Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

9 órája, astra írta:

szia és ha az utastérben érzel fagyállószagot az minek lehet a jele 2 éve cserélték ki a tömitögyürüket .a szönyeg száraz.

Szia!

Én csak a 4 db radiátor gyűrűről tudok, vagy a radiátoron van tűszerű lyuk, és csak melegen tágul ki, de akkor már párolog jobban mint hogy érezhető nedvességet csináljon a szőnyegen. Azért a szőnyeg alatt elég vastag szivacs van, az sok folyadékot el bír nyelni. Ez csak az én feltételezésem.....

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Kombitomi said:

Még a porlasztócsúcs védőcső "O" gyűrűje keményedhet ki, az is beengedheti az égéstérbe a hűtőfolyadékot. Itt hengerfej levétele nélkül megcsinálják:

http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Y17DT_Opel_Astra_G___Corsa_C__Combo_B_PorlasztO_TartO_GumigyUrU_Csere_45107025.htm?first=1

De ebben az estben kellene olaj legyen a vízben, itt pedig tiszta, elparologhat valahol.

Módosítva : biro laci
Link to comment
Megosztás:

6 órája, biro laci írta:

De ebben az estben kellene olaj legyen a vízben, itt pedig tiszta, elparologhat valahol.

Ha elpárolog valahol, és már végképp idegesítő, a hagyományos eljárások után ( bilincsek, csőcsatlakozások, tömítések, vízpumpa) utána talán UV reagens cuccal lehetne kísérletezni. Az majd egyből megmutatná, hol megy el. Bár ha elpárolog, és szaglik is akkor meleg helyre csepeg, folyik....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :hiya:

Múlt héten megjött a javított adagoló vezérlő elektronika Gyuláról. Be is szereltem, azóta olyan 420 km-t tettem meg és eddig (lekopogom) semmi baja. :icon13: Sikerült kipróbálni minden lehetséges módón, volt benne a dugótól kezdve, országúton át, autópálya tempóig minden.

Ezúton is köszönöm a segítségeteket! :)

A hűtőfolyadék szivárgásának még nem tudtam utánanézni. Nem volt alkalmam még bemászni az autó alá, de azért a szintet néztem, és most mintha nem fogyott volna. Érdekes. :blink:

Más. A motorvezérlő csatlakozóját megnéztem. Ha szemben állunk az autóval, akkor a hozzánk közelebbit vettem le, ahogy mondtátok, és sajnos bizony gázolajos volt a csatlakozó. Akkor ezek szerint átszakadt az előtöltés állító szelep? Érdemes lenne kicserélni most?

Meg ugye ott van még a vontatás közben megsérült első lökhárító... Megkérdeztem az egyik helyen, és azt mondták 10 ezerért megjavítják, plusz én intézem a fényezést. Sokalltam, mert tavaly nyáron, amikor ködlámpát rakattam bele utólag és nappali menetfényt akkor 12 ezerért került fel az utángyártott (plusz fényezés, persze). Ilyen tekintetben szerintem ezt a darabot javítani nem érdemes már. Viszont megvan még az, amivel vettem a kocsit, ahogy néztem az egy gyári lökhárító. Viszont azon is van valami sérülés, ahogy nézem, csak gondosan el lett tüntetve. Plusz azon nincsen a ködlámpa helye kivágva. Már azon gondolkoztam, hogy inkább visszarakom azt én, mert akkor nem kell se javítani, se fényezni. Viszont akkor lesz egy pár eladó ködlámpám, meg egy menetfényem :confused:

Szerintetek érdemes lenne esetleg venni egy új utángyártottat, ködlámpa előkészítéssel, és azt felrakni, vagy inkább rakjam rá vissza az eredetit és a ködlámpát hagyjam ki?

Végezetül, akinek szintén Y17DT motorkódos autója van, az fel tudna nekem tölteni egy képet a légszűrőház rögzítéséről? Ami a gondom, hogy én már úgy vettem, hogy a légszűrőház első rögzítési pontja már le volt törve. Ezzel meg az a baj, hogy főleg hidegen, alapjáraton szerintem rezonál, és zörög. Baromi zavaró. De ha például felnyitom a géptetőt, akkor megszűnik a zaj. Arról nem beszélve, hogy így a légszűrőház csatlakozása a levegőberesztő csővel (nem tudom pontosan mi a neve, elnézést!) elég laza, és nagyobb gázadásra elmozdul. Ha jó az információm, akkor ezeken a csöveken nincsen bilincs. Azt a hátsó kereszttartót a másik két rögzítési ponttal már cseréltem, mert annak is az egyik oldala megadta már magát. Néztem ecat24-en is, meg utánanézett egyik ismerősöm is márkaszerviznél, de semmilyen cikkszámmal nem volt rögzítő elem ehhez a motorkódhoz. 250 Ft-ért volt egy ilyen gumibak, azt megvettem. Kérdés, hogy ez kell-e, és hogyan kellene beépíteni?

Ahogy nézem ismét nem sikerült rövidre a mondandóm, de remélem tudtok segíteni! Hálás lennék érte! :-)

Link to comment
Megosztás:

Na, nekem is gázolajban tocsog a motorvezérlő csatlakozóm!

Már kívülről is látszott rajta!

Keresgélek mindenfele, de eddig nem találtam ilyen előtöltés állító szelepet.

Mibe fáj ez, ha van valahol, és házilag lehet cserélni?

Szerk.: Végigolvastam ebben a témában itt jó pár hozzászólást, és úgy látom ez összetettebb probléma.

A motorvezérlőt is ki kell takarítani?

Eddig semmi tünet az autón (205e km), de ettől a gázolajos csatlakozótól beijedtem "kicsit"!

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

5 órája, oggy írta:

Na, nekem is gázolajban tocsog a motorvezérlő csatlakozóm!

Már kívülről is látszott rajta!

Keresgélek mindenfele, de eddig nem találtam ilyen előtöltés állító szelepet.

Mibe fáj ez, ha van valahol, és házilag lehet cserélni?

Szerk.: Végigolvastam ebben a témában itt jó pár hozzászólást, és úgy látom ez összetettebb probléma.

A motorvezérlőt is ki kell takarítani?

Eddig semmi tünet az autón (205e km), de ettől a gázolajos csatlakozótól beijedtem "kicsit"!

Én is olvasgattam, és arra jutottam, hogy érdemes kicserélni, mert eláztatja a motorvezérlőt. Hogy érted azt, hogy összetettebb probléma?

Módosítva : malark
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 13. at 9:17 AM, oggy said:

A generátor mögötti csőcsonkot nézzétek meg! Ott szokott folyni, de lehet elpárolog, vagy kezdődő folyás. azért nem látszik.Nekem kb. fél évig folydogált onnét egyre jobban, aztán nemrég megcsináltam.

köszi végül is valóban ott volt a probléma, szép lassan csepegett de csak járó motornál látszott, ismételten köszi hogy szóltál, viszont elégé nehéz hozzáférni valószínűleg le kell venni a turbot is?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, malark írta:

Én is olvasgattam, és arra jutottam, hogy érdemes kicserélni, mert eláztatja a motorvezérlőt. Hogy érted azt, hogy összetettebb probléma?

Arra gondoltam, hogy a vezérlőt is szétkéne szedni, mert abban is van akkor g.olaj. Egyébként megbontható? Azt nem értem, hogyan jut oda fel üzemanyag? A szelepet meg ma megkérdeztem a Bárdinál, sovány. Az Unixba is megpróbálom. Vagy itt az oldalon láttam egy linket, ahol van, csak nemtudom az a cég él-e még .

Link to comment
Megosztás:

20 perce, biro laci írta:

köszi végül is valóban ott volt a probléma, szép lassan csepegett de csak járó motornál látszott, ismételten köszi hogy szóltál, viszont elégé nehéz hozzáférni valószínűleg le kell venni a turbot is?

Mondtam én, hogy onnan folyik :-). Amúgy igazán nincsmit, igyekszem segíteni ha olyan probléma merül fel amibe már belefutottam.A turbót nemkell levenni, csak a generátort, meg a görgőtartó konzolt, s hozzálehet férni, aknáról.Maga a meló nem leányálom a helyszűke miatt!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, oggy írta:

Arra gondoltam, hogy a vezérlőt is szétkéne szedni, mert abban is van akkor g.olaj. Egyébként megbontható? Azt nem értem, hogyan jut oda fel üzemanyag? A szelepet meg ma megkérdeztem a Bárdinál, sovány. Az Unixba is megpróbálom. Vagy itt az oldalon láttam egy linket, ahol van, csak nemtudom az a cég él-e még .

Szerintem ott sem lesz, ajánlottak itt a fórumon egy embert, aki elvileg tud szerezni. Miközben keresgéltem pont sikerült az ő hirdetését megtalálnom az interneten. ITT van név, telefonszám és leírás is. Holnap szerintem beszélek vele.

Egyébként én is ezen töprengtem, hogy vajon hogy a csudába jut oda az üzemanyag? :blink:

Link to comment
Megosztás:

9 perce, malark írta:

Szerintem ott sem lesz, ajánlottak itt a fórumon egy embert, aki elvileg tud szerezni. Miközben keresgéltem pont sikerült az ő hirdetését megtalálnom az interneten. ITT van név, telefonszám és leírás is. Holnap szerintem beszélek vele.

Egyébként én is ezen töprengtem, hogy vajon hogy a csudába jut oda az üzemanyag? :blink:

Nagyon köszi! .. de telről most nem látom a linket. Mennyi itt a szelep? Igaz , hogy nem badarság amin agyalok? Hogy a búbánatba jut oda gázolaj ?? Valamit kellene kezdeni ezzel a problémával mert nem igazán akarok vhol ottmaradni, meg a vezérlőm még nem halott, s jó lenne ha nem is lenne az!

Link to comment
Megosztás:

35-40 ezer a szelep. Két éve cseréltem és nem volt gázolajos semmilyen csatlakozó.

A cseréjéhez akna vagy emelő kell, és kb 4 óra türelem, mert elcseszett helyen van. A szelep belső rögzítő csavarjához a hozzáférés elég kutyául megy. Úgy találták ki, hogy a levett adagolón lehet kiszerelni frankón, de hát ki az a mazochista, aki ezért leveszi. Úgyhogy alulról kell neki állni, az adagolón levő konzolt leszerelni és akkor nyújtott kézzel és láthatatlan érzékkel ki lehet szerelni a szelepet. A belső csavarhoz hajlított torx kulcs kell (csak nem túl rövid és nem túl hosszú, mert nincs nagy hely).

Hát kb. ennyi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

54 perce, oggy írta:

Nagyon köszi! .. de telről most nem látom a linket. Mennyi itt a szelep? Igaz , hogy nem badarság amin agyalok? Hogy a búbánatba jut oda gázolaj ?? Valamit kellene kezdeni ezzel a problémával mert nem igazán akarok vhol ottmaradni, meg a vezérlőm még nem halott, s jó lenne ha nem is lenne az!

A motor vezérlőt nem érdemes szétszedni, csak vedd le a tartó konzolról, mosd ki féktisztítóval fejjel lefelé tartva a csatlakozónál ( a kábelkorbács csatlakozóját is kimoshatod), és ha megrázva nem lötyög benne a gázolaj nem érdemes megbontani. Az előtöltés szabályzó szelepnél nyomás van, átszakad a membrán benne, és nyomja fel a gázolajat az elektromos vezeték réz szálai között a szigetelés alatt, és besegít a hajszál csövesség elve is ennél a problémánál. Szelepet olcsón Veszprémbe tudtok rendelni, utalni kell és postázzák számlával - olvassatok vissza leírtam hogy kinél....

Módosítva : Kombitomi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, commodore írta:

35-40 ezer a szelep. Két éve cseréltem és nem volt gázolajos semmilyen csatlakozó.

A cseréjéhez akna vagy emelő kell, és kb 4 óra türelem, mert elcseszett helyen van. A szelep belső rögzítő csavarjához a hozzáférés elég kutyául megy. Úgy találták ki, hogy a levett adagolón lehet kiszerelni frankón, de hát ki az a mazochista, aki ezért leveszi. Úgyhogy alulról kell neki állni, az adagolón levő konzolt leszerelni és akkor nyújtott kézzel és láthatatlan érzékkel ki lehet szerelni a szelepet. A belső csavarhoz hajlított torx kulcs kell (csak nem túl rövid és nem túl hosszú, mert nincs nagy hely).

Hát kb. ennyi

Azt hadd kérdezem meg, hogy akkor miért cserélted ki? Volt valami más tünet, vagy "csak" csöpögött a gázolaj?

5 perce, Kombitomi írta:

A motor vezérlőt nem érdemes szétszedni, csak vedd le a tartó konzolról, mosd ki féktisztítóval fejjel lefelé tartva a csatlakozónál, és ha megrázva nem lötyög benne a gázolaj nem érdemes megbontani, Az előtöltés szabályzó szelepnél nyomás van, átszakad a membrán benne, és nyomja fel a gázolajat az elektromos vezeték réz szálai között a szigetelés alatt, és besegít a hajszál csövesség elve is ennél a problémánál.

Akkor ezzel kinyírhatja a motorvezérlőt, igaz? Más alkatrészt akkor nem veszélyeztet? Meg ezek szerint akkor ott ereszti is a gázolajat? Bocsánat, de itthon nincsen emelőm, és utcán parkol az autó. Amennyire nézem nincsen alatta semmilyen folt. Felülről sem láttam semmit, de akkor majd megnézem alaposabban.

Link to comment
Megosztás:

Valaki megtudja mondani, hogy a mennyiség állító szelepnél mekkora feszültség kell, hogy legyen gyújtáson ? Én 1.5 volt- ot mértem. Az a gondom hogy nehezen indul és amikor beindul egy nagy füstöt lő. Most nem tudom hogy a szelep rossz vagy esetleg nem a megfelelő feszültséget kapja a szelep és azért indulna nehezen. 12 volt-ot adtam a szelepnek és egyből behúzott. Kérdésem az lenne hogy tudnám megállapítani hogy a szelep hibás vagy sem !? Y17DT-ről van szó

 

 

Módosítva : kovacs001
Link to comment
Megosztás:

2 perce, kovacs001 írta:

Valaki megtudja mondani, hogy a mennyiség állító szelepnél mekkora feszültség kell, hogy legyen gyújtáson ? Én 1.5 volt- ot mértem. Az a gondom hogy nehezen indul és amikor beindul egy nagy füstöt lő. Most nem tudom hogy a szelep rossz vagy esetleg nem a megfelelő feszültséget kapja a szelep és azért indulna nehezen. 12 volt-ot adtam a szelepnek és egyből behúzott. Kérdésem az lenne hogy tudnám megállapítani hogy a szelep hibás vagy sem !? Y17DT-ről van szó

 

 

Ott fix tápot nem tudsz mérni, mert az elektronika a gázpedál potival szabályzott feszültséget ad ki. Tulajdonképpen ez az elektronikus bowdened. Nem valószínú, hogy ez okozza a hibát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, oggy said:

Mondtam én, hogy onnan folyik :-). Amúgy igazán nincsmit, igyekszem segíteni ha olyan probléma merül fel amibe már belefutottam.A turbót nemkell levenni, csak a generátort, meg a görgőtartó konzolt, s hozzálehet férni, aknáról.Maga a meló nem leányálom a helyszűke miatt!

Árat nem tudsz mondani? csak eredetibe leltek hozzá, de utánanéznek az utángyártottnak, de árat nem mondtak.   

Link to comment
Megosztás:

2 órája, malark írta:

Én is olvasgattam, és arra jutottam, hogy érdemes kicserélni, mert eláztatja a motorvezérlőt. Hogy érted azt, hogy összetettebb probléma?

én a szelep gégecsövéröl levettem a utolso 5-6 cm.-es darabot és már nem ment fel a gasoil a motorvezérlöbe még 1,5 évig jártam ugy vele hogy a szelep membránja át volt szakadva , ha látod az adagolót alulról ott van egy mogyoroszinü szerkezet 5-ös imbuszkulcs kell hozzá 2 db. mert az egyiket át kell alakitani mert a felsö csavar szar helyen van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 perce, commodore írta:

Egyszerú. Azért cseréltem mert folyott. És lefelé csöpögött a motorvédőre. A gázolaj szag volt a nyomravezető. Felülről megfogtam a kábel köteget és gázolajos volt.

Értem, köszönöm! Arra a kábelre gondolsz, ami a motorvezérlőbe megy?

12 perce, astra írta:

én a szelep gégecsövéröl levettem a utolso 5-6 cm.-es darabot és már nem ment fel a gasoil a motorvezérlöbe még 1,5 évig jártam ugy vele hogy a szelep membránja át volt szakadva , ha látod az adagolót alulról ott van egy mogyoroszinü szerkezet 5-ös imbuszkulcs kell hozzá 2 db. mert az egyiket át kell alakitani mert a felsö csavar szar helyen van.

Köszönöm, akkor remélem, amíg nem oldódik meg addig nem áll meg alattam.

Más. Remélem nem gond, hogy megkérlek rá. Neked Y17DT-d van, le tudnád fényképezni nekem a légszűrőház rögzítését? Három rögzítési pont van, hátul kettő egy valamilyen kereszttartón, az rendben van. Viszont van egy rögzítési pont valahol a légszűrőház elején, az nekem le van törve. Vettem egy bontott légszűrőházat és kíváncsi vagyok, hogy kellene kinéznie a rögzítésnek. Sehol sem találtam hozzá képet, amin ez látszana.

Módosítva : malark
Link to comment
Megosztás:

2 perce, malark írta:

Értem, köszönöm! Arra a kábelre gondolsz, ami a motorvezérlőbe megy?

Köszönöm, akkor remélem, amíg nem oldódik meg addig nem áll meg alattam.

Más. Remélem nem gond, hogy megkérlek rá. Neked Y17DT-d van, le tudnád fényképezni nekem a légszűrőház rögzítését? Három rögzítési pont van, hátul kettő egy valamilyen kereszttartón, az rendben van. Viszont van egy rögzítési pont valahol a légszűrőház elején, az nekem le van törve. Vettem egy bontott légszűrőházat és kíváncsi vagyok, hogy kellene kinéznie a rögzítésnek. Sehol sem találtam hozzá képet, amin ez látszana.

Nem a motorvezérlős kábel, hanem a adagoló vezérlő mögötti, a szelep felé menő kábel ázott. A felült úgy értettem, hogy lenyúltam fentről :)

Ha nem lesz képed, holnap tudok készíteni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.