Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2016. 03. 01. at 12:46, oggy írta:

Tudom, hogy nem ez a milyen olajat a kocsiba topic, de itt több a dízeles kollega.., naszóval Y17DT-be milyen vizkozitású olajat raktok?

10W-40-el járok, 10 ezrenként cserélve, nem eszi, nem csattog.

A gépkönyvében is benne van ez, de az 5W-is.

 

Szia!

Én Fuchs Titan GT1 Pro flex 5W-30-al  etetem a gépet amióta nálam van 2010 Novembere óta.

Szintén kb. 10 ezrenként cserélem (+ - pár 100 kilométer híján).

Link to comment
Megosztás:

22 órája, betegkutya írta:

Milyen eloirasnak mond ellent a sor/alkohol fogyasztas?

Mondjuk a Koránnak. :-)

Amúgy ezért jó ha részleteket ragadsz ki mások írásaiból. Az "ellentmond az előírásnak" kifejezést a fűre lépésre értettem.

De amúgy gratulálok, akkor te egy végletekig szabálykövető ember vagy. Én meg nem. És nem is akarom hogy megtérítsenek. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, betegkutya írta:

Valami ervet tudnal mondani a 10w-s olajra? Hogy miert azt tegye bele valaki az 5w-s helyett, amit a gyar eloir?

Csakhogy nem a viszkozitás a gyári előírás, hanem a megfelelőség a dexos2-nek. Ezt még én is megtanultam T. mantec-től, szóval egy akármilyen "5W"-s olaj is éppolyan rossz választás (ha nem tudja a dexos2-t), mint egy "10W"-s. Én meg lázadó vagyok.:-)

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, tgabika76 said:

Csakhogy nem a viszkozitás a gyári előírás, hanem a megfelelőség a dexos2-nek. Ezt még én is megtanultam T. mantec-től, szóval egy akármilyen "5W"-s olaj is éppolyan rossz választás (ha nem tudja a dexos2-t), mint egy "10W"-s. Én meg lázadó vagyok.:-)

Erről van szó.
Köszönöm Gabi.

+ külön írtam, hogy - esetemben - egy  kb. 400.000 körüli Y20DTH-ról van szó.
Ajánlott hozzá a gyár 10W-s GM olajat. Én kezdetektől ezt vettem. Bejött, nincs gond az olajfogyasztással.

 

Sőt!
Hogy borzoljam a kedélyeket, volt olyan 2.0 DTI (igaz igavonónak használtuk - nem a család szeme-fénye volt), amibe mindent beletettünk, ami otthon volt.

Talán még varrógép olajat is.

Semmi nem változott. :D

 

Csabinak jelzem és felhívom a figyelmét, nem arról írtam, hogy bármilyen szart(!) belerakok.

Annyit jeleztem, hogy nem feltétlen választottam dexos listás olajat. Illetve egészen pontosan azt írtam, hogy "hasonló kategóriában" válogattam.

De ugye abban a témában nem nyitunk vitát, hogy GM listán kívül ne lenne minőségi élet olaj fronton.

Számtalan komoly olaj van még piacon, ami hasonló - vagy akár jobb - paraméterekkel rendelkezik,

csak éppen nem fért bele, vagy nem akart beleférni a GM mutyiba.

 

Soroljam???

 

 

Módosítva : Big Nose
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Giri187 írta:

Sziasztok!

Használ(t) valaki Y20TDH-ban Thermotech  vagy Hans-Pries vízpumpát?

Vagy más dízelben. Ajánlott valamelyik? Előre is köszi.

Dolz-ot tettem be, ami pár száz km után elkezdett folyni ! Bárdinál panaszkodtam, adtak egy papírt, töltsem ki, hivatalos pecsét autószerelőtől a pappirosra, aztán elküldik bevizsgáltatni.., bla , bla, bla.., hagytam a francba az egészet, vettem egy ugyanolyat, gondoltam az előző talán hétfői pumpa volt.., felraktam és pár száz km után ez is folyt!! Óóó hogyaza..,!! Aztán eccercsak gondolt egyet és elhagyta a folyatást :-) !

Úgyhogy ajánlom is meg nem is :-) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Big Nose!

"... Számtalan komoly olaj van még piacon, ami hasonló - vagy akár jobb - paraméterekkel rendelkezik, csak éppen nem fért bele, vagy nem akart beleférni a GM mutyiba. ... Soroljam? ..."
Igen.
Érdekelne, hogy a ExxonMobil, BP, Shell, Total, Eni, Kuvait Petroleum, Ashland Inc.-en kívül milyen komoly (jelentős piaci részesedéssel rendelkező) cég létezik?

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy szabolcsban tudtok egy normális szerelőt aki érti is a dolgát? Y17DT astrám van és van egy olyan gondom vele ha bemelegszik torpan gyorsitáskor és alkalmanként alapjáraton is ezt kellene elsőkörben megoldani!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Y17DTmelyik gyártó motortartó bakját érdemes venni? A bal oldali megadta magát, lehet a másikat is cserélni kellene?
Valamint érdekelne vízpumpára is javaslat (Ár/érték!).
Generátort érdemes átalakítani szabadonfutósra?
Köszi!

Módosítva : kutymorg
Link to comment
Megosztás:

elnézést az uraktol . valaki irta nekem hogy uj adagolót vett az autojára nem találom a bejegyzést arra emlékszem hogy irta hogy itthon gyártják talán Denso a neve merre felé lehet keresgélni utána mmint az adagoló után . kösz a választ . y17dt-röl van szó.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 03. at 20:10, tgabika76 írta:

Mondjuk a Koránnak. :-)

Amúgy ezért jó ha részleteket ragadsz ki mások írásaiból. Az "ellentmond az előírásnak" kifejezést a fűre lépésre értettem.

De amúgy gratulálok, akkor te egy végletekig szabálykövető ember vagy. Én meg nem. És nem is akarom hogy megtérítsenek. 

Nem is vagyok akkora boszme, hogy mas altal gondozott fuvet taposom. Ha nincs kiirva, hogy ne lepjek ra, akkor sem.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, astra írta:

elnézést az uraktol . valaki irta nekem hogy uj adagolót vett az autojára nem találom a bejegyzést arra emlékszem hogy irta hogy itthon gyártják talán Denso a neve merre felé lehet keresgélni utána mmint az adagoló után . kösz a választ . y17dt-röl van szó.

Uj adagolot akarsz venni? Menj be az elso opel szervizbe es meghozzak 1 millio korul van az ara. 

 

Egyebkent: HU096500-6020, GM 98103029

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, betegkutya írta:

Uj adagolot akarsz venni? Menj be az elso opel szervizbe es meghozzak 1 millio korul van az ara. 

 

Egyebkent: HU096500-6020, GM 98103029

Kedves Betegkutya! Nem akarok senkit sem bántani, de én vettem új adagolót kb. 2,5 éve 0-KM értsd jól kocsiban sem voltat 60 ezer magyar forintért, ITTHON gyártottat. Na puff! Jelezem a srácnak nem csak 1 db volt. Elég rizkós volt részemről, de azóta is tökéletes vele a kocsi.

Picit kellene csak visszaolvasni ebben a témában. Nem bántás -képpen, de az ilyen hozzászólásokkal nem fogsz nagy sikert aratni, ahogy a korábbi olajos kolléga sem.

316 oldalon már elég sok mindenről esett szó, erre 100x is ugyan azok a kérdések jönnek elő.... sokadjára. Nem vallom magam ős tagnak, vagy bármi másnak de már eléggé unalmas ugyan azokat a meddő vitákat 100x is kigenerálni. Keresni egyszerűbb mint kérdezni....

Bocs Betegkutya nem neked címeztem az egészet, de most buktam át a gáton agyba.......

Jó lenne ha a hülye hozzászólásokat mellőznénk. Nem azért jövünk ide, és osztunk meg dolgokat, hogy valakik foghegyről beszéljenek emberekkel.

Nem okoskodni kellene, hanem segíteni.....

Egyébként ASTRA én a Racing Bazáron találtam a hirdetésre, PM-ben átküldöm a srác számát, hátha van nála megint.......

Márkatársak, egy mindenkiért mindenki egyért!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Handbrake írta:

Kedves Betegkutya! Nem akarok senkit sem bántani, de én vettem új adagolót kb. 2,5 éve 0-KM értsd jól kocsiban sem voltat 60 ezer magyar forintért, ITTHON gyártottat. Na puff! Jelezem a srácnak nem csak 1 db volt. Elég rizkós volt részemről, de azóta is tökéletes vele a kocsi.

Picit kellene csak visszaolvasni ebben a témában. Nem bántás -képpen, de az ilyen hozzászólásokkal nem fogsz nagy sikert aratni, ahogy a korábbi olajos kolléga sem.

316 oldalon már elég sok mindenről esett szó, erre 100x is ugyan azok a kérdések jönnek elő.... sokadjára. Nem vallom magam ős tagnak, vagy bármi másnak de már eléggé unalmas ugyan azokat a meddő vitákat 100x is kigenerálni. Keresni egyszerűbb mint kérdezni....

Bocs Betegkutya nem neked címeztem az egészet, de most buktam át a gáton agyba.......

Jó lenne ha a hülye hozzászólásokat mellőznénk. Nem azért jövünk ide, és osztunk meg dolgokat, hogy valakik foghegyről beszéljenek emberekkel.

Nem okoskodni kellene, hanem segíteni.....

Egyébként ASTRA én a Racing Bazáron találtam a hirdetésre, PM-ben átküldöm a srác számát, hátha van nála megint.......

Márkatársak, egy mindenkiért mindenki egyért!

köszönöm ha átküldöd .

 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Handbrake írta:

Kedves Betegkutya! Nem akarok senkit sem bántani, de én vettem új adagolót kb. 2,5 éve 0-KM értsd jól kocsiban sem voltat 60 ezer magyar forintért, ITTHON gyártottat. Na puff! Jelezem a srácnak nem csak 1 db volt. Elég rizkós volt részemről, de azóta is tökéletes vele a kocsi.

Picit kellene csak visszaolvasni ebben a témában. Nem bántás -képpen, de az ilyen hozzászólásokkal nem fogsz nagy sikert aratni, ahogy a korábbi olajos kolléga sem.

316 oldalon már elég sok mindenről esett szó, erre 100x is ugyan azok a kérdések jönnek elő.... sokadjára. Nem vallom magam ős tagnak, vagy bármi másnak de már eléggé unalmas ugyan azokat a meddő vitákat 100x is kigenerálni. Keresni egyszerűbb mint kérdezni....

Bocs Betegkutya nem neked címeztem az egészet, de most buktam át a gáton agyba.......

Jó lenne ha a hülye hozzászólásokat mellőznénk. Nem azért jövünk ide, és osztunk meg dolgokat, hogy valakik foghegyről beszéljenek emberekkel.

Nem okoskodni kellene, hanem segíteni.....

Egyébként ASTRA én a Racing Bazáron találtam a hirdetésre, PM-ben átküldöm a srác számát, hátha van nála megint.......

Márkatársak, egy mindenkiért mindenki egyért!

2500 euro az uj adagolo, te vettel 60 ezerert ujat.....

Jó lenne ha a hülye hozzászólásokat mellőznénk.

Te irkalsz hulyeseget itt nem en.

Ha teged at lehet azzal verni, hogy 60 ezer forintert kapsz uj adagolot, az a te bajod.

A tobbi ember nem ezen a szinten van agyilag.

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

7 perce, tgabika76 írta:

Az általad beírt cikkszámot kigúglizva rögtön az első találat 400€-ért adja...:blush:

Az uj adagolot?

 

Van 60 ezerert is, minek venne meg barki is 400 euroert? Menj be egy opel szervizbe es kerdezd meg mennyi az uj.

 

Kb ennyi lesz: https://www.ersatzteile-original.com/Opel/EINSPRITZPUMPE-Opel-Ersatzteil-0819141-98103029::159270.html

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

3 órája, betegkutya írta:

Az uj adagolot?

 

Van 60 ezerert is, minek venne meg barki is 400 euroert? Menj be egy opel szervizbe es kerdezd meg mennyi az uj.

 

Kb ennyi lesz: https://www.ersatzteile-original.com/Opel/EINSPRITZPUMPE-Opel-Ersatzteil-0819141-98103029::159270.html

Mire hajtasz? Az 1000 hozzászólásra? Korábban említették, hogy eléggé felhígult a fórum, akkor még hittem abban, hogy ez nem így van.

Tévedtem! Most már tudom, hogy a hozzád hasonlók miatt döglődik a fórum, azt hiszem ha bármire kíváncsi leszek ezentúl majd pm-ben megosztom akitől értelmes hozzászólást fogok kapni, vagy normális tanácsot.

Érdekes ember lehetsz, beszúrod 2500 euro az adagoló, erre valaki bebizonyítja neked, hogy 400-ért is van, mire te visszavágsz olyannal amit magad cáfoltál. Ügyes...

Igen lehet 60 ezerért is venni újat, igen lehet 400 euroért is, igen lehet OPEL-nál is venni. Vagy igen lehet, hogy engem átráztak, bár 1-2 ember cáfolná de azért remélem, hogy téged soha sem. Az ilyen okoskodó emberek miatt tartunk ott ahol tartunk. Ebben az országban mindenki olyan jól keres, hogy még véletlenül sem lehet más, nem hivatalos piacokon beszerezni ezt azt igaz?

Az e-bayen se vegyél semmit, még véletlenül se mert átvernek, sőt OPEL -nál se vegyél mert ők is ugyan azt árulják, csak picit nagyobb haszonkulccsal.

Esetleg OP-COM-od nincs eladó be kéne állítanom a tempomatot, van rá 140 000 Ft-om?

Van neked egyáltalán Opeled, vagy csak jössz itt szítani a népet, meg okoskodni? Munkahelyed? Ne adj isten MAGYARORSZÁGON? Magad vetted a kocsid, vagy a kitünő bizonyítványod mellé kaptad?

Részemről befejeztem ezt a meddő, kicsinyes és gyerekes stílust amit elővezettél. Remélem megoldódnak a gondjaid.

Én ilyen arcoskodásra nem vagyok kíváncsi sem itt, sem a való életben.

Márkatársi üdvözlettel!

 

Módosítva : Handbrake
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

5 évig "laktam" ezen a fórumon.., pár évre elkanyarodtam.., most megint ittvagyok.., érdekes változások vannak.. híg lett a csapat?? 10 W-s olaj nemjó?? motoromba is ilyet töltök .. 12000- nél szabályoz le.. mégis szalad :-) ,  igaz az  Motul.., csak oldanám a feszkót :-) 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, oggy írta:

5 évig "laktam" ezen a fórumon.., pár évre elkanyarodtam.., most megint ittvagyok.., érdekes változások vannak.. híg lett a csapat?? 10 W-s olaj nemjó?? motoromba is ilyet töltök .. 12000- nél szabályoz le.. mégis szalad :-) ,  igaz az  Motul.., csak oldanám a feszkót :-) 

Nekem a Repsol jött be. :)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Handbrake írta:

Mire hajtasz? Az 1000 hozzászólásra? Korábban említették, hogy eléggé felhígult a fórum, akkor még hittem abban, hogy ez nem így van.

Tévedtem! Most már tudom, hogy a hozzád hasonlók miatt döglődik a fórum, azt hiszem ha bármire kíváncsi leszek ezentúl majd pm-ben megosztom akitől értelmes hozzászólást fogok kapni, vagy normális tanácsot.

Érdekes ember lehetsz, beszúrod 2500 euro az adagoló, erre valaki bebizonyítja neked, hogy 400-ért is van, mire te visszavágsz olyannal amit magad cáfoltál. Ügyes...

Igen lehet 60 ezerért is venni újat, igen lehet 400 euroért is, igen lehet OPEL-nál is venni. Vagy igen lehet, hogy engem átráztak, bár 1-2 ember cáfolná de azért remélem, hogy téged soha sem. Az ilyen okoskodó emberek miatt tartunk ott ahol tartunk. Ebben az országban mindenki olyan jól keres, hogy még véletlenül sem lehet más, nem hivatalos piacokon beszerezni ezt azt igaz?

Az e-bayen se vegyél semmit, még véletlenül se mert átvernek, sőt OPEL -nál se vegyél mert ők is ugyan azt árulják, csak picit nagyobb haszonkulccsal.

Esetleg OP-COM-od nincs eladó be kéne állítanom a tempomatot, van rá 140 000 Ft-om?

Van neked egyáltalán Opeled, vagy csak jössz itt szítani a népet, meg okoskodni? Munkahelyed? Ne adj isten MAGYARORSZÁGON? Magad vetted a kocsid, vagy a kitünő bizonyítványod mellé kaptad?

Részemről befejeztem ezt a meddő, kicsinyes és gyerekes stílust amit elővezettél. Remélem megoldódnak a gondjaid.

Én ilyen arcoskodásra nem vagyok kíváncsi sem itt, sem a való életben.

Márkatársi üdvözlettel!

 

erre valaki bebizonyítja neked, hogy 400-ért is van,

 

Legyszi mutasd meg ez hol van, mert veszek akkor egyet tartalekba. Koszonom! Ha esetleg atkuldene valaki a 60 ezre elerhetoseget az is jo lenne, mert egyetlen jelado bele majdnem ennyibe kerul igy nagyon megeri. Koszi!

Link to comment
Megosztás:

35 perce, betegkutya írta:

erre valaki bebizonyítja neked, hogy 400-ért is van,

 

Legyszi mutasd meg ez hol van, mert veszek akkor egyet tartalekba. Koszonom! Ha esetleg atkuldene valaki a 60 ezre elerhetoseget az is jo lenne, mert egyetlen jelado bele majdnem ennyibe kerul igy nagyon megeri. Koszi!

Kolléga fentebb küldte a linket.

2,5 évvel ezelőtt vettem, nem tudom, hogy van-e még neki.... Igen már bánom, hogy nem 2 db vettem, egyet "lezsírozva" elraktam volna a polcra. Csak sajnos anyagilag nem álltam jól...

Én ma már inkább hajlok a mechanikus adagolóra történő vissza alakításra.... az lenne a legstabilabb megoldás....

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Handbrake írta:

Kolléga fentebb küldte a linket.

2,5 évvel ezelőtt vettem, nem tudom, hogy van-e még neki.... Igen már bánom, hogy nem 2 db vettem, egyet "lezsírozva" elraktam volna a polcra. Csak sajnos anyagilag nem álltam jól...

Én ma már inkább hajlok a mechanikus adagolóra történő vissza alakításra.... az lenne a legstabilabb megoldás....

Nem talalom azt a linket, segitenel?

Nem baj, ha irok email cimet elkuldened az elerhetoseget? Megkerdezem van-e neki.

Koszi!

Link to comment
Megosztás:

Hello

Van egy opel zafira a-m. 2.0 dti. A motor diagnosztikánál a vízhőfokom 2780 fok. A levegő hőmérséklet 450 fok (lehet  mínusz mindkettő)

A műszerfal egységnél rendesen mutatja nincs hibakód a vezérlő egységben sem. Mi lehet a probléma, és milyen gondot tud nekem okozni?

Másik kérdés: Kettős tömegű lendkerék milyen hibákat mutat, miből tudom hogy cserélni kell hamarosan?

Nekem első indítás után tompa fémes hang  hallatszik a váltó felől ami 10-15 másodperc után megszűnik. utána semmi...

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.