Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

volt már valakinek gondja a tető mozgató mechanikával?!

Vagy aki már látott olyat, aki hallott olyanról aki tudja hogy működik!

Szóval a probléma a következő:

Nyitásnál első lépésként el kellene nyílnia a szélvédő kerettől a tető szélének, na ezt nem teszi, hanem a második töréspontnál amennyit enged ott próbál feszülni, és már nyitja is a hátsó kis ablak részt. Viszont ha kézzel erősen meglököm fölfelé akkor átbillen, és onnét mér szépen nyílik tovább. Visszafelé pedig rendesen csukódik, de a tetőt az utolsó fázis zárásakor nem szépen ráengedi, hanem ejti a szélvédő keretre, és úgy zár. Hibakódot nem tárol, opcommal ki lett olvasva.

Valaki hallott már ilyen problémáról? Már régebben hűvösebb időben csinálta, akkor olajat öntöttem rá, és jó lett(másfél éve kb) ,de most ez nem hozott megoldást. Viszont azt se értem, hogy az első szakasz nyitását mi végzi. Nem hidraulika, mert ott nincs munkahenger, és nem is elektronika, mert azt lehetne hallani.

Köszönöm a segítséget!

SZP

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Help! Budapesti barátom ismerősének múlt éjjel lelopták a Coupéjáról az arany (capri?) színű irmscher rácsos OPC első lökösét... Ha valaki hallana ilyenről, értesítsen, köszi!

Ez milyen durva... :D Hogy száradna le a keze az ilyeneknek!

Link to comment
Megosztás:

Állat a fénye, össze sem hasonlítható a sima (nem projektoros) lámpáéval... nem gondoltam volna hogy ennyit számít a projektor.

Hi,

Milyen a foglalata? DS2 vagy H7? És mi van benne? (ha nem DS2 akkor halogén?)

Csak azért kérdezem mert nézegettem én is ezt a fajta lámpát (angol nyelvterületen sharkeye-nak hívják) de én nem szeretnék bele xenont szerelni. Nem tudom milyen lehet sima H7-el a fénye...

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Hi,

Milyen a foglalata? DS2 vagy H7? És mi van benne? (ha nem DS2 akkor halogén?)

Csak azért kérdezem mert nézegettem én is ezt a fajta lámpát (angol nyelvterületen sharkeye-nak hívják) de én nem szeretnék bele xenont szerelni. Nem tudom milyen lehet sima H7-el a fénye...

Előre is köszi a választ.

ez d2s! ilyen a gyári lámpa is.

Link to comment
Megosztás:

10perc berakni, faragni nem kell, bár két nagyméretű bilincsre azért szükség van hogy ne jöjjön le folyton a légszűrőházról ez a szívócső.

Érezni nem nagyon lehet változást, de mivel több levegőt kap a motor, gondolom rosszabb nem lett...

meg a zárhidra kell egy kötegelővel odafogatni,hogy ne csússzon el..

Link to comment
Megosztás:

Hi,

Milyen a foglalata? DS2 vagy H7? És mi van benne? (ha nem DS2 akkor halogén?)

Csak azért kérdezem mert nézegettem én is ezt a fajta lámpát (angol nyelvterületen sharkeye-nak hívják) de én nem szeretnék bele xenont szerelni. Nem tudom milyen lehet sima H7-el a fénye...

Előre is köszi a választ.

A tompított D2S, a távolsági H7. Szerintem halogénnel elég gyenge lehet, másrészt az sem szabályos ha a xenon D2S foglalatba H7-es halogént teszel. No meg a két foglalat különböző, tehát barkácsolással is jár...

Link to comment
Megosztás:

A tompított D2S, a távolsági H7. Szerintem halogénnel elég gyenge lehet, másrészt az sem szabályos ha a xenon D2S foglalatba H7-es halogént teszel. No meg a két foglalat különböző, tehát barkácsolással is jár...

Igen, csak ebből van olyan változat ami H7/H7, ezért kérdeztem. Egyébként a halogénnel tényleg sz.r lehet a fénye.(ezért kérdeztem, hogy mi van benne...)

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ebből van olyan változat ami H7/H7...

Már nincs. :D

Korábban tényleg volt, a Depo árulta, de már nem forgalmazzák, nem szerepel a honlapjukon sem. Úgyhogy max. használtan tudsz ilyet venni.

Az mondjuk más kérdés hogy a D2S foglalatúba is belemegy a H7-es izzó (nekem rá is van írva a lámpatartó fülre hogy D2S/H7/LED), csak meg kell venni a 2500Ft-os Hella adapterkarikát hozzá.

Link to comment
Megosztás:

10perc berakni, faragni nem kell, bár két nagyméretű bilincsre azért szükség van hogy ne jöjjön le folyton a légszűrőházról ez a szívócső.

Érezni nem nagyon lehet változást, de mivel több levegőt kap a motor, gondolom rosszabb nem lett...

köszi, szerintem kipróbálom én is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.