Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

2003-as, német (Homburg), de karcmentes, ez alap elvárás volt. itthon sose forgalmazták. mint kiderült azért, mert a 3000 db-os szívó és 3500 db-os turbo limitált szériát a németajkúak (német, svájci, osztrák) elővételben szétkapkodták. na ezért van akkora csinnadratta az újnak, mert abból évi 3500-at akarnak eladni. szeritem meg is lesz!

Link to comment
Megosztás:

2003-as, német (Homburg), de karcmentes, ez alap elvárás volt. itthon sose forgalmazták. mint kiderült azért, mert a 3000 db-os szívó és 3500 db-os turbo limitált szériát a németajkúak (német, svájci, osztrák) elővételben szétkapkodták. na ezért van akkora csinnadratta az újnak, mert abból évi 3500-at akarnak eladni. szeritem meg is lesz!

óóó... :blink: Az igen! Hát gratulálok!

Gyári 17"-esek vannak rajta? (jól látom?)

Mennyit eszik Neked a gép?

Link to comment
Megosztás:

7,5x17" - 215/40 ZR17 a gyári kerék

most 205/45 ZR17-es téli van rajta (a fotókon is ezt látod)

hát zaba az alábbi:

város, döcmörgés a dugóban= 11

város, haladósabb (nem csúcsforgalom) = 10,5

város, lájtos (nincs forgalom, nincs száguldozás) = 9,5

autópálya, 160 = 9

autópálya, 200 = 14

országút, 90 = 6,5 (elméleti, mert lehetetlen vele úgy menni, de a komputert azért megfigyeltem)

vegyes eddig: 9,6 a gyári specifikáció (9,1) nagyjából tartható lenne, de én jóval többet megyek városban, és sokat dugózok.

Link to comment
Megosztás:

HM... ez tök jó!

Én most az enyémmel figyelek is... mert itt városban 11-12 között van a fogyasztásom...

de gyakran 12 picivel.

Igaz, hogy elég rövid távokat mozgok a városban...

Az országúti adatok hasonlóak, mint a tiéd.

Amúgy a legutóbbi tankolásnál (az első elhasznált tank) 10,2 volt a fogyim, aminek a 80%-a városban forgott bele...

Link to comment
Megosztás:

asszem PÜ-zni kéne, mert ez itt mégiscsak egy Coupé topic.

én nagyon óvatosan nyomom most neki. ismerkedem vele. a Corsa GSI-mmel is megetetek ennyit simán (de azzal 7,5-öt is könnyű csinálni, csak önmérsékelt kell hozzá :blink:) szóval nincs panasz, nagyobb moci, több itatás, ez a képlet jól ismert.

10,2-es fogyi teljesen jó az 1,8-as és picit nehezebb Coupénak. A Morzsa azért vagy 2 mázsával könnyebb (1070 kg az enyém).

Link to comment
Megosztás:

asszem PÜ-zni kéne, mert ez itt mégiscsak egy Coupé topic.

én nagyon óvatosan nyomom most neki. ismerkedem vele. a Corsa GSI-mmel is megetetek ennyit simán (de azzal 7,5-öt is könnyű csinálni, csak önmérsékelt kell hozzá :)) szóval nincs panasz, nagyobb moci, több itatás, ez a képlet jól ismert.

Szerintem tök mindegy a PÜ kérdés... ez félig-meddig közös téma... hisz a Coupe-k a Te és az én motorommal futnak többnyire... így másokat is érdekelhet! :lol:

Ezek szerint csak most vetted az autót?

A felniről annyit, hogy találtam az Ebay-en ilyeneket... 92 EUR/db + postaköltség. Eredeti OPC! és újak!

Úgyhogy gondolkozom rajta!

Bár nekem a gyári TURBO felni jobban tetszik... hm.

Na majd meglátom!

De mondom, így hogy csak városban mozgok most... a BC szerint ~12 az átlag fogyi... :blink: :)

Link to comment
Megosztás:

láttam az ebay OPC felniket. csak annyit hozzá, hogy az ára nagyon okés, és a gumisom szerint borzadályosan erős (és egyébként meg baromi könnyű) felni, szóval csak ajánlani tudom.

nekem marad télinek, mert nyárira valami mást szeretnék. 17"-est, mert a 18" Bp-re halál, nem akarok 235/35 R18 gumikon sasszézni. legyen legalább olyan bivaly és könnyű, mint ez az OPC, az is előírás. van vmi ötleted? ha látok jó 17"-ost én is szólok Neked.

Link to comment
Megosztás:

láttam az ebay OPC felniket. csak annyit hozzá, hogy az ára nagyon okés, és a gumisom szerint borzadályosan erős (és egyébként meg baromi könnyű) felni, szóval csak ajánlani tudom.

nekem marad télinek, mert nyárira valami mást szeretnék. 17"-est, mert a 18" Bp-re halál, nem akarok 235/35 R18 gumikon sasszézni. legyen legalább olyan bivaly és könnyű, mint ez az OPC, az is előírás. van vmi ötleted? ha látok jó 17"-ost én is szólok Neked.

Köszi! :blink:

Én a 17"-es gyári 5 küllős Coupe Turbo felnit szeretném! Azok nagyon szépek!

Mennyi egy nyári gumi a 17"-es felnire?

215/40 17"-es!

Link to comment
Megosztás:

Én Yokohama A520-at szeretnék rá, vagy Good Year Eagle F1, 235/40 ZR17 (90W)-t. Ezek k. jó gumik, mindkettőt haasználtam (csak kisebb méreteket). A Yoko nekem jobban bejött, baromi a tűrőképessége és a tartalékai. Kicsit hangosabb, mint az Eagle, ez tény. A kedvesem a Yokot egyszer kettévágta (késő éjjel zuhogó esőben, a 10-es úton), és a kidurrant gumival eljött 2 km-t még hazáig, és csak ott jött rá, hogy az az apró billenés, és utána a kocsi gyanús mormogása és apró csúszkálásai, az a gumi szétvágódása miatt volt... A felninek semmi baja nem lett! Engem meggyőzött, régebben egy Barum télivel durrdefektnél majdnem fejreálltam...

Link to comment
Megosztás:

Én Yokohama A520-at szeretnék rá, vagy Good Year Eagle F1, 235/40 ZR17 (90W)-t. Ezek k. jó gumik, mindkettőt haasználtam (csak kisebb méreteket). A Yoko nekem jobban bejött, baromi a tűrőképessége és a tartalékai. Kicsit hangosabb, mint az Eagle, ez tény. A kedvesem a Yokot egyszer kettévágta (késő éjjel zuhogó esőben, a 10-es úton), és a kidurrant gumival eljött 2 km-t még hazáig, és csak ott jött rá, hogy az az apró billenés, és utána a kocsi gyanús mormogása és apró csúszkálásai, az a gumi szétvágódása miatt volt... A felninek semmi baja nem lett! Engem meggyőzött, régebben egy Barum télivel durrdefektnél majdnem fejreálltam...

Hm. Nem hangzik rosszul.

Két barátom is használt Yokohama nyárikat... azt mondták, hogy sokszor olyan érzésük volt kanyarban, hogy előbb állna az autó két kerékre, minthogy megcsússzon a gumi! :blink:

Szóval én is erősen húzok a Yoko-k felé.

Barum-ot nem vennék, akármennyire is dícsérik. (mármint, vannak akik dícsérik... főleg a forgalmazó gumisok! :)) Már volt hozzájuk szerencsém és nem akarok újra kapcsolatba kerülni velük. :)

Télinek én Klébert vettem... nagyon jókat hallani róla és eddig nekem sem volt gondom vele.

Nem volt olcsó ebben a méretben (205/50R16) de legalább fentmaradt a gyári felni... :lol:

Módosítva : Speed
Link to comment
Megosztás:

Na én ettől lehidaltam!

Schaltschema.jpg

A csávó most építi be ezt az autójába! Már kész van a koncepció, asztalon működik is... már csak be kell építenie! (nem hülyék ám ezek sem... és úgy tűnik, hogy ők sem mindent készen vesznek! :blink:)

Aufbau1.jpg

Ez a panel ami belekerül a váltógombba!

Link to comment
Megosztás:

Az a durva, hogy náluk (Németországban) pl. ez a fenti gyerek is 19 éves és egy Coupe-ban ül.

Épp most találtam egy másikat... ő is 19 és 8400km van a 2004-es Coupe-jába! :blink:

Na igen... más az életszínvonal!

Nálunk, jó ha 18-19 évesen az ember beülhet egy trabiba... nem? :)

(persze itt is vannak kirívó esetek, de átlagban erről beszélhetünk)

Link to comment
Megosztás:

Az a durva, hogy náluk (Németországban) pl. ez a fenti gyerek is 19 éves és egy Coupe-ban ül.

Épp most találtam egy másikat... ő is 19 és 8400km van a 2004-es Coupe-jába! :blink:

Na igen... más az életszínvonal!

Nálunk, jó ha 18-19 évesen az ember beülhet egy trabiba... nem? :)

(persze itt is vannak kirívó esetek, de átlagban erről beszélhetünk)

Nem gyenge,19 évesen az Expresszben hesszeltem a 120-as Skodákat............

Link to comment
Megosztás:

Na én ettől lehidaltam!

(kép)

A csávó most építi be ezt az autójába! Már kész van a koncepció, asztalon működik is... már csak be kell építenie! (nem hülyék ám ezek sem... és úgy tűnik, hogy ők sem mindent készen vesznek! :blink:)

(kép)

Ez a panel ami belekerül a váltógombba!

Az zsírságos!

Link to comment
Megosztás:

Az ám!

Kérdezték a többiek tőle, hogy hogy akarja ezt megvalósítani? Mármint, hogy mutassa a fokozatokat.

Azt magyarázta a srác - amennyire értettem - hogy kis mikrokapcsolókat pakol föl minden fokozathoz, (valami mágneses rendszerrel), amik mindig érzékelik és kapcsolják a ledeket, ahogy kell! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.