Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Elhallgattad a motor típusát!

Én azért megpróbálom megfejteni ha nem gond.

Mivel volt a szövegben homályos utalás bizonyos turbófeltöltőre, így Coupénál eleve csak két motorvariáns jöhet szóba: a Z20LET és az Y22DTR, de mivel a dízel talán még a fehér hollónál is ritkább, én inkább az előbbire tippelek. :D

Csak azért kérdeztem, mert egyrészt ez nem a Szerencsejáték Zrt. hirdetése volt, hanem egy Coupé-é, tehát tippelgetésnek nincs helye, másrészt ez még Abszurdisztán határain kívül van (konkrétan Svájcban), arra pedig még a fehér holló is őshonosabb, mint nálunk. Vagy rejthetnek néhányat a trezorok.:)

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdeztem, mert egyrészt ez nem a Szerencsejáték Zrt. hirdetése volt, hanem egy Coupé-é, tehát tippelgetésnek nincs helye, másrészt ez még Abszurdisztán határain kívül van (konkrétan Svájcban), arra pedig még a fehér holló is őshonosabb, mint nálunk. Vagy rejthetnek néhányat a trezorok.:D

Amúgy igazad van :)

Link to comment
Megosztás:

NFS...bocs a késői választ, 2 svájci tulajdonos, végig vezetett szervízkönyv. amit eddig kidobtam belőle alkatrészt az mind gyári GM-es volt.

Mellesleg sikerült egy őzzel randevúznom, a jobb első lámpám alsó füle, illetve később jobban megnézve a magasságállítás valamelyik felfogatási pontja is odalett, mert kb ki és be 1 cm-ert lötyög a belső rész, bár érdekes módon a magasságállítás működik rendesen.

Nagy szerencsémre a felső fülek nem lettek oda, hanem kiugrottak a zárhídból. Ha jól tudom, opelnél lehet külön füleket is venni, aprópénzért, és csak a lámpára csavarozni.

A lökhárítóm jobb sarkán a felfogatás is odalett(műanyagos közbenjárására vár), és a sárvédőm sikerült az ajtó felöli részen összehorpasztania úgy, hogy az ajtót nem lehetett kinyitni, csak a lemezes haverom közbenjárásával. Cserébe cserés a sárvédőm, nem akarom gittelni orvérzésig, inkább ledobom, és jó lenne ha lenne egy mirage ezüst (GM színkód:94U, Opel színkód: 151) sárvédőt kerítenem.

Bár a bontásra szánt ilyen színű cabriós sráccal beszéltem, mi lenne ha elcserélnénk a sárvédőt, de igen csak totózott, mert ha nem sikerül eladnia, akkor megtartja, és ezért nem akar semmit róla levenni.

Ha esetleg látott valaki, aki hallot már olyanról, hogy a szomszédja ilyen színű astrát bont, akkor jelezzen nekem.

Köszi

SZP

Link to comment
Megosztás:

Ha első sárvédő kell, ahhoz nem kell feltétlenül bontott Coupét/Cabriot keresned, a sima 3-4-5 ajtós vagy Caravan G Astrának is ugyanilyen az első sárvédője. Ami azt illeti az A oszlopig a főbb elemek egyeznek, géptető is csereszavatos.

Igen tudom, fel is dobom a keresek G astra alkatrészt topic-ba!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Fiúk az a lökhálító toldat gyári coupé vagy vmi.más autómárkáról jött.

Az első lökös alján levő koptatóra gondolsz?

Az gyári. A turbósokon ilyen volt a fékhűtés miatt, de természetesen rátehető bármelyik másik G Astrára is, csak meg kell venni hozzá egyrészt magát a koptatókat (merthogy két részből áll, jobb és bal), a mögöttük található légcsatornákat amik a fékhez vezetik a levegőt, és a kivágott dobbetéteket a kerék mögé, ahova ezek a légcsatornák csatlakoznak. Apró pici probléma hogy ezek az alkatrészek csak gyáriban kaphatóak és elég drágák... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.