Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Továbbra is meggyőződésem, hogy egy 2.0 turbós benzines autó sem bír ki többet mint egy 2.0 Turbós dízel... futásteljesítményre gondolok.... ha húzzák a bajszát!

Azt, hogy a mai dízelek miért halnak meg hamarabb már a Kekkeméti topikban is taglaltuk.... valóban érzékenyebbek, finomabbak, és egyúttal kihegyezettebbek is a mostani dízelek, de ha nem gyepálják őket, sztem még mindíg túlélik a benzinesek javát! De ebben semmi különleges nincs..... ha kocogok nem fáradok úgy el, mintha folyamatosan sprintelek... :blink:

Ebben sajni én se hiszek... Sztem ezek az új Dieselek már veszélyesen kihegyezettek. De ez az elképzelés persze csak az én gyatra fantáziám terméke. Hag, Neked legyen igazad!!!

Link to comment
Megosztás:

Az új Meriva OPC-be azt az 1,6-os mocit építik be, turbo-val, 180LE teljesítménnyel, amit annak idején (2002 karácsonyán) a Corsa C OPC tanulmányautóba "fejlesztettek ki". Ismereteim szerint ez gyakorlatilag egy sima (bármely X16XE és Z16XE-hez megvásárolható) "turbo-s kit" az ECOTEC motorra, némi áthangolással. A Corsa C "Super1600" az szintén egy ilyen (csak 225LE-s) 1,6-os turbo mocival van szerelve.

Mit tudtok róla, van ilyen Super1600-as Magyarországon?

Link to comment
Megosztás:

Az új Meriva OPC-be azt az 1,6-os mocit építik be, turbo-val, 180LE teljesítménnyel, amit annak idején (2002 karácsonyán) a Corsa C OPC tanulmányautóba "fejlesztettek ki". Ismereteim szerint ez gyakorlatilag egy sima (bármely X16XE és Z16XE-hez megvásárolható) "turbo-s kit" az ECOTEC motorra, némi áthangolással. A Corsa C "Super1600" az szintén egy ilyen (csak 225LE-s) 1,6-os turbo mocival van szerelve.

Mit tudtok róla, van ilyen Super1600-as Magyarországon?

Nemtod véletlenül hogy milyen nyomáson megy ez a cucc?

S1600 szerintem MO. nincs.

Link to comment
Megosztás:

Látom Hagalex nagyon lelkedre vetted ezt a gyalázást. :o

Ez a Toledó Krézi tuning mester munkáját dicséri, ő dizil tuninggal foglalkozik töbnyire adagolókkal.

Minden cserélve volt rajta, csúcsok, adagoló, turbó, kipuff, meg mit tom én.

Nos ezt az autót sajnos én is csak hirdetve láttam, de én hiszek neki, persze mindenki azt gondol amit akar. ezt csak azért raktam be mert sokan nem hisznek a brutál dizilbe. És a dizilen is van turbó, azon van igazán. Mellesleg Opel mociból főleg régiből nem lehet ilyet csinálni :) dizilből.

Ja még valami, a fogyasztása a Toledónak, 8-13 lit között.

Köszönöm Opel tomi a segítséget :blink:

Áhhh... látom nem érted!

Én nem vettem szívemre semmit, mert én ilyen értelmetlen kisstílű dolgokkal nem szoktam foglalkozni, nekem csak a stílusod tetszett ahogy bejöttél! :) :lol:

Nekem is dízel autóm van.... és láttam már brutál dízelt is, csak valahogy mindig az a kérdés merül fel bennem, hogy minek? Mire jó ennyire kihegyezni egy motort!

Kérdezd meg Antit, nekem rémlik a nyári beszélgetésünk.... Ő már megjött a "hülyére tuningolásból"

Amúgy ha olyan sokmindent kicseréltek azon az autón akkor az mitől volt SEAT?? Az emblémától??

Wolfinak igaza van, az ilyen autók szoktak másodperceken belül darabokra esni...

Azért arra kíváncsi lettem volna mi van ha behal 240 nél a kocsi? A bömös gazdája biztos halálra röhögte volna magát.... Egyébként gondolj bele ha el kezdi valaki a 3.0 ás benzines autót piszkálni...

Az a baj, hogy te is abba a hibába esel mint mások is... a dízel üzemet, meg a benzinest nem lehet összehasonlítani, egy dízel sosem fog a benzinesnek még csak a nyomába sem érni!! Akármilyen brutálnak nevezett a dízel. Persze a benzinesnek meg sosem lesz olyan teljesítmény/fogyasztás viszonya mint a dízelnek!

Szóval kár a cselgáncsozót meg a jégtáncost összehasonlítani, mert bár mindkettő sportoló a cselgáncsos sosem fog olyan kecsesen mozogni mint a jégtáncos! :D

Ha egy hasonlóan tuningolt 320d BMW -t "legyaláztok" akkor van miről beszélni! Igy viszont.... megmosolyogtató!

A történetedet továbbra is kétlem... bár nem tartom teljességgel kizártnak sem! B)

Link to comment
Megosztás:

"...Kérdezd meg Antit, nekem rémlik a nyári beszélgetésünk.... Ő már megjött a "hülyére tuningolásból"..."

:blink: :) :D

Ezt most nem érteni... :)

Mit nem???

Azt mondtad, hogy az akkori eszeddel... nem tuningolnál hüére egy ótót annyi lóvéért, inkább eggyel nagyobb autót kell venni.... vagy csak a pillanatnyi keserűség szólt belőled?? :lol: :o B)

Link to comment
Megosztás:

Nem! És a mai napig azt mondom, hogy tök felesleges pénzkidobás a tuning...pl amennyibe már nekem van a 14-éves "leélvezett pudvaládám" (Dark :) ) annyiért már igen komoly, megbízhatóbb autókat vehettem volna...na de mit csináljak...hülye vagyok, megfertőződtem, és nincs visszaút...

...és a legrosszabb az egészben, hogy nem lehet belőle jól kiszálni...mármint anyagilag...

Én akit tudok lebeszélek a tuningról! Mondom ezt most a turóbprojekt előtt...:-)

:) :blink:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy te is abba a hibába esel mint mások is... a dízel üzemet, meg a benzinest nem lehet összehasonlítani, egy dízel sosem fog a benzinesnek még csak a nyomába sem érni!! Akármilyen brutálnak nevezett a dízel. Persze a benzinesnek meg sosem lesz olyan teljesítmény/fogyasztás viszonya mint a dízelnek!

OFF

Dehogy, nekem nincs semmi bajom a benyásokkal, ezt nem azért tettem közzé hogy fikázzam a benyásokat.

Viszont a tunningról más a véleményem, te írtad hogy minek ? Mivan hogyha 240-nél szétszáll, mivóna ?szívás.

Valszeg az élet más területén dolgozol ezért hidegen hagy az ilyen, ez nem baj . De ugye kicsit rosszul esne ha 150-nél rád előznék :)

ON

Nem! És a mai napig azt mondom, hogy tök felesleges pénzkidobás a tuning...pl amennyibe már nekem van a 14-éves "leélvezett pudvaládám" (Dark :lol: ) annyiért már igen komoly, megbízhatóbb autókat vehettem volna...na de mit csináljak...hülye vagyok, megfertőződtem, és nincs visszaút...

...és a legrosszabb az egészben, hogy nem lehet belőle jól kiszálni...mármint anyagilag...

Én akit tudok lebeszélek a tuningról! Mondom ezt most a turóbprojekt előtt...:-)

:) :blink:

Off na erről beszéltem :D

On

Link to comment
Megosztás:

"...De ugye kicsit rosszul esne ha 150-nél rád előznék..."

Vannak akiket ez hidegen hagy...fateromat 350-nel is előzhetnéd, az sem hatná meg... :) sőt még le is húzódna, hogy elférj...:-) :-)

De beszélgessünk már a turbókról, meg feltöltőkről, azt a paszta... :blink:

Link to comment
Megosztás:

egy ürge pont a múlt héten mondta, hogy a 740-es (4,4-es, 286LE-s) bömkója 4300-at forog 250-nél, ott tilt az elektronika. kicsit szeret nagyokat mondani, de akkoris mondjuk 5000 alatt van a 250, az biztos. Egy ilyen autót 240-nel "lazán lenyomni" nem reális tevékenység... :blink:

másik ismerősömnek 1 éves 730xd-je van (231LE), az gyorsulásra tényleg nem ellenfél, viszont a nagyobb sebességeket jobban viszi (mint az enyém)!

akkor gurigáztam lefelé az M7-en 180-nal, épp kipróbáltam a kocsit. Érdnél nyakamra jött egy 535-ös benzines bömmedvény (kasztni alapján kb. 10 éves), megvillogott. sor volt mellettem, kicsit eleresztettem, 230 környékén kiálltam, a bömkó nagyon kicsit lemaradt, de aztán természtesen "csakazértis" alapon elment. visszaálltam, mentem a 180-amat. utolértem, mert kivágott elé vagy 130-cal egy nagy disznó merci. no, ekkor picit én is rámentem, megvillogtam, pedig sose szoktam ilyet, detélleg... 240-ig mentünk fel, mentem mögötte egy keveset, nagyon el akart menni, de nem jött neki össze, kb. pont azonos volt a gyorsulásunk, illetve úgy éreztem, 200-ig jobb vagyok onnan nagyjából kiegyenlítődünk. szóval egy 535-ös nem lebecsülendő. egy 530-ast már helyretettem, érdekes módon azok próbálkoznak a legjobban...

Link to comment
Megosztás:

"...De ugye kicsit rosszul esne ha 150-nél rád előznék..."

Vannak akiket ez hidegen hagy...fateromat 350-nel is előzhetnéd, az sem hatná meg... :) sőt még le is húzódna, hogy elférj...:-) :-)

De beszélgessünk már a turbókról, meg feltöltőkről, azt a paszta... :blink:

Akkor beszéljünk: öregecske, de felújított motorhoz mi passzol jobban? Turbó, vagy kompresszor? Ja, azért az élettartam nagyon ne essen le...

Link to comment
Megosztás:

"...De ugye kicsit rosszul esne ha 150-nél rád előznék..."

Vannak akiket ez hidegen hagy...fateromat 350-nel is előzhetnéd, az sem hatná meg... :) sőt még le is húzódna, hogy elférj...:-) :-)

De beszélgessünk már a turbókról, meg feltöltőkről, azt a paszta... :blink:

És azt hiszem engem sem, meg az emberek 70 -80 % át nem hatja meg.... mert a közút többnyire nem versenypálya...

Félreértés ne essék, én imádom a sebességet, és a tuningolást sem blamálom, csak az ilyen általad említett stílusúval van bajom....

Sztem tuningolni magáért a sebességért kell, nem azért, hogy másokat oktassunk, gyalázzunk...stb... nem?

Van egy Golf I -es tuning dízel... most linket nem tudok, de fenn van a neten is, magyar, gyorsulásokra járnak vele... sokat nyert már, biztos sokan ismeritek akik jártok ilyen versenyekre....

Nna látod az igen!! Az brutál is, dízel is, és abban a formában ahogy nyomják vele még értelme is van!

De az autópályás übermájerkodás nekem nem nagyon jön be....se a tuningdízelestől, se a villogó xenonos béjemvés újgazdagtól! :)

Link to comment
Megosztás:

Bárminemű tunig, legyen az nitró, turbó, vagy kompresszor, mind a motor élettartamának csökkneésével jár...a nagysága a tuning méretétől erősen függ...

Az autópályás letolom verzióknál meg ne felejtsük el, hogy aki hátul meg annak nagy előnyt nyújt a szélárnyék...és nagyon is sokat számít!

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem kicsit elkanyarodtunk a topiktól.

Ez nem a konkurrens márkák, itt nem más márkákat kellene összevetni. Annak is megvan a saját helye.

Ez itt a feltöltős motorok (turbó, kompresszor, nitro(?) ) topikja és annak is főként a tuning részére kellene szorítkozni.

Tehát nagyobb turbók, chipek, intercoolerek, tengelyek, p-boxok és hasonlók legyen a téma ezután ha lehet, és ne a random gyártók szériáit hasonlítgassuk össze.

thx....

Link to comment
Megosztás:

Bárminemű tunig, legyen az nitró, turbó, vagy kompresszor, mind a motor élettartamának csökkneésével jár...a nagysága a tuning méretétől erősen függ...

Az autópályás letolom verzióknál meg ne felejtsük el, hogy aki hátul meg annak nagy előnyt nyújt a szélárnyék...és nagyon is sokat számít!

így van!

szóval, akkor hogy visszatérjünk a témához. kérdeztem az incontrolban (lexmaul), hogy a Z20LET és a C20LET tuningolása mitől eltérő. szerintük a Z20LET kicsit bonyolultabb, precízebben megmunkált szerkezet, mint a C20LET, elvileg a Z-t lehetne jobban tuningolni, de a valóság az, hogy a C20LET-hez sokkal kifinomultabbak jelenleg a technikák. talán néhány év múlva fejlődik fel a C szintjére a Z tuningja. sok próbálkozás kell hozzá. ráadásul a Z20LEH (Astra H OPC) egy teljesen új konstrukció, ott pl. a hengerfejek olajsugárral hűtöttek, még finomabb a felületi megmunkálás, stb., stb. ezeket a C-ben, meg a Z20LET-ben, mint tuning csinálják meg. feltehetőleg, ha beválik a Z20LEH, akkor az kiszoríthatja a Z20LET-et is, a C szerinte megmarad, mert a bejáratott tuningmódszerek miatt olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

hááááát, tegnap még az volt... :blink: megkaptam az új katalógust, és felszerelték NyuszMusz Twintopjára az új lexmaul kipufft. jóóól néz ki! kezemben a lexmaul bizonylat, rajta az incontrol kft., mint tag. miből gondolod, hogy már nem lexmaul? tucc valamit amit én nem? addelő deizibe' :)

Link to comment
Megosztás:

hááááát, tegnap még az volt... :blink: megkaptam az új katalógust, és felszerelték NyuszMusz Twintopjára az új lexmaul kipufft. jóóól néz ki! kezemben a lexmaul bizonylat, rajta az incontrol kft., mint tag. miből gondolod, hogy már nem lexmaul? tucc valamit amit én nem? addelő deizibe' :)

Honlapja már nincs egy ideje...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg off, de lekerült a Lexmaul honlapjáról is, mert állítólag nem feleltek meg az elvárásaiknak... :) már lassan 1 éve...de most megint ott vannak...:-) Akkor passz...

www.lexmaul.de

www.lexmaul.hu

Viszont egyik cartársunk autóját már jó másfél vée csinálgatják ott...nem kapkodják el...:-(

De most már tényleg a téma legyen a téma!!! Azt a 700-át!!! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.