Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Coupé első ülés háttámláját nem tudom előrehajtani.

Annyit látok valami bowdenes cucc mozgatja, de nem látom hol a vége. Fent az úlésnél a karnál helyén van.

Valaki tudna esetleg segíteni? (úlést nem tudom házilag kiszerelni. Nem tudom kinyítni a csavart)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 01. at 15:43, Lepo írta:

Sziasztok!

Coupé első ülés háttámláját nem tudom előrehajtani.

Annyit látok valami bowdenes cucc mozgatja, de nem látom hol a vége. Fent az úlésnél a karnál helyén van.

Valaki tudna esetleg segíteni? (úlést nem tudom házilag kiszerelni. Nem tudom kinyítni a csavart)

Köszönöm!

Korábban találtam ehhez egy leírást. ez volt benne (én még nem próbáltam):

 "Kihúzod a fejtámlát

- az üléskárpit támla részéről fel tudod húzni a szövetet.

- a fejtámla tartó műanyag "csöveket" belülről óvatosan ki kell nyomnod.

Vigyázz a kezedre mert rohadt éles és kidolgozatlan az ülés lemezelése, ráadásul szűk a hely.

- az ülésmozgatóból is ki kell bányászni a kart (egy kis lemez biztosítja a bowden felső karmát, ha jól emlékszem)és a sínjét. Én itt először a műanyag sín egyik pöckét el is törtem, szval többet ésszel mint erővel.

Régi ki (kelleni fog csípőfogó a gyorskötözők vágásához), új fordított sorrendben vissza.

 

Szükséged lesz:

- türelem

- csípőfogó

- hosszabb laposfogó

- esetleg csavarhúzó (a műanyag elemek fixálóinak elengedéséhez történő finom feszítéshez :))"

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Megint szépültünk kicsit: már egy ideje terveztem, de mostanra megléptem én is a sokak által már korábban kitaposott utat, és felkerült végre a SEAT Leon Cupra koptató az OPC lökhárító aljára. Dacára annak hogy nem gyári Opel alkatrész, mégis viszonylag kis alakítással felhelyezhető, és ezzel még egész harmonikusan mutat az autó. Én önmetsző csavarokkal raktam fel a biztos rögzítés érdekében, és mindössze 5-5 centit kellett levágnom a két végéből hogy passzoljon:koptato_1.jpg

koptato_2.jpg

koptato_3.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok.

Egy kis segítségt kérnék a tagoktól autóvásárlás terén. Első kocsinak szeretnék egy formás coupet venni az összegyűjtögetett pénzemből. A keret az 1 millióig terjedne max és ahogy nézegettem hahu-n, akadnak belőle szép darabok (persze csak képről ítélve), még Bertone is. Főleg hosszabb utakon autópályán használnám. Halottam hogy a 2.2 motortól kell(ene) félni, de ahogy olvasgattam a fórumot, mindegy hogy 1.8 vagy 2.2 , ha volt rá figyelve és törődve. Cabriot nem szeretnék, illetve a 2.0 turbotól félek, hogy nagyon lerúgottat fogok ki és csak egy pénznyelő lenne. Ha jól tudom nem jellemző rájuk a rozsdásodás? A vételáron kívül az első nagyszervízt elvégezném, ami szükséges, utána viszont jó lenne diákpénzből fenntartani a kicsikét. Ez mennyire lehetséges szerintetek? Nem szeretném illúziók közé dédelgetnem magam, szóval nyugodtan ábrándítsatok ki, ha rossz úton járok.

Köszönöm a válaszokat.

Módosítva : mhroland
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 16. at 19:02, tgabika76 írta:

Ma már ritkábban ugyen (ez az autó "kész van" nagyjából olyan amilyennek elképzeltem, csak apróbb simítások vannak hátra), de azért történnek dolgok a Bertone háza táján is: most például VTN karbonmintás fóliát kapott a motortakaró burkolat:  

20200215_140746.jpg

20200215_140039.jpg

20200215_140703.jpg

Kiváncsi leszek meddig fogja bírni a hőt.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, mhroland írta:

Sziasztok.

Egy kis segítségt kérnék a tagoktól autóvásárlás terén. Első kocsinak szeretnék egy formás coupet venni az összegyűjtögetett pénzemből. A keret az 1 millióig terjedne max és ahogy nézegettem hahu-n, akadnak belőle szép darabok (persze csak képről ítélve), még Bertone is. Főleg hosszabb utakon autópályán használnám. Halottam hogy a 2.2 motortól kell(ene) félni, de ahogy olvasgattam a fórumot, mindegy hogy 1.8 vagy 2.2 , ha volt rá figyelve és törődve. Cabriot nem szeretnék, illetve a 2.0 turbotól félek, hogy nagyon lerúgottat fogok ki és csak egy pénznyelő lenne. Ha jól tudom nem jellemző rájuk a rozsdásodás? A vételáron kívül az első nagyszervízt elvégezném, ami szükséges, utána viszont jó lenne diákpénzből fenntartani a kicsikét. Ez mennyire lehetséges szerintetek? Nem szeretném illúziók közé dédelgetnem magam, szóval nyugodtan ábrándítsatok ki, ha rossz úton járok.

Köszönöm a válaszokat.

Ennyi pénzből valóban az 1.8 a legésszerűbb választás. Típushibája nem igazán van, annyit érdemes megjegyezni hogy 2001-ig X18XE1 volt a motorkód és 116 lóerős az 1.8-as, utána Z18XE a kód és 125 lóerős lett az autó. A főbb különbségek annyi hogy a korábbinak van EGR szelepe és bowdenes a gázpedálja, az újabbikban nincs EGR és elektromos gázpedálja van. Rozsdásodni nemigen szoktak, csak ahol korábban sérült volt az autó (kőfelverődés vagy törés miatt). A 2.2 kicsit drágább (a fenntartása is, pl. az láncos és drágább a vezérléscseréje is), és nyűgösebb (ismert típushibája a lánc szakadása az olajos láncfeszítő hibája miatt, ez a motor különösen érzékeny az olaj minőségére és időben történő cseréjére, meg a megfelelő olajszintre is), viszont csak ebből van automata. Turbót másfél millió alatt nem vennék, annyiért már lehet vállalhatót kapni, az ennél olcsóbbakra a hiányzó összeget kapásból rá lehet költeni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, kingblue írta:

Kiváncsi leszek meddig fogja bírni a hőt.

Még bírja. Nem én vagyok az első aki motortakarót fóliáztatott, úgyhogy gondolom a fóliagyártók fel vannak készülve erre a fajta kihívásrs is. Előtte fényezve volt 10 évig, minden különösebb előkészítés és hőálló festék nélkül, az is bírta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

32 perce, tgabika76 írta:

Még bírja. Nem én vagyok az első aki motortakarót fóliáztatott, úgyhogy gondolom a fóliagyártók fel vannak készülve erre a fajta kihívásrs is. Előtte fényezve volt 10 évig, minden különösebb előkészítés és hőálló festék nélkül, az is bírta.

Akkor jó.Én még csak a küszöbre raktam eddig.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, tgabika76 írta:

Ennyi pénzből valóban az 1.8 a legésszerűbb választás. Típushibája nem igazán van, annyit érdemes megjegyezni hogy 2001-ig X18XE1 volt a motorkód és 116 lóerős az 1.8-as, utána Z18XE a kód és 125 lóerős lett az autó. A főbb különbségek annyi hogy a korábbinak van EGR szelepe és bowdenes a gázpedálja, az újabbikban nincs EGR és elektromos gázpedálja van. Rozsdásodni nemigen szoktak, csak ahol korábban sérült volt az autó (kőfelverődés vagy törés miatt). A 2.2 kicsit drágább (a fenntartása is, pl. az láncos és drágább a vezérléscseréje is), és nyűgösebb (ismert típushibája a lánc szakadása az olajos láncfeszítő hibája miatt, ez a motor különösen érzékeny az olaj minőségére és időben történő cseréjére, meg a megfelelő olajszintre is), viszont csak ebből van automata. Turbót másfél millió alatt nem vennék, annyiért már lehet vállalhatót kapni, az ennél olcsóbbakra a hiányzó összeget kapásból rá lehet költeni.

Bizony, egy darab turbósat találtam 1 millió alatt ( igaz Zafira OPC, de igazából ugyanaz a technika) és nagyon le volt élve. Turbócserével kellett volna kezdenem. 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

És melyik ajánlatosabb, a 116 vagy 125 lovas 1.8?

Úgy vagyok vele, hogy szeretném átnézetni egy szervizben is vásárlás előtt a kinézett példányt. Egyébként a Martin Car kereskedésben egyből van 3db 2.2 is, de szerintem túl szép hogy igaz legyen, kevés km, full szerviz, stb. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, mhroland írta:

És melyik ajánlatosabb, a 116 vagy 125 lovas 1.8?

A 116 lóerőset csak 3 hónapig gyártották (2000 márciusától ugyanaz év júniusáig), szóval nem sok van belőle. Én eddig csak kettőt láttam élőben pedig már több mint 10 éve Bertonezok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.