Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok

Ezt a turbót vettem az autómba (opel vectra b dti x20dth) http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

és szépen is müködik viszont csak 1500-ös fordulat körül kapcsol, hogyan tudnám beállítani hogy ezer körül már mozgolodjon? Köszönettel: Attila

Ha kissebbet vettél volna hamarabb forogna be de az meg fent fogy el hamar.Alapjárat közelében nem jó a nagy nyomaték mert feszíti a dugót a hengerfalhoz nagy a súrlódás és a kopás . Alapjárattól a nagy köbcenti meg a villanymotor húz. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Leírom neked sorban hogyan építs c20let caravánt.

1. Ízlés szerint végy 1-1.5milkát.

2. A többi már szinte magától megy.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Sziasztok.Valaki tud segíteni,Z20LET motornál!

mi a gyári nyomás,amivel betölt a turbó?mennyire esik vissza 5-6 ezres fordulatnál?

ki az akinek gyári motor ,turbó van ,gondolok itt gyári főtengely,dugó,hajtókar.

Nagyobb ac,nagyobb befecskendezőt fog csak kapni,illetve egy programot,cooler,meg nyitott 70 rendszer.

mi az amit kilehet belőle hozni?

kíváncsi vagyok mert eddig 1.6 turbó motor volt.

illetve nyomást meddig érdemes felhúzni?köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

habár felkiáltottál, én azért kérdésnek veszem irományod.

az elején itt mindenkinek gyári motor, turbó volt, a többit pedig hozza az idő, meg a pillanatnyi elmebaj. :)

a gyári konfig: 0,85 bar-t betölt az elején, de 5-6000 környékére ebből kb. 0,4-0,5 bar marad.

meddig az addig: 1 bar-t a gyári dugó már nem fog tartósan elbírni, arra ne is gondolj. én felhúztam anno 2007-ben 1,5 barig :), el is olvadtam, mint a libafos [a hasonlat laller kopirájtja :D], kovácsolt dugókkal, stb. lehet ekkora nyomást csinálni, azóta az én kocsim motorja is hibátlanul megy [legalábbis nem tudok róla, hogy szétesett volna a moci 6 év alatt - mondjuk nem nálam van elég rég óta], de önmagában nem fog jól működni, ahhoz nagyon meg kell simítani a motort, hogy ilyen nyomásokkal szépen muzsikáljon.

summa summarum, javaslom, hogy az elején 1,0...1,1 barral indítsatok, a végére lehet kísérletezni egy 0,7...0,8 barral, hátha valami szép kijön belőle, mondjuk egy 240...250 LE.

nagy AC jó ötlet, nagy befecsi is, de ne túl nagy [értsd nem kell 850 ccm, csak gondot okoz]. javaslom a H OPC spricniket, azok kipróbáltak, olcsók, 300 LE-ig tuti mennek, afelett pedig tisztességgel kiirtják a motort.

kúler jó, legyen alsó, az oldalsó marhaság. a lökit nyisd ki előtte, mert anélkül nem sokat ér.

70-es nyitott rendszer: komplett f@szság, felejtsd el. szétégeted a kipuff szelepeket. alapszabály: akkora a kipuff oldal, amekkora a beszívó oldal. ez annyit tesz, gyári turbóval 60/63,5 fölé kár menni.

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.