Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Igazad van! :blush: - én az adatlapot néztem :D , Te viszont a tesztelők által mértet :lol: !

Abban azért megegyezhetünk, hogy 160-as utazóról beszéltek, ami nem túl takarékos üzem. B)

Alanyi jogon, mondhatnám ingyé kőne. 8,4 l/100km tesztátlaggal is.

A lapra amúgy jellemző, hogy még "Az Év Autoja" is fikázás-fanyalgás tárgya. Közben tesztautó-ínség idején Tehénnel és romokkal közlekednek. ;)

Mellesleg több hazai generálimportőrtől nem is kapnak tesztautót. Rendre szlovák kereskedőktől szerzik be őket.

Link to comment
Megosztás:

Akkor kicsit vissza a Dízelhez! B)

Ki mit kever a gázolajhoz, ebben a hidegben? Hallottam erről a teli tankohoz 1 liter benzin, de olvastam, hogy állítólag nem tesz jót a motornak vagy mi....

Nem kell téliesíteni..a sima dieselnek is: minimum minusz 19ig jónak kell lennie, az alpesinek meg legalább 30ig! Apám denszeszt rakott hozzá míg dieselje volt!

Link to comment
Megosztás:

Nem kell téliesíteni..a sima dieselnek is: minimum minusz 19ig jónak kell lennie, az alpesinek meg legalább 30ig! Apám denszeszt rakott hozzá míg dieselje volt!

Tartalékba van még egy 25 literes kicsi edénybe nyári cucc, ahhoz valamit csak kéne löttyinteni B) hogy utánna elautózzam.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell téliesíteni..a sima dieselnek is: minimum minusz 19ig jónak kell lennie, az alpesinek meg legalább 30ig! Apám denszeszt rakott hozzá míg dieselje volt!

Vagy petróleumot, esetleg egy kis benzint. De ez elég idejétmúlt módszer épp a fent említettek okán!

Link to comment
Megosztás:

A korrózióval ki, hogy áll. Mire kell figyelni, hol 'rüggyezzik' először?

ez változo láttam g-astrát h .sárvédöivnél az enyémnél a 2 elsönél az iv és a bal elsö ajtonál a csuklopánt felöli éle nem tudni mitől."lehet hogy javitva volt"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :)

Reggel igen nehezen tudtam életet lehelni az astrába :lol: , lehet hogy az izzítógyertyákkal van a baj :D . Vettem is kettőt, abban bízva, hogy nem mind rossz B) . Szerettem volna kimérni a benne levőket, de a 'gyertyapipát' nem tudom róluk lehúzni! ;) Van valami trükk, vagy csak 'izomból' bele kell kapaszkodni? -műanyag és nem szeretném eltörni őket! :blush: Amúgy astra G, 2.0, 101le

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :)

Reggel igen nehezen tudtam életet lehelni az astrába :lol: , lehet hogy az izzítógyertyákkal van a baj :D . Vettem is kettőt, abban bízva, hogy nem mind rossz B) . Szerettem volna kimérni a benne levőket, de a 'gyertyapipát' nem tudom róluk lehúzni! ;) Van valami trükk, vagy csak 'izomból' bele kell kapaszkodni? -műanyag és nem szeretném eltörni őket! :blush: Amúgy astra G, 2.0, 101le

mennyi idös a müszer?????????

Link to comment
Megosztás:

'99-es, de szerintem még az eredetik lehetnek.

Más: Ha ki szeretném olvastatni, hogy milyen hibák-hibakódok vannak az agyában ill. mennyi a tényleges Km benne, az hogy működik? Felhívok egy opel szervízt és ott bizonyos összegért ezt megteszik?

Vagy kivilogtatod otthol.

5-ös 6-os lábat összekötöd

és ha hiba van, akkor az OBD hibakódok

Ha elektromos gázpedálod van akkor fék és gáz benyom, gyujtás ráad....

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem, akkor 5-ös - 6-os láb összeköt /rövidzár/ és a kijelzőn megjelenik a hibakód, amit ki tudok olvasni az általad megadott táblázatból?

Igen így van, ha nem elektromosa gázpedálod.

Mondjuk az öszekötést Én nem próbáltam,mert Nekem elektromos a gázpedálom.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem, akkor 5-ös - 6-os láb összeköt /rövidzár/ és a kijelzőn megjelenik a hibakód, amit ki tudok olvasni az általad megadott táblázatból?

Tudtommal a kijelzőn nem jelenik meg semmiféle hibakód, hanem a Check Control lámpa kezd el villogni, és a villogások száma adja a hibakódot. Továbbiak a linken amit a kollega is írt.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a kijelzőn nem jelenik meg semmiféle hibakód, hanem a Check Control lámpa kezd el villogni, és a villogások száma adja a hibakódot. Továbbiak a linken amit a kollega is írt.

Asszem értelek :D , így egy kicsit hosszadalmasabb B) , de még mindig járható. :blush:

Köszi a kiigazítást! ;)

Esetleg az izzítógyertya cserét tudná valaki kommentálni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hacsak úgy menne! :D Az a baj, hogy a 'pipák' nem akarnak csak úgy könnyedén lejönni ;) , eltörni vagy kiszakítani meg nem akarom :blush: , mert akkor lesz fejvakargatás! B)

hidegben állsz? akkor talán segit ha hajszáritoval megmelegited ovatosan én még nem probáltam mert nem volt ilyen gondom de talán logikus.

Link to comment
Megosztás:

hidegben állsz? akkor talán segit ha hajszáritoval megmelegited ovatosan én még nem probáltam mert nem volt ilyen gondom de talán logikus.

Köszi a segítséget! :P A megoldás roppant egyszerű :D : a lényeg, hogy legyen steklámpád :lol: és akkor látod, hogy mit is csinálsz :) . Szóval a gyertyapipán van két bordázott rész ;) egymással szembe és azokat benyomva könnyen lejönek. B) Innentől csak csőkulcs kérdése az egész! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, hátha valaki tud......

Y17dt vízhőfok műszer nem mutat semmit. Először azt hittem, hogy lassan melegszik de egy hosszabb út alatt sem mozdult ki a mutató. Ez szoftveres hiba lenne?

Dehogy software-es!

Vagy termosztát,vagy vízhőfokjeladó,vagy lecsúszott eltört a kábele a jeladónak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, hátha valaki tud......

Y17dt vízhőfok műszer nem mutat semmit. Először azt hittem, hogy lassan melegszik de egy hosszabb út alatt sem mozdult ki a mutató. Ez szoftveres hiba lenne?

Nálam vezeték szakadás volt a kábelkötegben, 1 napig keresték de meglett szerencsémre.... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.