Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

Biztosan ti már tudtátok,nekem még új volt,hogy a Vanishing Point(nálunk "a száguldás a semmibe") című kult amerikai filmben szerepel egy ilyen Opel sportkombi.Amikor az üldözöttek elrejtőznek az autókereskedésben és önkéntes rendőrök tüzet nyitnak rájuk ,azok érkeztek ilyen piros kombival.

Hihihi! :huh: Ezt jól el bactam!!Egész munkaidő alatt az járt a fejemben,hogyha haza megyek megnézem ezt a filmet(kedvencem),természetesen nem ebben a filmben szerepelt az Opel sportkombi hanem a Sugarlandi hajtóvadászatban(The Sugarland Express).Emlékszik még erre a filmre valaki?

Link to comment
Megosztás:

az opel délpest szalonjában áll bent egy C rekord Coupe szép libaf*s :huh: színben...messziről láttam csak...majd majd beugrok csinyázni 1-2 fotót....kié lehet ? -szalontulajdonos Tóth ? :)

Hátazért nehogymá csak 1-2 képet csinázzá mert mérges leszek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szombaton a veterán klubgyűlésen kaptam egy váltóboxot a Rekordba. :)

Kicsit ütött kopott volt szegény.

23378458.jpg

Megnéztem mit tudok kihozni belőle.

Jól megcsiszoltam és lefújtam lássam mit mutat.

23378474.jpg

Aztán lefújtam mégegyszer. itt már kezdett formát ölteni szegényke. :D

Aztán a váltókar harang alatti részre ragasztottam egy kis műbőrt. Már csak beszerelni kell. :huh: :lol:

23378508.jpg

Link to comment
Megosztás:

A sajtóban napvilágra került nagy felhördülést keltett Németországi Veterán minősítési változásokról újabb infó olvasható az http://www.oldtimer-info.de/ oldalon.

röviden összefoglalva:

A változások a 2007 márciusától minősített autókra vonatkozóan az értesülések szerint minimum 2-es besorolást ír elő, fokozva a 2 azaz kettő évenkénti felülvizsgálattal.

Ez a jelenlegi Veterán minősítéssel rendelkező Németországi állomány 95%-át helyből megfosztaná az egyébként pénzben kifejezve is értékes H(ystorisches) besorolástól.

(adó, biztosítás, zöldkártya)

Az oldtimer-info.de-n riportja szerint ez valamelyest árnyaltabban fog megvalósulni.

a jelenlegi Classic Data 2 valóban egy nagyon eredetiséghű állapotot feltételez, a tizenkéttagú rendeletalkotó grémium viszont egy saját besorolási rendszert szerkesztett, mely szerint az eddigi Classic Data 3, mely a H rendszám feltétele volt továbbra is minősítetthető.

Fontos szempontként írja, hogy amit eddig "használt"-ként kategorizáltak, azt a jövőben inkább az "ápolt" kifejezéssel minősítsék.

Változásként említi még, hogy az eddigi TÜV, Dekra állomások mellett a jövőben a GTÜ és a KÜS szakértői is minősíthetnek.

Ami nekünk is érdekes lehet: be kívánják vezetni, hogy azok a módosítások a járművön, amelyeket az első forgalombahelyezéstől számított 10 éven belül hajtottak végre, vagy megtehették volna ebben az időszakban szintén elfogadottak.

Itt gondoljunk a második világhabárorú előtti autókra, amelyek rendszeresen kaptak szinte teljesen új karosszériát néhány éves használat után (pl, Maybach, Alfa, Chevy), de ide számít mondjuk egy Steinmetz morcosítás is egy szimpla A Rekordon vagy például a fagáz utólagos beszerelésére Blitz-ekbe.

Eddig nem szerepelt konkrétan ilyen szigorítás, ezért volt lehetséges veteránminősítést kapni pl egy 300 lovas tipitopi Karmann Ghia-ra.

A rendeletmódosítással egyébként nem titkolt céljuk a Veterán minősített autók szűrése, mivel a hetvenes évekből még mindig nagyon sok autó maradt fenn és várható, hogy a későbbi nagy darabszámban gyártott autókból is nagyon sok tulajdonos fogja megkérni a H rendszámot a kedvezőbb éves költségek miatt.

---

Egyébként több tényleg nagy tagszámmal rendelkező szervettel sem egyeztettek a tervezetről, elég kurtánfurcsán kavarodik a dolog most náluk.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen volt a kocsim kereke eddíg és ma felkerültek a gyári lemezfelnik dísztárcsával. :huh:

ITT még dísztárcsák nélkül.

De itt már teljes harcidíszben.

23594902.jpg

Furcsa,hogy ezek a felnik mennyivel beljebb vannak mint az aluk.

Szemből és hátulról is viccesen néz ki a 175-ös gumikkal.

De majd megszokom és azt is,hogy kanyarban óvatosan kell indulni mert hamar kilincsel előre akar kanyarodni. :lol:

23594946.jpg

23594977.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azért a fekete felni kicsit odab@sz. A dísztárcsa sokat dob rajta. Ha esetleg el akarod adni az alukat tárgyalhatunk, mert sztem megfelelően kicsi az ET-je :huh: Amúgy oldalróltényleg szép, de hátulról kicsit rémisztő a kicsi nyomtáv.

Link to comment
Megosztás:

Azért a fekete felni kicsit odab@sz. A dísztárcsa sokat dob rajta. Ha esetleg el akarod adni az alukat tárgyalhatunk, mert sztem megfelelően kicsi az ET-je :huh: Amúgy oldalróltényleg szép, de hátulról kicsit rémisztő a kicsi nyomtáv.

Szerintem nagyon ott van a króm dísztárcsa, csak télleg nagyon benn vannak a kerekek... dehát a 60-as évek végén ez még nem volt gáz. :lol:

Amúgy az a BMW alu se lenne csúnya, csak látszik rajta a kor. Ha le lenne krómozva, azért azzal nagyon pimp lenne a gép. Ja, és fehér oldalfalú gumi extra nagyot dobna rajta (még ha nem is volt ilyen eredetiben) - amúgy is kicsit amerikás QP az autó!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.