Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

szerintem nem megoldható egyszerüen.......

ez egy elektronikusan vezérelt dizelmotor.

szerintem cserélni kell, a vezérlő egységet.

mindenféle vákum szelepet.

kő interkúúler.

szerintem turbonyomás is alacsonyabb, ugyhogy lehet hogy a turbo is más egy picit....

én nem állnék neki, de ki kellene nézni az alkatrészeket.... ugy lehet pontosat mondani.

Link to comment
Megosztás:

Volt ilyen sejtésem nekem is... :)

Csak ugye a csipptuningot meg 100 rugóért nem akartam....nem nagyon bízok benne..(nem szeretném elbacni a motort a háztól) Bár állítólag eza motor nagyon - nagyon alultervezett, sokat kibír. Nem tudom, majd keresünk valakit aki már csináltatott ilyen csippelést!

Persze lehet azt is hogycserélem az autót, de nekem ez tetszik, ez kell! :)

Azér köfi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Volt ilyen sejtésem nekem is... :)

Csak ugye a csipptuningot meg 100 rugóért nem akartam....nem nagyon bízok benne..(nem szeretném elbacni a motort a háztól) Bár állítólag eza motor nagyon - nagyon alultervezett, sokat kibír. Nem tudom, majd keresünk valakit aki már csináltatott ilyen csippelést!

Persze lehet azt is hogycserélem az autót, de nekem ez tetszik, ez kell! :)

Azér köfi az infót!

dizelt tuningolni???

mondjuk én alapvetően tuning ellenes vagyok, mert ugye mnden ugy jó ahogy megtervezték.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
A 100 aza DTI, ha átépíteném valahogyan, de a csippesek 110 -et igérnek....most hadd ne keressem a webcímet...

De érik a gondolat, hogy marad ez szép gyárinak!

Lehet, hogy most meglepődtök, de!

Nekem 2.0 DTi ASTRA-m van, 82LE!!! Tehát DTi!!!

Más.

Hagalex! Be ne vedd a chipesek meséjét! NEm fognak semmi mást csinálni a verdáddal, mint 10%-kal megnövelik a teljesítményét a motornak. Rárakják a diagnosztikai számcsigépre, és két gombbal "tuningolnak"... Tudom, mert az enyémmel is megcsinálták. Vagyis most kb. 90LE. Volt egy adagoló hibám, ezért volt amúgy is számigépre rakva, és egyúttal átállította. De egyébként csökkenteni is lehet 10%-kal, csak annak nincs sok értelme... Vagyis van egy ilyen +/- 10%-os "gyári tuning" lehetőség...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Szia!

Egyáltalán nem , sőt még olcsó is! :wink:

A dízelnek nem nagyon van alacsony fordulatszám... csak ne taposd neki. Én pl. 60 körül 5. -ben alapjáraton közlekedek, ha nem gyorsítok ez is elég, ha meg menni kell akkor vissza négy...

Még az én DTL -em is leadja már 1800 -nál a maxi. nyomatékot, szerintem a tied még többet tud!!!

Tehát használd egészséggel 1800 - 2000 környékén városban!

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy most meglepődtök, de!

Nekem 2.0 DTi ASTRA-m van, 82LE!!! Tehát DTi!!!

Más.

Hagalex! Be ne vedd a chipesek meséjét! NEm fognak semmi mást csinálni a verdáddal, mint 10%-kal megnövelik a teljesítményét a motornak. Rárakják a diagnosztikai számcsigépre, és két gombbal "tuningolnak"... Tudom, mert az enyémmel is megcsinálták. Vagyis most kb. 90LE. Volt egy adagoló hibám, ezért volt amúgy is számigépre rakva, és egyúttal átállította. De egyébként csökkenteni is lehet 10%-kal, csak annak nincs sok értelme... Vagyis van egy ilyen +/- 10%-os "gyári tuning" lehetőség...

Értem... igazából kár...

A DTi az valóban 101 ló gyárilag, nem pedig 82!! Az enyim ami X20DTL és a hátulján a DI felirat virít, na az a 82 lovas!

Annyira alultervezett, hogy nem is löki a turbó semennyire!!

Aszongyák, hogy ha megkímélik, képes 600 ezret is elfutni minden gond nélkül! Nem is fogom én bántani! :roll:

180Nm több mint elég, majd ha eccer sok pénzem lesz veszek egy 150 lótos Zafirát, természetesen dízelet! ;) ...de az nem mostanában lesz! :lol:

Amúgy F Astra Isuzu 1.7 -es dízelben is elvileg csak 75 lovas létezik, de nekem már állítottak olyat, hogy 82 lovas volt a verda... állítólag gyári 82 lovas.... én nem találkoztam persze hivatalos leírásokban csak 75 lovassal. Na meg 68 lovassal, ami a német motorral szerelt volt, tehát nem ISuzu motoros...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szia!

Egyáltalán nem , sőt még olcsó is! :wink:

A dízelnek nem nagyon van alacsony fordulatszám... csak ne taposd neki. Én pl. 60 körül 5. -ben alapjáraton közlekedek, ha nem gyorsítok ez is elég, ha meg menni kell akkor vissza négy...

Még az én DTL -em is leadja már 1800 -nál a maxi. nyomatékot, szerintem a tied még többet tud!!!

Tehát használd egészséggel 1800 - 2000 környékén városban!

Nekem nem ez az első dízel autóm, de ez az első amivel városban nem nagyon tudok 4.-ben közlekedni. Valahogy 60 alatt nem érzi jól magát 4.-ben. Az 5.-et talán városban még nem is használtam.

Más.

Az izzítás visszajelzője nekem még nem gyuladt ki. Valahol olvastam, hogy az opel csak bizonyos hőmérséklet alatt izzít. Igaz ez vagy nálam van gebasz a gépben és nézessem meg az gyertyáimat???

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Olajfogyasztas tapasztalat: az autot (Y20DTH) olajcsere utan 10.000 km-el vettem, ami benne volt az ugy emlekszem hogy BP visco 7000 - 0W40 volt benne. Nos ebbol hianyzott kb 1 liter, vagyis a palca vege mar alig ert az olajba... Ezutan Castrol Magnatec 10W40 et raktam bele es ebbol mar nem fogyasztott egy cseppet sem, ez tenyleg igy van ahogy irom, amikor ezt 12.000 km utan lecsereltem meg mindig a palca felso jelzeseig ert az olajszint. Megjegyzem hogy az autoban akkoriban 80-85 ezer km volt. Ezt hasznalom azota is, nekem ez igy megfelel :(

Link to comment
Megosztás:

Hello,

1 éve vagyok boldog tuljadonosa egy 101 lovas 2.0 DTI-nek.

80.000 km volt benne mikor megvettem, én 10.000-t raktam bele (több volt az autópálya, mint a város).

Olaj fronton: 5000 km után jelzett a computer, 1 litert kellett utántölteni. Úgy látom nálam enyit "eszik", mivel a 10.000-s teljes olajcseréig nem volt semmi gondja.

Motorikusan teljesen Ok, jól húz, keveset fogyaszt. Tempomattal országúton 90-nél 4.3, autópálya 130-nál 5.5-6.5 között, városban nem ment 7 fölé soha.

Egy dolog zavar csak, hogy hideginditásnál úgy fél percig aktív egy "sárga autó villáskulcsal" :() led, ami egy gázfröccsre is elmúlik.

Más is tapasztal ilyet?

Oles

Link to comment
Megosztás:

Oles: nalam is elofordult, a sarga auto villaskulcsal eset, de parosult -10 fok alat inditasi nehezsegekkel (3-4 hosszu inditozas). Szervizbe vittem, ahol megallapitottak hogy 2db izzitogyertya nem mukodik, es kicsereltek mind a negyet. Azota nincs sarga lampa, es pocre indul. De ez nem azt jelenti hogy biztosan ez a baj, mert a visszajelzo azt jelzi hogy valami rendelenesseg van, valamit a szamitogep hibanak ismer fel, es hiba lehet ezen kivul sok fele....

Udv.

Kobak

Link to comment
Megosztás:

Hello,

1 éve vagyok boldog tuljadonosa egy 101 lovas 2.0 DTI-nek.

80.000 km volt benne mikor megvettem, én 10.000-t raktam bele (több volt az autópálya, mint a város).

Olaj fronton: 5000 km után jelzett a computer, 1 litert kellett utántölteni. Úgy látom nálam enyit "eszik", mivel a 10.000-s teljes olajcseréig nem volt semmi gondja.

Motorikusan teljesen Ok, jól húz, keveset fogyaszt. Tempomattal országúton 90-nél 4.3, autópálya 130-nál 5.5-6.5 között, városban nem ment 7 fölé soha.

Egy dolog zavar csak, hogy hideginditásnál úgy fél percig aktív egy "sárga autó villáskulcsal" :() led, ami egy gázfröccsre is elmúlik.

Más is tapasztal ilyet?

Oles

Csatlakozok Kobak kartárshoz. Voltam szervízben ezzel a problémával még nyáron és a nekem is az izzítógyertyát dobta ki a műszerük, amivel leolvasták a hibakódot. Csak forráshiány miatt tolodott eddig a csere. :D

Kobak mennyibe fájt a négy gyertya csere???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.