Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Ma megint szép idő volt, úgyhogy felkerültek végre az NFS jóvoltából megszerzett hátsó lökhárító toldatok is. Itt még csak ragasztva van:

...aztán kapott egy patentot a kerék felőli végén:

...majd egy csavart a másik oldalon (az Irmscher által kiadott gyári leírás szerint is így kell):

...és kész is:

Most már tolatva sem tudok rendesen odaállni a padkához :D

Link to comment
Megosztás:

Eleinte nekem sem tetszett (hátulról nézve túl széles az autó alja, kicsit tényleg olyan mint egy szoknya), évekig ellen is álltam, de mindig úgy éreztem hogy kicsit magasan van a hátulja optikailag,  és a gewinde beszerelése óta ez az érzés még fokozódott. Muszáj volt valamit tennem ez ellen, mert lejjebb tekerni a gewindet már nem tudom, ha nem vagyok elég óvatos/előrelátó, még így is beleér a hátsó kerék a dobbetétbe...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Még új vagyok ebbe a körben, két hónapja sikerült szert tennem egy G Cabrióra.

Két kérdésem lenne:

Az első: a csomagtartóban egy tartály van ami gondolom a tető hidraulikáé, a folyadék szintje a minimumon áll összecsukva, milyen olajjal kell feltölteni és hogyan mert a min max között egy csavar van és így nem tudom max-ra tölteni. Vagy jól gondolom, hogy nyitott állapotban kell utántölteni?

A második: Mivel és milyen gyakran kell ápolni a vászontetőt?

Előre is köszönöm....

Link to comment
Megosztás:

Ilyen olaj kell bele :  http://www.ebay.com.au/itm/Genuine-Holden-Astra-Convertible-Hydraulic-Oil-SAAB-Convertible-93165227-/171327192593

A min-en ha jól működik nem kell piszkálni. Nekem is kevéssel fölötte van benne a szint. Egy flakon kb 7-8eFT.

Autó orrával lejtőre állsz és úgy tudsz bele tölteni.

A tető tisztítására én a homasitában szoktam venni kb5eFt direkt tető tisztítót.Kis kefével együtt árulják. Ezen felül utána le kell fújni impregnálóval is.

Azt külön tudsz venni. (Az pl jó cípőre is , sátorra is, hasznos cucc!) :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Az utóbbi időben 100-as tempó felett eléggé erős lett a menetzaj,sőt hallani ahogy kicsit a szél is beszökik. Nem brutál, de nekem kellemetlen. Az első ablak tömítései meglettek igazítva, javult is a helyzet de nem az igazi. A két ajtó tömítéseire gyanakszom. A kérdés az volna hogy lehet e még valahol Coupe Astra-hoz ajtó tömítést kapni újonnan mert szerintem egy használtal se sokkal lennék előrébb... Lehet kapni újat valahol? Vagy létezik erre valami megoldás?

 

Köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, portoky írta:

Sziasztok!

 

Az utóbbi időben 100-as tempó felett eléggé erős lett a menetzaj,sőt hallani ahogy kicsit a szél is beszökik. Nem brutál, de nekem kellemetlen. Az első ablak tömítései meglettek igazítva, javult is a helyzet de nem az igazi. A két ajtó tömítéseire gyanakszom. A kérdés az volna hogy lehet e még valahol Coupe Astra-hoz ajtó tömítést kapni újonnan mert szerintem egy használtal se sokkal lennék előrébb... Lehet kapni újat valahol? Vagy létezik erre valami megoldás?

 

Köszönöm. :)

Hát... írok cikkszámokat, ezek alapján Opel-szalonban rá lehet kérdezni, egy próbát megér, de ha van is, gyanítom hogy olyan árat mondanak majd, hogy nem akarod megvenni... (anno a Calibrára én akartam felső ajtótömítést, olyat mint itt a képen a 19-es, mondták hogy van, 70e... (igen, hetvenezer(!)) forint...)

Na szóval akkor a cikkszámok:

9200483 Ablaktömítés belső, bal oldali (a képen a 10-es)

9200484 Ablaktömítés belső, jobb oldali

9194303 Ablaktömítés külső, bal oldali (A képen a 11-es)

9194301 Ablaktömítés külső, jobb oldali 

93172490 Gumitömítés, első ajtó, felső, jobb oldali (a képen a 16-os)

93172489 Gumitömítés, első ajtó, felső, bal oldali

9104393 Huzattömítés, B-oszlop és hátsó panel között (a képen a 18-as, mindkét oldalra egyforma)

9195619 Alvázhossztartó karosszéria-gumitömítés, jobb oldali (a képen a 19-es)

9195618 Alvázhossztartó karosszéria-gumitömítés, bal oldali

Ennyi lenne, azért ha sikerült venned, írd meg hogy mennyibe került, kíváncsi lennék...

tomitesek_coupe.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 09. at 20:56, tgabika76 írta:

Hát... írok cikkszámokat, ezek alapján Opel-szalonban rá lehet kérdezni, egy próbát megér, de ha van is, gyanítom hogy olyan árat mondanak majd, hogy nem akarod megvenni... (anno a Calibrára én akartam felső ajtótömítést, olyat mint itt a képen a 19-es, mondták hogy van, 70e... (igen, hetvenezer(!)) forint...)

Na szóval akkor a cikkszámok:

9200483 Ablaktömítés belső, bal oldali (a képen a 10-es)

9200484 Ablaktömítés belső, jobb oldali

9194303 Ablaktömítés külső, bal oldali (A képen a 11-es)

9194301 Ablaktömítés külső, jobb oldali 

93172490 Gumitömítés, első ajtó, felső, jobb oldali (a képen a 16-os)

93172489 Gumitömítés, első ajtó, felső, bal oldali

9104393 Huzattömítés, B-oszlop és hátsó panel között (a képen a 18-as, mindkét oldalra egyforma)

9195619 Alvázhossztartó karosszéria-gumitömítés, jobb oldali (a képen a 19-es)

9195618 Alvázhossztartó karosszéria-gumitömítés, bal oldali

Ennyi lenne, azért ha sikerült venned, írd meg hogy mennyibe került, kíváncsi lennék...

tomitesek_coupe.jpg

Köszönöm a részletes adatokat. Nem messze tőlünk van egy opel bolt. Bemegyek egyik nap és megkérdem. Nekem is hasonló kéne mint ami a 19es a képen. Röhej hogy egy darab gumiért ennyit elkérnek..na de írok majd ha megtudtam valamit!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 11. at 20:00, tgabika76 írta:

Kábé ilyesmire számítottam...

Bontott meg nincs, vagy az is hasonló állapotú szóval vagy együtt élsz a problémával, vagy megveszed méregdrágán...

 

Na igen. Ezért nem is gondolkoztam bontotban..semmi garancia arra,hogy jobb lesz. Főleg,hogy gumi alkatrészről beszélünk ami öregszik. Még megkérdem egyik autószerelő ismerősömet,hátha ő tud valamit. A másik meg hogy keresek valami gumiápoló szert hátha kicsit javít a helyzeten..

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 02. 13. at 12:22, portoky írta:

Na igen. Ezért nem is gondolkoztam bontotban..semmi garancia arra,hogy jobb lesz. Főleg,hogy gumi alkatrészről beszélünk ami öregszik. Még megkérdem egyik autószerelő ismerősömet,hátha ő tud valamit. A másik meg hogy keresek valami gumiápoló szert hátha kicsit javít a helyzeten..

Itt is érdemes érdeklődni hátha legyártják

http://elastoart.hu/Oldal/Gumiprofilok_

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
7 órája, forumadmin írta:

Sikerült összeszedned? :)

Őszintén szólva el is feledkeztem erről az ígéretemről...:blush:

Ha az autóm történetét kéne megírnom, akkor ráfekszek a témára és megpróbálok valamit összehozni... ha a hétvégén nem is (családi kötelességek miatt), de a jövő héten mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy barátom Coupe-jában nem működik a pótféklámpa. Ma megbontottuk a kocsi csomagtartóját, csatlakozónál, lámpánál mértem de nem találtam meg a feszt. Azt láttam hogy a fekete és a sárga/fekete vezeték meg a pótféklámpára. Még a csatlakozót is megtaláltam a csomagtartóban de ott sem volt fesz.

Nem tudjátok véletlenül hogy melyik lehet a biztosítéka? Egyáltalán honnét kapja az áramot a lámpa, esetleg másik féklámpáról? Bizti táblában végig néztem az összes 10 és 7,5A biztit de mindegyik jó volt. Jó lenne ha megtalálnánk a hibát 4 nap múlva műszakira megy a kocsi, ott lehet nem nézik jó szemmel ha nem működik a lámpa...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.