Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!

Átugrottam egy kicsit a G szekcióból:) Anyósomnak van egy H caravanja. Harmadszorra szedik le neki az ablaktörlő lapátokat.Nem nagy élmény 8-9 ezerért megvenni rá a Valeo vagy a Bosch lapátokat.Állítólag létezik a Bosokonak is olyan ami jó rá.Tud erről valaki valami infót?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Geopake írta:

Sziasztok!

Átugrottam egy kicsit a G szekcióból:) Anyósomnak van egy H caravanja. Harmadszorra szedik le neki az ablaktörlő lapátokat.Nem nagy élmény 8-9 ezerért megvenni rá a Valeo vagy a Bosch lapátokat.Állítólag létezik a Bosokonak is olyan ami jó rá.Tud erről valaki valami infót?

Azokkal az átalakítókkal rá lehet ekkenteni szerintem bármit. Nekem se a gyári van rajta, és olyan adapter izéval van feltéve. Csinálok róla fotót.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maybal írta:

Azokkal az átalakítókkal rá lehet ekkenteni szerintem bármit. Nekem se a gyári van rajta, és olyan adapter izéval van feltéve. Csinálok róla fotót.

 

Oké köszi szépen.Valamit rá kell nekem is mókolni,mert a panelparkolóban lelopják állandóan.Arra is gondoltam,hogy teszek rá hagyományos kampós végű karokat.Bár nem tudom létezett-e olyan H astrához.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Geopake írta:

Sziasztok!

Átugrottam egy kicsit a G szekcióból:) Anyósomnak van egy H caravanja. Harmadszorra szedik le neki az ablaktörlő lapátokat.Nem nagy élmény 8-9 ezerért megvenni rá a Valeo vagy a Bosch lapátokat.Állítólag létezik a Bosokonak is olyan ami jó rá.Tud erről valaki valami infót?

És mi a gond a Bosch-al? Nekem több, mint 4 éve van fent és még mindig rendesen töröl.

Ott inkább helytelen használati gond lesz, ha sűrűn kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, grep írta:

És mi a gond a Bosch-al? Nekem több, mint 4 éve van fent és még mindig rendesen töröl.

Ott inkább helytelen használati gond lesz, ha sűrűn kell cserélni.

Semmi gond vele.Lelopják a parkolóban,így tényleg sűrűn kell cserélni:)Már 3-at elvittek.Ezért keresnék olcsóbb megoldást.A Bosoko 1500 Ft.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maybal írta:

Akkor anyósod vegye le mindig.....Képezd ki, hogy kell levenni/felrakni.....:)

Nem foglakozik vele.Vetet velem másik lapátot..Régen mentem a kocsijával.Beállítottam magamnak a tükröket.Pár héttel később megint mentem .A tükröket nem kellett beállítanom.Mondom neki nem állítottad vissza?Azt mondja nem foglakozik ő ilyenekkel.Előre megy:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Geopake írta:

Az sem lenne jó megoldás,mert akkor minden nap le kellene mennem Pestről Gyöngyösre:)

Off: szintén g szekció,  szintén Gyöngyös- kétszer lopták ugyanarról az egyetlen kerékről a gyári dísztárcsámat. Mióta alufelnim van kerékőrrel, megszűnt a probléma. :)

Nincs kamerázott terület a közelében, ahová parkolhatna?

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Geopake írta:

Semmi gond vele.Lelopják a parkolóban,így tényleg sűrűn kell cserélni:)Már 3-at elvittek.Ezért keresnék olcsóbb megoldást.A Bosoko 1500 Ft.

Óóóó. Na erre nem gondoltam. És merre parkol az a verda? Hol nem szabad megállni?

Most olvasom, hogy Gyöngyös. Hát ez nem jó hír, nekem is van ott közeli rokonság. :)

Módosítva : grep
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Cs. Zoltán írta:

Off: szintén g szekció,  szintén Gyöngyös- kétszer lopták ugyanarról az egyetlen kerékről a gyári dísztárcsámat. Mióta alufelnim van kerékőrrel, megszűnt a probléma. :)

Nincs kamerázott terület a közelében, ahová parkolhatna?

Egyszer aludtunk anyósnál a párommal.Éjjel lelopták a szelepsapkákat meg a heko légterelőket.Akkor még A vectrám volt.Azóta csak 1 napra megyünk:) Nincs ott kamera sehol.10 emeletes panelek közötti parkoló.Jeruzsálem utca.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cs. Zoltán írta:

Akkor nem messze van tőle a Mol kút, sokan ott parkolnak a kamerázottság miatt.

Valamiért bajos az a környék, volt kolléganőm párjának törték is már fel ott az autóját. :(

 

Ott van a sarkon a Mol kút.Nem tudom örülnek-e a kúton ha mindenki odaáll.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Astra555 írta:

Buszpályaudvar mellett is sokan parkolnak, kérdés, van-e ott még hely reggelente.

Az is a baj,hogy anyós nem jár a kocsival.Gyalog megy dolgozni.Hetente egyszer elmegy vele ide-oda.Bárhol leszedhetik neki a dolgokat róla,ott is ahol van kamera.Lehet 3 nap múlva veszi észre.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
13 órája, krisztus írta:

Üdv

 

Kiegyenlítő tartályom akarom levenni.némi koszolódás van benne ,zavarja a szemem.

Z16xer,oldalt fogja fül ami alulról beleakadt a fül alatti részen még hátul is tartja egy rész.

Valaki tudja hogy kell leszedni?

Akkut ki kell venni, a sínen amire fel van tolva általában a végén van egy fekete biztosító kupak, a torony felől felülről benyúlsz csavarhúzóval kifeszíted és le tudod pattintani, utána már csak le kell húzni magad felé, tehát az autó orra felé a tartályt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Davee írta:

Akkut ki kell venni, a sínen amire fel van tolva általában a végén van egy fekete biztosító kupak, a torony felől felülről benyúlsz csavarhúzóval kifeszíted és le tudod pattintani, utána már csak le kell húzni magad felé, tehát az autó orra felé a tartályt.

Köszi,akkor egyenlőre marad ,akksit nem piszkálom

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nem találtam karosszéria topicot, ezért itt tennék fel két kérdést:

- Gyárilag nincs rajta, de talán nem ártana, ha lenne:

http://autotuningshop.hu/termekegy/11186/OPEL-ASTRA-H-DISZLEC-feliratos.html

A kérdés, hogy ezt ragasztani kell? Ha igen, mivel érdemes?

- A másik tetőcsomagtartóra vonatkozik: Szeretnék bringát szállítani, korábban a G-n is a tetőn oldottam meg. Thule csomagtartóm volt (van) hozzá, nem volt vele gond, de a H-ra nem passzol. Néztem helyette ezt, mivel fixpontos a szentem:

http://www.csomagtartoaruhaz.hu/csomagtarto-tetocsomagtarto-tetobox-kerekpartarto-silectarto-aruhaz.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5429&category_id=3337

Na, ez nagyon macerásnak tűnik, illetve a gumi harmónika, vajon mennyi nyomot hagyna a fekete fényezésen?

Valakinek van esetleg tapasztalata vele? Szívesen venném az esetleges más típusra vonatkozó javaslatot is!

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Kishenceg írta:

Nem találtam karosszéria topicot, ezért itt tennék fel két kérdést:

- Gyárilag nincs rajta, de talán nem ártana, ha lenne:

http://autotuningshop.hu/termekegy/11186/OPEL-ASTRA-H-DISZLEC-feliratos.html

A kérdés, hogy ezt ragasztani kell? Ha igen, mivel érdemes?

- A másik tetőcsomagtartóra vonatkozik: Szeretnék bringát szállítani, korábban a G-n is a tetőn oldottam meg. Thule csomagtartóm volt (van) hozzá, nem volt vele gond, de a H-ra nem passzol. Néztem helyette ezt, mivel fixpontos a szentem:

http://www.csomagtartoaruhaz.hu/csomagtarto-tetocsomagtarto-tetobox-kerekpartarto-silectarto-aruhaz.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5429&category_id=3337

Na, ez nagyon macerásnak tűnik, illetve a gumi harmónika, vajon mennyi nyomot hagyna a fekete fényezésen?

Valakinek van esetleg tapasztalata vele? Szívesen venném az esetleges más típusra vonatkozó javaslatot is!

Nekem gyári van azon nincs az a gumis rész csak az oldalsó takaró műanyag ami kulcsolható.12000 ért ajándék volt használtan

Ha 5ajtósod  van és gyárit vennél arra figyelj hogy a kulcsos műanyag kétféle van :egyiknek egyenes az alja (tetősin nélküli kombihoz való) másik még követi a tető vonalát

Még még annyi hogy a fixpontot takarja egy(4)fedél.a forgórésze nem sima felületű ezért nyitásra könnyen törik.5-6000 darabja

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 14. at 15:34, Kishenceg írta:

Nem találtam karosszéria topicot, ezért itt tennék fel két kérdést:

- Gyárilag nincs rajta, de talán nem ártana, ha lenne:

http://autotuningshop.hu/termekegy/11186/OPEL-ASTRA-H-DISZLEC-feliratos.html

A kérdés, hogy ezt ragasztani kell? Ha igen, mivel érdemes?

- A másik tetőcsomagtartóra vonatkozik: Szeretnék bringát szállítani, korábban a G-n is a tetőn oldottam meg. Thule csomagtartóm volt (van) hozzá, nem volt vele gond, de a H-ra nem passzol. Néztem helyette ezt, mivel fixpontos a szentem:

http://www.csomagtartoaruhaz.hu/csomagtarto-tetocsomagtarto-tetobox-kerekpartarto-silectarto-aruhaz.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5429&category_id=3337

Na, ez nagyon macerásnak tűnik, illetve a gumi harmónika, vajon mennyi nyomot hagyna a fekete fényezésen?

Valakinek van esetleg tapasztalata vele? Szívesen venném az esetleges más típusra vonatkozó javaslatot is!

Szia. Az oldal diszléc 3M , vagy valami hasonló 2 oldalú ragacs. Neked csak le kell tisztítani a helyét, a nem gyári verziós abban van tisztítószerrel átitatott zsepi, és csak leveszed a védőfóliát, és felragasztod. A hátsó ajtóknál számítsd bele a fordulást, nehogy felakadjon az első ajtónál.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.