Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

2 órája, Kombitomi írta:

Csak azok az olajok jók az Y17DT , Z17DTL-be aminek van DEXOS 2 vagy GM-LL-B025-ös gyártóművi előírása, legyen az 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40, vagy 10W-40, de a 10W-40-et hanyagolnám.

Ez igaz, kifelejtettem, hogy azon belul amit ir a kezikonyve, mondjuk ez nekem evidens is volt.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Nem állok neki vitatkozni senkivel sem olaj témában, egyébként korábban már volt róla szó pro és kontra. Kiinduva a VW botrányból, már nem igazán hiszek a gyári előírásoknak sem. Lehetne elméleteket gyártani, de nem teszem. Mindenkinek meghagyom az alkotás szabadságát.

Idestova több mint 200 000 km tettem a kocsiba, 25 ezer km volt a kocsiba, mikor megvásároltam. Mind a 200 000 km alatt 10W-40 olajat tettem bele a kezdetektől fogva 10 000 km-ként cserélve!. Semminek semmi baja. Véleményem szerint olyat teszel bele amilyet jónak látsz, a "vékony" olajat egy kopottabb motor enni fogja, elcsipegeti.

Én vagyok az erős kivétel mert egy olyan olajat használok amit nem ajánl a gyár.

 

 

nekem y17dt mocim van kb 400000 km-el  és GM 5-30  dexos 2 minösitésü  nem eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Kombitomi írta:

Nincs sértődés, "nem olyan családból származok". Igen 4db csavar fogja. Leveszed a légtömegmérőt, a két oldalán lévő légbeszívó csővel együtt (a levegőszűrő háznál bontod meg és a fém légbeszívócsőnél). Rá hasalsz a motorra, és benyúlsz a motor és a tűzfal közé, lehúzod az adagoló vezérlőről a csatlakozót, és 6-os krovával a kezedben (3-4cm-es hosszabbítóval a krova kar és a 6-os szem között) kitekered a 4db csavart és a kezedben a vezérlő. De aknából, vagy jobb oldalán elöl jól megemelve - alá bakolva az autót, hanyat fekve könnyedén leszerelhető. A két szelep nagyon ritkán romlik el, gondolom dobja a hibakódot, az előtöltés szabályzóból ázologni szokott a gázolaj, ezt alá fekve, vagy aknából láthatod a vezeték bandázsán, hogy olajos, vagy a motor tetején lévő motorvezérlő csatlakozóját lehúzva gázolajosak a csatlakozó tüskéi, akkor átszakadt az előtöltés szabályzó szelep membránja, érdemes kicserélni, mert eláztatja gázolajjal a motorvezérlőt.

Na, ma megpróbáltam kiszerelni, de nem volt itthon 6-os krova sajnos, úgyhogy elvittem és kiszereltettem a villamossági szerelőmmel. Elég rugalmas volt, délre odavittem és fél ötkor már mentem is érte, hogy feladjam minél hamarabb a postán. Ha minden igaz még ezen a héten lehet, hogy vissza is kapom, és be is tudjuk szerelni. :icon13:

Megpróbáltam levenni a motorvezérlőről is a csatlakozót, de nem tudtam széthúzni. Igaz, nem is mertem nagyon erőltetni, nehogy eltörjek valamit vagy elszakadjon a vezeték. Majd ha össze lesz rakva, ránézek újra. Viszont azt vettem észre, hogy ha szemben állunk az autóval, akkor a baloldalon van egy cső, ami megy be a motorba. Ha minden igaz, ez egy üzemanyag cső. Na, ennek a környéke eléggé olajos, vagy lehet hogy inkább ugye gázolajos, nem tudom. A három másik teljesen tiszta. :blink:

Még januárban volt az autó szervizben, akkor azzal vittem el, hogy folyik az olaj belőle. Akkor átnézték, azt mondták nem tudják megállapítani honnan, mert elég sok helyen olajos a motor, letisztítják, és olyan 1-2 ezer km múlva vigyem vissza és akkor remélhetőleg kiderül. Hozzátartozik a történethez, hogy előtte néztem a nívópálcát akkor 5 ezer km megtétele után a min jeltől olyan 1/3-ad távolságra volt az olajszint (tehát ugye kb. 6 deci olaj fogyott). Igazából ugye ez még nem drámai, de azért zavart, mert előtte 10 ezer km után volt a min jelzés fölött egy picivel. Érdekesség, hogy kb. három hete, amikor tankoltam megnéztem és az olajszint a max és min között volt. Lehet, hogy rosszul láttam korábban. Ennek tudnék örülni. Ekkor ki lett cserélve a szelepfedél tömítés is. Sőt szóltak, hogy a váltóból folyik az olaj, úgyhogy szimering és váltóolaj csere volt. Érdekesség talán, hogy hidegben néha nehezen vette előtte az 1-est, de utána is pont ugyanolyan maradt. :huh:

Egyébként a motorban Mobil Super 3000 X1 5W-40-es olaj van és volt előtte is. De terveim szerint a nemsoká esedékes csere alkalmával GM 5W-30-ast töltök bele.

Ami viszont ekkor jobban zavart az az volt, hogy az autó elkezdte fogyasztani a hűtővizet. December vége óta már kb. 4 liter fagyállót töltöttem utána a mai napig, ami számomra horrorisztikusan hangzik. Viszont azt tapasztaltam, hogy valószínűleg csak akkor fogy a vízből, amikor a motor még hideg, és amikor már kellően bemelegszik, akkor már mintha nem fogyasztaná. Bár ebben azért nem vagyok 100%-ban biztos. Remélem nem hengerfejes, bár akkor talán nem ilyen max 1-2 decik fogynának, nem? Ehhez még hozzátartozik, hogy a vezérlést tavaly januárban cseréltettem, de akkor a vízpumpát nem cserélték le, mert a szerelőm azt mondta, hogy az még jó állapotban van, és nem a vezérlést hajta. Remélem, ott ereszti a vizet, első dolgom lesz kicseréltetni, amint újra talpra áll.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, malark írta:

Na, ma megpróbáltam kiszerelni, de nem volt itthon 6-os krova sajnos, úgyhogy elvittem és kiszereltettem a villamossági szerelőmmel. Elég rugalmas volt, délre odavittem és fél ötkor már mentem is érte, hogy feladjam minél hamarabb a postán. Ha minden igaz még ezen a héten lehet, hogy vissza is kapom, és be is tudjuk szerelni. :icon13:

Megpróbáltam levenni a motorvezérlőről is a csatlakozót, de nem tudtam széthúzni. Igaz, nem is mertem nagyon erőltetni, nehogy eltörjek valamit vagy elszakadjon a vezeték. Majd ha össze lesz rakva, ránézek újra. Viszont azt vettem észre, hogy ha szemben állunk az autóval, akkor a baloldalon van egy cső, ami megy be a motorba. Ha minden igaz, ez egy üzemanyag cső. Na, ennek a környéke eléggé olajos, vagy lehet hogy inkább ugye gázolajos, nem tudom. A három másik teljesen tiszta. :blink:

Még januárban volt az autó szervizben, akkor azzal vittem el, hogy folyik az olaj belőle. Akkor átnézték, azt mondták nem tudják megállapítani honnan, mert elég sok helyen olajos a motor, letisztítják, és olyan 1-2 ezer km múlva vigyem vissza és akkor remélhetőleg kiderül. Hozzátartozik a történethez, hogy előtte néztem a nívópálcát akkor 5 ezer km megtétele után a min jeltől olyan 1/3-ad távolságra volt az olajszint (tehát ugye kb. 6 deci olaj fogyott). Igazából ugye ez még nem drámai, de azért zavart, mert előtte 10 ezer km után volt a min jelzés fölött egy picivel. Érdekesség, hogy kb. három hete, amikor tankoltam megnéztem és az olajszint a max és min között volt. Lehet, hogy rosszul láttam korábban. Ennek tudnék örülni. Ekkor ki lett cserélve a szelepfedél tömítés is. Sőt szóltak, hogy a váltóból folyik az olaj, úgyhogy szimering és váltóolaj csere volt. Érdekesség talán, hogy hidegben néha nehezen vette előtte az 1-est, de utána is pont ugyanolyan maradt. :huh:

Egyébként a motorban Mobil Super 3000 X1 5W-40-es olaj van és volt előtte is. De terveim szerint a nemsoká esedékes csere alkalmával GM 5W-30-ast töltök bele.

Ami viszont ekkor jobban zavart az az volt, hogy az autó elkezdte fogyasztani a hűtővizet. December vége óta már kb. 4 liter fagyállót töltöttem utána a mai napig, ami számomra horrorisztikusan hangzik. Viszont azt tapasztaltam, hogy valószínűleg csak akkor fogy a vízből, amikor a motor még hideg, és amikor már kellően bemelegszik, akkor már mintha nem fogyasztaná. Bár ebben azért nem vagyok 100%-ban biztos. Remélem nem hengerfejes, bár akkor talán nem ilyen max 1-2 decik fogynának, nem? Ehhez még hozzátartozik, hogy a vezérlést tavaly januárban cseréltettem, de akkor a vízpumpát nem cserélték le, mert a szerelőm azt mondta, hogy az még jó állapotban van, és nem a vezérlést hajta. Remélem, ott ereszti a vizet, első dolgom lesz kicseréltetni, amint újra talpra áll.

Omínózus tömítést is ellenőrizd a hosszbordás szíj feszítő mögött! Visszaolvasol beszéltünk róla már 1-2 oldal....

Link to comment
Megosztás:

3 órája, marton.csaba2 írta:

T betegkutya!

"... csak azok ..."
Nincs, és sohasem volt GM dexos2, GM-LL-B-025 jóváhagyással rendelkező 10W-40-s viszkozitási osztályba tartozó motorolaj.

Y motorkódhoz sem való a 10W-40-s motorolaj.

En nem is irtam sehol, hogy van. 5w-30/5w-40-et irtam, ezen belul azok az olajok, amik megfelelnek a gyari kovetelmenyeknek.

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, malark írta:

 

Megpróbáltam levenni a motorvezérlőről is a csatlakozót, de nem tudtam széthúzni. Igaz, nem is mertem nagyon erőltetni, nehogy eltörjek valamit vagy elszakadjon a vezeték. Majd ha össze lesz rakva, ránézek újra. Viszont azt vettem észre, hogy ha szemben állunk az autóval, akkor a baloldalon van egy cső, ami megy be a motorba. Ha minden igaz, ez egy üzemanyag cső. Na, ennek a környéke eléggé olajos, vagy lehet hogy inkább ugye gázolajos, nem tudom. A három másik teljesen tiszta. :blink:

 

Az ecu csatijat ugy tudod levenni, hogy a csati tetejen lenyomod picit azt a biztosito fulet, ami fogja azt a fem kart, ezzel egyidoben picit meghuzod felfele a fem kart, majd ha onnan kiakadt, a csatlakozo aljan  (nem ahol befut a vezetek, hanem a masik oldalon) alul kiall ket labszeruseg. Mikozben finoman huzod at a masik oldalra a fem fulet, kozben alul megnyomod ezt a ket kiallo francot, ami amugy a biztosito szerkezet. Ezzel az egyszeru mozdulattal 10 sec alatt lekapod a ket csatit.

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

1 óra, oggy írta:

Akkor még egy kontra a 10W mellett!

Volt Y17DT-m 6 évig, már ez előtt a kocsi előtt is, és azzal 10W-s olajjal jártam (kb 150 e), 10 ezrenként cserélve, és semmi baja nem volt !

Nem bele való, már csak a turbó érdekében, mivel ott akkora hőterhelést kap az olaj, hogy egy korszerűtlen 10W-40-es olaj nem képes a megfelelő kenést biztosítani, de felőlem mindenki úgy is azt rak a kocsijába amit akar és gondol...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, oggy írta:

Akkor még egy kontra a 10W mellett!

Volt Y17DT-m 6 évig, már ez előtt a kocsi előtt is, és azzal 10W-s olajjal jártam (kb 150 e), 10 ezrenként cserélve, és semmi baja nem volt !

Tudnam miert jo, ha valaki nem a gyar altal eloirt olajjal jar? Mert olcsobb vagy mi az oka? Vagy mert divat kulonbozni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy y17dt motoros astram és egy olyan problémával küzdök,hogy hidegen és melegen is nehezen indul. De melegen van hogy pöccre indul 10 indításból 3-4szer nehezen indul viszont hidegen mindig nehezen indul. Izzítás jó akksi jó önindító felújítva. Cseréltem már főtengely jeladót is (gyárit vettem bele) ! Üzemanyag szűrő cseréve, tanknál a szűrő kitakarítva. Hibakód nem világit. Hibakód olvasó fordulatszám hibát írt. Kérdésem az lenne hogy valaki találkozott már ilyen hibával? Előre is köszönöm! 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, betegkutya írta:

Tudnam miert jo, ha valaki nem a gyar altal eloirt olajjal jar? Mert olcsobb vagy mi az oka? Vagy mert divat kulonbozni?

Mások ajánlották, tettem már bele néhány fajtát, árban nem igazán gondolom, hogy ha 4 liter 10 000 Ft felett van olcsó lenne, lehet valakinek az nekem nem. De ezt használtam és bevált, azt hiszem x ezer km alatt már ki kellett volna buknia, hogy rosszat választottam. De eddig motorikusan még nem volt gond.

Végül is mindegy, én azt vallom 10 000 km csereperiódus, lehet mesélni az új generációs csodákról meg stb. Hosszútávon meghálálja a motor szerintem..... ezen nem igazán fogok változtatni, mert ahhoz már túl öreg vagyok! :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Handbrake írta:

Mások ajánlották, tettem már bele néhány fajtát, árban nem igazán gondolom, hogy ha 4 liter 10 000 Ft felett van olcsó lenne, lehet valakinek az nekem nem. De ezt használtam és bevált, azt hiszem x ezer km alatt már ki kellett volna buknia, hogy rosszat választottam. De eddig motorikusan még nem volt gond.

Végül is mindegy, én azt vallom 10 000 km csereperiódus, lehet mesélni az új generációs csodákról meg stb. Hosszútávon meghálálja a motor szerintem..... ezen nem igazán fogok változtatni, mert ahhoz már túl öreg vagyok! :)

 

 

a SÖRÖS  bontosnál az 5 w40 oil 4l. 9500 ft pestimrén.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, betegkutya írta:

Tudnam miert jo, ha valaki nem a gyar altal eloirt olajjal jar? Mert olcsobb vagy mi az oka? Vagy mert divat kulonbozni?

Te csak egészséges ételeket eszel ahogy az orvosok ajánlják? Soha nem lépsz a fűre ha ki van írva hogy nem szabad? És sört vagy egyéb alkoholt sem iszol soha? Csak mert ezek is károsak vagy ellentmondanak az előírásoknak...:cool: 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Handbrake írta:

Omínózus tömítést is ellenőrizd a hosszbordás szíj feszítő mögött! Visszaolvasol beszéltünk róla már 1-2 oldal....

Köszönöm! Megbontás nélkül is látszik? Ha igen, tudnál feltölteni egy fényképet róla, hogy pontosan merre van?

22 órája, betegkutya írta:

Az ecu csatijat ugy tudod levenni, hogy a csati tetejen lenyomod picit azt a biztosito fulet, ami fogja azt a fem kart, ezzel egyidoben picit meghuzod felfele a fem kart, majd ha onnan kiakadt, a csatlakozo aljan  (nem ahol befut a vezetek, hanem a masik oldalon) alul kiall ket labszeruseg. Mikozben finoman huzod at a masik oldalra a fem fulet, kozben alul megnyomod ezt a ket kiallo francot, ami amugy a biztosito szerkezet. Ezzel az egyszeru mozdulattal 10 sec alatt lekapod a ket csatit.

Neked is köszönöm! Ha minden jól megy szerintem pénteken tudom megpróbálni, majd írok akkor, hogy mi a helyzet vele.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, tgabika76 írta:

Te csak egészséges ételeket eszel ahogy az orvosok ajánlják? Soha nem lépsz a fűre ha ki van írva hogy nem szabad? És sört vagy egyéb alkoholt sem iszol soha? Csak mert ezek is károsak vagy ellentmondanak az előírásoknak...:cool: 

Te csak egészséges ételeket eszel ahogy az orvosok ajánlják?

Egeszseges etel? Az micsoda? Melyik egeszseges es mire?

Soha nem lépsz a fűre ha ki van írva hogy nem szabad?

Soha.

És sört vagy egyéb alkoholt sem iszol soha? Csak mert ezek is károsak vagy ellentmondanak az előírásoknak...

De iszom. Nem karos, ha betartod a mennyisegeket. Milyen eloirasnak mond ellent a sor/alkohol fogyasztas?

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

1 óra, malark írta:

Köszönöm! Megbontás nélkül is látszik? Ha igen, tudnál feltölteni egy fényképet róla, hogy pontosan merre van?

Neked is köszönöm! Ha minden jól megy szerintem pénteken tudom megpróbálni, majd írok akkor, hogy mi a helyzet vele.

Szerintem ne offoljunk tovább az olajjal, erre van topik, lehet ott vitázni.

 

Itt vannak a képek:

http://kepfeltoltes.hu/view/160302/20141110_150803_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160302/20141110_145248_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160302/20141110_121614_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160302/20141110_121601_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Több év alatt jött össze ilyen kikristályosodás.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Handbrake said:

Hand.

Igazad van. Szerény véleményem szerint se OFFoljuk szét a topicot.
MIndenkinek megvan a saját "vallása", tapasztalata, rutinja (ahogy tetszik) olaj ügyben, amit megírhat.
Mi pedig szívesen olvassuk és csemegézzük az érdekes, kirívó eseteket.
Aztán magunké teszünk bizonyos tapasztalatokat (vagy sem).
Aki meg tudja is mit olvas, az meg főleg.

De ezért ne essünk egymásnak, nem akarunk megtéríteni senkit se.

Jól tudjuk, bartelezés és papírozás megy a gyár és az olajos cégek között.

 

Én, öreg rókaként első perctől 10W40-es GM olajat töltöttem 10 ezer km-ként Zafiba.
Se a nagy olajmárkák, se összegek, se olajcsere garancia nem csábított el.

Hasonló árban vettem, mint amit Csabi adott meg.

Y20DTH. Közel 400.000 km után periódusonként kb. 1,5 l csepegett el pluszban, ha tapostam neki.
Mondjuk egy nyaralásnál (7.000 km többnyire pályán). ;)

 

De biztos vagyok benne, hogy ilyen óvatos, gondos, rövid periódus alatt szinte mindegy, mit raksz bele hasonló(!) kategóriában.

Persze itt most elsősorban nem a MOL botondra és az Osan gazdaságosra gondolok.

 

Szép estét nektek!

 

Módosítva : Big Nose
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Big Nose írta:

Én, öreg rókaként első perctől 10W40-es GM olajat töltöttem 10 ezer km-ként Zafiba.
Se a nagy olajmárkák, se összegek, se olajcsere garancia nem csábított el.

 

 

Valami ervet tudnal mondani a 10w-s olajra? Hogy miert azt tegye bele valaki az 5w-s helyett, amit a gyar eloir?

Link to comment
Megosztás:

Jó kis vitát robbantottam ki olajügyileg :-)

Nem offolok tovább, csak még annyit, hogy a "nem belevaló" olajtól sem lesz semmi baja a motornak, tudom ezt mert sokat jártam ezzel az előző szekeremmel, de most belepróbálom 5W30-as GM Dexost, bár már lehet enni fogja, mert mentem egy bő húszezret a 10W-s-el :-).Amúgy  4l liter nem elég bele, meg kell venni az ötös flaskát, de ehhez is hozzájutok kedvezménnyel olyan 9 környékén.

..de hogy legyen valami a dízeles témakörhöz is, a jó anyukáját erősen elszidtam a kitalálójának aki a generátort ilyen szar helyre tette, mert ugye a csőscsonkszivárgáshoz ezt is le kell venni.Mondjuk az előző kocsiról már párszor szedtem le a gen.-t, csak az már rég volt s efelettem mekkora szívás ez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.