Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

Nna itt meg lehet osztani egymással a veterános trükköket cseleket és minden mást.

A topicot gyakran fogom olvasni és moderálni.

Azért csak bátran!!

Kezdetnek beszéljünk arról,hogy ki hogyan zsírozta le a verdát télire.

Én jól lemostam,kitakarítottam és beállítottam egy garázsba.

Hi-fit,akkut kiszedtem.

Néha ránézek nehogy egyedül érezze magát. :lol:

A garázs nem fűtött ellenben szellős ami azért jó mert nem párásodik be.

Link to comment
Megosztás:

Én most garázs híján csak ponyvagarázsban tartom, de tavasszal készül a 7m x 8m garage projekt. Rendszeresen ellenőrzöm az autót, szerencsére eddig még párát sem tapasztaltam rajta. Fagyállóval alaposan feltöltöttem, és már kétszer be is indítottam az elmúlt hónapban.

Link to comment
Megosztás:

Helyes-helyes!

egyben javaslom címnek a Chat helyett-mellett a "gépműhely" vagy "werkstatt" vagy "hochfahrt" (=magasrepülés utalva az autó emelőn emelt állapotára) vagy akármi, (már van egy Chat jellegű topic Egyebek néven) vagy mindegy :lol:

Téli felkészítést idén végeztem, korábban semmit...

azaz:

- még az ősszel befújtam az autóba egy flakon (1000 ml) viaszt (Carsystem), (előtte a likakon keresztűl kifújattam a port, szerencsére akkoriban hetekig nem esett az eső),

- az alvázvédőt négyzetcentiméterenként átvizsgáltam, a repedt/lyukas helyeken javítottam, lekapartam, alapozóval befújtam, Hammerite-tal kikentem arra flakonból egy kis alvázvédőbitument fújtam

- a nyári motorolajat lecseréltem futott km-től függetlenül,

- az ablaktörlők jó állapotúak, ellenőrizve,

- mind a nyolc gumiharangot ellenőriztem: egyik sem repedt,

- és a télikerekeket fölraktam

ez teljesen általános "tél" előtti átvizsgálás, semmi különös, csak fontos

Valamikor majd a tél végefelé a nyári kerekeket homokfúvatom és újrafestem, ehhez most télen alacsony a hőmérséklet, amíg hideg van nem érdemes hozzányúlnom

Egy héten egyszer átmegyek vele Kecsóra szekciótalira, nem beszélhetek igazi téli leállításról, ha máskor is beindítom, akkor addig járatom míg eléri az üzemi hőfokot, hogy a kipuffcsövekben és a blokkban a hidegüzemben keletkező kondenzvíz elpárologhasson, majd leállítás után olajos rongyot tömök a kipuffvégbe.

Mielőtt hazaérek (úgy 5-8 km-rel korábban) a fűtést kikapcsolom és csak hideget fúvatok be, hogy jól átszellőzzön az utastér, különben a meleg levegőből lekondenzál a pára.

Garázsban nem áll, mert nem fér be, fészer alatt pihen, ha havazást vagy ónosesőt sejtek akkor pizsamával letakarom, egyébként nem.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Én egyszerűen oldottam meg a téli tárolást:

elvittem szerelőhöz! :lol: Amiben van jóó dolog is, és kevésbé jó.

Előnye:

- zárt, fűtött helyen áll,

- tavaszra lesz egy szép autóm (remélem).

Hátránya:

- sajnos nem pénztárcakímélő! :lol:

- folyamatosan azon izgulok, hogy minden rendben menjen, de mindig van valami gebasz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nekem sincs garázsom,de tavasszal építünk egyet...ezt a telet még ki kell húznunk...

Én is alvázvédőztem meg ilyesmi és mivel járkálunk a kicsikémmel télen is nagyon odafigyelek rá,takarítom,gumiápolózom pl a kédergumikat is azlvázat mosok, dobjáratokat,egy hét minimum 1x.

Sok mindent csinálok ami most nem jut eszembe.....persze nagyon imádom és féltem is őt..... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

fölhívtam a tudakozóban lévö számon a Mavamsz-ot, a kérdöíven nov.15 a határidö télleg, elég jan.15-ig is elküldeni borítékban de: " az isten szerelméért: nehogy ajánlva!!!"

(eszembe se jutott, jót mosolyogtam)

a mostani Opel Tuning c. szaklapban van vagy 5 oldal egy black Diplo 5,4-röl, izléses dobókockákkal a kormányközépen, sajna a

motortere nem annyira kulturáltan patent, mint az ismert piros diploé, viszont újra él az a vas is.

de a lapot nem vettem meg, veszek az árán majd csavaranyát

:blink:

Link to comment
Megosztás:

és mi az a 16 ? vagy én látom rosszul ? :blink:

Volt. A töltésmérő műszer két szélső értéke 8 és 16 volt szokott lenni, alapállapotban (csak gyújtás) a 12-es érték fölött áll valamivel (ilyenkor az akkufeszültséget mutatja), ha elindítod akkor meg 14-15 volt környékén.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.