Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Óó de jó hogy előjött ez az előtöltés szabályzó csere téma!

Tegnap ráálltam aknára, s gondoltam megkeresem, pikkpakk, aztán nekiállok kicserélem, de ott kezdődött a probléma, hogy meg sem találtam!

..de így most már képben vagyok!

Kizárt dolog, hogy a helyén lekínlódjam!

Vezérlés cserekor lekapjuk az adagolót, aztán úgy lesz a csere.

Apropó, az adagoló kerekén lehet az a 2 db menetes furat, amivel le lehet a bordás meghajtókerekét tolni, a kúpos tengelyről?

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

15 órája, commodore írta:

Azaz. Közben gobdolkodtam, nem is a konzolon van a kütyü, (az a fekete bigyó ott középen)  csak a vezetéket rögzítő múanyag bilincset kellett leszedni, kipattintani és jön le a konzol.

Tegnap nem tudtam valamiert irni mar, pedig csak 3 hozzaszolast irtam. Ne a lenyeg, hogy az a kutyu nem az amit latni az adagolon, lefotoztam a sajatomon, igy nez ki:

 

IMG_6107.jpg

 

Az adagolo meg csa efelett kezdodik. :)

 

Itt a gyerek egy astran csereli, https://www.drive2.ru/l/6158416/, latszik a leszedett panel azzal a kutyuvel. :)

 

 

Módosítva : betegkutya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, oggy írta:

Óó de jó hogy előjött ez az előtöltés szabályzó csere téma!

Tegnap ráálltam aknára, s gondoltam megkeresem, pikkpakk, aztán nekiállok kicserélem, de ott kezdődött a probléma, hogy meg sem találtam!

..de így most már képben vagyok!

Kizárt dolog, hogy a helyén lekínlódjam!

Vezérlés cserekor lekapjuk az adagolót, aztán úgy lesz a csere.

Apropó, az adagoló kerekén lehet az a 2 db menetes furat, amivel le lehet a bordás meghajtókerekét tolni, a kúpos tengelyről?

Nem talalod meg, meg tukorrel sem latni sehonnan. Szerintem az adagolot lekapni sem fogod tudni. Van rajta az a hatso merevito, amit korabban linkeltem, ahhoz sem fersz hozza, csak ha lebontod ezt a hatlapi panelt, akkor meg mar felesleges kivenni es lekotozni a csoveket es a tobbi jelado csatlakozot rola. Persze te tudod. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, betegkutya írta:

Nem talalod meg, meg tukorrel sem latni sehonnan. Szerintem az adagolot lekapni sem fogod tudni. Van rajta az a hatso merevito, amit korabban linkeltem, ahhoz sem fersz hozza, csak ha lebontod ezt a hatlapi panelt, akkor meg mar felesleges kivenni es lekotozni a csoveket es a tobbi jelado csatlakozot rola. Persze te tudod. :)

Így igaz. Levenni sokkal macerásabb mint alulról kicserélni, rengeteg dolgot kell leszerelni.

Most hogy lefotóztad, már előtörnek az emlékek. Lehúztam róla a vákuumot, meg az elektromos csatit. De ott helyben improvizáltam meg ezt a dolgot :)

001.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, betegkutya írta:

Nem talalod meg, meg tukorrel sem latni sehonnan. Szerintem az adagolot lekapni sem fogod tudni. Van rajta az a hatso merevito, amit korabban linkeltem, ahhoz sem fersz hozza, csak ha lebontod ezt a hatlapi panelt, akkor meg mar felesleges kivenni es lekotozni a csoveket es a tobbi jelado csatlakozot rola. Persze te tudod. :)

Köszönöm az iránymutatást (commodorénak is) :icon13: ! Akkor felesleges leszedni az adagolót.., mert ha leveszem az adagolóvezérlő panelt, meg a vákumcsöveket, akkor előbukkanik a szelep.Szombaton rámegyek a kérdésre és közben csinálok pár fotót, hogyan bontódik a cucc, bár az orosz linken is elég jól látszanak a dolgok.

Szerk.:Azt a konzolt is le kell venni, amiről commodore linkelt képet?Gondolom le, mert anélkül nem lehet hozzáférni.., de az egyik képen ha jól láttam 3 nyomócső is le van szedve :confused:

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

2 órája, oggy írta:

Köszönöm az iránymutatást (commodorénak is) :icon13: ! Akkor felesleges leszedni az adagolót.., mert ha leveszem az adagolóvezérlő panelt, meg a vákumcsöveket, akkor előbukkanik a szelep.Szombaton rámegyek a kérdésre és közben csinálok pár fotót, hogyan bontódik a cucc, bár az orosz linken is elég jól látszanak a dolgok.

Szerk.:Azt a konzolt is le kell venni, amiről commodore linkelt képet?Gondolom le, mert anélkül nem lehet hozzáférni.., de az egyik képen ha jól láttam 3 nyomócső is le van szedve :confused:

az elözö valamelyik hozzászolásban trx kulcsot irnak nekem Wesszi 5-ös imbusszal szedte le de 2 kell hozzá mert az egyiket köszörülni kell a belsö csavarhoz az elözö képeken látod.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, astra írta:

az elözö valamelyik hozzászolásban trx kulcsot irnak nekem Wesszi 5-ös imbusszal szedte le de 2 kell hozzá mert az egyiket köszörülni kell a belsö csavarhoz az elözö képeken látod.

Megtaláltam a levágott kulcsot, imbusz biza, valamiért torx-ra emlékszem. De a lényeg az amit írtál, az egyiket kicsit alakítani kell, mert a rövid fele nem fordul el, a hosszúfele meg nem fér oda.

A konzol mindeképp le, mert az mindent eltakar.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, commodore írta:

Így igaz. Levenni sokkal macerásabb mint alulról kicserélni, rengeteg dolgot kell leszerelni.

Most hogy lefotóztad, már előtörnek az emlékek. Lehúztam róla a vákuumot, meg az elektromos csatit. De ott helyben improvizáltam meg ezt a dolgot :)

 

:):)

 

oggy 

 

Szivesen! Szerintem egyszerubb alulrol, ha mas miatt nem szukseges levenni az adagolot. Az orosz gyerek nem teljesen ertem mit csinalt, mert a nyomocsoveknek ehhez a szelephez nincs koze. :-) Az olajszurohaz visszafolyocsovet is meghuzatta kotozovel, hogy ne legyen utban, holott le is vehette volna. Allo motornal abban nem folyik olaj. Ha var kicsit vele, szepen visszafolyik a karterbe az olaj es mehet le a cso.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, oggy írta:

Szombaton rámegyek a kérdésre és közben csinálok pár fotót, hogyan bontódik a cucc, bár az orosz linken is elég jól látszanak a dolgok.

Én nagyon megköszönném, ha csinálnál pár képet, meg esetleg egy kis iránymutatást! Időközben én is beszereztem a szelepet, de még nem tudtam érdemben foglalkozni vele. Meg hát az is igaz, hogy én maximum egy krokodil emelőt tudok kölcsönkérni, szóval érdekes mutatvány lesz. Remélem meg tudom csinálni én is.

Körbekérdeztem pár szerelőnél, aztán a Nyiry Diesel-t ajánlották. Velük beszéltem, de ők azzal kezdték, hogy le kell szedni hozzá az adagolót... Csupán érdekességképpen előtte meg azt mondták, hogy otthon is megtudom csinálni, mert két csavar tartja összesen. Szóval hozzájuk nem szeretném elvinni, ha más nem lesz megpróbálom elvinni Wesszhez, bár még nem volt szerencsém hozzá.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, malark írta:

Én nagyon megköszönném, ha csinálnál pár képet, meg esetleg egy kis iránymutatást! Időközben én is beszereztem a szelepet, de még nem tudtam érdemben foglalkozni vele. Meg hát az is igaz, hogy én maximum egy krokodil emelőt tudok kölcsönkérni, szóval érdekes mutatvány lesz. Remélem meg tudom csinálni én is.

Körbekérdeztem pár szerelőnél, aztán a Nyiry Diesel-t ajánlották. Velük beszéltem, de ők azzal kezdték, hogy le kell szedni hozzá az adagolót... Csupán érdekességképpen előtte meg azt mondták, hogy otthon is megtudom csinálni, mert két csavar tartja összesen. Szóval hozzájuk nem szeretném elvinni, ha más nem lesz megpróbálom elvinni Wesszhez, bár még nem volt szerencsém hozzá.

Nem tudjak hogy lehet kicserelni.:-)

 

Anno en a csergoeket kerdeztem, azt mondtak 10 ezer forintbol megoldhato a csere. Masik opel szervizt hivva megint nem tudtak hogy kell cserelni. Azert vannak sokan bajban, mert nincs bent nekik se az opel TIS programban, se az EPC-ben, Szerintem 10 ezer forintert nem erdemes otthon szenvedni orakat meg elkoszorulni tobb kulcsot.:)

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

12 órája, malark írta:

Én nagyon megköszönném, ha csinálnál pár képet, meg esetleg egy kis iránymutatást! Időközben én is beszereztem a szelepet, de még nem tudtam érdemben foglalkozni vele. Meg hát az is igaz, hogy én maximum egy krokodil emelőt tudok kölcsönkérni, szóval érdekes mutatvány lesz. Remélem meg tudom csinálni én is.

Körbekérdeztem pár szerelőnél, aztán a Nyiry Diesel-t ajánlották. Velük beszéltem, de ők azzal kezdték, hogy le kell szedni hozzá az adagolót... Csupán érdekességképpen előtte meg azt mondták, hogy otthon is megtudom csinálni, mert két csavar tartja összesen. Szóval hozzájuk nem szeretném elvinni, ha más nem lesz megpróbálom elvinni Wesszhez, bár még nem volt szerencsém hozzá.

Lesznek képek!Krokiról neki se állj, semmi esélyed kicserélni!Áldom az eszem, hogy annó egy jó nagy és mély aknát csináltam!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, betegkutya írta:

Nem tudjak hogy lehet kicserelni.:-)

 

Anno en a csergoeket kerdeztem, azt mondtak 10 ezer forintbol megoldhato a csere. Masik opel szervizt hivva megint nem tudtak hogy kell cserelni. Azert vannak sokan bajban, mert nincs bent nekik se az opel TIS programban, se az EPC-ben, Szerintem 10 ezer forintert nem erdemes otthon szenvedni orakat meg elkoszorulni tobb kulcsot.:)

De neki állok, mert szeretek szerelni, meg önsanyargató típus is vagyok :) ! Az a 10 rugó meg 2 tank benya a kétkerekűbe, azt inkább kifüstölöm belőle!A +költség csak az elfogyasztott ser lesz a művelet közben :-) 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, oggy írta:

Krokiról neki se állj, semmi esélyed kicserélni!

Igen, ez az én nagy bajom. Se emelő, se akna... de még szerszámokkal sem vagyok igazán ellátva. Ráadásképp meg utcán parkol itthon az autó. Páromnál van kert, ott megoldható lett volna, de akkor mindegy is.

5 órája, betegkutya írta:

Anno en a csergoeket kerdeztem, azt mondtak 10 ezer forintbol megoldhato a csere.

Csergőék nem tudod, dolgoznak hozott alkatrészből? Mert akkor lehet náluk érdeklődöm meg, mert közel vannak.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, malark írta:

Igen, ez az én nagy bajom. Se emelő, se akna... de még szerszámokkal sem vagyok igazán ellátva. Ráadásképp meg utcán parkol itthon az autó. Páromnál van kert, ott megoldható lett volna, de akkor mindegy is.

Csergőék nem tudod, dolgoznak hozott alkatrészből? Mert akkor lehet náluk érdeklődöm meg, mert közel vannak.

Nem tudom, hivd fel oket jovo heten. Szerintem nincs olyan, hogy nem dolgoznak hozott anyagbol, elvegre nem valami bontott szart viszel oda, hanem uj alkatreszt. En mikor hivtam oket, kikerestek az alkatreszt es mondtak, hogy felvisznek torzsvasarlonak, igy olcsobban megkapom. Ezutan kerdeztem a csere dijat is, atkapcsoltak egy muvezetohoz, aki felirta a szamom es mondta, hogy visszahiv/utananez. Hivott is kb 20 perc mulva es mondta, hogy megoldhato, 10 ropi korul van a munkadij. Beszelj veluk.:)

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

16 perce, betegkutya írta:

Sikerult akkor az onsanyargatas.

Sokkot kaptam! Ezt a munkát [még önmagam részére se vállalnám el többet! Amúgy ez erősen időszerű volt, minden csatlakozó. meg minden vezetékbandázs tocsogott a gázolajban!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor a képek:

Adagolóvezérlő lent:

kow4bhjdl73kwhnwjl15.jpg

Ad. vez. és tartókonzolja:

sjjdmhr6usi5h9fe9yr8.jpg

..és ottvan a rohadék!Jól látszik, tiszta gázolaj minden!

..ha a tökórú tervezője a csatit nem a blokk felé fordította volna, kijönne könnyen a belső csavar!!

Így 1 óra volt kitekerése!

5bwtd85xakswnb9mrrm5.jpg

ag3sruigyjgdtppyz1oo.jpg

Nem kérdés, melyik a beteg!Nincs az a pénz, amiért ennek még egyszer nekiállnék!

 

dqt4dxso348j6zcen4ge.jpg

 

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

47 perce, oggy írta:

Akkor a képek:

Koszi a kepeket, jol megszenvedhettel vele!:-)

Kartergazcso van ledugozva? :evilgrin::icon13:

Vegulis akkor elektromos csati lehuz, adagolovezerlo leszed. Ezutan a fekete kutyurol lehuztad a csoveket, a csatlakozot hogy szedted le rola?

Le tudnad irni lepesrol lepesre a cseret? Biztos lenne ra erdeklodo!:)

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

4 perce, betegkutya írta:

Koszi a kepeket, jol megszenvedhettel vele!:-)

Nincsmit!

Azért is tettem fel őket, hogy csak olyan versenyző álljon neki maszekba ennek, akinek kötélből vannak az idegei!

Enyémek sajnos nem, ezért nem irigylem szegény szomszédaimat tegnap :-)

Volt büdösbárcás megamix óraszám :-)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, oggy írta:

Nincsmit!

Azért is tettem fel őket, hogy csak olyan versenyző álljon neki maszekba ennek, akinek kötélből vannak az idegei!

Enyémek sajnos nem, ezért nem irigylem szegény szomszédaimat tegnap :-)

Volt büdösbárcás megamix óraszám :-)

Vegulis akkor elektromos csati lehuz, adagolovezerlo leszed. Ezutan a fekete kutyurol lehuztad a csoveket, a csatlakozot hogy szedted le rola?

Le tudnad irni lepesrol lepesre a cseret? Biztos lenne ra erdeklodo!:)Valoszinu azert van befele a csatlakozo, mert egy masik tipusra lett tervezve (mazda pl), ott az adagolo a motor innenso oldalan van, igy pont kifele all a csatija:

Premacy2.JPG

 

:-) Persze attol meg rohadjanak meg.:evilgrin: Mondjuk itt meg azt a belso csavart nem szeded le az eletben sem, szoval sehogyse jo ez.

Módosítva : betegkutya
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Többen írtátok a termosztát alá való tömítést... ez lenne az? Ez 1,05mm vastag, ha minden igaz...
Kb 3 éve lett cserélve termosztát. Jelenleg ~8km után (enyhe városi forgalomban) kezd a mutató megmozdulni.

Vákuumcsövek hossza és mérete engem is érdekelne, valamint, hogy mely szenzorok befolyásolják a a turbó nyomásást (lehet e őket takarítani és mivel érdemes).
köszi!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, kutymorg írta:

Vákuumcsövek hossza és mérete engem is érdekelne, valamint, hogy mely szenzorok befolyásolják a a turbó nyomásást (lehet e őket takarítani és mivel érdemes).

Engem is érdekelne, mert valószínűleg a turbóm is meghibásodott. :(

Hétvégén mentem vidékre (kb. 200 km oda, s 200 vissza) és egyszer felvillant a motorellenőrző lámpa. 130-al mentem, tempomattal. Úgy 10 km-t mehettem előtte az autópályán. A motor, víz már üzem meleg volt. Talán volt egy picit torpanás, le is dobta a tempomatot. Visszaálltam a gázpedálra, és az autó ment rendesen tovább. Aztán megálltam egy benzinkútnál (motort nem állítottam le), és amikor mentem vissza a pályára, egyszerűen semmi ereje nem volt az autónak. Azt vettem észre, hogy lepadlóztam, és alig gyorsult. 2000 és 3000 között volt a fordulat. 60-ról 90-re egy örökkévalóságnak tűnt. De aztán szépen lassan visszagyorsultam 130-ra, és tartani már tudta. Amikor megérkeztem, akkor járattam pár percig, ahogy illik, majd újraindítottam. Valami volt, mert egyet köszörült és utána röffent csak be. Persze a motorellenőrző világított.

Itt kb. egy 2-3 órás állás következett, majd este beültem, és elsőre pöcc-röff, motorellenőrző kialudt egyből. Elindultam hazafelé, egy 25 km után megint tempomat 130-nál egy kis torpanás, tempomat ledob, motorellenőrző felvillan. De végül hazahozott. Másnap tankoltam, semmi rendellenes nem volt, 5,9 literre jöttem ki.

Rendellenes hang, zaj, füstölés nincs. Gondoltam lehet, a légtömegmérő halt meg benne, bár útközben már gondoltam EGR-szelepre, meg katalizátorra is...

Aztán ma elmentem, kiolvastattam a hibakódot, azt mondta a szerelő, hogy valószínűleg turbó hiba lesz. Talán valamelyik vákuumcső, vagy veszteségszelep. Sajnos ez is csak időszakosan jön elő, bár az is igaz, hogy ez az időszak eddig csupán a sokáig tartó magas fordulatszám volt. Legalább ezt tudjuk. Azt mondta még akár EGR is lehet.

Valakinek van valami ötlete? Talán megúszhatom egy sima légtömegmérővel, vagy tényleg a turbó körül lehet valahol a ludas? 213 ezer km van most az autóban.

Abban maradtunk, hogy szerdán viszem vissza, és megpróbálja megnézni a vákuumcsöveket, meg amik befolyásolhatják a turbó működését.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, kutymorg írta:

Sziasztok!

Többen írtátok a termosztát alá való tömítést... ez lenne az? Ez 1,05mm vastag, ha minden igaz...
Kb 3 éve lett cserélve termosztát. Jelenleg ~8km után (enyhe városi forgalomban) kezd a mutató megmozdulni.

Vákuumcsövek hossza és mérete engem is érdekelne, valamint, hogy mely szenzorok befolyásolják a a turbó nyomásást (lehet e őket takarítani és mivel érdemes).
köszi!

ez az 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, malark írta:

Engem is érdekelne, mert valószínűleg a turbóm is meghibásodott. :(

 

A turbo nem megy csak igy tonkre es ha igen akkor is fustolne, zajos lehet stb. Lehet a motorvezerlod rosszalkodik, vezetekkoteg, vakuumcso, szivocso nyomaserzekelo, legtomegmero stb,. Szerintem nem turbo, inkabb valamelyik elektronika vagy jelado/vezetek/csatlakozo.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.