Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

Bocsánat, de ennek biztos nem hajtották le a tetejét, mert ez vinyl tetős, ami azt jelenti, hogy a fém tetőre van ráragasztva egy műanyag-műbőr borítás.

Osztrák származású volt az öreg, akié volt, és a halála után visszavitték Ausztriába az autót, ennyit tudok. Volt neki még egy donornak. Állítólag valami limitált szériás darab volt. Ilyesmi volt, arra emléxem, hogy nyáron kabrióként használta:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Kornél. Az a legnagyobb baj, hogy a bácsi nem szívesen válna meg tőle. Gyerekeket nem érdekli az öreg autó. Nem valami szép, de a lényeg,hogy valami miatt átengedték a vizsgán. Akkor az alja és a futóműve biztosan jó lehet. Van rajta mit lakatolni , szerelni az is biztos. belseje elmegy, de ha enyém lenne ,biztos egy új belsőt csinálnék,vagy vennék bele.. Sok munka, sok pénz és nem is biztos ,hogy a Robiét utoléri ha kész lesz. Persze van az a pénz amiből lehet sok jót csinálni. :-) :-) .. Vegyél egy Monzát inkább. :-) :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Üdv mindenkinek!

Arról próbálok információkat gyűjteni, hogy ezzel a szerény kis szépséggel, lehet-e, érdeme-e OT vizsgára pályázni? Corsa A 1985 1,2 benzin 12TS motorral. No és nem mellékesen, hogy összességében ez mennyi macerával és költséggel jár?

A ronda tetőcsomagtartó csak ideiglenes tartozék :icon1: , eredetitől elütő szépséghibái, hangszóró az ajtókárpitban és a ködlámpa.

Corsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150429/Corsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150429/Corsa01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150429/Corsa1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150429/Corsa02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150429/Corsa2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150429/Corsa3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150429/Corsa4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bocs. Igazad van. Nem ezt láttuk. De az is szép.

Szóval. Ködlámpát el kell tüntetni. Az motortért biztos rendbe kell tenni/fényezni/ még ha gyári is. Elüt a szin. Képeken szép az autó. Mindenkép kell egy elő vizsgát tenni. Ott elmondják.hogy szerintük mit kell megcsinálni még. Vagy szerintük mi az ami nem tettszik nekik. Ez olcsó. Pontosa nem tudom olya 15-20.ezer. az OT s vizsga. Klub érdekeltségben lévőknek. 35.000- a sima. Az 75.000-ft. De lehet már nem annyi. szép és egyben van az autó. üdv.attila

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bocs. Igazad van. Nem ezt láttuk. De az is szép.

Szóval. Ködlámpát el kell tüntetni. Az motortért biztos rendbe kell tenni/fényezni/ még ha gyári is. Elüt a szin. Képeken szép az autó. Mindenkép kell egy elő vizsgát tenni. Ott elmondják.hogy szerintük mit kell megcsinálni még. Vagy szerintük mi az ami nem tettszik nekik. Ez olcsó. Pontosa nem tudom olya 15-20.ezer. az OT s vizsga. Klub érdekeltségben lévőknek. 35.000- a sima. Az 75.000-ft. De lehet már nem annyi. szép és egyben van az autó. üdv.attila

Köszönöm az infókat! Ködlámpa levétele nem lenne nagy ügy, a motortér fényezése azonban motor kivétele nélkül szerintem lehetetlen. Arra meg már nem szívesen vállalkoznék, így is rengeteget dolgoztam rajta mire ilyen állapotba sikerült hozni. Magam szereltem, lakatoltam hegesztettem, és én fényeztem is. A motortér csak ott lett kifestve, ahol javításra szorult. Köszönöm az autó dicséretét, számomra már ez majdnem felér egy OT minősítéssel. Viszont ha jól számoltam, az egész procedúra száz alatt nem áll meg, úgyhogy úgy tűnik arra nem lesz módom. Marad hogy szeretem, gondozom, és megy ameddig bírja normál műszakivizsgával :icon1:

Lacaa

Link to comment
Megosztás:

Hát igen a hangszóró,a kormányvédő,a ködlámpa az nem jó.

Szerintem a felni sem gyári.

Azt hiszem az is számít,hogy mennyire ritka vagy gyakori a típus.

"Azt hiszem az is számít,hogy mennyire ritka vagy gyakori a típus." :D Hát, ez még egy eléggé gyakori típus. A hangszóró sajnos az én bűnöm, mert az eredetiek a műszerfalban kifeküdtek, a kormányvédő, ködlámpa, nem nagy tornamutatvány. A felni viszont garantáltan gyári csupán felújítva, festve lett.

Ezen is ilyen van.

Swing4.jpgSwing5.jpg

A piros csík az oldalvédőben és a lökhárítóban sajnos nincs, mivel a kifakult műanyag is át lett fényezve.

Link to comment
Megosztás:

Én nem aggódnék. Szép és jó autó, te tudod,hogy mit dolgoztál vele. Én nem foglalkoznék az OT - val. de mindenki eldönti,hogy mit szeretne. Persze mint minden Pénz kérdése,

Helyedben használnám, Élvezném ,hogy az utcán utánam fordulnak vagy akár intenek,hogy szép az autóm. :-) :-) Na meg találkozókra is vinném,hogy többen lássák..

:-) :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok. Szeretném tudatni veletek,hogy idén ismételten meghívták a klubunkat ( MVOK ) Szentgotthárdi Opel Gyár látogatásra. Gyár 25 éves és ez alkalmával Családi napot szerveznek. Mi is részt veszünk a programjukba. Pár autót kiállítunk és remélhetőleg idén is sok látogató lesz mint ezelőtt 5 éve a Motorgyár átadásakor. :hiya:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok. Szeretném tudatni veletek,hogy idén ismételten meghívták a klubunkat ( MVOK ) Szentgotthárdi Opel Gyár látogatásra. Gyár 25 éves és ez alkalmával Családi napot szerveznek. Mi is részt veszünk a programjukba. Pár autót kiállítunk és remélhetőleg idén is sok látogató lesz mint ezelőtt 5 éve a Motorgyár átadásakor. :hiya:

Mikor lesz?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Kedves Veterános Barátaim.

 

Mint hallottátok, olvastátok nem olyan rég tűzben oda veszett 2 veterán Opel.

Biller István autói.  Mások ötlete és javaslatai alapján úgy döntöttünk,hogy  megszervezünk egy gyűjtési akciót.

Jelenleg 30.000.-ft nál tartunk.  

2016.02.27. klubgyűlésen szeretnénk átadni az adományt, hogy el tudja kezdeni a felújítást.

Budapest. XVIII.Vág.u.9. Texas étterem. 15-óra.  

Várunk személyesen is.

Szsz: 12010886-00270749-00100004

Megjegyzésbe Írjátok: Biller Oly megmentése.

 

Köszönjük az együttérzéseteket.

 

Esetleges információt. Horváth Attila   302030270.

 

Ui: legyetek figyelmesek,ha megosztjátok olyan helyen legyen,vagy inkább privátban,hogy István ne értesűljön róla. Persze ezt is írjátok oda,hogy netalána a Facebook on kiderűljön.
 
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

 Idén is a Hungaroring Főbejáratához (1-es főkapu) várunk titeket május 21-én, szombaton reggel 7.00-7.30 között.

Ami idén változik, hogy nem a Főbejáratnál regisztrálunk, hanem fent a kiállítói placcon, ezzel is könnyítünk a lent kialakult torlódáson.

 

Tehát, a Főbejáratnál a behajtási engedélyeket ellenőrizzük. Akinél nincs behajtási engedély, nem tudjuk beengedni a kiállítói területre! Ez a legfontosabb!

Miután elfoglaltátok a területen kiállítási helyeteket, kérünk, hogy gyertek a terület bejáratánál lévő információs sátorhoz. Ott adjátok le a felelősségvállalási engedélyt, ez alapján regisztrálunk és vehetitek át a szalagot, étkezési jegyeket, autos zászlót, stb.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.