Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok. Nemrég qp tulaj lettem. Z20let, leh turbóval, eds phase2 chip, nagy cooler stb... :D arra lennék kíváncsi ki hogyan oldotta meg az utángyártott lefújószelep bekötését, illetve ha jól tudom akkor a turbón van a gyári, tehát annak kiiktatását. Pár képnek nagyon örülnék ha van valakinek a saját projektjéről :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 2016. 01. 12. at 14:45, NeedForSpeed írta:

Ilyen olaj kell bele :  http://www.ebay.com.au/itm/Genuine-Holden-Astra-Convertible-Hydraulic-Oil-SAAB-Convertible-93165227-/171327192593

A min-en ha jól működik nem kell piszkálni. Nekem is kevéssel fölötte van benne a szint. Egy flakon kb 7-8eFT.

Autó orrával lejtőre állsz és úgy tudsz bele tölteni.

A tető tisztítására én a homasitában szoktam venni kb5eFt direkt tető tisztítót.Kis kefével együtt árulják. Ezen felül utána le kell fújni impregnálóval is.

Azt külön tudsz venni. (Az pl jó cípőre is , sátorra is, hasznos cucc!) :)

Köszönöm a választ :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Akadt egy kis gondom a z22SE motorkódú Astra kabriómmal.

Időnként indítási problémákkal küzd. EZEN A VIDEÓN próbálnám megmutatni a jelenséget.

Ilyenkor sok próbálkozás (hiába) és 10 perc után simán indul. De sajnos pénteken már a "klasszikus" hosszan indítózós és nem indulós arcát mutatta.

Majd pár óra múlva mintha semmi baja nem lenne indult.

Mi lehet a baja? Remélem "csak" AC...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A 2.2-es nem tartozik az ajánlott motorok közé, bár akinek ilyen volt, még senki sem szidta. Egyszerűen kevés a fajlagos teljesítménye a fogyasztásához képest, minden szempontból jobban megéri 1.8-at (2001-ig X18XE1 115LE-vel, onnantól Z18XE 125LE-vel, de a két blokknak köze sincs egymáshoz!) venni, kivéve ha automatát akarsz, mert akkor a 2.2-es (Z22SE motorkód) megkerülhetetlen, mert csak azt gyártották automatával. Ha kevés az 1.8-as teljesítménye, akkor meg turbót kell venni (Z20LET, 2003-ig 192, onnantól 200LE-vel), de ott jó ha marad pár százezer a zsebben vétel után, mert jellemzően elég hamar turbócserére lesz szükség...

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztásom jelenleg alig van 1-2 tizeddel felette az aláírásodban szereplőnél, de most nagyon sok rövidtávot megyek és nagyon kevés hosszút. Ha a teljes nálam tölött időszakot nézem (2+ év), akkor tuti 7.9 alatt lenne (olyan 7,5 körül). A vectra pedig azt gondolom nehezebb is.

Csúcsteljesítményre valóban nem túl izmos, de egyrészt ki autózik állandóan ~ 6000-es fordulaton, másrészt kihagyod, hogy a z22se-nek 1500-on már nagyobb nyomatéka van, mint a z18xe-nek bárhol. És ezt tartja a teljes fordulatszámtartományban. Úgy, hogy a motor nem vagy nem jenetősen nehezebb, mivel alublokkos. Tehát menetdinamikára egyértelműen a z22se a nyerő, még fogyasztás arányában is. Arról nem is beszélve, hogy viszonylag egyszerű (olcsó) trükkökkel lehet picit feljebb tornászni.

graph_18i16v140ps.gif

graph_22i16vdirect.gif

Azért persze nem egy csoda ez sem, és 1.8ból talán nagyobb a választék, és talán kisebb valószínűséggel lehet "rosszat" kifogni.
Ha így kérdezed hogy melyik, akkor egyébként azt gondolom nem különösebben fontosak a menetteljesítmények, tehát azt vedd amiből jobb állapotút találsz (amin látszik, hogy volt gazdája).
Z22SE-nél az olajfogyasztásra, a lánccsörgésre, és a hengerfejrepedésre érdemes figyelni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2016. 08. 10. at 21:13, spzoli írta:

Nekem volt z22se es nem kene megint, bar a fogyasztasaval volt a legkevesbe bajom. :D Miert nincs koze egymashoz a ket felsorolt 1.8nak?

Hajjajj... találkozni még nem találkoztam, de hallottam már ilyenről. Óriás cumi, az ülésdöntő bowden szokott elszakadni vagy kicsúszni a helyéről, és teljesen szét kell borítani az ülést a javításhoz :(

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Hajjajj... találkozni még nem találkoztam, de hallottam már ilyenről. Óriás cumi, az ülésdöntő bowden szokott elszakadni vagy kicsúszni a helyéről, és teljesen szét kell borítani az ülést a javításhoz :(

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a vezetőülés kiakadt, nem lehet előre dönteni. Találkoztatok már ilyenel? És hogyan lehet javítani? Előre is köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tervezési hibás az ülésdöntő bovden, vicc, hogy milyen vékony, nem csoda, hogy elszakad idővel. Nekem volt már mindkét ülésen ilyen gond, az elsőt még a szerviz, a másodikat tavaly magam csináltam redrocket cartárs leírása alapján (ezúton is köszönet neki!). Annyit módosítottam a dolgon, hogy Ákostól én kaptam pót döntőkart és műanyag takaróelemet (ami a kar körül van) anno az üléshez (ő asszem akkor mondta is, hogy csak roncsolva lehet szétszedni, s talán tavaly a TIS is megerősített ebben), ami azért nagyon jó mert a kart fűrésszel levágtam, a takaró műanyagnak a pöckei meg letörnek amikor kiveszed. Nekem legalábbis így egész egyszerűen sikerült. A kárpitrészek azok egész értelmesen szét meg össze bújtathatók. Amire vigyázni kell az az, hogy amikor már finishben vagy, akkor az ülés tömetét ne feszítsd túl erősen, mert az az "erős szalmaszerű tömet" el tudna "törni" fent.

S íme a leírás amit kaptam:

- Kihúzod a fejtámlát

- az üléskárpit támla részéről fel tudod húzni a szövetet.

- a fejtámla tartó műanyag "csöveket" belülről óvatosan ki kell nyomnod.

Vigyázz a kezedre mert rohadt éles és kidolgozatlan az ülés lemezelése, ráadásul szűk a hely.

- az ülésmozgatóból is ki kell bányászni a kart (egy kis lemez biztosítja a bowden felső karmát, ha jól emlékszem)és a sínjét. Én itt először a műanyag sín egyik pöckét el is törtem, szval többet ésszel mint erővel.

Régi ki (kelleni fog csípőfogó a gyorskötözők vágásához), új fordított sorrenben vissza.

 

Szükséged lesz:

- türelem

- csípőfogó

- hosszabb laposfogó

- esetleg csavarhúzó (a műanyag elemek fixálóinak elengedéséhez történő finom feszítéshez :))

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

9 órája, knight írta:

Szerintem tervezési hibás az ülésdöntő bovden, vicc, hogy milyen vékony, nem csoda, hogy elszakad idővel. Nekem volt már mindkét ülésen ilyen gond, az elsőt még a szerviz, a másodikat tavaly magam csináltam redrocket cartárs leírása alapján (ezúton is köszönet neki!). Annyit módosítottam a dolgon, hogy Ákostól én kaptam pót döntőkart és műanyag takaróelemet (ami a kar körül van) anno az üléshez (ő asszem akkor mondta is, hogy csak roncsolva lehet szétszedni, s talán tavaly a TIS is megerősített ebben), ami azért nagyon jó mert a kart fűrésszel levágtam, a takaró műanyagnak a pöckei meg letörnek amikor kiveszed. Nekem legalábbis így egész egyszerűen sikerült. A kárpitrészek azok egész értelmesen szét meg össze bújtathatók. Amire vigyázni kell az az, hogy amikor már finishben vagy, akkor az ülés tömetét ne feszítsd túl erősen, mert az az "erős szalmaszerű tömet" el tudna "törni" fent.

S íme a leírás amit kaptam:

- Kihúzod a fejtámlát

- az üléskárpit támla részéről fel tudod húzni a szövetet.

- a fejtámla tartó műanyag "csöveket" belülről óvatosan ki kell nyomnod.

Vigyázz a kezedre mert rohadt éles és kidolgozatlan az ülés lemezelése, ráadásul szűk a hely.

- az ülésmozgatóból is ki kell bányászni a kart (egy kis lemez biztosítja a bowden felső karmát, ha jól emlékszem)és a sínjét. Én itt először a műanyag sín egyik pöckét el is törtem, szval többet ésszel mint erővel.

Régi ki (kelleni fog csípőfogó a gyorskötözők vágásához), új fordított sorrenben vissza.

 

Szükséged lesz:

- türelem

- csípőfogó

- hosszabb laposfogó

- esetleg csavarhúzó (a műanyag elemek fixálóinak elengedéséhez történő finom feszítéshez :))

Nagyon szépen köszönöm a leírást, sokat segítettél.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 31. at 23:56, Bazsiii írta:

Nagyon szépen köszönöm a leírást, sokat segítettél.

Üdv.! 

Azért én is leírnám a tapasztalataimat :)

Mivel két bovden van az ülésben, azaz mindkét oldalt ezért ha az egyik szakad gyors ideiglenes megoldásként ki kell húzni az ülés tekerőjét és azzal csak az ajtó felőli oldalt állítani úgy hogy ezzel ki legyen iktatva a szakadt oldal kampója. 

A mozgatókar tövénél szokott szakadni, én egyszer hirtelen felindulásból a spájzban lévő kacatokkal javítottam. A kárpit bontása adja magát, nagyon egyszerű, azt felhúztam, a kart egy nagyon gagyi vízpumpa fogó burkolt karjával közrefogva húztam ki (semmi nem tört, nem sérült). gyorskötöző elvág, bovden kiakaszt. Egy villanyszerelésnél használatos csoki műanyag burkolatát levágtam, bele a bovden egyik oldalról, másik oldalról kicsit faragni kell mert vastagabb hiszen abba fut be a bovden de nem nagy ügy. A bovdenházból picit le kell vágni hogy odaérjen a megfelelő helyre, pontosan annyit amennyivel rövidebb lett a huzal. Csavarokat meghúz és mehet vissza a helyére. Fejtámlákat se vettem ki, egyedül tényleg az a szívás hogy sorjás minden ott :)  Persze ez csak a gyors megoldás, jobb időben beszerezni az új bovdent. A lényeg hogy így is megvoltam vele 1,5 óra alatt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2016. 09. 07. at 21:29, Déneske írta:

Üdv.! 

Azért én is leírnám a tapasztalataimat :)

Mivel két bovden van az ülésben, azaz mindkét oldalt ezért ha az egyik szakad gyors ideiglenes megoldásként ki kell húzni az ülés tekerőjét és azzal csak az ajtó felőli oldalt állítani úgy hogy ezzel ki legyen iktatva a szakadt oldal kampója. 

A mozgatókar tövénél szokott szakadni, én egyszer hirtelen felindulásból a spájzban lévő kacatokkal javítottam. A kárpit bontása adja magát, nagyon egyszerű, azt felhúztam, a kart egy nagyon gagyi vízpumpa fogó burkolt karjával közrefogva húztam ki (semmi nem tört, nem sérült). gyorskötöző elvág, bovden kiakaszt. Egy villanyszerelésnél használatos csoki műanyag burkolatát levágtam, bele a bovden egyik oldalról, másik oldalról kicsit faragni kell mert vastagabb hiszen abba fut be a bovden de nem nagy ügy. A bovdenházból picit le kell vágni hogy odaérjen a megfelelő helyre, pontosan annyit amennyivel rövidebb lett a huzal. Csavarokat meghúz és mehet vissza a helyére. Fejtámlákat se vettem ki, egyedül tényleg az a szívás hogy sorjás minden ott :)  Persze ez csak a gyors megoldás, jobb időben beszerezni az új bovdent. A lényeg hogy így is megvoltam vele 1,5 óra alatt.

Köszönöm szépen ezt a leírást is :) még nem jutottam oda, hogy bármit is kezdjek vele, sőt most már megvárom a jó időt. többnyire egyedül használom így nem sürgős, de neki fogok állni egyszer :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Például úgy hogy megnézed. A motor váltó felőli oldalán kell lennie, a hengerfej mellett. A lenti ábrán pirossal be van karikázva a helye. Ezen épp nincs, csak egy fura alakú lezáró lemezke van a helyén, két csavarral rögzítve:

 

egr.jpg

Ha van EGR, akkor a lezáró lemezke helyén egy ilyet találsz:

 

AGR_Z22SE_02.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.