Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

20 órája, krisztus írta:

Nekem gyári van azon nincs az a gumis rész csak az oldalsó takaró műanyag ami kulcsolható.12000 ért ajándék volt használtan

Ha 5ajtósod  van és gyárit vennél arra figyelj hogy a kulcsos műanyag kétféle van :egyiknek egyenes az alja (tetősin nélküli kombihoz való) másik még követi a tető vonalát

Még még annyi hogy a fixpontot takarja egy(4)fedél.a forgórésze nem sima felületű ezért nyitásra könnyen törik.5-6000 darabja

 

15 órája, Maybal írta:

Szia. Az oldal diszléc 3M , vagy valami hasonló 2 oldalú ragacs. Neked csak le kell tisztítani a helyét, a nem gyári verziós abban van tisztítószerrel átitatott zsepi, és csak leveszed a védőfóliát, és felragasztod. A hátsó ajtóknál számítsd bele a fordulást, nehogy felakadjon az első ajtónál.

 

 

Mindkettőtöknek köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 2016. 11. 19. at 17:45, mxr576 írta:

Sziasztok, a kepen lathato kisebb serules a lökhárítón mennyire lenne koltseges eltunteni? Kis esztétikai hiba, de az en szemem szurja. Tudtok Szegeden vagy Szarvason esetleg egy jo szakit ajanlani ehhez? Köszönöm

 

Nekitolattál egy villanyoszlopnak? Ismerek olyat, aki így járt, szintén H Astrával és pont ugyan ez volt a végeredmény.

Ránézésre egy csiszolás, gitt, fényezés, néhány tízezer forintból meglehet, de nem vagyok karosszériás. Szerintem ezt simán tudják javítani.

Link to comment
Megosztás:

Igen,  valami kis oszlop volt, ami rohadtul nem latszott sötétben. Szinte hozza se ert az auto,  de mar az is ilyen nyomokat kepes hagyni. :-/

Azota utana néztem en is, ha elmulik a tel, akkor majd elviszem. Lattam sok hazi javitasi trukkot is, de ennyire nem vagyok bator. :-D

Módosítva : mxr576
Link to comment
Megosztás:

22 perce, Devil írta:

Tudnátok nekem ajánlani ingyenes diagnosztikai szoftvert amivel hibakódot lehet kiolvasni és szervizt lehet nullázni?

Hibakódra ott a pedálteszt, vagy egy 10 dolláros ELM327 is megteszi (bluetooth + androidos telefonra Torque app)

Szervíz intervallumot is lehet nullázni valahogy gép nélkül is, egyébként az az op-com -ok közül sem tudja mindegyik változat azt hiszem.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, kisp113 írta:

Hibakódra ott a pedálteszt, vagy egy 10 dolláros ELM327 is megteszi (bluetooth + androidos telefonra Torque app)

Szervíz intervallumot is lehet nullázni valahogy gép nélkül is, egyébként az az op-com -ok közül sem tudja mindegyik változat azt hiszem.

Vagy a 2,7 dolláros ELM327 :)

http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBD2-II-Bluetooth-Auto-Car-OBD2-Diagnostic-Interface-Scanner-Tool-AX/122272680819?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38530%26meid%3D4b91f086d37d46b2b79dcf6ae104fc08%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D112204999159

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Devil írta:

Tudnátok nekem ajánlani ingyenes diagnosztikai szoftvert amivel hibakódot lehet kiolvasni és szervizt lehet nullázni?

Szerviz intervallumot bármikor tudsz a műszeregység napi számláló nullázó gombjával csinálni, hibakód olvasásra és törlésre a legolcsóbb az ELM327, ha programozni is akarsz akkor OPCOM 1.39-től felfelé.

Intervallum nullázás:

 

Link to comment
Megosztás:

December 30-án kaptam egy levelet amelyben a myOpel.hu megköszöni a megtisztelő bizalmamat. A gond csak az, hogy kívül a boríték nekem volt címezve, belül a levél viszont úgy kezdődött, hogy Kedves Nagy Szilárd! Mivel engem nem így hívnak ezzel megint begyűjtöttek egy fekete pontot. Jobb lenne, ha nem küszködnének, mert most már egyre izzadságszagúbb minden próbálkozásuk...

Volt mellékelve egy válaszküldemény is, a Crane Kft. részére küldhetem el, ha nem akarok többé szánakozni rajtuk. :-(

Szerencsétlen Koncz Gábor hiába képzeli úgy, hogy "növekedési terveinknek biztos alapjai vannak" szerintem egyre véletlenszerűbb az Opel eladási statisztika és a szervizeik is a "drága de  középszerű" kategóriába csúsztak át 2016-ban.

http://hvg.hu/pr_cikkek/20161222_Koncz_Gabor_novekedesi_terveinknek_biztos_alapjai_vannak

A mai napon még mindig 956 db autó van készleten a hazai Opel márkakereskedésekben, hiába engedtek néhányból akár 1 millát is, nem vitték el őket karácsonyra. A myKulás (myOpel mintájára) is inkább szánnal közlekedett :-)

http://www.opel.hu/offers-services/aktualis-ajanlatok/aktualis-gepjarmu-ajanlatok/az-ev-opel-ajanlata.html

Javasolt Opel stratégia 2017-re: rezsióradíj visszaállítása 6.000 Ft+ÁFÁra, Szerviz 4+ program intenzív reklámozása és szerénység, sok-sok szerénység.

"Ha valamit igazán becsülök magamban, az a szerénység (Bástya elvtárs)"

Link to comment
Megosztás:

45 perce, kezdőkabriós írta:

December 30-án kaptam egy levelet amelyben a myOpel.hu megköszöni a megtisztelő bizalmamat. A gond csak az, hogy kívül a boríték nekem volt címezve, belül a levél viszont úgy kezdődött, hogy Kedves Nagy Szilárd! Mivel engem nem így hívnak ezzel megint begyűjtöttek egy fekete pontot. Jobb lenne, ha nem küszködnének, mert most már egyre izzadságszagúbb minden próbálkozásuk...

Volt mellékelve egy válaszküldemény is, a Crane Kft. részére küldhetem el, ha nem akarok többé szánakozni rajtuk. :-(

Szerencsétlen Koncz Gábor hiába képzeli úgy, hogy "növekedési terveinknek biztos alapjai vannak" szerintem egyre véletlenszerűbb az Opel eladási statisztika és a szervizeik is a "drága de  középszerű" kategóriába csúsztak át 2016-ban.

http://hvg.hu/pr_cikkek/20161222_Koncz_Gabor_novekedesi_terveinknek_biztos_alapjai_vannak

A mai napon még mindig 956 db autó van készleten a hazai Opel márkakereskedésekben, hiába engedtek néhányból akár 1 millát is, nem vitték el őket karácsonyra. A myKulás (myOpel mintájára) is inkább szánnal közlekedett :-)

http://www.opel.hu/offers-services/aktualis-ajanlatok/aktualis-gepjarmu-ajanlatok/az-ev-opel-ajanlata.html

Javasolt Opel stratégia 2017-re: rezsióradíj visszaállítása 6.000 Ft+ÁFÁra, Szerviz 4+ program intenzív reklámozása és szerénység, sok-sok szerénység.

"Ha valamit igazán becsülök magamban, az a szerénység (Bástya elvtárs)"

A levelet mindenkinek elrontották, bár legalább a címzés jó volt. Én elnézem nekik, mert 3 éve kaptam egy 100 eurós kupont, amit gyakorlatilag egész Európában be lehetett váltani. Így jött össze a müncheni hétvége többek között a BMW múzeummal is egybekötve.:-)

"A mai napon még mindig 956 db autó van készleten a hazai Opel márkakereskedésekben, hiába engedtek néhányból akár 1 millát is,"

Ez így nem teljesen valós. Barátom a feleségének egy kis szobaterepjárót akar venni, hogy azt nyúzza a gyerekekkel. Elsőnek jött a Captur 0,9T (ez egy vicc), de úgy néz ki sikerült rábeszélnem egy 1.6-os Mokkára. Szóval rákérdeztünk az első szériás, bent ragadt darabokra is. 4,3-ért már szinte sehol sem volt. Sőt, ahol kérdeztük, már augusztus óta nincs is nekik, mert de valami oknál fogva nem tudják levenni a hirdetéseket, a gugli meg mindig feldobja őket, ha rákeresnek.

"Javasolt Opel stratégia 2017-re: rezsióradíj visszaállítása 6.000 Ft+ÁFÁra"

Hátsó féktárcsa és fékbetétek cseréje  és a fékhatás mérés volt összesen 14.432. Ft. Vagyis: tárcsacsere: 1.10 óra bruttó 9768. Ft, fékbetét csere 0,30 óra: bruttó 2664. Ft. Ez így kb. 7500Ft+Áfa, ami szerintem nem annyira durva. Szóval márkaszervizek között is van különbség, nem is kevés. Ráadásul megengedik, hogy vigyem az alkatrészt, sohasem hisztiztek. Az ő ajánlatuk gyári tárcsa+betét cserére lett volna 40.000. Ft. Inkább rendeltem egy szett felületkezelt Bermbot betétekkel együtt, az megvolt 20 ezerből. A fékfolyadék cserét meg belepapírozták anno a szerviz4+-ba, pedig tudomásom szerint az 1.9 cdti sosem volt benne.

Az más kérdés, hogy maga az Opel Magyarország szeret maszatolni, ha sorozatos technikai problémáról van szó (gázpedál hiba, vagy K Astra fékhiba). :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kezdőkabriós írta:

December 30-án kaptam egy levelet amelyben a myOpel.hu megköszöni a megtisztelő bizalmamat. A gond csak az, hogy kívül a boríték nekem volt címezve, belül a levél viszont úgy kezdődött, hogy Kedves Nagy Szilárd! Mivel engem nem így hívnak ezzel megint begyűjtöttek egy fekete pontot. Jobb lenne, ha nem küszködnének, mert most már egyre izzadságszagúbb minden próbálkozásuk...

Volt mellékelve egy válaszküldemény is, a Crane Kft. részére küldhetem el, ha nem akarok többé szánakozni rajtuk. :-(

Szerencsétlen Koncz Gábor hiába képzeli úgy, hogy "növekedési terveinknek biztos alapjai vannak" szerintem egyre véletlenszerűbb az Opel eladási statisztika és a szervizeik is a "drága de  középszerű" kategóriába csúsztak át 2016-ban.

http://hvg.hu/pr_cikkek/20161222_Koncz_Gabor_novekedesi_terveinknek_biztos_alapjai_vannak

A mai napon még mindig 956 db autó van készleten a hazai Opel márkakereskedésekben, hiába engedtek néhányból akár 1 millát is, nem vitték el őket karácsonyra. A myKulás (myOpel mintájára) is inkább szánnal közlekedett :-)

http://www.opel.hu/offers-services/aktualis-ajanlatok/aktualis-gepjarmu-ajanlatok/az-ev-opel-ajanlata.html

Javasolt Opel stratégia 2017-re: rezsióradíj visszaállítása 6.000 Ft+ÁFÁra, Szerviz 4+ program intenzív reklámozása és szerénység, sok-sok szerénység.

"Ha valamit igazán becsülök magamban, az a szerénység (Bástya elvtárs)"

 

A levelet mindenkinek ugyan így rontották el. Egyébként jó lassú nálatok a posta, én december 19-én kaptam meg a levelet. :)

Nekem nincs semmi bajom az Opellel, a következő is az lesz és valószínű új autó. Már nézegettem az akciókat, konfigurátort, mi mennyi. Az ilyen készleten lévő "akciós" autókkal mind az a bajom, hogy vagy mind nagyon fapadosak, vagy valami agyament összeállítsá. Ez alatt azt értem, hogy berendelnek valami ritka, drága extrát, például "heremasszírozót", amire semmi szükségem és cserébe mondjuk manuális klíma vagy a leggagyibb fejegység van benne. Árban pedig szinte nem is olcsóbb, ha azt vesszük, hogy a flottakedvezmény alapból közel 1 millió egy új rendelt autóra + még ott van az egyéni kedvezmény, ami szintén pár százezer szokott lenni. A készletakcióknál pedig ott van, hogy más kedvezményekkel nem összevonható az ajánlt. Tehát árban ugyan ott vagy és olyan kompromisszumos autót kell megvenned, amit más, a saját igényének, ízlésének megfelelően rendelt.

Ma egy Astrára, ha kicsit még jobban is felszerelt 3-4 vagy akár még több hónapot kell várni. Szerintem ez nem arra utal, hogy mennyire nem veszik, és hogy tele vannak a raktárak velük.

Érdekes, mert én a márkaszervizekkel pont az ellenkezőjét tapasztalom. Sokszor ott kell a legkevesebbet fizetni és még soha nem húztak le márkaszervizben, ellentétben a kis mezítlábas sufniszervizekkel, vagy akár az egyik legnagyobb közismert budapesti "független" Opel szervizzel.

 

1 óra, Astra555 írta:

Az más kérdés, hogy maga az Opel Magyarország szeret maszatolni, ha sorozatos technikai problémáról van szó (gázpedál hiba, vagy K Astra fékhiba). :)

Mi az a K Astra fékhiba pontosan? Én még erről nem halottam, pedig több magyar és német K Astrás fórumon is ott vagyok.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Cserenkov írta:

Ma egy Astrára, ha kicsit még jobban is felszerelt 3-4 vagy akár még több hónapot kell várni. Szerintem ez nem arra utal, hogy mennyire nem veszik, és hogy tele vannak a raktárak velük.

Volt anno egy orosztanárom, dolgozatíráskor azt szokta mondani, hogy "lassú munkához idő kell", jó munkához tudás...

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Engem a diesel üzemanyag dermedése érdekelne,meddig megbízható a sima téliesitett gázolaj.(nem a "tuningólt maxx gázolajok)

A kutak állítolag garantálják a -20 fokig megbízhatóan működő gázolajat,de mit lehet elhinni?

Valakinek tapasztalata?

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Imre67 írta:

Engem a diesel üzemanyag dermedése érdekelne,meddig megbízható a sima téliesitett gázolaj.(nem a "tuningólt maxx gázolajok)

A kutak állítolag garantálják a -20 fokig megbízhatóan működő gázolajat,de mit lehet elhinni?

Valakinek tapasztalata?

Elhinni barmit lehet :) Ugy 20 evvel ezelott volt gondom dermedt gazolajjal, de azota nem, igaz, olyan fene nagy hidegek sem voltak.

A fo baj azt hiszem az, hogy eltomi a szurot, viszont mire odaig eljut, mar melegszik valamennyit. A tank kozepen is melegebb lesz, mint a kulso homerseklet minimuma volt az ejszaka, raadasul ez is nagyon helyfuggo (pl. szelvedett helyen allsz-e, stb.). Szoval meg az olyan informacio sem segit sokat, hogy nekem az x kuton tankolt anyag y fokban mukodott.

Ha barmilyen korulmenyek kozt menni kell, es nagyjabol ures a tankod, akkor erdemes lehet valami maxx akarmit beletolteni. De most eppen szombatra mondjak a leghidegebbet; en szomabat hajnalban biztos nem akarok autozni (sot, kesobb sem :) ), ugyhogy nem foglalkozom a kerdessel. Hetfore pedig ujra "meleg" lesz :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Imre67 írta:

Szasztok!

Engem a diesel üzemanyag dermedése érdekelne,meddig megbízható a sima téliesitett gázolaj.(nem a "tuningólt maxx gázolajok)

A kutak állítolag garantálják a -20 fokig megbízhatóan működő gázolajat,de mit lehet elhinni?

Valakinek tapasztalata?

 

-20 C fok. Az nagyjából valahol egy erdő közepén lesz a határban. Városban, vagy akár egy kisebb településen szerintem sosem lesz ennyi. A korábbi garázsomban pl. nagyjából 8 C fokkal volt melegebb, mint ami a külső udvari hőmérséklet volt, pedig szigetelve sem volt. Szóval, ha már a téli, eredetileg deremdésgátlóval kevert gázolajat tankoltál, akkor simán be fog indulni. Arról nem is beszélve, hogy tudomásom szerint a szűrőháznak is van fűtése. Én inkább az akku miatt aggódnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítségre, tanácsra, ötletre lenne szükségem, kérnék tőletek.

A történet:

 Tavaly, kora tavasszal vásároltam egy Astra H-t 1,9-es diesel, és 100 Le. Kintről lett behozva, és a vásárláskor leműszakiztatták. Tudtam, hogy keveset futott (90 000), az utóbbi időben sokat ált az autó. Természetesen megcsináltunk rajta egy olajcserét a szűrőkkel egyűt.  Kicsit később észrevettem, hogy hosszabb állás után nehézkesen indul, és ebből lett is egy akkumlátor csere.  Keveselltem a 100 Le, ezért kicsit meghúztuk (kb: 130). Majd volt rajta a részecskeszűrő probléma, de ezt is sikerült megszűntetni.

Az probléma, amiért hozzátok fordulok. Szépen, lassan ahogy lehűlt a levegő, közeledett a tél, egyre inkább nehézkesen indult az autó. Menet közben a szerelőmmel kicseréltettem, beméretettem, beáltattam mindent. Akkumlátort, gyertyákat, önindítót, generátort. Elvileg minden ok, ami az áramellátás kell, indításkor. (úgy halottam ennek a típusnak a gyengéje a generátor)(Egyik alkalommal a szerelő bebikázta a saját indító bikájával, és minden ok volt. Nem értem) Természetesen mindenkitől megkérdezem, mi lehet a baj, mert már én is, és a szerelőm is tanácstalan. Utoljára azt a tanácsot kaptam, hogy az üzemanyag ellátásnál lehet probléma.(nem tudom, menyire lehet valós a feltételezés, mert mikor az önindító megtekeri a motort, a kipufogón jön ki a sötét füst) ( most üzemanyagrendszer tísztitot használok, hogy pucolja ki a rendszert) ill. valamilyen lamellákat említettek, aminek a cseréje elég költséges. Mostani indítás úgy történik: 3-4 izzítás lámpa elaludásáig és utána történik az indítás. kb: 5 másodperces indítás. Van, mikor elsőre elindul, de van mikor csak másodjára. Ha egy- két napot ál az autó, most a -10 fokba csak betolással indul. Kérlek benneteket, ha van, valami ötlet tanács osszátok meg velem.

Köszönöm a segítséget.

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.