Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Képet csak néhány nap múlva tudok betenni, de az autóról mesélek.

Egy 11 éves Astra G-t akartunk lecserélni (amivel meg voltam elégedve, csak kezdett öregedni). A H tip. előszőr nem tetszett, túl új volt. Aztán a kereskedő rábeszélt egy próbaútra. Hát ez lett a vesztem!

A bemutató hetében rendeltük meg 2004. áprilisban, de csak szept. 17-én jött meg.

Konkrétan: ASTRA H ötajtós enjoy királykék színű. Motorja 1.4 Twinport. Előszőr csak egy-két extrát kértem bele, de a várakozás alatt mindig kicsit megtoldottam, egészen szept. 2-ig, amikor elkezdték gyártani.

Nagyon meg vagyok elégedve vele, nagyon nagy minőségi változást csinált az OPEL.

Igazából nem tudom, mire vagytok kiváncsiak? Mindent megírok Róla!

F lesz az a G nemde ? :wink:

Királykék ? Hát au csak szép lehet :(:D

Felszereltség, mit értesz minőségi változás alatt, milyen tapasztalatokat szereztél a használata során, stb.

Tehát amit érdemesnek tartasz arra, hogy megoszd velünk, érdeklődéssel hallgatunk :D

Link to comment
Megosztás:

Igazad van Mélykék!

"F" volt a kisöreg!

Minőség:

Az utastér csendes (15.000 km van benne) semmi nem zörög. Rögtön feltűnt, hogy a kanyarokba jobban be merek menni. Nagyon jó az úttartása és a KANYARSTABILITÁSA. Szerintem nem is lehet ezt a gépet feldönteni. Finomak az anyagok, Jól kihasználható a csomagtartó, mert szögletes. Kényelmesek az ülések, ez vonatkozik a hátsókra is. Többször voltunk nagyobb úton (700 km 3 pihenővel).

Felszereltség:

-Enjoy plusz csomag (háromészes hátsó üléstámla-négy személ+hosszú csomagnál praktikus, bőrkormány, pótkeréken lapos tároló)

-Klíma komfort csomag (elektronikus klíma, gyorsfűtés-télen 100 m után jön a meleg, automatikus belső levegőkeringtetés, hátső lábtér fűtés, grafikus kijelző)

-Mindkét első ülés 8 irányban állítható+kartámasz,

-Twinaudio a hátsó utasoknak,

-Telefon előkészítés (mikrofon+antenna),

-Kilátás csomag (automata ablaktörlő, sötétedő belső tükör, hátsó utas világítás)

-Vonóhorog (utólag átadás előtt),

-Motorvédő lemez (utólag),

-Kesztyűtartó osztó (utólag),

-Fedélzeti komputer,

-Tempomat

Hát elsőre ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van Mélykék!

"F" volt a kisöreg!

Minőség:

Az utastér csendes (15.000 km van benne) semmi nem zörög. Rögtön feltűnt, hogy a kanyarokba jobban be merek menni. Nagyon jó az úttartása és a KANYARSTABILITÁSA. Szerintem nem is lehet ezt a gépet feldönteni. Finomak az anyagok, Jól kihasználható a csomagtartó, mert szögletes. Kényelmesek az ülések, ez vonatkozik a hátsókra is. Többször voltunk nagyobb úton (700 km 3 pihenővel).

Felszereltség:

-Enjoy plusz csomag (háromészes hátsó üléstámla-négy személ+hosszú csomagnál praktikus, bőrkormány, pótkeréken lapos tároló)

-Klíma komfort csomag (elektronikus klíma, gyorsfűtés-télen 100 m után jön a meleg, automatikus belső levegőkeringtetés, hátső lábtér fűtés, grafikus kijelző)

-Mindkét első ülés 8 irányban állítható+kartámasz,

-Twinaudio a hátsó utasoknak,

-Telefon előkészítés (mikrofon+antenna),

-Kilátás csomag (automata ablaktörlő, sötétedő belső tükör, hátsó utas világítás)

-Vonóhorog (utólag átadás előtt),

-Motorvédő lemez (utólag),

-Kesztyűtartó osztó (utólag),

-Fedélzeti komputer,

-Tempomat

Hát elsőre ennyi.

Kösziiiiiiiiiiiiiii, hogy leírtad :D

Azért ez 1 szépen felszerelt avtó gratula hozzzá !

Tempomat-ot hosszabb útakon jól lehet használni ?

ui: ez a mondatod nagyon tetszett :

"Rögtön feltűnt, hogy a kanyarokba jobban be merek menni." :(

Link to comment
Megosztás:

Tempomat!

Attól függ ki, hogyan vezet. Aki szeret gyorsítani (ki a gyorsabb a köv. piros lámpáig), meg fékezni (hadd lehessen kicserélni a fékbetétet minél előbb), annak fölösleges.

Én nyugiban vezetek, és szinte álandóan használom, sokan nem hiszik, de még a városban is. Benyomom és döcögök 50-nel, nem kell figyelni, hogy mikor kúszik a sebesség 60-ra meg 70-re. Balaton-parton ez különösen fontos, mert hamar elkészül a fénykép. Persze hosszú úton igazán jó. Ideálisan tartja a gázadást-elvételt. Sokkal pihentebb vagyok vezetés után. Az utasok is észreveszik, mert nincs motorhang változás, annyira finoman tartja a sebességet. Egyenletesen megy az autó. A léptető gombbal 2 km/h lépésben lehet vele gyorsítani és lassítani. Az biztos , hogy tempomattal kb. 10%-kal kevesebbet eszik a gép, mint nélküle.

Link to comment
Megosztás:

Tempomat!

Attól függ ki, hogyan vezet. Aki szeret gyorsítani (ki a gyorsabb a köv. piros lámpáig), meg fékezni (hadd lehessen kicserélni a fékbetétet minél előbb), annak fölösleges.

Én nyugiban vezetek, és szinte álandóan használom, sokan nem hiszik, de még a városban is. Benyomom és döcögök 50-nel, nem kell figyelni, hogy mikor kúszik a sebesség 60-ra meg 70-re. Balaton-parton ez különösen fontos, mert hamar elkészül a fénykép. Persze hosszú úton igazán jó. Ideálisan tartja a gázadást-elvételt. Sokkal pihentebb vagyok vezetés után. Az utasok is észreveszik, mert nincs motorhang változás, annyira finoman tartja a sebességet. Egyenletesen megy az autó. A léptető gombbal 2 km/h lépésben lehet vele gyorsítani és lassítani. Az biztos , hogy tempomattal kb. 10%-kal kevesebbet eszik a gép, mint nélküle.

Jü, hogy is ilyen szemléltesen el tudod írni a véleményedet :( :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Teki!

Ez motorvédő alsó lemez. Fekete festett. Alul védi a motort, meg az olajteknőt stb. Szervizben lehet rendelni. Ha jól emlékszem 12.000 volt. Érdemes áldozni rá, mert olcsóbb, mintha valahol felakad a gép. Arról nem is beszélve, hogy a motorház teljesen tiszta marad.

Link to comment
Megosztás:

Az autó tényleg jó, de új korától van egy problémám.

Szerintem nagyon bejön a motor remegés az utastérbe (kormány seb.váltó, pedál) Maga a motor is remeg, különösen. ha megy a ventillátor. Minden laikus és nem laikus érzi, csak a márkaszervízben nem. Szerintük ez normális, de a 11 éves F Astra sem remegett így. Lehet, hogy én vagyok háklis, de mégiscsak több, mint 4 milla volt a kicsike. Van-e valakinek ilyen problémája? Öt szervízben már voltam, de mindenki csak hümmög.... Jó lenne még garancia alatt kideríteni az okot. Más autónál elmenne (14 évid volt kis Polskim), de ezt mégiscsak "vezetni akarom" szlogennel reklámozták. A motor tartó bakot már nézték, rendben volt. Maga a motor nem lenne kiegyensúlyozva?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a motorvédő lemezt én is néztem. Lehet én is beruházok egyre. Viszont ez az elektromos gyorsfűtés utólag is berakható? :( Vagy nagy gányolás. Jó lenne, ha télen gyosan jönne a meleg, ill. nem kellen ablakot kapargatni reggelente 10 percet.

Tempomatom nekem is van. Utólag rakattam bele, és szerintem is jó. Én elhiszem annak, aki azt írta, hogy városban is használja, mert én is használom (pesten). :wink: Meg persze autópályán jól használható. A fogyi nekem is csökken, ha használom.

(nem tudja valaki, hogy a Astra H elektronikák miért lett zárolva, és miért nem tudok már beleírni? :D)

üdv.

g.

Link to comment
Megosztás:

Grep!

Úgy tudom, hogy csak gyárilag lehet kérni a gyorsfűtést. Ez része a digitális klímának. Egy 1000 W-os elektromos fűtőszál van a fűtőradiátor vonalában. A klíma-fűtő gombot maximumra tekerésével lehet bekapcsolni (a kijelző "HI"-t mutat). Ez csak hideg időben aktivizálható. Én szeptemberben vettem át az autót és a szalonban nem tudták bemutatni a működését, mert nem volt hideg időjárás.

Mennyi volt a tempomat utólagos beépítése? Nekem gyári van, de elég húzós extra volt.

Link to comment
Megosztás:

Dio!

Találtam a papírjaim között egy fénymásolt füzetet ez a szalonban van belső használatra. A H Astrához utólag rendelhető extrák vannak benne.

Megtaláltam az utóla beépíthető tempomatot. Szó szerint leírom:

Tempomat 12 41 231

- Ideális hosszú utazások alkalmával

- Helyettesíti az eredeti irányjelzőkart

- Egy gomb benyomásával működésbe lép

- Gyorsan beszerelhető és programosható

- beszerelési idő: 25 perc

Úgy tudom, hogy a kar 10-15 000 között van+beszerelés

Link to comment
Megosztás:

Köszike! Esetleg nem lehetne vhogy szert tenni annak a füzetnek a tartalmára?

Mármint a többi utólag beépíthető cucc ára stb. egyáltalán mik vannak...stb.

Vagy nagyon hülyét kérdeztem? :smt091

fénymásolat, scan/emil egyebek, valami, bármi :(

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam, hogy nem egyszerű, bár ez az Astra H majdnem olyan, mint a legó.  Utólag bővíthető.  

Ja. csak a ködlámpa (amit az előző tulaj újonnan nem rakatott bele - mer'minekaz - 128 rugó lett volna utólag. Mivel nem lehet külön ködlámpa kapcsolót beépíteni, csak együtt a többi kapcsolóval cserélhető a panel (fényszóró, műszerfalvilágítás stb.).

Így megköszöntem az ajánlatot és eloldalogtam... :(

Link to comment
Megosztás:

Ez egy 26 oldalas A4-es füzet. A szalonban nem szokták mutogatni, de ha konkrétan kéred, megmutatják. Nekik is érdekük, hogy náluk költsd el a könnyen megszerzett pénzedet.

- első ajakspoiler

- tetőspoiler

- hátsó spoiler

- oldalküszöb

- mattezüst csomagtartó kilincs, ajtókilincs, tükörborítás

- króm tükörborítás

- rozsdamentes pedálok

- belső ajtóküszöb-borítás

- könnyűfém kerekek 17", 18"

- különböző rádiók

- telefon kihangosítók

- üvegre szerelhető antenna

- vállfa jobb első ülésra

- 15 literes hűtő utastérbe

- tölthető zseblámpa kesztyűtartóba

- tempomat

- Abroncs kompressor

- Hűtő válltáska 12 liter

- 32 literes hűtő csomagtartóba

- szivargyújtó hosszabbító akkumulátorvédővel

- vonóhorog

- tetőtartó

- tetődoboz 3 féle

- biciklitartó hátsó ajtóra

- szörftartó

- csomagleszorító hálók

- könyöktámasz

- utasoldali tárolódoboz

- gyerekülés

- tolatóradar

- csomagtértálca

- szőnyegek

- sárfogógumik

- védőfólia csamatérküszöbre

- hátsó napellenző

- szélterelő ablakra

- padlószőnyegek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szuper, hogy az astra H is megérett egy külön topic-ra! Új tagként had meséljek eddigi tapasztalaimról.

a gép: Astra H Essentia 1.4

évjárat: 2004.06.09

tulajdonos: 2. (Opel Gombostól vettem fél évesen)

felszereltség:

1, az eladáskori essentia csomag + elektromos tükör, man. klima

2, amit én raktam bele:

- kesztyűtartó elválasztó polc (kb. 3,500 Ft)

- 16" alufelni (sajnos nem gyári, Toora T950)

3, tervezés alatt:

- tempomat

- CD30 MP3 rádió és kijelző -> esetleg van vkinek eladó?

(Grep által említett automata zár szintén nem müxik)

Eddig kicserélt alkatrészek garanciában:

- üzemanyagszint jelző

- első stabilizátor távtartó, stabilizátor

- teljes vezérműlánc és feszítő!

Ennek ellenére imádom az autót! Persze Opelesként nem is mondhatok mást. :( Előzőleg Astra F-em volt, 260 eKm-el fájó szívemmel váltam el tőle. Ahoz képest óriási a minőségbeli ugrás és a belső dizájn. A futóműtől azóta el vagyok ragadtatva, hogy először mentem az autóval. Ilyen csak jóval drágább, német prémium modellekben éreztem korábban. Főleg az új 16"-os felnikkel csak úgy harapja az aszfaltot a kicsike! :D

Link to comment
Megosztás:

Mivel az ASTRA H elektronikák már le lett zárva, így itt folytatok egy ott elkezdett témát:

grep, Boszi!

Megnéztem az ablak fel-le működtetést kulcsról...

... nekem meg az nem műxik. Így valamelyik nap majd bemegyek a szervizbe, hogy megnézessem, egyáltalán fel lehet-e éleszteni.

Ezt azért hasznosnak találom mert nem ritka, hogy lehúzva felejtem és kiszállok.

Amint lesz fejlemény írom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.