Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

1 óra, kopaszz írta:

Sziasztok.

Egy kis segítségre, tanácsra, ötletre lenne szükségem, kérnék tőletek.

A történet:

 Tavaly, kora tavasszal vásároltam egy Astra H-t 1,9-es diesel, és 100 Le. Kintről lett behozva, és a vásárláskor leműszakiztatták. Tudtam, hogy keveset futott (90 000), az utóbbi időben sokat ált az autó. Természetesen megcsináltunk rajta egy olajcserét a szűrőkkel egyűt.  Kicsit később észrevettem, hogy hosszabb állás után nehézkesen indul, és ebből lett is egy akkumlátor csere.  Keveselltem a 100 Le, ezért kicsit meghúztuk (kb: 130). Majd volt rajta a részecskeszűrő probléma, de ezt is sikerült megszűntetni.

Az probléma, amiért hozzátok fordulok. Szépen, lassan ahogy lehűlt a levegő, közeledett a tél, egyre inkább nehézkesen indult az autó. Menet közben a szerelőmmel kicseréltettem, beméretettem, beáltattam mindent. Akkumlátort, gyertyákat, önindítót, generátort. Elvileg minden ok, ami az áramellátás kell, indításkor. (úgy halottam ennek a típusnak a gyengéje a generátor)(Egyik alkalommal a szerelő bebikázta a saját indító bikájával, és minden ok volt. Nem értem) Természetesen mindenkitől megkérdezem, mi lehet a baj, mert már én is, és a szerelőm is tanácstalan. Utoljára azt a tanácsot kaptam, hogy az üzemanyag ellátásnál lehet probléma.(nem tudom, menyire lehet valós a feltételezés, mert mikor az önindító megtekeri a motort, a kipufogón jön ki a sötét füst) ( most üzemanyagrendszer tísztitot használok, hogy pucolja ki a rendszert) ill. valamilyen lamellákat említettek, aminek a cseréje elég költséges. Mostani indítás úgy történik: 3-4 izzítás lámpa elaludásáig és utána történik az indítás. kb: 5 másodperces indítás. Van, mikor elsőre elindul, de van mikor csak másodjára. Ha egy- két napot ál az autó, most a -10 fokba csak betolással indul. Kérlek benneteket, ha van, valami ötlet tanács osszátok meg velem.

Köszönöm a segítséget.

Sziasztok.

Szia!

Szerintem a szívósorra gondoltak, de az csak a 150 lovas verziónál okoz problémát, a DTL és DT motorokban nincs ilyen. A generátor valóban gyenge pont, de általában először gyengélkedni szokott, nem tölt rendesen, majd végül egyik pillanatról a másikra bedöglik.

Ha minden oké a rendszerben, lehet az üzemanyagnyomás miatt nem indul be. Egy-két nap elég hozzá. Gondolom beröffentés után aznap mindig beindul, csak hosszabb állás után nem.

Hibakód nincs a rendszerben? 

Link to comment
Megosztás:

Szia Astra555!

Köszi a segítséget.

Jól gondolod, mindig csak a legelső indulásnál fordul elő a probléma. Reggel, ha sikerül beindítani az autót, akkor egész nap már minden ok.

Hibakódot nem jelez ki a műszerfal, csak  a rádió kijelzőjén megjelenik egy F betű. Nem tudom mi az, nem találtam semmit, hogy mi lehet. Gondoltam a hőmérsékletnél a fahrenheit-ra, de az is celsius-ra van állítva. A belsőben  van -e hibakód nem tudom, kiolvastassam?

Beszélgettem ismerősökkel, és ők is a nyomásra gondolnak, és ajánlották, hogy csináltassak egy kompresszió mérést. Véleményed? Nem megfelelő a tömítés a motorban, a hideg miatt összezsugorodnak a tömítő gyűrűk, és nincs megfelelő nyomás.

Ajánlották: 1:  teli tank dieselbe 2-3 liter benzint tankolni, ill. a diesel téli változatát, ami -35 fokig jó, hogy ne legyen dermedés, kisebb legyen a "berobbanási" hőmérséklet. Nem                           teszi tönkre a motort, a rendszert?

                 2: motor olaj adalékot a motorba, ami elősegíti a kis hézagok tömítését, ahol índitáskór elmehet a nyomás a motortérben. Azt a tanácsot kaptam ezt csináljam                                    legelőszőr. Szerinted? Tudsz ajánlani valami jó adalékot?!

Mit mondasz mi a véleményed ezekről a lehetőségekről?!

Köszi.

Szia.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, kopaszz írta:

Szia Astra555!

Köszi a segítséget.

Jól gondolod, mindig csak a legelső indulásnál fordul elő a probléma. Reggel, ha sikerül beindítani az autót, akkor egész nap már minden ok.

Hibakódot nem jelez ki a műszerfal, csak  a rádió kijelzőjén megjelenik egy F betű. Nem tudom mi az, nem találtam semmit, hogy mi lehet. Gondoltam a hőmérsékletnél a fahrenheit-ra, de az is celsius-ra van állítva. A belsőben  van -e hibakód nem tudom, kiolvastassam?

Beszélgettem ismerősökkel, és ők is a nyomásra gondolnak, és ajánlották, hogy csináltassak egy kompresszió mérést. Véleményed? Nem megfelelő a tömítés a motorban, a hideg miatt összezsugorodnak a tömítő gyűrűk, és nincs megfelelő nyomás.

Ajánlották: 1:  teli tank dieselbe 2-3 liter benzint tankolni, ill. a diesel téli változatát, ami -35 fokig jó, hogy ne legyen dermedés, kisebb legyen a "berobbanási" hőmérséklet. Nem teszi tönkre a motort, a rendszert?

2: motor olaj adalékot a motorba, ami elősegíti a kis hézagok tömítését, ahol índitáskór elmehet a nyomás a motortérben. Azt a tanácsot kaptam ezt csináljam                                    legelőszőr. Szerinted? Tudsz ajánlani valami jó adalékot?!

Mit mondasz mi a véleményed ezekről a lehetőségekről?!

Köszi.

Szia.

Szia!

Más fórumokon olvastam, hogy van aki rendszeresen benzint önt a gázolajba kb. 10%-ot. Szerintem egy adalékolt (dermedésgátlóval), benzinkúton vett gázolaj nem fog megdermedni még ilyen időben sem, de így a keményebb fagyokban használhatsz prémium gázolajat is, az már biztosan jó lesz. Én a 6. telemet húzom a dízellel, de még sosem fordult elő, hogy probléma lett volna a gázolajjal, igaz csak párszor állt kint az autó télen.

Szerintem nálad más lesz a probléma. Ehhez hibakódolvasás, meg diagnosztika kellene. Az F jel valamilyen hibát jelent, de hibakód nélkül nem lehet elindulni. Egyébként pedálteszttel ki tudod Te is olvasni a benne lévő hibakódokat. Utána viszont törölni kellene őket, de ezt csak op-commal, vagy egyéb más géppel tudod. Aztán később újra meg kell nézni, milyen hibakódok jöttek vissza, azon talán el lehet indulni. Egyébként, ha nincs meg a megfelelő kompresszió, akkor második, sokadik indításra miért indulna el? A nem indul el konkrétan azt jelenti, hogy az önindító forog, de nem indul be?

Pedálteszt: féket és a gázt lenyomod, gyújtást ráteszed, majd a km kijelzőnél kivillan egy ECN felirat alatta pedig egy, vagy egymás után több 6 jegyű szám. Az első 4 karakter az érdekes, gyakorlatilag az hibakód. Fontos, hogy ezek eltárolt hibakódok, így nem biztos, hogy a hiba jelen van akkor amikor nézed.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kopaszz írta:

Hibakódot nem jelez ki a műszerfal, csak  a rádió kijelzőjén megjelenik egy F betű. Nem tudom mi az, nem találtam semmit, hogy mi lehet. Gondoltam a hőmérsékletnél a fahrenheit-ra, de az is celsius-ra van állítva. A belsőben  van -e hibakód nem tudom, kiolvastassam?

A GID kijelzo eloszor az idot es a homersekletet irja ki, es csak roviddel utana jelenik meg a szokasos kijelzes. Az F a homerseklet helyen fordul elo, ha valamiert nincs homersekleti adat, de ha kesobb rendben megjelenik a homerseklet, akkor csak atmeneti a gond.

Link to comment
Megosztás:

Szia. 

Igen az önindító forog, és nem indul be. És e közben sötét füstöt nyom ki a kipufogón (gázolaj füstöt). És mikor gondol egyet beröffen. Ha jó az idő.

Egyik alkalommal betoltuk. 2.-ba betesz kuplung be, megfelelő tempónál ki, és beindult. De nem jelez ki semmi hibát.Leírom ezt is hátha segít a probléma felderítésében.

Beindulás után az F betű eltűnik. Nem tudom mit jelenthet, de megnézetem azt is.

Szia.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kopaszz írta:

Szia. 

Igen az önindító forog, és nem indul be. És e közben sötét füstöt nyom ki a kipufogón (gázolaj füstöt). És mikor gondol egyet beröffen. Ha jó az idő.

Egyik alkalommal betoltuk. 2.-ba betesz kuplung be, megfelelő tempónál ki, és beindult. De nem jelez ki semmi hibát.Leírom ezt is hátha segít a probléma felderítésében.

Beindulás után az F betű eltűnik. Nem tudom mit jelenthet, de megnézetem azt is.

Szia.

Hali!

Nekem karácsonyra hozott a Jézuska egy generátor cserét :( mikor elment a töltésem, ahogy csökkent a feszültség az aksiban úgy gyulladtak ki a figyelmeztetések a műszerfalon. Egy bizonyos idő után megjelent az F betű a kijelzőn. A computer szépen csökkentette az elektromos fogyasztókat ahogy csökkent a feszültség. Még az üzemanyag szint jelzőt, kilométerórát, fordulatszámmérőt, középső kijelzőt is lekapcsolta mire megálltam, mert már csak pislákoltak a lámpák, és nem akartam balesetet. Az utolsó 12-15 km-t kötélen tette meg ez a csoda :( Bár kb 40 km-t bírt töltés nélkül, világítással, igaz a rádiót, fűtőventilátort egyből lekapcsoltam :) Az előző generátor javítás óta ( dióda híd csere) 3 és fél év, 44 e km telt el :( ez nem sok :( 

De a lényeg, hogy a feszültség esésével együtt megjelent az F betű. Elképzelhető, hogy alacsony az aksi feszültség indítás előtt. Erre rá kéne mérni.

Ha csak a hideg idő beálltával kezdődtek az indítási problémák, akkor érdemes az izzításra ránézni, esetleg egy résveszteséget méretni a motoron, de ez már költségesebb, bontással jár. Először mindenképpen egy elektromos vizsgálatot javasolnék, ahhoz elég egy multiméter is. Ha nincs elég fordulat az indításnál, az is lehet ennek a jelenségnek az oka. Aztán a tüzelő anyag rendszer levegősödésének ellenőrzése. De ha van elektromos üza szivattyú, és kevés az aksi, akkor előfordulhat, hogy nincs meg az alacsony nyomású oldalon a az elegendő nyomás. Ha nincs elektromos ahogy nekem, és 3 lépcsős magasnyomású van rajta, akkor lehet annak is a hibája.

Ez egy kicsit hosszú lett :)

Még egy gondolat! Én nem javasolnám benzin keverését a gázolajba cr rendszereknél. A régi adagolós, porlasztós motoroknál, 190-200 bár nyomásnál nem okozott gondot, de itt 1500 bár körüli nyomás már sok, és károsodhat a rendszer, főleg az injektorok. Inkább a jó minőségű üza beszerzésére kéne törekedni :)

Üdv Mindenkinek!

 

      

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv

0fok környékén 87 fok fölé nem megy a víz menet közben.jó ez így mivel nyáron 94-95 környékén ingázik?Ha állóhelybe járatom akkor felmegy 95re is,tovább nem vártam.fűtés jó.csövek melegek a motortérben.

Ma volt vezérlés csere és most figyelgetek sokmindent .Ez tűnt fel meg hogy a kiegyenlítő be magasabb a szint mint szokott lenni igaz hidegen nem néztem rá kb két hete.akkor maxon van.olaj rendben

 

 

 

 

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

33 perce, krisztus írta:

0fok környékén 87 fok fölé nem megy a víz menet közben.jó ez így mivel nyáron 94-95 környékén ingázik?Ha állóhelybe járatom akkor felmegy 95re is,tovább nem vártam.fűtés jó.csövek melegek a motortérben.

 

Nekem minusz 10 alatt is tartotta a 96 fokot a legótobbi nagy hidegben, autópályan is. (inkább alapjáraton vagy egy-egy mtorfék üzem után volt jellemző hogy ha masszívan fűtöttem akkor csökkent pár fokot)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, krisztus írta:

Üdv

0fok környékén 87 fok fölé nem megy a víz menet közben.jó ez így mivel nyáron 94-95 környékén ingázik?Ha állóhelybe járatom akkor felmegy 95re is,tovább nem vártam.fűtés jó.csövek melegek a motortérben.

Ma volt vezérlés csere és most figyelgetek sokmindent .Ez tűnt fel meg hogy a kiegyenlítő be magasabb a szint mint szokott lenni igaz hidegen nem néztem rá kb két hete.akkor maxon van.olaj rendben

 

 

 

 

Ott valami gond van a termosztáttal, egyelőre még nem súlyos, mert van akinek 60-70 fok fölé nem megyi. Nekem nyáron 108 is szokott lenni, de pályázásnál télen nyáron beáll 102-re. Sőt vasárnap -3 fokban egy hegyi szerpentinen araszolva is 104 fokra felment, fűtés mellett.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

22 perce, krisztus írta:

 Holnap ránézek a szintre meg megyek egy kört .eddig nem tapasztaltam ilyen alacsony fokot nyáron 100fölé is ment.ma cseréltek vezérlést szakszervízbe  de nem tettek említést a magasabb vízszint miatt.

Az előírtnál alacsonyabb üzemi hőfokot szerintem a szint semmilyen irányú eltérése nem tud okozni, csak a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, kisp113 írta:

Az előírtnál alacsonyabb üzemi hőfokot szerintem a szint semmilyen irányú eltérése nem tud okozni, csak a termosztát.

87 fok főlé csak állóhelyzetben megy.

Vannak hibakódok is:062103,011014

Előzménye:vezérléscsere,reklamáció enyhe zörgésre,szétszedés új szett,ékszíj nélküli járatás hogy van e hang ,mivel az első kód generátoros gond.

Vízszint magasabb minden más rendben

Link to comment
Megosztás:

4 órája, krisztus írta:

87 fok főlé csak állóhelyzetben megy.

Vannak hibakódok is:062103,011014

Előzménye:vezérléscsere,reklamáció enyhe zörgésre,szétszedés új szett,ékszíj nélküli járatás hogy van e hang ,mivel az első kód generátoros gond.

Vízszint magasabb minden más rendben

Elég egyszerű nyakoncsípni a termosztátot, főleg ilyenkor. Hidegen beindítod, aztán ráteszed a kezed a hűtőre; ha nem jó a termosztátod érezhetően langyulni kezd 1-2 percen belül. Esélyesnek tartom.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, krisztus írta:

87 fok főlé csak állóhelyzetben megy.

Vannak hibakódok is:062103,011014

Előzménye:vezérléscsere,reklamáció enyhe zörgésre,szétszedés új szett,ékszíj nélküli járatás hogy van e hang ,mivel az első kód generátoros gond.

Vízszint magasabb minden más rendben

Lassabban melegszik fel eddig a höfokig,mint előtte?vizpumpa is lett cserélve?

Én vezérlés cserénèl mindig kidobom a termosztátot is

Link to comment
Megosztás:

18 órája, csicsó írta:

Lassabban melegszik fel eddig a höfokig,mint előtte?vizpumpa is lett cserélve?

Én vezérlés cserénèl mindig kidobom a termosztátot is

Xer a motorkód,ékszíj hajtja a vízpumpát

ritkán figyelgettem a hőfokot,de most 7-8 km után már ott volt 87 körül

Link to comment
Megosztás:

10 perce, krisztus írta:

Xer a motorkód,ékszíj hajtja a vízpumpát

ritkán figyelgettem a hőfokot,de most 7-8 km után már ott volt 87 körül

Eddig rendben van, nekem is ilyen ütemben melegszik, csak itt nem áll meg, hanem megy tovább 103-ig, és itt nyit a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, krisztus írta:

Köszönöm

Akkor ennyi.majd foglalkozom vele.most vizsga lesz nemsoká.

Jobbos tükörlapom kezdi elengedni magát .mivel lehet stabilizálni a fűthető lapot ?

A balos kb. 4 éve kétoldalúval ment vissza, a jobbos 2015 nyarán meg Loctite pillanatragasztóval (csak az volt nálam Horvátországban). Ma még mindkettő a helyén van, a fűtésük is jó. De lehet, hogy van speciális ragasztó kimondottan tükörlaphoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 20. at 12:12, krisztus írta:

Köszönöm

Akkor ennyi.majd foglalkozom vele.most vizsga lesz nemsoká.

Jobbos tükörlapom kezdi elengedni magát .mivel lehet stabilizálni a fűthető lapot ?

Én elvittem egy üvegeshez 2 éve, 500 pénzért visszaragasztotta, olcsóbb mintha vettem volna egy tubussal. Telibe nyomta mert fűthető volt a tükör. Azóta gyorsabban melegszik mint a másik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎01‎.‎01‎. at 18:08, kezdőkabriós írta:

December 30-án kaptam egy levelet amelyben a myOpel.hu megköszöni a megtisztelő bizalmamat. A gond csak az, hogy kívül a boríték nekem volt címezve, belül a levél viszont úgy kezdődött, hogy Kedves Nagy Szilárd! Mivel engem nem így hívnak ezzel megint begyűjtöttek egy fekete pontot. Jobb lenne, ha nem küszködnének, mert most már egyre izzadságszagúbb minden próbálkozásuk...

Volt mellékelve egy válaszküldemény is, a Crane Kft. részére küldhetem el, ha nem akarok többé szánakozni rajtuk. :-(

Szerencsétlen Koncz Gábor hiába képzeli úgy, hogy "növekedési terveinknek biztos alapjai vannak" szerintem egyre véletlenszerűbb az Opel eladási statisztika és a szervizeik is a "drága de  középszerű" kategóriába csúsztak át 2016-ban.

http://hvg.hu/pr_cikkek/20161222_Koncz_Gabor_novekedesi_terveinknek_biztos_alapjai_vannak

A mai napon még mindig 956 db autó van készleten a hazai Opel márkakereskedésekben, hiába engedtek néhányból akár 1 millát is, nem vitték el őket karácsonyra. A myKulás (myOpel mintájára) is inkább szánnal közlekedett :-)

http://www.opel.hu/offers-services/aktualis-ajanlatok/aktualis-gepjarmu-ajanlatok/az-ev-opel-ajanlata.html

Javasolt Opel stratégia 2017-re: rezsióradíj visszaállítása 6.000 Ft+ÁFÁra, Szerviz 4+ program intenzív reklámozása és szerénység, sok-sok szerénység.

"Ha valamit igazán becsülök magamban, az a szerénység (Bástya elvtárs)"

A marketing újabb mélységei: Vigyétek már, bzmeg:

http://www.opel.hu/offers-services/aktualis-ajanlatok/aktualis-gepjarmu-ajanlatok/24-oras-ajanlat.html

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On ‎2017‎. ‎01‎. ‎23‎. at 16:06, Zsolti25 írta:

Én elvittem egy üvegeshez 2 éve, 500 pénzért visszaragasztotta, olcsóbb mintha vettem volna egy tubussal. Telibe nyomta mert fűthető volt a tükör. Azóta gyorsabban melegszik mint a másik.

Na nem is a tükörlapon van a fűtés hanem amire rá van ragasztva a lap annak a hátoldala van valami fémszálas anyaggal bevonva amin van belül 2saru.

Jobb híján kétoldalas fogja ,több helyen valami masszív kétoldalas fogta amúgy gyárilag.

üveges az mit takar? (autó vagy szimpla üveges)

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎01‎.‎24‎. at 9:13, kezdőkabriós írta:

Ma kiderült, hogy a "24 órás akció" semmilyen plusz kedvezményt nem tartalmaz a korábban "készleten lévő autók" áraihoz képest. Még egy pofon a szarnak...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 01. at 22:44, krisztus írta:

Na nem is a tükörlapon van a fűtés hanem amire rá van ragasztva a lap annak a hátoldala van valami fémszálas anyaggal bevonva amin van belül 2saru.

Jobb híján kétoldalas fogja ,több helyen valami masszív kétoldalas fogta amúgy gyárilag.

üveges az mit takar? (autó vagy szimpla üveges)

Szimpla üveges, ők is szoktak falra ajtóra stb. ragasztani tükröt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 02. at 14:54, Astra555 írta:

Holnap kezdődik, ma még csak másodika van.

Az igaz, hogy ma kezdődik, de a 24 órás ajánlatokat már meg lehet nézni online, és gondolom korábban már megnézte a készleten lévők árait.

Módosítva : retfirD
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.