Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Hát én is tartok attól, hogy nem változik és akkor a kuplung körül kell keresgélni...

Elég rossz ahogy pirosnál erőltetve tudom csak betenni 1.be... az öreg Skoda Felíciám vajpuhán veszi hasonló körülmények között :/

Feltétlen mesélek!

Nekem is a 2-essel van gondom főleg most így hidegben, és az olajcsere sajnos nekem sem jött be. :(

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom én is bluethootos OBD holmin kínából... van tipp melyik a jó?

Nekem VGate ICar2 van: pici, olcsó, műxik (Z18XE). Elvileg OBD2 és újabbakhoz jó. Viszont a CAN-buszosak közül már nem mindenre: Focus-szal ment, de pl. egy C5-tel nem.

A hőfokmutató helyéről: nekem is kb. ott van mint neked, a tavaly cserélt gyári termosszal is. Pár évvel korábban még feljebb volt. De még F-Astra-n szerzett tapasztalat, hogy mind a jeladó, mind a műszer tud csalni ahogy öregszik.

OBD-n ellenőrizve amúgy teljesen jó a hőfok, 92-nél meg még feljebb is 90 alatt mutat a műszer.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlök mindenkit!

Egy hirdetésben láttam ezt a Bertone kupét, mivel nem ismerem a típust érdeklődnék, hogy hozzáértő szemmel milyen észrevételeitek vannak ezzel a konkrét autóval kapcsolatban? Bármilyen vélemény érdekelne. Akár a fennttartási és egyéb költségek is elemezhetőek.

http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-g-bertone-coupe-2-2-147le-ID2LeDZ.html#7605db525b

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Egy hirdetésben láttam ezt a Bertone kupét, mivel nem ismerem a típust érdeklődnék, hogy hozzáértő szemmel milyen észrevételeitek vannak ezzel a konkrét autóval kapcsolatban? Bármilyen vélemény érdekelne. Akár a fennttartási és egyéb költségek is elemezhetőek.

http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-g-bertone-coupe-2-2-147le-ID2LeDZ.html#7605db525b

Ha még aktuális...

A képek elég rossz minőségűek, de úgy tűnik a beltér például tényleg elég szép. Kívülről alaposan körbe kell járni, ha nem rozsdásodik, akkor azzal sincs gond.

A motort mindenképp hidegen indítsd, ha nem csörög csattog, akkor a lánc és hidrotőkék legalább rendben vannak. A z22se hengerfeje kicsit érzékeny, esetleg érdemes benézni a gyertyafuratokba nem látsz-e repedést. Valószínűleg valamennyi olajat enni fog majd. Erre rákérdezhetsz, de ha nem az övé volt úgysem tudja vagy nem mondja el. A klíma hideget fújására így január közepén nem sokat adnék, azt 30+ fokban lehet jól tesztelni, de ha már bekapcsol esetleg párátlanít, akkor lehet remény. Az említett sérülésekre rá kell kérdezni.

A kérdés, hogy mennyit szánsz rá, illetve vannak-e egyéb opciók.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudja hogy milyen gumi kell Astra coupera -40mm-es ültetéssel, hogy ne érjen bele a doblemezbe?

Ilyen felniről lenne szó: http://www.budapestautokolcsonzo.hu/images/gallery/8_42_gallery_3_OPEL%20ASTRA%20H%205%20ajt%C3%B3s%20kompakt%20aut%C3%B3%20b%C3%A9rl%C3%A9s.jpg

A másik fórumon is válaszoltam, de akkor ide is: ha jól látom ez 18"-as felni, ebben a méretben a váltóméret pedig 215/35 R18.

Ezzel szerintem nem fog beleérni még 40mm ültetéssel sem.

Link to comment
Megosztás:

Ha még aktuális...

A képek elég rossz minőségűek, de úgy tűnik a beltér például tényleg elég szép. Kívülről alaposan körbe kell járni, ha nem rozsdásodik, akkor azzal sincs gond.

A motort mindenképp hidegen indítsd, ha nem csörög csattog, akkor a lánc és hidrotőkék legalább rendben vannak. A z22se hengerfeje kicsit érzékeny, esetleg érdemes benézni a gyertyafuratokba nem látsz-e repedést. Valószínűleg valamennyi olajat enni fog majd. Erre rákérdezhetsz, de ha nem az övé volt úgysem tudja vagy nem mondja el. A klíma hideget fújására így január közepén nem sokat adnék, azt 30+ fokban lehet jól tesztelni, de ha már bekapcsol esetleg párátlanít, akkor lehet remény. Az említett sérülésekre rá kell kérdezni.

A kérdés, hogy mennyit szánsz rá, illetve vannak-e egyéb opciók.

Aktuálisnak aktuális még. Jobb felbontású képeken a kárpitok jóval koszosabbak mint az OLX-es képeken, de egy kárpittisztítás elég volna annak. A hengerfej ellenőrzése alatt a gyertyafuratokon keresztül mit értesz? Ki kell venni a gyertyákat és repedést keresni a furaton belül? Esetleg a gyertyafurat meneteinek az ellenőrzését? Az olaj evése sajnos nem szűrhető le egy próbaút alatt, így abban csak bízhatok, hogy nem lesz drasztikus. Sérülésként telefonban annyit mondott a tulajdonos, hogy jégeső nyomai vannak a fényezésen, de állítólag nem feltűnő, csak frissen mosott autón lehet észrevenni. Szándékomban állt amúgyis beszélni kasztnissal, hogy azzal lehet-e valamit tenni, és persze meg is kell néznem személyesen, hogy mit is jelent a jégkár, 1-2kisebb hupli, vagy esetleg sok...A pluszöltsége az autónak a vételáron felül kb 300.000ft, az esetleg még vállalhatónak gondolom.

Link to comment
Megosztás:

A másik fórumon is válaszoltam, de akkor ide is: ha jól látom ez 18"-as felni, ebben a méretben a váltóméret pedig 215/35 R18.

Ezzel szerintem nem fog beleérni még 40mm ültetéssel sem.

Mennyi az ET?

Nekem épp az általad említett Tomason TN1 (8x17 ET 35) (ami egyébként tényleg egy gyönyörű és nagyon erős felni :) ) 215/45 R17 gumival a gyári hátsó fékkel beleért anno hátul több személlyel.

Amikor a Bosch féknyereg típushiba miatt a teljes hátsó fékrendszer Lucas-ra lett cserélve (Zimmermann tárcsákkal) na azóta van az új tárcsa miatt annyival beljebb a hátsó kerék, hogy nem gond. Mindez 30mm ültetéssel.

Link to comment
Megosztás:

Aktuálisnak aktuális még. Jobb felbontású képeken a kárpitok jóval koszosabbak mint az OLX-es képeken, de egy kárpittisztítás elég volna annak. A hengerfej ellenőrzése alatt a gyertyafuratokon keresztül mit értesz? Ki kell venni a gyertyákat és repedést keresni a furaton belül? Esetleg a gyertyafurat meneteinek az ellenőrzését? Az olaj evése sajnos nem szűrhető le egy próbaút alatt, így abban csak bízhatok, hogy nem lesz drasztikus. Sérülésként telefonban annyit mondott a tulajdonos, hogy jégeső nyomai vannak a fényezésen, de állítólag nem feltűnő, csak frissen mosott autón lehet észrevenni. Szándékomban állt amúgyis beszélni kasztnissal, hogy azzal lehet-e valamit tenni, és persze meg is kell néznem személyesen, hogy mit is jelent a jégkár, 1-2kisebb hupli, vagy esetleg sok...A pluszöltsége az autónak a vételáron felül kb 300.000ft, az esetleg még vállalhatónak gondolom.

A kosz még nem annyira gond, a kopásból viszont előbb utóbb szakadás lehet. Jellegzetes probléma, hogy ha a gyertya kicsit is túl van húzva elreped a hengerfej. Ha gond van általában hűtővíz is megjelenik abban a furatban. A gyertyát ne szedd ki. Az olajfogyasztás hidegindítás után a kipufogó füstjén látszhat, esetleg a pillangószelepre lerakodott olaj mennyiségéből. Jégeső okozta károkat tudnak féynezés nélkül javítani, persze látni kell merre, mennyi és mekkora a sérülés. Keress rá neten. Figyelhetsz még a váltókar holtjátékára is, és a kuplungra is. Ez utóbbinál csak az alkatrészár 150ehuf körüli, de a másik szakszerű javítása sem túl olcsó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mennyi az ET?

Nekem épp az általad említett Tomason TN1 (8x17 ET 35) (ami egyébként tényleg egy gyönyörű és nagyon erős felni :) ) 215/45 R17 gumival a gyári hátsó fékkel beleért anno hátul több személlyel.

Amikor a Bosch féknyereg típushiba miatt a teljes hátsó fékrendszer Lucas-ra lett cserélve (Zimmermann tárcsákkal) na azóta van az új tárcsa miatt annyival beljebb a hátsó kerék, hogy nem gond. Mindez 30mm ültetéssel.

ET35, de mindenki azt írja, hogy a 215 bele fog érni, szóval 205/35 r18 lesz :/

Link to comment
Megosztás:

ET35, de mindenki azt írja, hogy a 215 bele fog érni, szóval 205/35 r18 lesz :/

Azért azt is tudd, hogy a 8" széles felnin a 215-ös gumi már "terpeszt", tehát sztem ha nem lenne peremvédő rajta (ami miatt azért a gumi van kijjebb mint a felni pereme) akkor nem is nézne ki jól szvsz, nekem legalábbis nem tetszik amikor látványosan keskenyebb a gumi mint a felni. Így még ez pont jó.

Egy kevésbé széles felnin a 215 már nem "feszülne" szét, s akkor már lehet, hogy a beleérés is kevésbé gond. De persze lehet, hogy nincs igazam mert nem láttam még ellenpéldát, jó volna látni egyet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.