sordott érpár az az... Mert ha CAN-es, akkor nem tud ilyet azon keresztül..

Mindegy, szétcincálom a többit is..Úgy is ráfér egy kis szilikon zsír a kábelekre, így nem törnek meg "soha"... Megnézem holnap.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
33 perce, premium írta:

A zár nem CAN-BUS-on megy? Vagy akkor mihez megy az ajtóba a CAN? Mert megy, a sordott érpár az az... Mert ha CAN-es, akkor nem tud ilyet azon keresztül..

Mindegy, szétcincálom a többit is..Úgy is ráfér egy kis szilikon zsír a kábelekre, így nem törnek meg "soha"... Megnézem holnap.

Az ajtokba nem megy CAN busz, a REC (vagy ha nincs, akkor az UEC) vezerli a zarakat es az ablakokat is.

A belso kilincs mechanikusan oldja az adott ajto reteszeleset, es ahogy nyilik az ajto, a zartsagot jelzo kapcsolo jelere nyitja a vezerlo a tobbi ajtot is. Ha az egyik ilyen kapcsolo beteg, az lehet, hogy at tudja verni a rendszert parkolas kozben is.

Elvileg a zaras gomb masodik megnyomasara a belso nyitas is letiltodik, de nem tudom, ez mindegyikben bent van-e.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia! De akkor mi az ajtó kábelben a két csavart ér? 

Gyanítom, ez máshogy nem fog menni, csak ha a bontóból szerzek 1 zárat, és megnézem, milyen mikrokapcsolók vannak benne. Aztán mindben kicserélem. Úgy is villanyablakot akarok rakni hátra is, akkor már mindegy, hogy ezt is kiszedem, vagy nem :)

Megsértődik a REC, ha egyenként lehúzom a komplett ajtót? Mert akkor meg lehet találni, melyik a kerge. Lehúzom kompletten a bal hátsót, bezárom kézzel a "gombbal", és járok vele.. Ha 1 hónapig nem nyit ki, akkor az a beteg :) Csak nem tudom, zokon veszi -e az autó...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
57 perce, premium írta:

Szia! De akkor mi az ajtó kábelben a két csavart ér? 

Gyanítom, ez máshogy nem fog menni, csak ha a bontóból szerzek 1 zárat, és megnézem, milyen mikrokapcsolók vannak benne. Aztán mindben kicserélem. Úgy is villanyablakot akarok rakni hátra is, akkor már mindegy, hogy ezt is kiszedem, vagy nem :)

Megsértődik a REC, ha egyenként lehúzom a komplett ajtót? Mert akkor meg lehet találni, melyik a kerge. Lehúzom kompletten a bal hátsót, bezárom kézzel a "gombbal", és járok vele.. Ha 1 hónapig nem nyit ki, akkor az a beteg :) Csak nem tudom, zokon veszi -e az autó...

Nem minden csavart erpar CAN busz :) Amugy fogalmam sincs, mi az, de az enyemben nem is remlik, hogy lenne.

Egy kapcsolo van, de semmi garancia nincs arra, hogy cserelheto...

A kerdes az, mi a mikrokapcsolo helyzete zart ajtonal; legrosszabb esetben rovidre kell zarni ket labat a csatlakozon. De gyanithatoan a nyitott kapcsolo jelent zart ajtot, mert a tipikus torott kabelkoteges torteneteknel nem emlekszem olyan panaszra, hogy nyitott ajtot jelzett volna a kocsi. 

Huzd szet, es ha megy a kozponti zaras, akkor jo. Ha esetleg nem, azaz nyitottnak erzi az ajtot, akkor kell a szurke vezeteket testre kotni (a sofor ajtonal a feher-szurket).

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Lebontottam mindent. A bal hátsó ajtóban egy volt csak kirepedve a kábelek közül, de az sem elszakadva, de kicseréltem. A többi hibátlan. Kapott mind szilikonzsírt, így nem tapadnak egymáshoz a kábelek, sem a gumihoz.. nehezebben törik. Talán..  Elsők, csomagtér, hátsók mind jó.

Úgy tűnik, az anyós oldali motor lesz a hibás. Ha fülelek, lassabban zár, tovább nyekereg. Amikor sokat teker, akkor elvileg bezárás után kilincset húzva visszanyit. Sajnos itt már nincs gomb, mint a G astra esetén, nem tudom, hogy mechanikailag mi történik...

Szedett már szét valaki ilyen zárat? Van értelme? Mert új az horror, a bontott meg lutri, lehet, az is kuka érett.. Gondolom a zsír lehet belerohadva. Szét lehet szedni? Vagy szegecselt? Ha szétszedem, össze lehet rosszul rakni? Gondolok arra, hogy becsukom, és soha nem nyitom ki többet :)

Bontósok 10e áron akarják adni az angolt, ami ugye nekem "nem biztos", hogy jó, az bal kormányos 15e.. , azt sokallom, hogy csak "gyakoroljak".. 

Szóval van értelme szétszedni a zármotort?

Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, premium írta:

Úgy tűnik, az anyós oldali motor lesz a hibás. Ha fülelek, lassabban zár, tovább nyekereg. Amikor sokat teker, akkor elvileg bezárás után kilincset húzva visszanyit. Sajnos itt már nincs gomb, mint a G astra esetén, nem tudom, hogy mechanikailag mi történik...

Szedett már szét valaki ilyen zárat? Van értelme? Mert új az horror, a bontott meg lutri, lehet, az is kuka érett.. Gondolom a zsír lehet belerohadva. Szét lehet szedni? Vagy szegecselt? Ha szétszedem, össze lehet rosszul rakni? Gondolok arra, hogy becsukom, és soha nem nyitom ki többet :)

Bontósok 10e áron akarják adni az angolt, ami ugye nekem "nem biztos", hogy jó, az bal kormányos 15e.. , azt sokallom, hogy csak "gyakoroljak".. 

Szóval van értelme szétszedni a zármotort?

Ugy tunik, a zarszerkezet eltero az angolban, viszont ha a motort le lehet valasztani, akkor az lehet, hogy ugyanaz.

De elso korben miert nem fujod be WD40-nel? Ha az rendbeteszi, akkor biztos van olyan kenoanyag, amit szetszedes nelkul is be tudsz juttatni (ha maskepp nem, akkor egy lukat furva, majd befedve). 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia!

Mert egy kis sz@r játékmotor van benne... Abba belejut a wd40, 3 hónap múlva ember nem nyitja ki az ajtót kárpitvágás nélkül. Ezt egy Golf esetében megszívtam.Sajnos nem lehet ketté szedni. Ahogy képen látom, van egy torx csavar, meg fülecskék, amik összetartják... De hiába emelgetem őket nem borul két fele... kergetem még a bontókat. Jobb lenne gyakorolni ;-)ha megfejtettem, csinálok képeket, másnak okulásul :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 órája, premium írta:

Mert egy kis sz@r játékmotor van benne... Abba belejut a wd40, 3 hónap múlva ember nem nyitja ki az ajtót kárpitvágás nélkül. Ezt egy Golf esetében megszívtam.Sajnos nem lehet ketté szedni. Ahogy képen látom, van egy torx csavar, meg fülecskék, amik összetartják... De hiába emelgetem őket nem borul két fele... kergetem még a bontókat. Jobb lenne gyakorolni ;-)ha megfejtettem, csinálok képeket, másnak okulásul :)

Valoszinuleg nem a motor szorul, hanem a zarszerkezet...

Ami a WD40-et illeti, ahogy korabban is irtam, utana kell valamilyen mas kenoanyagot is alkalmazni. Ha szetszeded, azzal sem vagy sokkal elorebb, mert semmi garancia nincs arra, hogy sikerul ugy megkenned es osszeraknod, hogy aztan hosszu tavon is jo legyen.

Nyithatatlanna valo zarak teren van tapasztalatom, ha nem is Astran, de mindig ugy volt, hogy az elso nehany alkalom utan "megjavult" magatol (nyilvan razkodas, homerseklet, es hasonlok hatasara). Tehat ha az elso ilyen eset utan kiveszed, akkor meguszod a nagyobb bajt. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Eddig Astra G-m volt most beújítottam egy H-ra.

Lenne két kérdésem.

1. kérdés:

A gyújtást ráadom és valami "elektromos motorhang" a motortérben zúg. Ez olyan 15 másodperc körül lehet. Mi lehet ez a hang? Ezt mindig csinálja akárhányszor ráadom a gyújtást.

Ezt mindig meg kell várnom mielőtt indítok, vagy indíthatom azonnal miután a visszajelzők elaludtak? Eddig mindig megvártam hogy abbahagyja és utána indítottam és inkább jobbnak láttam kérdezni mert sehol nem találtam információt hogy mi lehet ez.

2. kérdés

A hátsó szélvédőhöz gyárilag nincs mosóberendezés vagy én vagyok vak? Mert ez így elég "hülye" megoldás.

Köszönöm a válaszokat!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 perce, kszaby írta:

1. kérdés:

A gyújtást ráadom és valami "elektromos motorhang" a motortérben zúg. Ez olyan 15 másodperc körül lehet. Mi lehet ez a hang? Ezt mindig csinálja akárhányszor ráadom a gyújtást.

Ezt mindig meg kell várnom mielőtt indítok, vagy indíthatom azonnal miután a visszajelzők elaludtak? Eddig mindig megvártam hogy abbahagyja és utána indítottam és inkább jobbnak láttam kérdezni mert sehol nem találtam információt hogy mi lehet ez.

2. kérdés

A hátsó szélvédőhöz gyárilag nincs mosóberendezés vagy én vagyok vak? Mert ez így elég "hülye" megoldás.

1. Kerdes, hogy milyen motorod van, de valoszinuleg az uzemanyagszivattyu. Varni nem kell ra.

2. Nalam van moso, igaz kombi, nem tudom, a tobbinel van-e.

Ha nem kaptal hozza leirast, itt az olvasnivalo:

https://www.opel.hu/content/dam/Opel/Europe/hungary/nscwebsite/hu/04_Owners/02_Manuals/00_Owners/MY_13/om_astra_kta-2584_18-hu_eu_my13_ed0712_11_hu_hu_online.pdf

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 perce, csaba66 írta:

1. Kerdes, hogy milyen motorod van, de valoszinuleg az uzemanyagszivattyu. Varni nem kell ra.

2. Nalam van moso, igaz kombi, nem tudom, a tobbinel van-e.

Ha nem kaptal hozza leirast, itt az olvasnivalo:

https://www.opel.hu/content/dam/Opel/Europe/hungary/nscwebsite/hu/04_Owners/02_Manuals/00_Owners/MY_13/om_astra_kta-2584_18-hu_eu_my13_ed0712_11_hu_hu_online.pdf

Az autó 2008-as évjáratú és Z16XER motorkóddal rendelkezik ha ez segít.

Végül is nézegettem a hátsó szélvédőnél van-e valami "spriccelő" de nincs. Akkor így szokom meg.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, kszaby írta:

Az autó 2008-as évjáratú és Z16XER motorkóddal rendelkezik ha ez segít.

Végül is nézegettem a hátsó szélvédőnél van-e valami "spriccelő" de nincs. Akkor így szokom meg.

Az ötajtósnak a középső féklámpa mellett (azzal egy műanyag elemben), bal oldalon van.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
20 órája, kszaby írta:

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Eddig Astra G-m volt most beújítottam egy H-ra.

Lenne két kérdésem.

1. kérdés:

2. kérdés

Köszönöm a válaszokat!

Az 1.kérdéshez kapcsolódva,szerintem inkább a fűtőmotor hangját hallod,annak a tengelye szokott elromlani a H Astrák esetén és állandóan megy a motor,mert nem találja a végpontokat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, rotel írta:

Az 1.kérdéshez kapcsolódva,szerintem inkább a fűtőmotor hangját hallod,annak a tengelye szokott elromlani a H Astrák esetén és állandóan megy a motor,mert nem találja a végpontokat.

Ma a feleségem be ment a patikába, én a kocsiban maradtam, és én is hallottam ezt a hangot. Mintha valamit feltöltött volna. Pár másodperc volt az egész. Amikor beülök a kocsiba én is mindig hallom.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 01. 11. at 9:50, Davee írta:

Programozni is kell, illetve előtte meg kell nézni, hogy van-e bal hátul REC modulod, mert anélkül nem jó a sima elektronika hozzá.

Szia!

Ez engem is érdekelne. Pont előtte állok. Mivel nem saját magam csinálom hanem szerviz (MAK) vajon ott fel tudják programozni? :unsure:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! Tudja valaki esetleg, hogy milyen határok közt mozog  a 2 gázpedál szenzor feszültsége XER motorok esetén. Előre is köszönöm a választ.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.