Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

  • 1 month later...

Üdv! 

Y20dth astram van és olyan problémába ütköztem, hogy motort kellett cserélnem viszont a csere után az autó lomha, 110 km/hnál gyorsabban meg nem hajlandó menni, semmilyen hibakódot nem ír, esetleg valaki ütközött e hasonló problémába vagy van e valamilyen ötletek mi okozhatja a problémát?

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy ide írok. :)

Azért írok Nektek, mert eladó lesz szeretett Opelem!---------> lejjebb áraztam!------>599.000 JMF.

Itt a hirdetés linkje:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_g/opel_astra_g_1_7_cdti_classic_ii_optima_egyedi_felszereltseggel-16903711

Nem szívesen válok meg tőle!

2007/06. hó. Z17DTL. tökéletes műszaki állapot, 90%-ban autópályán használt, valós nem titkolt 380.000 km.

11 éve van nálam, nagy megelégedettséggel és gondoskodással használtam, de rövid távokat (30-40 km ) megyek mostanában, ezért fájó szívvel megválnék tőle, áttérek benzinre.

Nagyon örülnék, ha hasonlóan gondos gazdára lelne, ahogy nálam volt, ezért is írok ide a fórumra.

Akit komolyan érdekel az kérem, hogy telefonáljon, mert az üzeneteket ritkán tudom olvasni.

A számom: 06-70-328-93-16.

Üdv.:

Konkesz

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok! Köszönöm a befogadás! Érdeklődnék hogy valakinek volt e esetleg már hasonló az autójával. Van egy 2000-ben gyártott Opel Astra G y17dt motorkódú autóm. A napokban több megtett kilométer után meleg motornál meg állt az autó, utána nem is indult többszörös indításra, le vettem az aksi sarut, utána vissza raktam és indult az autó. Pár napig tünet mentesen ment majd újra le állt meleg motornál, ugyan úgy le vettem az aksi sarut,vissza  raktam és indult is, de ki villant a check engine lápma , pedálokkal ki villogtattam a hiba kódot ami a 0380 as hibát jelezte. Utána néztem hogy ez a izzítógyertya/fűtőáramkör funkció rendellenességre utaló kód.Nos egy kis segítséget kérnék hogy valaki volt e hasonló cipőben és mennyire lehet köze a le álláshoz ennék a hiba kódnak vagy mi is okozhat ilyet egyáltalán. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Y20DTH motorkódú Zafirám van és  "P0400 (5)Kritikus rendszer meghibásodás 2 Kevés kipufogógáz visszavezetést érzékelt" Hibakódot dobál nagyobb gyorsítás után mikor felemelem a gázpedálról a lában és alapjáratra lecsökken a fordulat Pl. piros lámpánál mikor meg kell állni. Ilyenkor visszavesz a teljesítményből. Majd ha újra gyorsítok és folyamatosan nyomom a gázpedál kb.15-30 másodperc múlva megszűnik a hiba és megy tovább kb a következő lassításig! Eddig már kicseréltem ÚJ alkatrészekre a kövötkezőket: Légtömegmérőt; levegőszűrőt, EGR szelepet, motorolajat , EGR szelepet vezérlő nyomásátalakítót, MAP szenzort!!!! Mindet vadi újra! Mi lehet még a gond amit érdemes kicserélni??? Ki tisztítottam a közös szívocsonkot is ahol a pillangószelepek találhatók!! Vákuum csövek is jók! Hol lehet még hiba??? SOS Segítség!!! 

Módosítva : Siskebab21
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.