Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Két hónap után végre sikerült beindítanom a kocsit! Nem is a karbi miatt kapkodott, és nem akart indulni, hanem azért, mert vizes volt a benzin, és belefagyott. Ezt a szívást! Mindenre gondoltam, de erre aztán nem. Úgyhogy ha Fehérváron jártok, akkor véletlenül se tankoljatok a Tesco kúton! Fél kilóméterrel arrébb ugyanolyan olcsó kút van, de arra még nem hallottam panaszt. A lényeg, hogy üzembiztosan el tudok gurulni Kecskemétre. Ez az igazi öröm, eddig végig paráztam, hogy egyáltalán eljutok-e odáig, de mostmár biztos vagyok benne.

Link to comment
Megosztás:

Ti tudtok olyanról, hogy a régebbi 'B' Manták jöttek volna ki biztonsági öv nélkül is? Tegnap vette észre a barátom, hogy az övdob nekem kívül van, a hátsó ülésnél, és a hátsó burkolóelemen nincs az övnek lyuk kihagyva. Megnéztük a portán az összes Mantát, de mindnek belül van a dob, és a burkolatból jön ki az öv. Kicsit fura...

Link to comment
Megosztás:

Ti tudtok olyanról, hogy a régebbi 'B' Manták jöttek volna ki biztonsági öv nélkül is? Tegnap vette észre a barátom, hogy az övdob nekem kívül van, a hátsó ülésnél, és a hátsó burkolóelemen nincs az övnek lyuk kihagyva. Megnéztük a portán az összes Mantát, de mindnek belül van a dob, és a burkolatból jön ki az öv. Kicsit fura...

Lehet,hogy felszereltség függő volt a hátsó öv. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szóval miért is volt érdekes a FIVA kérdőív?

Bosch gründet Bereich "Bosch Automotive Tradition"

Teile und Wissen für boomenden Oldtimer-Markt

http://www.automotive-tradition.com/

2005.nov.

teile_steuergeraet.jpg

Kisszériában felújított D-Jetronic vezrélőegység, A 70-es években sok autóban alkalmazták

A Bosch megnyitja a "Bosch Automotive Tradition" részlegét, mely alkatrészekkel és információkkal szolgál a növekvő Oldtimer piaci szegmensnek

okok:

Erősen növekvő piac, csak No.-ban több, mint 700.000 20 évesnél idősebb autó van forgalomban,

német Oldtimer tulajdonosok becslés szerint átlagosan 1000 EUR-t költenek csak alkatrészekre.

Céljuk, hogy a No.-i központi raktáron kívül online digitalizált katalógust készítsenek bolygónk valamennyi Bosch alkatrészraktáráról. Elkezdték digitalizálni az összes a Bosch-nál megtalálható kapcsolási rajzot, gyártási terveket, mindent, ami eddig csak analóg hordozón volt megtalálható, az Oldtimer alkatrészek kiárusításán, után gyártásán kívül tervük, hogy ezeket a dokumentumokat letölthetővé is tegyék.

teile_index.jpg

Amennyiben érkezik megfelelően nagy igény a már nem fellelhető alkatrészeket le is gyártják Bosch garanciával az eredetinél jobb, mai minőségben.

teile_starter.jpg

Starter für Mercedes-Benz 190SL BJ 1954. Entwicklung Nachfertigung durch Bosch Automotive Tradition

Céljuk, hogy a "Bosch Automotive Tradition" részleg önfenntartó legyen, szvsz ez sanszos is, mivel a Bosch nem márkaspecikfikus gyártó, kismillió alkatrész megtalálható változatlan formában különböző márkák különböző tipusaiban.

Sajtóanyag:

Bosch Presse

kontakt:

Robert Bosch GmbH

Automotive Aftermarket

Telefon 0180 5004745

Fax 0721 942-1996

E-Mail: Kundenberatung.KFZ-Technik@de.bosch.com

(tapasztalat: minnndig nagyon rendesek!!!!, figyelmesek!!!!! 5*-os csapat )

--------

most kibeszélek:

az Opel-Classicparts.com-nál most is sok Bosch alkatrész található Opel tipusokhoz (70-92), :rolleyes:

bár egy Olympiához nem tudnának tán gyertyát se adni...

Link to comment
Megosztás:

Lightning Peti!!

Jó lett a dvd amit a veterántaliról csináltál.

Drakulálok. :D

Kööszi Tomi!!!!! Vesződtem vele egy keveset.... :rolleyes:

Azt sajnálom, hogy nem lett levetítve az évadnyitón, ahogy az meg volt beszélve... ha csak részleteket vetítettek volna az is jó lett volna, hogy fokozza a hangulatot...

A veterán szekciónak együtt kellett volna ülnie.... na de mindegy... majd legközelebb. Így is baromi jól éreztük magunkat. Döltem a röhögéstől Cecének olyan veterános sztorijai voltak, hogy na! ;)

Gyorsan elszaladt az idő...jó buli volt! Köszönet a szervezőknek!

Még hazafelé is nagy volt a jókedv! Ki is neveztünk a kocsiban egy moderátort! Az volt a beceneve, hogy "direktszűrő"! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elvetődtem ide is.

Azt sajnálom, hogy nem lett levetítve az évadnyitón, ahogy az meg volt beszélve... ha csak részleteket vetítettek volna az is jó lett volna, hogy fokozza a hangulatot...

Ezzel én is egyetértek, de nézzétek el, nem vagyunk még profik a dolgokban.

Amúgy a tali előtt 2 nappal, meg a vacsi alatt is jutottak eszembe dolok, de akkor már késő volt.

Örülök, hohy jól éreztétek magatokat és sokan eljöttetek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.