Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok

A H Astrámmal lenne egy kis problémám.

Akkut cseréltem a kocsiban és utána el kezdett szórakozni a távirányító. A kocsi rendesen megy, ha kiveszem a kulcsot nem hallgat el a rádió, nem működik a távirányító és kulcsal sem tudom a kozpontizárat működtetni. Ha leveszem az akkusarut, akkor 1-2 nyitás-zárásig jó és utána megint el kezd szórakozni.

Nem tudjátok mi lehet a baja, mert egy szervízben már azzal rigattak, hogy a hátsó vezérőegységet kell kicserélni.

Előre is köszi a segítséget

Üvd.: Laci

Szia!

A rádió beállításai között (settings gomb) nézd meg, hogy az ign. logic on vagy off, ha offon van állítsd on-ra... Kp.-zár: Én a helyedben a középkonzoli kapcsolóval szórakoznék egy kicsit, a kulccsal nem is zárja egyébként sem az összes ajtót az Astrák nagy része, csak a vezetőjét, bezárni az autót így úgy tudod, hogy az anyósülés felől szállsz be megnyomod a bezárást majd becsukod az ajtót, így az összes zárva lesz... Továbbá cserélnék elemet a kulcsban CR2032-es gombelem kell bele, a tokot kinyitni az illesztési résébe helyezett körömmel lehet, mintha egy szilvából a magot akarnád kivenni:)... Remélem helyrejön!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A rádió beállításai között (settings gomb) nézd meg, hogy az ign. logic on vagy off, ha offon van állítsd on-ra... Kp.-zár: Én a helyedben a középkonzoli kapcsolóval szórakoznék egy kicsit, a kulccsal nem is zárja egyébként sem az összes ajtót az Astrák nagy része, csak a vezetőjét, bezárni az autót így úgy tudod, hogy az anyósülés felől szállsz be megnyomod a bezárást majd becsukod az ajtót, így az összes zárva lesz... Továbbá cserélnék elemet a kulcsban CR2032-es gombelem kell bele, a tokot kinyitni az illesztési résébe helyezett körömmel lehet, mintha egy szilvából a magot akarnád kivenni:)... Remélem helyrejön!:lol:

A settingsben be van kapcsolva, az elemcsere megvolt a kulcsokat újra tanították és még mindig rossz...

Valakinek vmi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Bakker, én nagyon béna vagyok. Sikerült eljutni a veszvillogo csatlakozojáig és szégyen de nem tudtam kihúzni a csatlakozót. Ilyen biztonsági bigyót még nem láttam. Segítsetek kérlek. Hogy kell lehúzni a csatlakozót ?

Vagy tudja valaki melyik színű vezetéken van gyújtáskapcsolt 12V ?

A másik problémám hogy a kihangositó bekötése után hivaskor a rádió némit de nem hallok semmit. Lehet, hogy ezt is fel kell programozni, hogy a bejövő jelet kitegye a hangszorora ?

Remelem nem gáz, hogy ilyen béna vagyok.

Előre is köszi a segítséget.

Szia!

A vészvillogó panelban van gyújtáskapcsolt 12V.

http://kepfeltoltes.hu/111231/V_szvillog__...ltoltes.hu_.jpg

12-es láb, fekete vezeték.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Bakker, én nagyon béna vagyok. Sikerült eljutni a veszvillogo csatlakozojáig és szégyen de nem tudtam kihúzni a csatlakozót. Ilyen biztonsági bigyót még nem láttam. Segítsetek kérlek. Hogy kell lehúzni a csatlakozót ?

Vagy tudja valaki melyik színű vezetéken van gyújtáskapcsolt 12V ?

A másik problémám hogy a kihangositó bekötése után hivaskor a rádió némit de nem hallok semmit. Lehet, hogy ezt is fel kell programozni, hogy a bejövő jelet kitegye a hangszorora ?

Remelem nem gáz, hogy ilyen béna vagyok.

Előre is köszi a segítséget.

Gyújtáskapcsolt +12V: 12-es láb, fekete vezeték. A csatlakozónak van egy felhajtható füle, ami egy fogazott áttételen keresztül kiemeli a csatlakozót. Ezt a fület kell felhajtani (felhajlás ellen pedig egy kis pöcök védi, azt előtte be kell nyomni).

A rádiódra bekötötted a kihangosító hangszoró vezetékeit? A Quadlock alsó sorában a pici csatlakozók között van két láb. A csatlakozókiosztás a rádió tetején lévő adatlapon is fel van tüntetve. A PH+ és PH- (vagy TEL+ és TEL-) lábakra kell kötni a hangszóró vezetékeit.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Gyújtáskapcsolt +12V: 12-es láb, fekete vezeték. A csatlakozónak van egy felhajtható füle, ami egy fogazott áttételen keresztül kiemeli a csatlakozót. Ezt a fület kell felhajtani (felhajlás ellen pedig egy kis pöcök védi, azt előtte be kell nyomni).

A rádiódra bekötötted a kihangosító hangszoró vezetékeit? A Quadlock alsó sorában a pici csatlakozók között van két láb. A csatlakozókiosztás a rádió tetején lévő adatlapon is fel van tüntetve. A PH+ és PH- (vagy TEL+ és TEL-) lábakra kell kötni a hangszóró vezetékeit.

Üdv: Laci

Sziasztok!

Egy megjegyzés a vészvillogó csatlakozó behelyezésére:

Ezt a csatlakozót könnyedén vissza lehet úgy rakni, hogy NE működjenek a gombok :D .

Nekem már sikerült ezt a csatlakozót úgy visszarakni, hogy nem nyomtam be teljesen, a felhajtható fület is vissza lehetett pattintani és úgy látszott, mintha a helyén lenne. Aztán, mikor visszaraktam mindent a helyére, akkor derült ki, hogy nem működik a vészvillogó és persze az ajtózáró gomb sem. Mondanom sem kell, hogy mi következett :lol:

Középkonzol visszaszerelése előtt érdemes a gombokat kipróbálni! :devlish:

Ezt csak azért írtam le, mert ha nekem sikerült, lehet más is járhat így.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Megint kitaláltam valamit.

Két hónap múlva négy éves lesz az autóm, sajnos jön a műszaki vizsga. (Astra H Essentia+ Kombi, 14XEP). Arra gondoltam, hogy felrakok egy vonóhorgot. Találtam is 20-30 ezer közötti áron nekem tetszőt, de egyikhez sincs elektronika. Régen (még a békebeli időkben autószerelő voltam), amikor felraktam egy vonóhorgot, akkor a hátsó lámpák vezetékeiből lehetett venni az energiát a csatlakozó aljzathoz.

Most, hogy egy kicsit "utánaolvasgattam" a neten az Astrának, megdöbbenve tapasztaltam, hogy 20-30 ezer (ugyanannyi mint a horog!!!) Ft.-ért be kellene szereznem, valami utánfutó vezérlő modult is? Az autóban nincs REC modul gyárilag és a neten csak olyan utánfutó vezérlőket találtam, amelyek az előbb említett összegért kaphatóak, de csak a REC modulos autókhoz.

Szerintetek az én autómba mit kell beszerezni, ahhoz hogy be lehessen kötni az utánfutó csatlakozóját?

Nem tudjátok, hogy be van-e építve gyárilag ilyen egység? Hol lehet, ha van? (Vezérlő gyári száma:6235326).

Milyen megoldás van még? (Olcsó, de elegáns és megbízható).

Előre is köszönöm:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Gyújtáskapcsolt +12V: 12-es láb, fekete vezeték. A csatlakozónak van egy felhajtható füle, ami egy fogazott áttételen keresztül kiemeli a csatlakozót. Ezt a fület kell felhajtani (felhajlás ellen pedig egy kis pöcök védi, azt előtte be kell nyomni).

A rádiódra bekötötted a kihangosító hangszoró vezetékeit? A Quadlock alsó sorában a pici csatlakozók között van két láb. A csatlakozókiosztás a rádió tetején lévő adatlapon is fel van tüntetve. A PH+ és PH- (vagy TEL+ és TEL-) lábakra kell kötni a hangszóró vezetékeit.

Üdv: Laci

Kedves Laci !

Istenkirály vagy. Nagyon köszi a segítséget.

A számítógép floppy táp vezetékéből operaltam ki a "csatlakozót.

Ezt tettem bele a csatlakozóba. Elvileg beleszorult de sajnos nem

Ellenőriztem le hogy érintkezik e a tüskékkel. Elvileg bekötöttem

a PH+- ra. Ezt a bemenetet nem kell "engedélyezni " valamilyen menüben?

Koszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Laci !

Istenkirály vagy. Nagyon köszi a segítséget.

A számítógép floppy táp vezetékéből operaltam ki a "csatlakozót.

Ezt tettem bele a csatlakozóba. Elvileg beleszorult de sajnos nem

Ellenőriztem le hogy érintkezik e a tüskékkel. Elvileg bekötöttem

a PH+- ra. Ezt a bemenetet nem kell "engedélyezni " valamilyen menüben?

Koszi a segítséget.

Ha a PH+, PH- és a TEL MUTE bevan kötve, akkor minden egyéb beállítás nélkül működik. Ha a telmute-on testelést kap, akkor némítja a rádiót vagy megállítja a cd-t, és az első két hangszóróra erősíti a PH-n bejövő jelet, kijelzőn az "Ext in" vagy "External in" szöveg jelenik meg. Ezt a hangerőt a rádió hangerő szabályzójával lehet változtatni, és a rádió hangbeállításainál meg lehet adni az alapértelmezett telefonhangerőt is.

A némítás egyébként működik?

Link to comment
Megosztás:

Ha a PH+, PH- és a TEL MUTE bevan kötve, akkor minden egyéb beállítás nélkül működik. Ha a telmute-on testelést kap, akkor némítja a rádiót vagy megállítja a cd-t, és az első két hangszóróra erősíti a PH-n bejövő jelet, kijelzőn az "Ext in" vagy "External in" szöveg jelenik meg. Ezt a hangerőt a rádió hangerő szabályzójával lehet változtatni, és a rádió hangbeállításainál meg lehet adni az alapértelmezett telefonhangerőt is.

A némítás egyébként működik?

Igen, a némitás működik.

ha meg lehet adni az alapértelmezett telefonhangerőt, akkor azt még leellenorzom mielőtt szetszedem :lol:

Nagyon köszönöm a válaszokat !!!

Link to comment
Megosztás:

Igen, a némitás működik.

ha meg lehet adni az alapértelmezett telefonhangerőt, akkor azt még leellenorzom mielőtt szetszedem :lol:

Nagyon köszönöm a válaszokat !!!

Indíts egy hívást, és adj rá hangerőt mindkét eszközön (kihangosító és rádió).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

S-O-S lenne a kérdésem!

Opel Astra H 1.4 benzines!

Tegnapra megadta magát a központi zár. Mivel 1 db kulcsos zár van a vezetői oldalon azt tudom kulccsal vezérelni, de CSAK azt az 1 ajtót.

A többit külön külön az ajtó zár részénél tudom bezárni...

Nem nyílik a csomagtartó és ami a legnagyobb baj, hogy a tank ajtaja sem.

Biztosítékot kicseréltük, hátha az a baj, nem működik.

Akkumulátorról levettük a sarut, majd vissza. Így sem működik.

Utastérben, a műszerfalon a központi zár visszajelző piros fénye sem világít.

Mit tanácsoltok? Vagy esetleg (anyagi okok miatt nem szak szerviz) ajánlani tudok e Budapesten hozzáértő szakit!

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

S-O-S lenne a kérdésem!

Opel Astra H 1.4 benzines!

Tegnapra megadta magát a központi zár. Mivel 1 db kulcsos zár van a vezetői oldalon azt tudom kulccsal vezérelni, de CSAK azt az 1 ajtót.

A többit külön külön az ajtó zár részénél tudom bezárni...

Nem nyílik a csomagtartó és ami a legnagyobb baj, hogy a tank ajtaja sem.

Biztosítékot kicseréltük, hátha az a baj, nem működik.

Akkumulátorról levettük a sarut, majd vissza. Így sem működik.

Utastérben, a műszerfalon a központi zár visszajelző piros fénye sem világít.

Mit tanácsoltok? Vagy esetleg (anyagi okok miatt nem szak szerviz) ajánlani tudok e Budapesten hozzáértő szakit!

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Üdv.

De akkor a műszerfalon lévő gombbal sem zárja az ajtókat?

Link to comment
Megosztás:

De akkor a műszerfalon lévő gombbal sem zárja az ajtókat?

Szia!

Nem, nem zárja. Semmi reakció.

Viszont, ma újra levettük a sarukat. Kicsit tovább hagytuk úgy, vissza tétel után, már zárta a távirányító, de műszerfalról továbbra sem lehet vezérelni.

Illetve ami érdekes.

Lezárom az autót... megpróbálom kinyitni a hátsó utas ajtót és lám, nyitja az egész központi zárat. Ez mind a 2 hátsó ajtóval.

Tehát, lezárt ajtókat a 2 hátsó ajtó kilincsnyitással nyitható. Mintha szimplán kinyitnám a kilincset....

Tanksapka továbbra sem nyílik. Csomagtartó most már nyílik.

Javaslat?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem, nem zárja. Semmi reakció.

Viszont, ma újra levettük a sarukat. Kicsit tovább hagytuk úgy, vissza tétel után, már zárta a távirányító, de műszerfalról továbbra sem lehet vezérelni.

Illetve ami érdekes.

Lezárom az autót... megpróbálom kinyitni a hátsó utas ajtót és lám, nyitja az egész központi zárat. Ez mind a 2 hátsó ajtóval.

Tehát, lezárt ajtókat a 2 hátsó ajtó kilincsnyitással nyitható. Mintha szimplán kinyitnám a kilincset....

Tanksapka továbbra sem nyílik. Csomagtartó most már nyílik.

Javaslat?

Szia HuOrso!

Az enyém is tudta ezt!!!!!!! Evett is az ideg miatta rendesen! Nekem a végén a jobb hátsó ajtóba átvezető kábelkötegben volt elszakadva egy /piros színű/ vezeték, az ajtóhoz közel eső részen! A gumi " harmonika " szigetelésbe annyira bele szorul a vezeték köteg, hogy saját magát elszakítja, ahogy összetapad és mikor nyitjuk az ajtót, a vezeték lemarad az ajtóról. Persze látni nem lehet, mert a gumi takarja. A csatlakozót összerakáskor jól rakjátok össze, mert nekem a "szakik" ezt nem tették meg és elhagytam menet közben egy alkatrészt, ami a gumit tartja a helyén! A hiányzó elem talán 500,-huf értékű, de csak kábelköteggel adják vagy 20.000,-huf ellenében. Szerencsére egy "G" donorból kinyertem, hála a segítőmnek baráti áron. A javítás után én szilion olajat fújtam bele a gumiba, azóta nem tapad össze.

Az ajtót addig be tudod zárni mechanikusan, de akkor csak belülről nyílik- saját kilincsével mint a régi Ladák -, DE A GYEREKZÁRAT KAPCSOLD KI, mert ha nem teszed, akkor már sehonnan! :lol:

Ha nincs más ötlet kivesézem neked a munkamenet, üzenj!

Ja, meg a kulcson lévő gombok nyomogatásával és ezzel egy időben a kilincs nyitott-zárt állapotában /meghúzott állapotában/ lehet tanítgatni a vasat, a végén meg azt sem tudod mi az eredeti állapot. Csuda dolgokat csináltam a -10 C fokban az udvaron. Utána saru levesz és alapra minden visszaállítódik - persze a bezárt ajtót te is fogod tudni kívülről nyitni, mintha bentről tennéd, vagyis nem csináltál semmit.

Márkaszervizben azt mondták 6.000,- + munkadíj és - idézem- programot javítanak az ajtózár elektronikában. Nem győztek meg!

Egyébként javaslom mindenki nézze meg a saját verdáját időnként, a fenti hiba miatt, mert a központi zár szépen kattan záráskor, minden tuti.

Amikor meg a kilincset megnyitjuk kívülről, minden ajtó nyílik, oszt a fene megeszi, ha ezt más csinálja amikor nem vagyunk a közelben!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia HuOrso!

Az enyém is tudta ezt!!!!!!! Evett is az ideg miatta rendesen! Nekem a végén a jobb hátsó ajtóba átvezető kábelkötegben volt elszakadva egy /piros színű/ vezeték, az ajtóhoz közel eső részen! A gumi " harmonika " szigetelésbe annyira bele szorul a vezeték köteg, hogy saját magát elszakítja, ahogy összetapad és mikor nyitjuk az ajtót, a vezeték lemarad az ajtóról. Persze látni nem lehet, mert a gumi takarja. A csatlakozót összerakáskor jól rakjátok össze, mert nekem a "szakik" ezt nem tették meg és elhagytam menet közben egy alkatrészt, ami a gumit tartja a helyén! A hiányzó elem talán 500,-huf értékű, de csak kábelköteggel adják vagy 20.000,-huf ellenében. Szerencsére egy "G" donorból kinyertem, hála a segítőmnek baráti áron. A javítás után én szilion olajat fújtam bele a gumiba, azóta nem tapad össze.

Az ajtót addig be tudod zárni mechanikusan, de akkor csak belülről nyílik- saját kilincsével mint a régi Ladák -, DE A GYEREKZÁRAT KAPCSOLD KI, mert ha nem teszed, akkor már sehonnan! :lol:

Ha nincs más ötlet kivesézem neked a munkamenet, üzenj!

Ja, meg a kulcson lévő gombok nyomogatásával és ezzel egy időben a kilincs nyitott-zárt állapotában /meghúzott állapotában/ lehet tanítgatni a vasat, a végén meg azt sem tudod mi az eredeti állapot. Csuda dolgokat csináltam a -10 C fokban az udvaron. Utána saru levesz és alapra minden visszaállítódik - persze a bezárt ajtót te is fogod tudni kívülről nyitni, mintha bentről tennéd, vagyis nem csináltál semmit.

Márkaszervizben azt mondták 6.000,- + munkadíj és - idézem- programot javítanak az ajtózár elektronikában. Nem győztek meg!

Egyébként javaslom mindenki nézze meg a saját verdáját időnként, a fenti hiba miatt, mert a központi zár szépen kattan záráskor, minden tuti.

Amikor meg a kilincset megnyitjuk kívülről, minden ajtó nyílik, oszt a fene megeszi, ha ezt más csinálja amikor nem vagyunk a közelben!!!!!!!!!!

Szia,

köszönöm a választ!

Az ajtók most már úgy néz ki, hogy sok szórakozás árán, de jók.

Viszont a tank ajtaja nem nyílik...

Erre valami megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Hogyan is lehet széthuzni azt a csatlakozot az ajtonál? (van rajta valami kék csatlakozo a végénél)

És nem tud valaki a fent emlitett hibára valami megoldást ? (#2015-os számu)

Mi nem nyúltunk a csatlakozóhoz.

Ma elvittem a Nagykőrösi úton egy szerelőhöz aki azt mondta, valószínűleg csak szerviz tudja megcsinálni....

Legalább korrekt volt és nem kezdte el barkácsolni ész nélkül.

Továbbra is várom a hozzászólásokat, ki tudna hozzáértő szaki elérhetőséget ajánlani!

Link to comment
Megosztás:

Mi nem nyúltunk a csatlakozóhoz.

Ma elvittem a Nagykőrösi úton egy szerelőhöz aki azt mondta, valószínűleg csak szerviz tudja megcsinálni....

Legalább korrekt volt és nem kezdte el barkácsolni ész nélkül.

Továbbra is várom a hozzászólásokat, ki tudna hozzáértő szaki elérhetőséget ajánlani!

Kábelszakadást kb. 3ezer forintért javít a márkaszervíz, szépen zsugorcsővel...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.