Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

2 órája, biro laci írta:

köszi végül is valóban ott volt a probléma, szép lassan csepegett de csak járó motornál látszott, ismételten köszi hogy szóltál, viszont elégé nehéz hozzáférni valószínűleg le kell venni a turbot is?

Nem kell a turbót levenni, Alulról, haspáncél le, generátor ki, feszítőgörgők ki, és után lehet varázsolni, nincs nagy hely, de simán megcsinálható.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, kovacs001 írta:

És ha a szelepem hibás akkor  indulhat nehezen ? 

 

Én nem tartom valószínúnek. A nehezen indulás elég összetett téma. Üzemanyag nyomás, levegősödés, elektronika, főtengely jeladó is lehet.

Hibakód nincs? Esetleg a biatorbágyi Wessz-szel kellene beszélni, valahol itt a fórumon meg van az elérhetősége.

Ha hibás lenne a szelep, akkor indulás után is szarakodna, össze-vissza menne, meg így nem is szoktak tönkre menni.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, commodore írta:

Én nem tartom valószínúnek. A nehezen indulás elég összetett téma. Üzemanyag nyomás, levegősödés, elektronika, főtengely jeladó is lehet.

Hibakód nincs? Esetleg a biatorbágyi Wessz-szel kellene beszélni, valahol itt a fórumon meg van az elérhetősége.

Ha hibás lenne a szelep, akkor indulás után is szarakodna, össze-vissza menne, meg így nem is szoktak tönkre menni.

Főtengely jeladót már cseréltem , adagoló vezérlő felújítva. Visszacsapó szelepet is építettem már be az üzanyag rendszerbe.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, commodore írta:

Én nem tartom valószínúnek. A nehezen indulás elég összetett téma. Üzemanyag nyomás, levegősödés, elektronika, főtengely jeladó is lehet.

Hibakód nincs? Esetleg a biatorbágyi Wessz-szel kellene beszélni, valahol itt a fórumon meg van az elérhetősége.

Ha hibás lenne a szelep, akkor indulás után is szarakodna, össze-vissza menne, meg így nem is szoktak tönkre 

4 perce, commodore írta:

Ajjaj. Izzítás? Rendben?

Igen rendben van az izzítás is. Hibakód olvasó fordulatszám jel hiányt írt. De egyébként a hibajelző nem világít. A jeladót kicseréltem gyárit vettem bele és a vezetékeket is megnéztem nincs szakadás. 

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, Handbrake said:

Nem kell a turbót levenni, Alulról, haspáncél le, generátor ki, feszítőgörgők ki, és után lehet varázsolni, nincs nagy hely, de simán megcsinálható.

Köszi, valami árat esetleg nem tudsz mondani, mert azt nem mondtak mit is kellhet ott kicserélni?

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, oggy said:

Nagyon köszi! .. de telről most nem látom a linket. Mennyi itt a szelep? Igaz , hogy nem badarság amin agyalok? Hogy a búbánatba jut oda gázolaj ?? Valamit kellene kezdeni ezzel a problémával mert nem igazán akarok vhol ottmaradni, meg a vezérlőm még nem halott, s jó lenne ha nem is lenne az!

Nem vagyok 1.7 tulaj, így erről a kérdésről fogalmam sincs gyakorlati szempontból.
Viszont régebben (sok-sok oldallal - és hónappal - ezelőtt) volt már téma és ott valaki kifejtette, hogy - mivel felfelé megy a kábel - meghámozta a cucc köpenyét,
s így elejét vette a szivárgásnak.

Nem tudom ki írta a posztot.
Nem tudom helytálló-e a megoldása.
Nem tudom, hosszú távon mire ment vele.
S azt sem tudom, ténylegesen van-e íve felfelé a kábelnek.

Csak felelevenítek egy régebbi posztot, ti meg majd vontok belőle következtetést, vagy visszalapátoltok (rohadt sokat) a posztok között.
 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, astra said:

én a szelep gégecsövéröl levettem a utolso 5-6 cm.-es darabot és már nem ment fel a gasoil a motorvezérlöbe még 1,5 évig jártam ugy vele hogy a szelep membránja át volt szakadva , ha látod az adagolót alulról ott van egy mogyoroszinü szerkezet 5-ös imbuszkulcs kell hozzá 2 db. mert az egyiket át kell alakitani mert a felsö csavar szar helyen van.

Akkor ezek szerint Astra kollega korábbi bejegyzéséről írtam imént én is. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, biro laci írta:

Köszi, valami árat esetleg nem tudsz mondani, mert azt nem mondtak mit is kellhet ott kicserélni?

Szia   ... eredetit találsz csak valószínűleg, de hidd el az a biztos....

pld.: http://www.autoalkatresz.hu/auto-uzemanyagellato_rendszer/adagolok/mazda-6-opel-astra-corsa-meriva-denso-elotoltes-szabalyzo-mennyisegallito-szelepek-477997

vagy másik,  pld. hívd fel őket:  Kovács Autóalkatrész  - Autóalkatrész értékesítő: +36 62/468-444

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

Kombitomi és commodore kollégáknak nagyon köszönöm a sok hasznos infót! :icon13:

Megrendelem a szelepet (a veszprémi alkatrészesnél, 38e Postával), de addig is megszüntetem a további gázolajellátást a vezérlőbe a kábelburkolat megbontásával.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, malark írta:

Azt hadd kérdezem meg, hogy akkor miért cserélted ki? Volt valami más tünet, vagy "csak" csöpögött a gázolaj?

Akkor ezzel kinyírhatja a motorvezérlőt, igaz? Más alkatrészt akkor nem veszélyeztet? Meg ezek szerint akkor ott ereszti is a gázolajat? Bocsánat, de itthon nincsen emelőm, és utcán parkol az autó. Amennyire nézem nincsen alatta semmilyen folt. Felülről sem láttam semmit, de akkor majd megnézem alaposabban.

Igen, kinyirhatja es ki is fogja nyirni, ezert minel elobb csereltesd ki az elotoltes allito szelepet. Denso 096360-0760. Bardi auto is be tudja szerezni, veszpremben nagy peter szinten. Amig nincs baj a motorvezerlovel, nem szabad szetszedni, bar ha mar belekerult a gazolaj, akkor elobb-utobb jonnek majd a problemak.

Link to comment
Megosztás:

Noo..,kikaptam a motorvezérlőt.Gázolaj nem lötyög benne, a csatijában volt kevés üzemanyag, talán még időben megfogtam a problémát.Egyébként a gégecső alatti fekete textilbandázs vezeti fel  a cuccot. Ezt most visszaszedtem 5-6 centit.Féktisztítóval kipucoltam mindent.Erős kísértésbe vagyok, hogy igyhagyom az egészet a csába.., s nemveszek 40 ropiért szelepet, csak az a baj, hogy ez a dolog nem hagy nyugodni...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 17. at 20:24, commodore írta:

Nem a motorvezérlős kábel, hanem a adagoló vezérlő mögötti, a szelep felé menő kábel ázott. A felült úgy értettem, hogy lenyúltam fentről :)

Ha nem lesz képed, holnap tudok készíteni.

Értem. Akkor tudnál feltölteni róla fényképet?

5 órája, betegkutya írta:

Igen, kinyirhatja es ki is fogja nyirni, ezert minel elobb csereltesd ki az elotoltes allito szelepet. Denso 096360-0760. Bardi auto is be tudja szerezni, veszpremben nagy peter szinten. Amig nincs baj a motorvezerlovel, nem szabad szetszedni, bar ha mar belekerult a gazolaj, akkor elobb-utobb jonnek majd a problemak.

Rendben. És milyen tüneteket produkál akkor, ha már belekerült mondjuk a gázolaj?

Link to comment
Megosztás:

14 órája, oggy írta:

Noo..,kikaptam a motorvezérlőt.Gázolaj nem lötyög benne, a csatijában volt kevés üzemanyag, talán még időben megfogtam a problémát.Egyébként a gégecső alatti fekete textilbandázs vezeti fel  a cuccot. Ezt most visszaszedtem 5-6 centit.Féktisztítóval kipucoltam mindent.Erős kísértésbe vagyok, hogy igyhagyom az egészet a csába.., s nemveszek 40 ropiért szelepet, csak az a baj, hogy ez a dolog nem hagy nyugodni...

A vezetekben szivarog fel, nem a bandazson. Hogy benne lotyog-e a gazolaj azt hogy allapitottad meg?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 17. at 20:19, malark írta:

Értem, köszönöm! Arra a kábelre gondolsz, ami a motorvezérlőbe megy?

Köszönöm, akkor remélem, amíg nem oldódik meg addig nem áll meg alattam.

Más. Remélem nem gond, hogy megkérlek rá. Neked Y17DT-d van, le tudnád fényképezni nekem a légszűrőház rögzítését? Három rögzítési pont van, hátul kettő egy valamilyen kereszttartón, az rendben van. Viszont van egy rögzítési pont valahol a légszűrőház elején, az nekem le van törve. Vettem egy bontott légszűrőházat és kíváncsi vagyok, hogy kellene kinéznie a rögzítésnek. Sehol sem találtam hozzá képet, amin ez látszana.

A második képen látható torx csavart kihajtva kivehető a légszűrőház.

F_nyk_p-0056_www.kepfeltoltes.hu_.jpgF_nyk_p-0057_www.kepfeltoltes.hu_.jpgF_nyk_p-0060_www.kepfeltoltes.hu_.jpgF_nyk_p-0061_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, oggy írta:

Noo..,kikaptam a motorvezérlőt.Gázolaj nem lötyög benne, a csatijában volt kevés üzemanyag, talán még időben megfogtam a problémát.Egyébként a gégecső alatti fekete textilbandázs vezeti fel  a cuccot. Ezt most visszaszedtem 5-6 centit.Féktisztítóval kipucoltam mindent.Erős kísértésbe vagyok, hogy igyhagyom az egészet a csába.., s nemveszek 40 ropiért szelepet, csak az a baj, hogy ez a dolog nem hagy nyugodni...

Nem a bandázs, és nem a gégecső viszi fel az olajat. Már írtam, hogy a vezeték szigetelése alatt a rézszálak között vándorol fel. Cseréld ki, mert még időben vagy, később egyre jobban fog folyni.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Kombitomi írta:

Nem a bandázs, és nem a gégecső viszi fel az olajat. Már írtam, hogy a vezeték szigetelése alatt a rézszálak között vándorol fel. Cseréld ki, mert még időben vagy, később egyre jobban fog folyni.

Feltétlen kicserélem! Már beszéltem a veszprémi emberrel, csak egy sms és küldi. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Kombitomi írta:

Nem a bandázs, és nem a gégecső viszi fel az olajat. Már írtam, hogy a vezeték szigetelése alatt a rézszálak között vándorol fel. Cseréld ki, mert még időben vagy, később egyre jobban fog folyni.

Feltétlen kicserélem! Már beszéltem a veszprémi emberrel, csak egy sms és küldi. oo ez 2x lett véletlen :-( , ugyis vezérlés csere lesz nemsokára, akkor lekapjuk az adagolót aztán úgy kényelmesen hozzáférni.

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 19. at 12:42, astra írta:

A második képen látható torx csavart kihajtva kivehető a légszűrőház.

Köszönöm szépen! :) Tegnap nekiálltam és kicseréltem egy bontottra. Végül csak az alját cseréltem ki. A negyedik képen, amit küldtél ott látszik az a kis gumibak, abba nem ment bele a bütyök, mert le volt törve. Egyébként vicces, mert szedtem én már ki korábban is a légszűrőházat, de akkor valahogy elkerülte a figyelmemet. Opel márkaszervizben egyébként 250 Ft-ért vettem egy ilyen gumibakot. Ott rákeresett a srác, és ő is mondta, hogy Y17DT-hez nem ír semmilyen cikkszámmal alkatrészt, ami rögzítené. Én is megnéztem ecat24.com-on, ott se írt semmit. De kiderült, hogy az kellett volna. Lehet, hogy a héten kicseréltem azt is, ha ki tudom bűvészkedni valahogyan.

Egyébként az egészet azért csináltam, mert alapjáraton van néha egy kis zörej. Ha mondjuk, adok egy nagyon pici gázt (még 1000 alatti fordulatszámról beszélek) akkor megszűnik. Már ha előjön. Jellemzően hideg motornál történik ez. Menet közben semmi. Amennyire megfigyeltem meleg motornál sem jelentkezik. Ja, igen, és ha felnyitom a géptetőt megszűnik a zaj! :huh: Így meg ugye elég nehéz lokalizálni. Sőt még szívat is, mert ha ráteszem a kezem a motorháztetőre, akkor is abbahagyja! A kocsival szemben állva valahol balra lehet valami, ezért is gondoltam a törött légszűrőházra. Nem tudom valakivel történt e hasonló?

Amikor épp megvan a zörej, akkor periodikus, olyan mintha minden x-edik fordulatra adna ki hangot. Ha még nincsen rendesen bemelegedve, de már nem hideg, akkor pedig ez a hang akkor jön elő, ha a kuplungot kicsit felengedem, és túl kevés gázt adok (de azért bőven nem lefulladás közeli állapotról van szó).

Gondoltam én már lendkerékre is, de akkor melegen is produkálnia kellene szerintem. Vezérlés 1 évvel (kb. 20 ezer km) ezelőtt cserélve volt, generátor egy hónapja volt felújítva. Nem tudom lehet-e esetleg a vízpumpa? Azt akkor nem cseréltem le. Elképzelhető, hogy az csak alapjáraton zajong? Vagy motortartó bak lenne?

Valakinek valami ötlete, hogy ez mi lehet? Készítsek róla videót?

Link to comment
Megosztás:

" Sőt még szívat is, mert ha ráteszem a kezem a motorháztetőre, akkor is abbahagyja! "

-Doktor úr ha a bal vállamat nyomom, akkor ott fáj, ha a jobb vállamat, akkor ott fáj, ha a jobb térdemet, akkor ott fáj, ha a bal térdemet, akkor ott fáj.

-Akkor magának a mutató ujja fáj.

:)

Ütögesd meg finoman a gépház tetőt nem-e az rezonál.(esetleg a szigetelést tartó bolha ütődik a tetőhöz)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.