Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

A forgalmi szerint a H is könnyebb 95 kg-val, mint a fenn linkelt, a könyv szerint is megerősített 1290kg. Viszont akkor ezek szerint a J-ra rossz adatot hoz a katalogus.hasznaltauto.hu. Ez egyben azt is jelenti, hogy l éreztem, tényleg ott van az a plusz 1-2 ember valahol elbújva. :)

Az Insignia alatt gondolom az út is megsüllyed kicsit, nem? ;) Nem mellesleg pont az ilyen rettenet nehéz autók miatt jut eszembe egyre gyakrabban, hogy bármennyire is tiltakozik minden idegszálam,  de nekem is lépni kellene a "fegyverkezési versenyben", beszerezni egy ilyesmi tankot... :(

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Kishenceg írta:

Az Insignia alatt gondolom az út is megsüllyed kicsit, nem? ;) Nem mellesleg pont az ilyen rettenet nehéz autók miatt jut eszembe egyre gyakrabban, hogy bármennyire is tiltakozik minden idegszálam,  de nekem is lépni kellene a "fegyverkezési versenyben", beszerezni egy ilyesmi tankot... :(

A gyári 17-es 225-ös kerekek vannak rajta, ugyanez télen is lemezfelnivel. Persze lehetne tenni rá 20-ast is, de az bőven a komfortérzet rovására menne. A fogyasztása most 6.4-re jött ki rátankolással, BC szerint persze csak 5,6 volt (vagy a marketingesek programozták, vagy elszúrtak valamit :-) ). Ez 980 km. most zömében most autópálya volt kisebb dugókkal, klímával, 2 személlyel, 130-as utazósebességgel. A súly ellenére is jó a fogyasztása, az akkori kombik közül ennek volt az egyik legjobb légellenállási alaktényezője. Mondjuk a 163 lóerő ehhez a bódéhoz alap, városban nem lehet vele annyira vagánykodni, de igazából az autópálya az, ami bejön neki, ott érzi elemében magát. Amúgy meg igen, méretre egy tank, cserélni kellett  garázsajtót is, mert nem fért be a garázsba, a Tesco parkolóban meg kilóg az eleje az útra, ha teljesen betolatok.:-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

elég új vagyok a fórumon, pedig már 7 éve van egy 1.7 cdti 101 lovas H Astrám, es már régebben regisztráltam, de eddig minden felmerülő problémát megoldottam valahogy :))

Viszont most elakadtam valamiben, és szeretném kérni a tapasztaltak segítségét :)

A 4-ből 3 tetődíszléc nyílást takaró műanyagom kitört már, szépen sorban...vettem 4 db újat, azonban nem jövök rá, hogyan tudom leszedni magát a díszlécet úgy, hogy ne törjem el..

Tudnátok ebben segíteni? :)

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek!

Üdv

Módosítva : Karon
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 29. at 17:29, Karon írta:

Sziasztok,

elég új vagyok a fórumon, pedig már 7 éve van egy 1.7 cdti 101 lovas H Astrám, es már régebben regisztráltam, de eddig minden felmerülő problémát megoldottam valahogy :))

Viszont most elakadtam valamiben, és szeretném kérni a tapasztaltak segítségét :)

A 4-ből 3 tetődíszléc nyílást takaró műanyagom kitört már, szépen sorban...vettem 4 db újat, azonban nem jövök rá, hogyan tudom leszedni magát a díszlécet úgy, hogy ne törjem el..

Tudnátok ebben segíteni? :)

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek!

Üdv

Hátulról előre pattintva, úgy hogy melegben csináld, de ne tűző napon legyen az autó, mondjuk garázsban, kb így lehet minimalizálni, hogy eltörjenek a pöckök

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 01. at 14:30, Davee írta:

Hátulról előre pattintva, úgy hogy melegben csináld, de ne tűző napon legyen az autó, mondjuk garázsban, kb így lehet minimalizálni, hogy eltörjenek a pöckök

Köszönöm, megpróbálom:)

egyébként így próbáltam, és előre is megy pár centit, de aztán még tovább előre kellene "letolni" a pöckökről, vagy pedig ha előre toltam, akkor leemelni?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 03. at 17:39, Karon írta:

Köszönöm, megpróbálom:)

egyébként így próbáltam, és előre is megy pár centit, de aztán még tovább előre kellene "letolni" a pöckökről, vagy pedig ha előre toltam, akkor leemelni?

Nem tolni, pattintani kell felfelé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jártas a dolgokban,  de tegnap volt szerencsém kipróbálni egy C 1,2 Corsa-t, ami 2005-s, és nagyon meglepődtem vezetés közben, hogy pl kettesben jobban húz, mint az én H astrám, ami 1,6-s.  Olyan érzésem volt, hogy az én autóm nyugdíjas, kettesben nincs ereje. A corsa-t kis tipp-topnak érzem "ugrásra" készen.

Mért van ez ? Vagy miért érzem ?

 

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Devis írta:

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jártas a dolgokban,  de tegnap volt szerencsém kipróbálni egy C 1,2 Corsa-t, ami 2005-s, és nagyon meglepődtem vezetés közben, hogy pl kettesben jobban húz, mint az én H astrám, ami 1,6-s.  Olyan érzésem volt, hogy az én autóm nyugdíjas, kettesben nincs ereje. A corsa-t kis tipp-topnak érzem "ugrásra" készen.

Mért van ez ? Vagy miért érzem ?

 

 

hehe, a páromnak is ilyen corsája van, tényleg nagyon megy , ahhoz képest, hogy "csak egy bevásárlókocsi" (100 felett azért szép lassan "elfogy" persze). egyébként ugye 72LE és kb 900kg, plusz még nem nyomorgatja euroSOK és egyebek, miért ne menne? :) mindemellett persze simán lehet, hogy a te autód tényleg le van kicsit "szedálva" sok-sok tötymörgéstől.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Kishenceg írta:

kíváncsiságból nézelődtem, ezt találtam:

https://joautok.hu/hasznaltauto/opel/astra/astra-16-enjoy-1/0uk23xk/kepek/5440514

egészen szimpatikusnak tűnt, közel is van. :) a szervízkönyvében érdekes, hogy az utóbbi pár évben öntöttek bele mindenféle viszkozitású olajt, ami a kezük ügyébe került... :blink:

Ez a járgány egy alap fapados Essentia.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kishenceg írta:

az miért lenne baj? ami kellhet, benne van. :)

Végül is. :) Később aztán nagyon tud hiányozni a sok hasznos extra:tempomat,riasztó,alufelni,deréktámasz,könyöklő,tolató radar,normális kijelző,jobb minőségű fejegység,aux csatlakozó,automata klíma,egy jobb minőségű vaskosabb fogású bőrkormány.Persze ez részemről szigorúan magánvélemény.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tegnap újabb "érdekes" tapasztalattal gazdagodtam. Gyertyacsere közben párbeszéd a szerelővel:

- A trafó is lassan cserés lesz...

-???

-Olyan "égett" szaga van.

 

Erre sokat nem tudtam mondani (azon felül, hogy alig több mint 50eKM után elég nagy szégyen lenne szerintem). Korábban sosem hallottam, hogy szagra meg lehet ilyesmit mondani. :blink:

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Kishenceg írta:

Tegnap újabb "érdekes" tapasztalattal gazdagodtam. Gyertyacsere közben párbeszéd a szerelővel:

- A trafó is lassan cserés lesz...

-???

-Olyan "égett" szaga van.

 

Erre sokat nem tudtam mondani (azon felül, hogy alig több mint 50eKM után elég nagy szégyen lenne szerintem). Korábban sosem hallottam, hogy szagra meg lehet ilyesmit mondani. :blink:

En tavol tartom magam a trafoval szerelt autoktol :) , de ugy nagy  altalanossagban nem jo jel, amikor elektromos kutyuk buzlenek.

Egy trafo ket modon tud meghalni: megszakad valamelyik tekercse, vagy zarlatos lesz, es ez utobbi jarhat szaggal, hiszen a droton levo szigeteles elegese okozza. Minel tobb eg el, annal nagyobb zarlat, meleg es buz lesz, amig el nem eri azt a hatart, amikor mar nem tud trafokent funkcionalni. Ilyenkor aztan a szagon tul mas hibak is jelentkeznek :)

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

En tavol tartom magam a trafoval szerelt autoktol :) , de ugy nagy  altalanossagban nem jo jel, amikor elektromos kutyuk buzlenek.

Egy trafo ket modon tud meghalni: megszakad valamelyik tekercse, vagy zarlatos lesz, es ez utobbi jarhat szaggal, hiszen a droton levo szigeteles elegese okozza. Minel tobb eg el, annal nagyobb zarlat, meleg es buz lesz, amig el nem eri azt a hatart, amikor mar nem tud trafokent funkcionalni. Ilyenkor aztan a szagon tul mas hibak is jelentkeznek :)

 

A trafómentes autóban is van elég drága alkatrész... :) Bár tulajdonképpen egy trafó annyira nem is drága cucc (a G Astra kapcsán volt alkalmam ismerkedni ezen termékkel).

 

Értem amit mondasz, világos. Mivel én csak lelkes (és kevés gyakorlati tapasztalattal rendelkező) érdeklődő vagyok, akivel sokmindent el lehet hitetni, tényleg kíváncsi lennék a véleményekre, mert ott a helyszínen ez a jelenet a hüvelyk- és mutatóujj között olajat simogató "vizsgálat" komolyságával vetekedett.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kishenceg írta:

A trafómentes autóban is van elég drága alkatrész... :) Bár tulajdonképpen egy trafó annyira nem is drága cucc (a G Astra kapcsán volt alkalmam ismerkedni ezen termékkel).

Értem amit mondasz, világos. Mivel én csak lelkes (és kevés gyakorlati tapasztalattal rendelkező) érdeklődő vagyok, akivel sokmindent el lehet hitetni, tényleg kíváncsi lennék a véleményekre, mert ott a helyszínen ez a jelenet a hüvelyk- és mutatóujj között olajat simogató "vizsgálat" komolyságával vetekedett.

Nem is azert irtam, mert olcso vagy draga, hanem jelzendo, hogy nincs gyakorlati tapasztalatom veluk. Lehetnek pl. olyan jol becsomagolva, hogy zarlatosan sem budosek; amit irtam, az csak ugy altalaban a trafokrol szolt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kishenceg írta:

A trafómentes autóban is van elég drága alkatrész... :) Bár tulajdonképpen egy trafó annyira nem is drága cucc (a G Astra kapcsán volt alkalmam ismerkedni ezen termékkel).

 

Értem amit mondasz, világos. Mivel én csak lelkes (és kevés gyakorlati tapasztalattal rendelkező) érdeklődő vagyok, akivel sokmindent el lehet hitetni, tényleg kíváncsi lennék a véleményekre, mert ott a helyszínen ez a jelenet a hüvelyk- és mutatóujj között olajat simogató "vizsgálat" komolyságával vetekedett.

Ahol nem trafóval állítják elő a gyújtószikrát ott mivel? Valami más elektronikával? 

25 perce, csaba66 írta:

Nem is azert irtam, mert olcso vagy draga, hanem jelzendo, hogy nincs gyakorlati tapasztalatom veluk. Lehetnek pl. olyan jol becsomagolva, hogy zarlatosan sem budosek; amit irtam, az csak ugy altalaban a trafokrol szolt.

Nekem a trafó pölö kattogott, de nem ezért cseréltem le, hanem mert a trafó vas és a kábel réz kontaktja "megette" egymást. Inkább a vas fogyott el. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok..bocsi ha veletlen rossz helyen jarok vagy hulyeseget kerdezek de tanacstalan vagyok..

F astra caravan 1.6 benzin 2001evj klima nincs.

Motorterben 6db relének kene lenni a kis teglalap alakj dobozban de az utolso elott hianyzik! Sàrga az utolso nekem, többi kék

Melyik hiànyozhataszerintetek?

Lehet h ezert nem megy a szellozorendszerwm motorja...se meleg se hideg semmit sem fuj...be sem kapcsol még 4.fokozatban sem!

Köszki a vàlaszokat előre is!!!

 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, duke19@citromail.hu írta:

Sziasztok..bocsi ha veletlen rossz helyen jarok vagy hulyeseget kerdezek de tanacstalan vagyok..

F astra caravan 1.6 benzin 2001evj klima nincs.

Motorterben 6db relének kene lenni a kis teglalap alakj dobozban de az utolso elott hianyzik! Sàrga az utolso nekem, többi kék

Melyik hiànyozhataszerintetek?

Lehet h ezert nem megy a szellozorendszerwm motorja...se meleg se hideg semmit sem fuj...be sem kapcsol még 4.fokozatban sem!

Köszki a vàlaszokat előre is!!!

Itt a H Astra van teriteken, de az minden autora igaz, hogy nem okvetlenul van bent az osszes rele es biztositek, legfeljebb a full extras verziokban.

Ugyhogy ha nem loptak ki azt a relet, akkor eleg valoszinutlen, hogy a hianya okozna a problemat. Az F-eseknel kerdezz ra, elotetellenallas gyanithato, de ok majd jobban tudjak.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Párom Suzuki Swift 1.3 GTI autójához milyen motorolajat ajánlotok? Gyárilag 10W30-ast javasol. Ilyen tipusú olajba ásványi olajat találtam a Liqui Moly márka. Ez jó lehet?

Asszem 98-as évjáratú az autó és 80.000 km körül jár. Most 10W40-es van benne, de a gyártójáról fogalmam sincs.

Köszönöm az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Ilyen kábel csatornát lehet valahol külön venni?

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/789JPEG_20170414_181359_1.jpg

 

Ha jól nézem a kábelek csak bele vannak bújtatva, így a csere nem lenne nagy dolog, de sehol se találok ilyet. Lehet venni külön? Vagy ez csak kábelköteggel együtt jár?

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.