Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!
Kis "szépség ápólás" kérdésem, észrevételem, tanácsom lenne.
Kb decemberben kaptam egy K2 nevezetű autóápolási csomagot, amiben elég sok minden benne van, pl K2 ablaktísztitó, K2 felnitisztitó, zsírtalanító, vax, kárpittisztitó, rovar piszok eltűntető, stb,stb.
Kaptam 2 törlő ruhát (rongyot) is, amivel szoktam takaírtani az autót, de vagy én használom rosszul vagy nem valami jó márka/minőség ez a K2, mert pl nagyon sokszor olyan az autó mintha zsíros lenne, és furcsa foltosan szárad meg, az ablakok majdnem mindig mintha maszatossak lennének, és ami a legdurvább, hogy ha pl ezekkel "letisztítom" az autót, egy épp hogy nedves rongyal áttörlöm tiszta koszos, lesz ez a rongy, mintha előtte le se mostam volna az autót. :/

Konrétan:
K2 Nuta - K2 ablaktisztitó
K2 SPID WAX  -K2 szárító wax
K2 Balsam - K2 Balsam lakkozás fényesítő
K2 T6 Klinet - Felület zsírtalanító

Itt van pár feltöltöttem, elvileg megtudod nézni:
https://drive.google.com/drive/folders/1k34Ie2ESXfqXs9JB074jXzPukbpN_V66?usp=sharing

 

Módosítva : Devis
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Vettem egy üléshuzat szettet mert a gyári már kezdett kopni és nem akartam teljesen tönkretenni. Elméletileg méretpontosnak adták el. Az első ülésekre fel is tudtam rakni de a hátsóval nem boldogulok. Eleve nem tudom kivenni vagy legalább felhajtani az ülőrészt illetve a háttámlában is a középső embernek az ülésből jön a biztonsági öv. Ennek semmilyen kivágás nincs kialakítva. Nekem kellene összebarmolnom? Valakinek esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

 

Módosítva : kisapa63
Link to comment
Megosztás:

19 perce, kisapa63 írta:

Sziasztok! Vettem egy üléshuzat szettet mert a gyári már kezdett kopni és nem akartam teljesen tönkretenni. Elméletileg méretpontosnak adták el. Az első ülésekre fel is tudtam rakni de a hátsóval nem boldogulok. Eleve nem tudom kivenni vagy legalább felhajtani az ülőrészt illetve a háttámlában is a középső embernek az ülésből jön a biztonsági öv. Ennek semmilyen kivágás nincs kialakítva. Nekem kellene összebarmolnom? Valakinek esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

 

Szia.

Hát mivel univerzális a huzat tehát több autóra való kell rajta alakítani.Fejtámláknál pl.Az ülőlap nem felhajtható hanem kivehető.Ha jól emlékszem a háttámla felől kell lenyulni megemelni majd elől két fülből kiakasztani.Régen csináltam de mintha így kellett volna.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kingblue írta:

Szia.

Hát mivel univerzális a huzat tehát több autóra való kell rajta alakítani.Fejtámláknál pl.Az ülőlap nem felhajtható hanem kivehető.Ha jól emlékszem a háttámla felől kell lenyulni megemelni majd elől két fülből kiakasztani.Régen csináltam de mintha így kellett volna.

Szia! Köszönöm a választ.  Annyit megtaláltam, hogy elöl van két műanyag fül amit meghúzva elöl kiakad valami az elejét fel is tudom minimálisan emelni de kivenni nem tudom. Megpróbálom majd hátul megemelve hátha úgy kijön.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Dani122 írta:

Sziasztok!

Most vettem egy H Astrát.

2009/3 benzin 1.6cc  Z16XER.

tippeket szeretnèk kérni hogy mi az amit vásárlás után érdemes megnézetni,cseréltetni?

Vezérlés,olaj,gyertya,szűrők-ön kívül?

Hali.

Gyakorlatilag ennyi.Ha nem produkál egyébb hibát. Még érdemes megnézni a fékek fékbetétek állapotát.Mennyire kopottak.Féktárcsa vastagsága.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Eljutottam oda, hogy szeretnék egy pár plusz lóerőt az autómba! Az alany egy Z17DTR 1.7CDTI 125LE-s GTC. Egyenlőre minden átépítés nélkül egy szolíd chipet fog kapni. Viszont a jelenlegi hangjától egy kicsit sportosabbat szeretnék kihozni belőle(nem a durrogós, lángokáldós megoldásra gondolok :D ), de olvastam, hogy ez dízelnél nehezebben megoldható. Tanácsot szeretnék kérni, aki ebben jártas, hogy mi az amit ez ügyben tehetek!? 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! 
H astránál az insp felirat nullázása alapesetben 30 ezer km esetén ismétlődik meg vagy 1 év? Az a helyzet ha már van ilyen funkció benne nem lehet állítani valahogy, hogy 10 ezer km vagy 1 év legyen? Tök jó lenne ha már van benne ilyen funkció.. Akár opcommal i ha lehetne állítani az is jó lenne.. 
Előre is köszi! 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! 
H astránál az insp felirat nullázása alapesetben 30 ezer km esetén ismétlődik meg vagy 1 év? Az a helyzet ha már van ilyen funkció benne nem lehet állítani valahogy, hogy 10 ezer km vagy 1 év legyen? Tök jó lenne ha már van benne ilyen funkció.. Akár opcommal i ha lehetne állítani az is jó lenne.. 
Előre is köszi! 

Egy ev, vagy 30e km, amelyik elobb jon, de csak figyelmeztet, torolni sk. kell. Tudtommal nem lehet atallitani.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 21. at 18:00, zotya975 írta:

Esetleg fékfolyadékot cserélni, azt sem szokták gyakran, főleg nem eladás előtt. 

Én még a belsőkeringetés ajtaját hozzátenném.Típus hiba. Nem nagy etwas de jobb, ha a kereskedő vacakol vele, mint te. Esetleg még klímát ellenőriznék, hog rendesen nyomja-e a hideget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Csak az lenne a kérdésem, hogy jól emlékszem-e arra, hogy a baloldali kormányvezérléssel lehet a klíma/settings menükben is navigálni. Most egy CD30-as fejem van és baloldali billenőkapcsoló csak a BC-ben működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.