Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

12 órája, betegkutya írta:

Koszi a tippet!

A masik ketto miert nem lehet a ludas szerinted? Azok ha atengednek nem tudjak aztatni az ecu-t?:)

 

Csak azert kerdezem, mert igy eloszor meg kellene allapitani, hogy melyik alkatresz rossz, igy eloszor ezert is fizetek es autozom, majd megrendelem az alkatreszt es megint mehetek szerelohoz es megint fizethetek neki, amiert kicsereli. Ezert nagy segitseg lenne, ha pontosan tudna az ember mit kell rendelni. :)

Biztos, hogy az engedi át.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 25. at 19:45, commodore írta:

Az alapjáraton ingadozó fordulatszámra olyan információt kaptam Debrecenből, hogy egy szoftver frissítés megoldja a problémát.

Nekem, amióta megvettem (2 éve) csinálja ezt, de csak melegen, és ha megterhelem a generátort fogyasztókkal (fényszóró, refi, köd, fék), akkor abbahagyja. Nem generátor, mert az már vadi új. De van amikor nem csinálja.

Szóval azt az infót kaptam, hogy szoftver hiba, de ha nem zavar hagyjam a **csába. Én meg hagyom a **csába. :)

 

én is hagyom a csába köszi.

uj informáciot kaptam erröl a hibárol mmint P0370 hibakodrol azt hogy az adagoloban is van valami helyzet jelado és ez a kod arra vonatkozik erröl kinek mi a véleménye én már nem tudom hogy mit fogadjak el mert ezt valami adagolós mondta és annyi az informácio mindenki mást mond. ennek a jeladonak a cseréje igen huzos ugyhogy adagolocserével ajánlják javitani. mit szolnak az urak ehhez ?

az alapjárat ingadozásra azt mondják hogy generátorhiba , mi a vélemény mert nem mindig csinálja .

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

4 órája, astra írta:

én is hagyom a csába köszi.

uj informáciot kaptam erröl a hibárol mmint P0370 hibakodrol azt hogy az adagoloban is van valami helyzet jelado és ez a kod arra vonatkozik erröl kinek mi a véleménye én már nem tudom hogy mit fogadjak el mert ezt valami adagolós mondta és annyi az informácio mindenki mást mond. ennek a jeladonak a cseréje igen huzos ugyhogy adagolocserével ajánlják javitani. mit szolnak az urak ehhez ?

az alapjárat ingadozásra azt mondják hogy generátorhiba , mi a vélemény mert nem mindig csinálja .

 

ugy néz ki hogy meg van a P0370 kod jelentése az adagolóban lévö jelado hibája ugyhogy adagoló csere lesz a vége , sajnos.van valakinek ilyen adagoloja y 17dt -hez elfogadhato áron kösz a választ elöre is T. astra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémában szeretném a segítségeteket kérni, van egy x20dtl motorkódu zafirám. Hidegen elindulásnál iszonyatosan zakatoló hangja van és erőtlen. Ez egy pár száz méter után megszűnik és magához tér. De viszont autópályán ha el érem a 120-at ki áll hibára. Ha újra indítok megint jó. Van valakinek tippje?

Módosítva : Tomyka1987
Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki sikerült elhárítanom a gen. mögötti vízfolyást, gyári alkatrészek nélkül!A csonk csak pasztával van összerakva gyárilag, egy hatszögű horony van belemarva, ebbe nyomták bele a szürke pasztát.Ide vágtam vékony papírtömítést, és sima ecetszagú szilóval bekentem, a kőkemény O-gyűrű helyett meg 4-es gumizsinórból ragasztottam össze pill. raggal egy megfelelő méretű gyűrűt..., és nem folyik!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 24. at 19:45, Kombitomi írta:

Denso adagoló van benne, a mennyiség szabályzó szelepet amit a szerelőd ajánlott, már 45EFt környékén újonnan meg lehet venni, de szerintem kicsi a valószínűsége, hogy az a hibás. Az utólagos indításgátlót ki kellene venni, sok galibát tud okozni, és pont az előbb említett szelepet tiltja le, hogy kinyisson és gázolajat kapjon az adagoló és a motor. Ha ezután is előjön ez a hiba, szerintem az adagoló elektronika haldoklik megint, ez ügyben keresd Márton Csabát +36209853321, ő biztosan és garanciával rendbe teszi, postai úton is dolgozik. 25EFt-ért szerintem csak átforrasztották a vezérlőt, megy egy ideig at autó, utána megint előjön a motor leállás. Üzemanyagszűrőt, légmennyiségmérőt ilyen tünetekkel kizárnám.

Köszöm szépen a segítséget! :)

A napokban volt pár telefonom, több szervizzel is beszéltem. Most röviden összefoglalnám azokat, amiket mondtak, hátha ez segít majd később másnak is.

Először ugye az volt az álláspont, hogy az elektronika jó, és valószínűleg a mágnesszelep romlott el, amit ugye már nem lehet kapni, csak bontóból. Ezután felkerestem egy másik szerelőt, aki azt mondta, hogy ő bár nem foglalkozik vele (sőt hallott állítólag olyan Opel szakiról is, aki szintén nem foglalkozik vele), de az adagolóvezérlőelektronikát és a mágnesszelepet csak együtt szokták cserélni máshol is. Pont azért, mert, ahogy mondták korábban a mágnesszelep hibája nem kimérhető. Ezután megadta egy másik szerviz elérhetőségét, ahol a srácnak meggyőződése volt, hogy a mágnesszelep nem romlik el, és erősen valószínű, hogy az elektronika lesz a ludas. De persze ők sem foglalkoznak ezzel, ajánlott egy másik szervizt. Itt szintén azt mondták, hogy jó eséllyel az elektronika lesz a hibás, le tudják tesztelni, akár megjavítani (vagy cseredarabot is adnak, ha kérek). Fél év garanciát adnának rá.

Ezután felhívtam Márton Csabát, és ő is azt mondta, hogy nagyon valószínű, hogy az elektronika lesz a hibás, mert a mágnesszelep bár elromolhat, de kicsi rá az esély. Nem mellékesen adna rá három év garanciát, ami azért biztató. Végül abban maradtunk, hogy most megpróbálom használni még az autót, ha pedig a probléma még mindig fennáll, akkor ismét felkeresem. Remélem, nem kerül rá sor, de azért most már nyugodtabban ülök bele, hogy tudom, ha esetleg elromlik hozzáértő kezekbe kerül.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, malark írta:

Köszöm szépen a segítséget! :)

A napokban volt pár telefonom, több szervizzel is beszéltem. Most röviden összefoglalnám azokat, amiket mondtak, hátha ez segít majd később másnak is.

Először ugye az volt az álláspont, hogy az elektronika jó, és valószínűleg a mágnesszelep romlott el, amit ugye már nem lehet kapni, csak bontóból. Ezután felkerestem egy másik szerelőt, aki azt mondta, hogy ő bár nem foglalkozik vele (sőt hallott állítólag olyan Opel szakiról is, aki szintén nem foglalkozik vele), de az adagolóvezérlőelektronikát és a mágnesszelepet csak együtt szokták cserélni máshol is. Pont azért, mert, ahogy mondták korábban a mágnesszelep hibája nem kimérhető. Ezután megadta egy másik szerviz elérhetőségét, ahol a srácnak meggyőződése volt, hogy a mágnesszelep nem romlik el, és erősen valószínű, hogy az elektronika lesz a ludas. De persze ők sem foglalkoznak ezzel, ajánlott egy másik szervizt. Itt szintén azt mondták, hogy jó eséllyel az elektronika lesz a hibás, le tudják tesztelni, akár megjavítani (vagy cseredarabot is adnak, ha kérek). Fél év garanciát adnának rá.

Ezután felhívtam Márton Csabát, és ő is azt mondta, hogy nagyon valószínű, hogy az elektronika lesz a hibás, mert a mágnesszelep bár elromolhat, de kicsi rá az esély. Nem mellékesen adna rá három év garanciát, ami azért biztató. Végül abban maradtunk, hogy most megpróbálom használni még az autót, ha pedig a probléma még mindig fennáll, akkor ismét felkeresem. Remélem, nem kerül rá sor, de azért most már nyugodtabban ülök bele, hogy tudom, ha esetleg elromlik hozzáértő kezekbe kerül.

Az adagolóhoz van minden újként, nem tájékozott aki azt mondta, hogy csak bontóban lehet már csak venni mennyiség szabályzó szelepet. Egy éven belül biztos meg fog állni megint az autó az 100%, mert csak átforrasztották, és nem cserélték ki a haldokló alkatrészeket...

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Kombitomi írta:

Az adagolóhoz van minden újként, nem tájékozott aki azt mondta, hogy csak bontóban lehet már csak venni mennyiség szabályzó szelepet. Egy éven belül biztos meg fog állni megint az autó az 100%, mert csak átforrasztották, és nem cserélték ki a haldokló alkatrészeket...

Na, most akkor tegyük tisztába. Én amennyire tudom, két féle szelep van: egy mennyiségi mágnesszelep, amit én még sehol sem találtam csak bontottat, és van az előtöltés állító szelep, ami van kb. 45 ezerért Denso új, pl. a Cromaxnál. Néztem a Cromaxnál, Unixnál, Bárdinál sincsen mágnesszelep. Az egyik villamossági szerelő pedig utána keresett előttem, cikkszám alapján is, és ő sem talált, pedig ő még a Csergőnél is megnézte.

De ha minden igaz a mennyiségi mágnesszelep nagyon ritkán romlik el, az előtöltés állító szelep ha meghal, akkor elvileg csöpögni fog a gázolaj, de ebből biztos van új legalább.

Sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem egy életbiztosítás most így, de ha nem jön elő a hiba, akkor addig nem küldöm el javíttatni. Talán majd tavasszal, amikor meg tudom oldani, hogy kb. 1-2 hétig nélkülözzem, mert egyébként napi használatban van az autó.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, malark írta:

Na, most akkor tegyük tisztába. Én amennyire tudom, két féle szelep van: egy mennyiségi mágnesszelep, amit én még sehol sem találtam csak bontottat, és van az előtöltés állító szelep, ami van kb. 45 ezerért Denso új, pl. a Cromaxnál. Néztem a Cromaxnál, Unixnál, Bárdinál sincsen mágnesszelep. Az egyik villamossági szerelő pedig utána keresett előttem, cikkszám alapján is, és ő sem talált, pedig ő még a Csergőnél is megnézte.

De ha minden igaz a mennyiségi mágnesszelep nagyon ritkán romlik el, az előtöltés állító szelep ha meghal, akkor elvileg csöpögni fog a gázolaj, de ebből biztos van új legalább.

Sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem egy életbiztosítás most így, de ha nem jön elő a hiba, akkor addig nem küldöm el javíttatni. Talán majd tavasszal, amikor meg tudom oldani, hogy kb. 1-2 hétig nélkülözzem, mert egyébként napi használatban van az autó.

az elötöltés szab szelepet kapsz kispesten a Hunyadi- Mészáros u. sarkán az opel hunyadinál,+36209445124 a tel számuk.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 29. at 13:04, malark írta:

Na, most akkor tegyük tisztába. Én amennyire tudom, két féle szelep van: egy mennyiségi mágnesszelep, amit én még sehol sem találtam csak bontottat, és van az előtöltés állító szelep, ami van kb. 45 ezerért Denso új, pl. a Cromaxnál. Néztem a Cromaxnál, Unixnál, Bárdinál sincsen mágnesszelep. Az egyik villamossági szerelő pedig utána keresett előttem, cikkszám alapján is, és ő sem talált, pedig ő még a Csergőnél is megnézte.

De ha minden igaz a mennyiségi mágnesszelep nagyon ritkán romlik el, az előtöltés állító szelep ha meghal, akkor elvileg csöpögni fog a gázolaj, de ebből biztos van új legalább.

Sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem egy életbiztosítás most így, de ha nem jön elő a hiba, akkor addig nem küldöm el javíttatni. Talán majd tavasszal, amikor meg tudom oldani, hogy kb. 1-2 hétig nélkülözzem, mert egyébként napi használatban van az autó.

Én tisztába vagyok mindennel amit leírtam. A mennyiség szabályzó szelep régi katalógus száma: ND098300-0160T, az új száma: ND098300-0120, Csergőnél van készleten, www.focusauto.hu-nál is be tudják szerezni, és van Veszprémben is egy alkatrész kereskedő Nagy Péter (06209524942), bármit be tud szerezni a Denso adagolóhoz, tőle vettem én is az előtöltés szabályzó szelepet, aminek a membránja átszakad, de nem romlik el, csak eláztatja a motor vezérlő elektronikát 32EFt-ért. 8 év alatt sokat megéltem már ezzel a motor típussal, hidd el nem beszélek össze-vissza a levegőbe.

Y17DT_m.sz.sz._www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Kombitomi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 perce, Kombitomi írta:

Én tisztába vagyok mindennel amit leírtam. A mennyiség szabályzó szelep régi katalógus száma: ND098300-0160T, az új száma: ND098300-0120, Csergőnél van készleten, www.focusauto.hu-nál is be tudják szerezni, és van Veszprémben is egy alkatrész kereskedő Nagy Péter (06209524942), bármit be tud szerezni a Denso adagolóhoz, tőle vettem én is az előtöltés szabályzó szelepet, aminek a membránja átszakad, de nem romlik el, csak eláztatja az adagoló elektronikát 32EFt-ért. 8 év alatt sokat megéltem már ezzel a motor típussal, hidd el nem beszélek össze-vissza a levegőbe.

Elhiszem, és köszönöm az információt! Bocsánat így utólag lehet, hogy sértő lehetett, amit leírtam, elnézést érte, nem a tutit szerettem volna megmondani. :blush: Minden segítség jól jön! :)

Gondolkoztam a dolgon, és valószínűleg el fogom küldeni Márton Csabához az elektronikát, de azt, hogy ez a két szelep hibás e esetleg, azt honnan tudom meg? Ha ereszti a gázolajat? Ezek a szelepek elvileg elég közel vannak a vezérlőhöz, nem? Hibakódot dobnak, ha elromlanak?

Ha jól láttam, és jól tudom akkor 4 db 6-os csavar fogja, és egy csati van rajta (már a vezérlőn). Van valami egyszerű mód a kiszerelésére? Mert ugye elég nehezen hozzáférhető helyen van sajnos. :confused:

Link to comment
Megosztás:

2 perce, malark írta:

Elhiszem, és köszönöm az információt! Bocsánat így utólag lehet, hogy sértő lehetett, amit leírtam, elnézést érte, nem a tutit szerettem volna megmondani. :blush: Minden segítség jól jön! :)

Gondolkoztam a dolgon, és valószínűleg el fogom küldeni Márton Csabához az elektronikát, de azt, hogy ez a két szelep hibás e esetleg, azt honnan tudom meg? Ha ereszti a gázolajat? Ezek a szelepek elvileg elég közel vannak a vezérlőhöz, nem? Hibakódot dobnak, ha elromlanak?

Ha jól láttam, és jól tudom akkor 4 db 6-os csavar fogja, és egy csati van rajta (már a vezérlőn). Van valami egyszerű mód a kiszerelésére? Mert ugye elég nehezen hozzáférhető helyen van sajnos. :confused:

Nincs sértődés, "nem olyan családból származok". Igen 4db csavar fogja. Leveszed a légtömegmérőt, a két oldalán lévő légbeszívó csővel együtt (a levegőszűrő háznál bontod meg és a fém légbeszívócsőnél). Rá hasalsz a motorra, és benyúlsz a motor és a tűzfal közé, lehúzod az adagoló vezérlőről a csatlakozót, és 6-os krovával a kezedben (3-4cm-es hosszabbítóval a krova kar és a 6-os szem között) kitekered a 4db csavart és a kezedben a vezérlő. De aknából, vagy jobb oldalán elöl jól megemelve - alá bakolva az autót, hanyat fekve könnyedén leszerelhető. A két szelep nagyon ritkán romlik el, gondolom dobja a hibakódot, az előtöltés szabályzóból ázologni szokott a gázolaj, ezt alá fekve, vagy aknából láthatod a vezeték bandázsán, hogy olajos, vagy a motor tetején lévő motorvezérlő csatlakozóját lehúzva gázolajosak a csatlakozó tüskéi, akkor átszakadt az előtöltés szabályzó szelep membránja, érdemes kicserélni, mert eláztatja gázolajjal a motorvezérlőt.

Link to comment
Megosztás:

On Tuesday, January 18, 2005 at 20:40, Hagalex írta:

Ahh! Bjutifúl frendcsipp! :shock: Nagyon köszönet!

...és ha egyszer megtanulok képet beilleszteni....de jó lesz az.. :)

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. G astrat vennék de 2.0 vagy 2.2 a jobb? És mik a hátul ütójük? 2003-2004 evjaratra gondoltam. Diseles! Érdekes itthol a neten 3 db 2.2 dti van elado. Ritka mert jo? Vagy ritka mert rossz?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, bognar95 írta:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. G astrat vennék de 2.0 vagy 2.2 a jobb? És mik a hátul ütójük? 2003-2004 evjaratra gondoltam. Diseles! Érdekes itthol a neten 3 db 2.2 dti van elado. Ritka mert jo? Vagy ritka mert rossz?

Vagy ritka mert kevés:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Kombitomi írta:

Én tisztába vagyok mindennel amit leírtam. A mennyiség szabályzó szelep régi katalógus száma: ND098300-0160T, az új száma: ND098300-0120, Csergőnél van készleten, www.focusauto.hu-nál is be tudják szerezni, és van Veszprémben is egy alkatrész kereskedő Nagy Péter (06209524942), bármit be tud szerezni a Denso adagolóhoz, tőle vettem én is az előtöltés szabályzó szelepet, aminek a membránja átszakad, de nem romlik el, csak eláztatja az adagoló elektronikát 32EFt-ért. 8 év alatt sokat megéltem már ezzel a motor típussal, hidd el nem beszélek össze-vissza a levegőbe.

Jol mondod, minden alkatresz beszerezheto az adagolohoz, bardinal is tudnak densot hozni, csak dragan.

 

Viszont az elotoltes szabalyzo szelep a motorvezerlot aztatja el. Az adagolovezerlot a mennyisegszabalyzo tudja csak aztatni, ami a nyomocsovek felett van, a dundi. 

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy nem ez a milyen olajat a kocsiba topic, de itt több a dízeles kollega.., naszóval Y17DT-be milyen vizkozitású olajat raktok?

10W-40-el járok, 10 ezrenként cserélve, nem eszi, nem csattog.

A gépkönyvében is benne van ez, de az 5W-is.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, oggy írta:

Tudom, hogy nem ez a milyen olajat a kocsiba topic, de itt több a dízeles kollega.., naszóval Y17DT-be milyen vizkozitású olajat raktok?

10W-40-el járok, 10 ezrenként cserélve, nem eszi, nem csattog.

A gépkönyvében is benne van ez, de az 5W-is.

 

5W-s olajat tegyel bele, abbol barmelyik jo, 5w-30/5w-40.

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, betegkutya írta:

5W-s olajat tegyel bele, abbol barmelyik jo, 5w-30/5w-40.

Csak azok az olajok jók az Y17DT , Z17DTL-be aminek van DEXOS 2 vagy GM-LL-B025-ös gyártóművi előírása, legyen az 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40, vagy 10W-40, de a 10W-40-et hanyagolnám.

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 27. at 15:02, astra írta:
2 órája, Kombitomi írta:

Csak azok az olajok jók az Y17DT , Z17DTL-be aminek van DEXOS 2 vagy GM-LL-B025-ös gyártóművi előírása, legyen az 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40, vagy 10W-40, de a 10W-40-et hanyagolnám.

 

Nem állok neki vitatkozni senkivel sem olaj témában, egyébként korábban már volt róla szó pro és kontra. Kiinduva a VW botrányból, már nem igazán hiszek a gyári előírásoknak sem. Lehetne elméleteket gyártani, de nem teszem. Mindenkinek meghagyom az alkotás szabadságát.

Idestova több mint 200 000 km tettem a kocsiba, 25 ezer km volt a kocsiba, mikor megvásároltam. Mind a 200 000 km alatt 10W-40 olajat tettem bele a kezdetektől fogva 10 000 km-ként cserélve!. Semminek semmi baja. Véleményem szerint olyat teszel bele amilyet jónak látsz, a "vékony" olajat egy kopottabb motor enni fogja, elcsipegeti.

Én vagyok az erős kivétel mert egy olyan olajat használok amit nem ajánl a gyár.

 

 

Módosítva : Handbrake
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.