Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! 

ABS és ESP lámpa égve marad indítás után is H Astrámban!

Mindezt megkoronázva gyújtás után elkezd az autó pittyegni és a KM óra ugrálni!

Mi lehet ezeknek az oka? Az ABS és az ESP számomra nem lényeges viszont a harmadik probléma nagyon érdekelne hogy mitől lehet!
Válaszotokat előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, LJanos írta:

Sziasztok! 

ABS és ESP lámpa égve marad indítás után is H Astrámban!

Mindezt megkoronázva gyújtás után elkezd az autó pittyegni és a KM óra ugrálni!

Mi lehet ezeknek az oka? Az ABS és az ESP számomra nem lényeges viszont a harmadik probléma nagyon érdekelne hogy mitől lehet!
Válaszotokat előre is köszönöm! 

Sokat segítene ha kiolvasnád a hibakódokat. (gázpedál+fék stb)

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Kishenceg írta:

Meg szabad kérdezni, miért jó, ha kikapcsolod?

Persze, idegesítően sípol. :whistle:

Kikapcsoltatom nem fog.

Ha bekötöm magam, akkor is sípol!
Csak akkor marad csendben ha a jobb 1 is be van kötve..

Viszont az esetek 80% magam autózok.

Mindig nyúlkáljak át és kattintsam be a jobb egyet?

Ha beül valaki? Ne szállj be, előbb had kattintsam ki az övet..

Módosítva : Norbi10
Link to comment
Megosztás:

18 perce, Norbi10 írta:

Persze, idegesítően sípol. :whistle:

Ha kikapcsoltatom nem fog.

Ha bekötöm magam, akkor is sípol!
Csak akkor marad csendben ha a jobb 1 is be van kötve..

Viszont az esetek 80% magam autózok.

Mindig nyúlkáljak át és kattintsam be jobb egyet?

És ha beül valaki? Kapcsolja kifele mindig..

Akkor ott elromlott valami, nyilvan nem kene sipoljon, csak akkor, ha van utas.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, csaba66 írta:

Akkor ott elromlott valami, nyilvan nem kene sipoljon, csak akkor, ha van utas.

Ha minden igaz csak egy kapcsoló van ahova bekattan.

De hát vagy rövidre kell zárni, vagy elvágni az egyik szál vezetékét.

És nem fog sípolni.  Kék csoki az övé.

Csak nem tudom hibakódot fog e dobni :DD

 

11162694_1024x768.jpg

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Norbi10 írta:

Ha minden igaz csak egy kapcsoló van ahova bekattan.

De hát vagy rövidre kell zárni, vagy elvágni az egyik szál vezetékét.

És nem fog sípolni.  Kék csoki az övé.

Csak nem tudom hibakódot fog e dobni :DD

 

 

Ha jól tudom itt már pirotechnikai patron húzza meg az övfeszítőt ami elektromos indítású mint a légzsák. Biztos hogy jó dolog ott mókolni ha pontosan nem tudjátok mi mit csinál? 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Norbi10 írta:

Ha minden igaz csak egy kapcsoló van ahova bekattan.

De hát vagy rövidre kell zárni, vagy elvágni az egyik szál vezetékét.

És nem fog sípolni.  Kék csoki az övé.

Csak nem tudom hibakódot fog e dobni :DD

Meg az ulesben egy erzekelo, onnan tudja, van-e utas. Valoszinuleg az rossz, vagy szetjott a csatlakozoja, stb. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. december 7. at 20:44, zotya975 írta:

Ha jól tudom itt már pirotechnikai patron húzza meg az övfeszítőt ami elektromos indítású mint a légzsák. Biztos hogy jó dolog ott mókolni ha pontosan nem tudjátok mi mit csinál? 

 

Ma multival megkerestem melyik pontosan az, az a kék az övnek a kapcsolójáé.

Arra sípolt a multi, ha bekattintottam az övet akkor nem sípolt.

De hát elcsaptam 1 szálat mind két oldalon, nincs hiba kód.

És nem is jelez egyik oldalt sem az övre.

Elvileg most azt hiszi be van kötve mind két oldalt.

Ha meg dob valami hibakódot, összeforrasztom :DD

Link to comment
Megosztás:

Lábtérvilágítást akarok tenni még bele, este nagyon hasznos..

Belső világításról szedek neki áramot.

De hát ha nyitom az autót kulccsal szépen világít, vagy ajtó nyitásra.

Ajtó záráskor meg gyújtás ráadáskor elalszik.   Mint ahogy a belső is..

Csak nem tudom kellene nekem az az ellenállás ami benne van? Vagy forraszom ki és hidaljam át.

Mert belső világításban sincs ilyen.

 

13320181208_204716.jpg

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Norbi10 írta:

Csak nem tudom kellene nekem az az ellenállás ami benne van? Vagy forraszom ki és hidaljam át.

Mert belső világításban sincs ilyen.

13320181208_204716.jpg

Ranezesre inkabb egy dioda; ha megforditod a polaritasat, egybol kiderul. De ha ugy vilagit, ahogy akarod, akkor minek piszkalni? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék Tőletek! 

Elindulok és a következő kép fogad kb. 30 km-el az elindulás után (a két "sárga kis rohadék" egyszerre gyulladt ki) a DDS-t azóta kalibrálni sem tudom, ez kerékcsere után történt :

258astra.jpg

Jelenlegi hibakód, amit ide tudok kötni:

C0460 - Kormányszög érzékelő jel áramkör névleges tartomány/teljesítmény

(5A) - Jelen van

Valakinek ötlete?

Köszönöm előre is!!!

Norbi

Módosítva : Karsai87
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdésem volna ahogy ma az ajtót kinyitottam, pár másodpperc múlva hallok még egy kattanást, nem is foglalkoztam vele, beindítottam az autót, és pittyeg hogy nyitva van egy ajtó, gyorsan körbejártam és a csomagtér ajtó kattant és nyílt ki.

Vissza bezártam aztán megint kinyílt pár másodperc múlva, ha lezárom a kocsit akkor nem nyílik ki, csak ha nyitva van.

Köszőnöm előre is a válaszokat,

2004 es H Astra Twinport 1.6 benzin az alany.

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Ynnoslol írta:

Sziasztok, olyan kérdésem volna ahogy ma az ajtót kinyitottam, pár másodpperc múlva hallok még egy kattanást, nem is foglalkoztam vele, beindítottam az autót, és pittyeg hogy nyitva van egy ajtó, gyorsan körbejártam és a csomagtér ajtó kattant és nyílt ki.

Vissza bezártam aztán megint kinyílt pár másodperc múlva, ha lezárom a kocsit akkor nem nyílik ki, csak ha nyitva van.

Ez mechanikai gond... Lehet, hogy egy kis pucolas, piszkalas segit rajta, de ha valami annyira elkopott, hogy mar nem fog a zar, csak amikor reteszelve van, akkor cserelni kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy jelenség amire nem igazán találom a magyarázatot. Olykor-olykor felvillan az olajnyomás, akku és a kézifék jelző lámpa menet közben. De csak egy pillanatra és nem egyszerre, hanem külön külön mindig másik, a hozzá tartozó hangjelzéssel. Annyira pillanatra, hogy nem is mindig látom melyik villan fel, csak a hangjelzésre nézek oda, de addigra elalszik. Az olykor-olykor azt jelenti, hogy van, hogy hónapokig sem csinálja, van hogy hetente/naponta többször is. Nem találtam benne rendszert, hogy mihez köthető a jelenség. Nem bizonyos időközönként, fordulatszám, kanyar, emelkedő, lejtő, gázadás, fékezés független a jelenség. Az is teljesen kusza, hogy mikor melyik villan. Hibakód nincs, minden működik, olajszint rendben, a motor egyenletesen jár, nem rángat, húz, pöccröff stb... A töltési feszültséget még nem mértem. 

A cim modul szarakodik, ha fel van kapcsolva a világítás akkor a duda meg egy két gomb a kormányon nem működik, de nem hinném, hogy innen ered. 

Esetleg valaki találkozott hasonló jelenséggel? 

Astra h Caravan 1.6 easytronic. 

Előre is köszönöm az ötleteket. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, laczika83 írta:

Olykor-olykor felvillan az olajnyomás, akku és a kézifék jelző lámpa menet közben. De csak egy pillanatra és nem egyszerre, hanem külön külön mindig másik, a hozzá tartozó hangjelzéssel. Annyira pillanatra, hogy nem is mindig látom melyik villan fel, csak a hangjelzésre nézek oda, de addigra elalszik. Az olykor-olykor azt jelenti, hogy van, hogy hónapokig sem csinálja, van hogy hetente/naponta többször is. Nem találtam benne rendszert, hogy mihez köthető a jelenség. Nem bizonyos időközönként, fordulatszám, kanyar, emelkedő, lejtő, gázadás, fékezés független a jelenség. Az is teljesen kusza, hogy mikor melyik villan. Hibakód nincs, minden működik, olajszint rendben, a motor egyenletesen jár, nem rángat, húz, pöccröff stb... A töltési feszültséget még nem mértem. 

A cim modul szarakodik, ha fel van kapcsolva a világítás akkor a duda meg egy két gomb a kormányon nem működik, de nem hinném, hogy innen ered. 


Pedig lehet, mivel a muszer egyseg es a CIM is az LS CAN buszon van. Nem tul valoszinu, hogy kontakthiba miatt ertelmezheto CAN utasitas all elo, de kizarni sem lehet, ugyhogy en eloszor a CIM-et tennem rendbe. A tovabbi toprenges raer akkor, ha ez esetleg nem segit :)


 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, csaba66 írta:


Pedig lehet, mivel a muszer egyseg es a CIM is az LS CAN buszon van. Nem tul valoszinu, hogy kontakthiba miatt ertelmezheto CAN utasitas all elo, de kizarni sem lehet, ugyhogy en eloszor a CIM-et tennem rendbe. A tovabbi toprenges raer akkor, ha ez esetleg nem segit :)


 

Valahol mélyen legbelül éreztem, hogy cim modul, de bíztam benne, hogy talán mégse... :D

Akkor ott kezdem. 

Köszi a tippet. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.