Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

Csak annyit az astra vásárlásnál hogy hátsó rugótányér is betegségük idösebb korban alulról is érdemes meg tekinteni.Nyulványok akkumlátor tartó alatt környéke.Fenék lemez széle köszöb perem mentén.Végülis akár jó alkudozási tényező lehet.

üdv Rics

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...
rég jártam már debiben, de amit ma láttam...

Endlos ugye nem cserélted le egy kengurus smartra a járgányt? <_<

Nem azért a Smart 1 millás ára, és a kAdett max 100ezres ára nem csereszabatos. Van még mellette egy bogárhátú, meg egy platós Simson Star is, amolyan relikvia gyűjtő lennék, ha lenne elég pénzem hozzá. Mindet meg akarom csinálni, és valszeg nem eladásra, mint a legtöbb tuning-autóépítő pesten.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Tud valaki segíteni vizhőfok jeladó bevizsgálásában? A műszeregységen nem mutatja az aktuális értéket, gondolom a ventit se kapcsolja. Relét direktbe kötve forog a venti.

G Astra 1.2 1998 X12XE

Köszi!

Szia!

Mindjárt átrakom az Astra G-be és ott megszakértjük!

Bontóba biztos nem drága amúgy.Lehet újonnan sem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki segíteni vizhőfok jeladó bevizsgálásában? A műszeregységen nem mutatja az aktuális értéket, gondolom a ventit se kapcsolja. Relét direktbe kötve forog a venti.

G Astra 1.2 1998 X12XE

Köszi!

sztem egyszerű multiméterrel be lehet vizsgálni... B)

A ventit meg igencsak egy másik jeladó indítja(ez a hűtőben szokott lenni, ami a műszeregységet vezérli, meg a motorblokkon)... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Megnézem a dolgokat, már találtam is egy táblázatot a művelethez Autodata-ban. A másik jeladót hogy lehetne tesztelni?

sztem egyszerű multiméterrel be lehet vizsgálni... B)

A ventit meg igencsak egy másik jeladó indítja(ez a hűtőben szokott lenni, ami a műszeregységet vezérli, meg a motorblokkon)... :D

Link to comment
Megosztás:

Nos, rádugtuk egy bosch gépre, élőadatot nézve jól jelzi vissza a motorhőfokot, azt mondta a szervízes kollega hogy műszeregység csere lesz belőle :S Nincs valakinek egy működő, olcsóba?? :D

sztem egyszerű multiméterrel be lehet vizsgálni... B)

A ventit meg igencsak egy másik jeladó indítja(ez a hűtőben szokott lenni, ami a műszeregységet vezérli, meg a motorblokkon)... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lenne egy szakmai kérdésem :

Olyat tapasztaltam a kocsimnál ami igazából 70-90km/h-nál észrevehető már hogy, ha gázt adok akkor balra húz a kocsi, ha elveszem a gázt akkor pedig jobbra. Lettek cserélve már stabilizátor szilentek és a két U alakú vas is amiben szintén van szilent (talpasok jók szerelő szerint, az elejével nem igazán lehet baj). A probléma viszont ugyanúgy fenn áll. Ma megyek gumit cseréltetni, A PROBLÉMA lehet esetleg gumikból adódó, vagy elég lehet egy futóműbeállítás is ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lenne egy szakmai kérdésem :

Olyat tapasztaltam a kocsimnál ami igazából 70-90km/h-nál észrevehető már hogy, ha gázt adok akkor balra húz a kocsi, ha elveszem a gázt akkor pedig jobbra. Lettek cserélve már stabilizátor szilentek és a két U alakú vas is amiben szintén van szilent (talpasok jók szerelő szerint, az elejével nem igazán lehet baj). A probléma viszont ugyanúgy fenn áll. Ma megyek gumit cseréltetni, A PROBLÉMA lehet esetleg gumikból adódó, vagy elég lehet egy futóműbeállítás is ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

Zsiguli szokott ilyet csinálni, ha a hátsó szilentek kivannak. A gardán tekeri az egész hidat.

De egy első kerekes... Hát nem tudom.

Talán lengőkar szilent, vagy a két u alakú vas a lengőkar lenne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Debreceben kellene nekem valaki aki ért az Astra G-hez, probléma még mindig fennt áll (vízhőfok mérő nem jó). Valakinek ismerős, akihez éredemes lenne elvinnem a kocsit?

Nem tudom, hogy milyen motorú a géped, de az enyémben van egy kétvezetékes jeladó, ami a vezérlőnek mutatja a hőfokot, és van egy egyvezetékes jeladó, ami a műszeregységet vezérli. Az utóbbit a számítógép élőadatként nem tudja mutatni, mert nincs bekötve az ECUba(vezérlő).

Link to comment
Megosztás:

Meg tudod mondani hogy az az egy szál honnan indul és hová tart? X12XE a motorkód (nem nevet!! B)) és 98-as a gépezet.

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Nem tudom, hogy milyen motorú a géped, de az enyémben van egy kétvezetékes jeladó, ami a vezérlőnek mutatja a hőfokot, és van egy egyvezetékes jeladó, ami a műszeregységet vezérli. Az utóbbit a számítógép élőadatként nem tudja mutatni, mert nincs bekötve az ECUba(vezérlő).
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az autómban nem volt csomagtérvilágítás, de bontóból intéztem egyet. A kocsi annyira alap, hogy nem volt benne TID sem és szivargyújtó sem.

A kérdés az lenne, hogy létezik hogy az Opel olyan sóher hogy nincs kábel behúzva erre a célra, tehát nekem kell bekábeleznem végigbontva a kocsi belső részeit ? Vagy van egy kábel amire jelenleg nincs kötve semmi, és azt csak meg kell keresnem, vagy kapcsolási rajzon kisilabizálni honnan jöhet és mihez tartozik ...

Köszi előre is !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az autómban nem volt csomagtérvilágítás, de bontóból intéztem egyet. A kocsi annyira alap, hogy nem volt benne TID sem és szivargyújtó sem.

A kérdés az lenne, hogy létezik hogy az Opel olyan sóher hogy nincs kábel behúzva erre a célra, tehát nekem kell bekábeleznem végigbontva a kocsi belső részeit ? Vagy van egy kábel amire jelenleg nincs kötve semmi, és azt csak meg kell keresnem, vagy kapcsolási rajzon kisilabizálni honnan jöhet és mihez tartozik ...

Köszi előre is !

Sajnos nem tudom hogy vannak bekábelezve a B Corsák,de szerintem

írd be és kérdezd meg a B Corsa topikba és ott biztos lesz aki tudja a választ! B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.