Jump to content
uhuhu

Elektronikák, elektromos kérdések

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék Tőletek! 

Elindulok és a következő kép fogad kb. 30 km-el az elindulás után (a két "sárga kis rohadék" egyszerre gyulladt ki) a DDS-t azóta kalibrálni sem tudom, ez kerékcsere után történt :

258astra.jpg

Jelenlegi hibakód, amit ide tudok kötni:

C0460 - Kormányszög érzékelő jel áramkör névleges tartomány/teljesítmény

(5A) - Jelen van

Valakinek ötlete?

Köszönöm előre is!!!

Norbi

Módosítva : Karsai87

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdésem volna ahogy ma az ajtót kinyitottam, pár másodpperc múlva hallok még egy kattanást, nem is foglalkoztam vele, beindítottam az autót, és pittyeg hogy nyitva van egy ajtó, gyorsan körbejártam és a csomagtér ajtó kattant és nyílt ki.

Vissza bezártam aztán megint kinyílt pár másodperc múlva, ha lezárom a kocsit akkor nem nyílik ki, csak ha nyitva van.

Köszőnöm előre is a válaszokat,

2004 es H Astra Twinport 1.6 benzin az alany.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 perce, Ynnoslol írta:

Sziasztok, olyan kérdésem volna ahogy ma az ajtót kinyitottam, pár másodpperc múlva hallok még egy kattanást, nem is foglalkoztam vele, beindítottam az autót, és pittyeg hogy nyitva van egy ajtó, gyorsan körbejártam és a csomagtér ajtó kattant és nyílt ki.

Vissza bezártam aztán megint kinyílt pár másodperc múlva, ha lezárom a kocsit akkor nem nyílik ki, csak ha nyitva van.

Ez mechanikai gond... Lehet, hogy egy kis pucolas, piszkalas segit rajta, de ha valami annyira elkopott, hogy mar nem fog a zar, csak amikor reteszelve van, akkor cserelni kell.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok ! tudna valaki okosságot?

astra H  a távirányítóról nem zár , kulcsra sem zár , nem is nyit nem villog    ...  akku sarú le és működik. Aztán néhány nap múlva ismét jelentkezik.  Hibát nem jelez kiolvasásra.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy jelenség amire nem igazán találom a magyarázatot. Olykor-olykor felvillan az olajnyomás, akku és a kézifék jelző lámpa menet közben. De csak egy pillanatra és nem egyszerre, hanem külön külön mindig másik, a hozzá tartozó hangjelzéssel. Annyira pillanatra, hogy nem is mindig látom melyik villan fel, csak a hangjelzésre nézek oda, de addigra elalszik. Az olykor-olykor azt jelenti, hogy van, hogy hónapokig sem csinálja, van hogy hetente/naponta többször is. Nem találtam benne rendszert, hogy mihez köthető a jelenség. Nem bizonyos időközönként, fordulatszám, kanyar, emelkedő, lejtő, gázadás, fékezés független a jelenség. Az is teljesen kusza, hogy mikor melyik villan. Hibakód nincs, minden működik, olajszint rendben, a motor egyenletesen jár, nem rángat, húz, pöccröff stb... A töltési feszültséget még nem mértem. 

A cim modul szarakodik, ha fel van kapcsolva a világítás akkor a duda meg egy két gomb a kormányon nem működik, de nem hinném, hogy innen ered. 

Esetleg valaki találkozott hasonló jelenséggel? 

Astra h Caravan 1.6 easytronic. 

Előre is köszönöm az ötleteket. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, laczika83 írta:

Olykor-olykor felvillan az olajnyomás, akku és a kézifék jelző lámpa menet közben. De csak egy pillanatra és nem egyszerre, hanem külön külön mindig másik, a hozzá tartozó hangjelzéssel. Annyira pillanatra, hogy nem is mindig látom melyik villan fel, csak a hangjelzésre nézek oda, de addigra elalszik. Az olykor-olykor azt jelenti, hogy van, hogy hónapokig sem csinálja, van hogy hetente/naponta többször is. Nem találtam benne rendszert, hogy mihez köthető a jelenség. Nem bizonyos időközönként, fordulatszám, kanyar, emelkedő, lejtő, gázadás, fékezés független a jelenség. Az is teljesen kusza, hogy mikor melyik villan. Hibakód nincs, minden működik, olajszint rendben, a motor egyenletesen jár, nem rángat, húz, pöccröff stb... A töltési feszültséget még nem mértem. 

A cim modul szarakodik, ha fel van kapcsolva a világítás akkor a duda meg egy két gomb a kormányon nem működik, de nem hinném, hogy innen ered. 

Pedig lehet, mivel a muszer egyseg es a CIM is az LS CAN buszon van. Nem tul valoszinu, hogy kontakthiba miatt ertelmezheto CAN utasitas all elo, de kizarni sem lehet, ugyhogy en eloszor a CIM-et tennem rendbe. A tovabbi toprenges raer akkor, ha ez esetleg nem segit :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
20 órája, csaba66 írta:

Pedig lehet, mivel a muszer egyseg es a CIM is az LS CAN buszon van. Nem tul valoszinu, hogy kontakthiba miatt ertelmezheto CAN utasitas all elo, de kizarni sem lehet, ugyhogy en eloszor a CIM-et tennem rendbe. A tovabbi toprenges raer akkor, ha ez esetleg nem segit :)

Valahol mélyen legbelül éreztem, hogy cim modul, de bíztam benne, hogy talán mégse... :D

Akkor ott kezdem. 

Köszi a tippet. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Gyárilag NEM tempomatos H Astrába bele lehet buherálni gyári tempomatot? Össze lehet valahogy okosítani? Van valaki aki csinált már ilyet vagy elvállalja a telepítést?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Robi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 hour ago, R.Robi said:

Gyárilag NEM tempomatos H Astrába bele lehet buherálni gyári tempomatot? Össze lehet valahogy okosítani? Van valaki aki csinált már ilyet vagy elvállalja a telepítést?

Megoldható. Itt egy jó leírás hozzá: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/248/tempomat_utolag__hogyan_/oldal/1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.

Tud nekem segíteni valaki abba hogy, nem elekromosan behajlos külső tükröket szeretném lecserélni elekromosan behajlosra ennek a kivezetékelésében kelle szegítség  a anyit tudok hogy a régi csak 5pines a csatija az elekromosnak meg 7pines gondolom ezt a két pint kéne még bekötni valahova. És hàt persze két tükör van. Lehetséges ez egyàltalàn?Ezt kiépíteni?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! Gyárilag nem ködlámpás H Astrába lehet utólagosan ködlapásra megcsinálni? Az egész lampakacsolót ki kell ilyenkor cserélni ködlámpásra vagy csak azt az egy kapcsolót?

Köszönöm a válaszokat!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Meg lehet csinàlni. Egy jó leíràs Opelmuhely.com  Szerintem a làmpa kapcsolót jobban jàrsz ha veszel bontóba ködlàmpàsat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 12. 24. at 9:28, laczika83 írta:

Sziasztok!

Van egy jelenség amire nem igazán találom a magyarázatot. Olykor-olykor felvillan az olajnyomás, akku és a kézifék jelző lámpa menet közben. De csak egy pillanatra és nem egyszerre, hanem külön külön mindig másik, a hozzá tartozó hangjelzéssel. Annyira pillanatra, hogy nem is mindig látom melyik villan fel, csak a hangjelzésre nézek oda, de addigra elalszik.

Esetleg nincs utólagosan valamilyen CANbus-ra rakott műszered? Az küldhet még olyan üzeneteket, amiket az autó másképp értelmez.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 12. 28. at 23:07, Benö1.4 írta:

Sziasztok.

Tud nekem segíteni valaki abba hogy, nem elekromosan behajlos külső tükröket szeretném lecserélni elekromosan behajlosra ennek a kivezetékelésében kelle szegítség

Kell új kapcsoló, amin rajta van a behajtás gomb is, illetve természetesen olyan tükrök, amiben benne van a behajtó (valahol folding, valahol retract-nak hívják) motor is. A tükör csatlakozója úgy néz ki, hogy

1: vízszintes állítómotor + (fekete-fehér)
2: függőleges állítómotor + (zöld-fehér)
3: Mindkét előző motor - (barna)
4: nem használt
5: Tükör behajtó motor - (fekete-zöld)
6: Tükör behajtó motor + (fekete-barna)
7: nem használt
8: fűtés + (fehér-barna)
9: fűtés - (barna, ez testre megy)

A bal oldal elég egyszerű, mert a kapcsoló is ott van, tehát az ajtó csatlakozóba csak a fűtés+ (fehér-barna) megy, ez az ajtó csatlakozón a 15-ös PIN, ez megy hátra a REC-be (XR4/11-es pont, FR21-es biztosíték, 7.5A). Minden más ajtón belül megy, direktben a csatlakozóra:

tükör 1 -> kapcsoló 30
tükör 2  -> kapcsoló 31
tükör 3 -> kapcsoló 29
A fentiek elvileg megvannak, ha amúgy motoros állítós a tükröd. Amit ki kell építeni:
tükör 5 -> kapcsoló 7
tükör 6 -> kapcsoló 6

A jobb oldal picit bonyolultabb, hiszen át kell menni a jobb, majd a bal ajtó csatlakozón is, de nem vészes. A tükör állításhoz és fűtéshez nekem megvoltak a kábelek előre, természetesen, feltételezem hogy Neked is így van:

tükör 1-> jobb ajtó csati 12 -> bal ajtó csati 12 -> kapcsoló 14 (kék-fekete)
tükör 2 -> jobb ajtó csati 14 -> bal ajtó csati 14 -> kapcsoló 15 (zöld-fekete)
tükör 3 -> jobb ajtó csati 13 -> bal ajtó csati 13 -> kapcsoló 29 (barna)

Amit ki kell építened, az két szál:

tükör 5 -> jobb ajtó csati 25  -> bal ajtó csati 25 -> kapcsoló 22
tükör 6 -> jobb ajtó csati 24 -> bal ajtó csati 24 -> kapcsoló 23

Lényegében ennyi. A kapcsoló csatlakozójában ki kell építeni a 6,7,22 és 23-as PIN-eket, a tükrök kapcsolójában meg az 5-ös és 6-os PIN-eket és a fentiek alapján összekötni.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok

Abban szeretné a segítségeteket kérni, hogy a bal hátsó ajtónyitásnál nem világit a belsőtér világításom, és a műszer falon se jelzi, hogy nyitva van az ajtó.  Hol találom ennek az érzékelőjét, mert nem látok semmi olyan gombot, mint a régi autóknál.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, Szobi68 írta:

Abban szeretné a segítségeteket kérni, hogy a bal hátsó ajtónyitásnál nem világit a belsőtér világításom, és a műszer falon se jelzi, hogy nyitva van az ajtó.  Hol találom ennek az érzékelőjét, mert nem látok semmi olyan gombot, mint a régi autóknál.

A mikrokapcsolo a zarszerkezetben van, de elobb a kabeleket nezd meg, azok szoktak megtorni az ajto atvezetesnel.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 hours ago, Szobi68 said:

Sziasztok

4 hours ago, csaba66 said:

A mikrokapcsolo a zarszerkezetben van, de elobb a kabeleket nezd meg, azok szoktak megtorni az ajto atvezetesnel.

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/268/hatso_ajto_kabelkoteg_szakadas

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, a kábelek voltak megtörve. sose jöttem volna rá , a link sokat segítséget

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudja légyszí mondani valaki, hogy a GID kijelzőnél (SiemensVDO, 2006-os) milyen színű kábelre megy a +12V és a GND? Előre is köszönöm a leírást.

Imre

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.