Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2017. 10. 25. at 15:12, Klucsó írta:

Értem és köszönöm. Ebben a motorban elég speckósan van benne a porlasztó. Maga a porlasztó egy hüvelyben van ami a hengerfejben van. Ott nem is folyhat víz semmiképpen. Csak a hüvely és a hengerfej között van olajtér biztosan, a víztérben nem vagyok biztos. Motorba nem megy bele a víz,jár rendesen,nem füstöl. Tulajdonképpen azért lenne jó tudni,hogy van-e víztér a hüvelyek körűl mert akkor a hengerfej levétele nélkül lehetne orvosolni a problémát.

tévedés mert a hövédö hüvely az az olaj és viz elválasztásában közrejátszik ha felmész a yutubra ott meglátod hogy hogy cserélik a kettö db tömitögyürüt a tünete meg az hogy az olajban megjelenik a viz  nem a tágulásiban .ha a tágulásiban van olaj akkor az olajhütö átszakadt én most voltam ebben a helyzetben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, astra írta:

tévedés mert a hövédö hüvely az az olaj és viz elválasztásában közrejátszik ha felmész a yutubra ott meglátod hogy hogy cserélik a kettö db tömitögyürüt a tünete meg az hogy az olajban megjelenik a viz  nem a tágulásiban .ha a tágulásiban van olaj akkor az olajhütö átszakadt én most voltam ebben a helyzetben.

Értem. Nekem nincs olaj a vízben.Sem az olajban víz. Az a gondom,hogy a motor beledolgozik minimálisan a víztérbe. Keményednek a csövek,a termosztát felől buborékok jönnek a kiegyenlítőbe. Vizet nem forralja. Azért érdekel a hüvely mert talán ott van valami hiba amiatt ezek a tünetek vannak. Tehát ha sérült a gumigyűrű vagy maga a hüvely akkor bele tud dolgozni a motor a víztérbe?

Köszi.

Módosítva : Klucsó
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.  Opel astra g. Y20dth motor .Autópályán 140 -nél főtengely törés.  Kapott a szervizben egy bontott motort (120e.) amire minden át lett pakolva a régi motorról.  Na azóta csak 100 méter húzás után indul el. Ha elindul gázadásra csak az utolsó 1-2 cm -ben reagál. alapjárat van amíg meg nem áll a motor magától.  Szerviz lámpa nem világit. Hiba kód sincs a szerviz szerint.  Szerelő feladta. (80.000-t fizettem a szervizben motor cseréért.) Valaki találkozott már hasonló x aktás problémával?

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 06. at 7:12, astra g 70 írta:

Sziasztok.  Opel astra g. Y20dth motor .Autópályán 140 -nél főtengely törés.  Kapott a szervizben egy bontott motort (120e.) amire minden át lett pakolva a régi motorról.  Na azóta csak 100 méter húzás után indul el. Ha elindul gázadásra csak az utolsó 1-2 cm -ben reagál. alapjárat van amíg meg nem áll a motor magától.  Szerviz lámpa nem világit. Hiba kód sincs a szerviz szerint.  Szerelő feladta. (80.000-t fizettem a szervizben motor cseréért.) Valaki találkozott már hasonló x aktás problémával?

 

Nincs elrakva a vezérlés, esetleg az adagoló nem lett jelreforgatva? Vagy ezeken már túl vagyunk?

Link to comment
Megosztás:

Szia.  Most bejön a mondás, magad uram ha nincs szerelő aki más után javítson... Így hát neki álltam én.  Autocom diagnosztika adott néhány támpontot,izzítás,adagoló áram ellátás,üzemanyag nyomás. Neki álltam pedig nem tartom magam autószerelőnek.  Volvo Truck szerelő vagyok "sok" éve. Sorolom amit találtam miután kifizettem a 80.000-t a motor cseréért,+ felrakáskor tönkre tették az új kinyomó csapágyat (20.000) .Üzemanyag szűrőház fedél eltörve tömítő gumi is kuka. Résolaj cső T elágazó eltörve, Olajsárral teli adagoló elektromos csatlakozó. Vákum csövek felcserélve. EGR vákum cső eldugulva (olajsár)... Adagoló szívó oldalon kimarad külső lechner gyűrű!!! És lőn világosság  önindítózás 10 mp és elindul. Ez 4 órámba került. Mivel az autóklub 7000/ óradíjon rám telefonált hogy :) menjek be vele...De számítsak rá hogy idő igényes munka lesz.  Ma reggel lementem, 12 óra állás után is azonnal indult. 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.Van egy 2.2 dti vectrám és 1250-1500-as fordulat között rángat.1500ford. felett semmi baja.Sajnos igy nem tökéletes vele a közlekedés.Valaki tapasztalt már ilyet vagy mi lehet a hiba,egyáltalán merre keressem a megoldást.Válaszokat előre is köszönöm.

Módosítva : mister86
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Valaki segítsen már nekem. Y17dt. G astra. Nemrég vettem, és egyik pillanatban leállt alattam az autó, de fél óra múlva beindul egy pár másodpercig. Vissza adtam a régi tulajnak hogy csinálja meg. Le légtelenítette, és utána jó is lett. Örültem neki, azt mondta hogy 4 hónapig állt. Mentem vele kb 160km t utána újra leállt, de kisebb leállásokkal haza tudtam vele érni. Az lenne a legfőbb kérdésem hogy a rendszer levegősödik le, vagy adagoló vezérlő hiba. Reggel beindul kb 10 percig., utána megint leáll. A kijelzőn nem ír hibát. Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, DjKing írta:

Üdv mindenkinek.

Valaki segítsen már nekem. Y17dt. G astra. Nemrég vettem, ....

Szia.

A leírásod szerint akármelyik is lehet, de gyanús az adagolóvezérlő (+ a Fejszelep  "Üzemanyag mennyiség szabályozó szelep"/Denzo/. ezt vezérli az adagolóvezérlő   -EDU-)

Keress egy jó szakembert minél előbb és ne tervezz vele komoly utat. (Pl.: Hívd fel Márton Csabát : +36húsz9853321       biztosan mond neked megoldást.)

Üdv. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, melyon írta:

Szia.

A leírásod szerint akármelyik is lehet, de gyanús az adagolóvezérlő (+ a Fejszelep  "Üzemanyag mennyiség szabályozó szelep"/Denzo/. ezt vezérli az adagolóvezérlő   -EDU-)

Keress egy jó szakembert minél előbb és ne tervezz vele komoly utat. (Pl.: Hívd fel Márton Csabát : +36húsz9853321       biztosan mond neked megoldást.)

Üdv. 

Köszönöm. Már el is küldtem neki, pont Csabát találtam a neten. Viszont újra retteghetek hogy ha a hiba utána is jelentkezni fog akkor viszont a fejszelep is rossz. Hogyan tudom ellenőrizni hogy jó e az a bizonyos szelep? 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, DjKing írta:

Köszönöm. Már el is küldtem neki, pont Csabát találtam a neten. Viszont újra retteghetek hogy ha a hiba utána is jelentkezni fog akkor viszont a fejszelep is rossz. Hogyan tudom ellenőrizni hogy jó e az a bizonyos szelep? 

A szelep csere minden esetben ajánlott ha ilyen, vagy ehhez hasonló problémád lenne. Tolni lehet, ha már a gázolaj megjelenik az ECU-nál fent, elkéstél a cserével.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lehet, hogy nem értetek vele egyet, de egy kicsit kiigazítanám ezeket a "szelep elnevezés dolgokat... sajnos, vagy szerencsére mindkettővel volt már dolgom.

Azért írom, hogy mindkettővel, mert az = ECU azaz Computer ( a motor tetején van) lehet belül gázolajos mert ha az előtöltés szabályozó szelep (ami az adagoló alján oldalt helyezkedik el és egyedül van) tömítése átereszt, akkor a "vezetékek belsejében" felkúszhat a gázolaj egészen az ECU belsejébe, ott a vezetékezést szó szerint el tudja tüntetni.

Más.

 A Gázolaj mennyiség szabályozó szelep (Fejszelep) , ami az adagoló tetején található legnagyobb fejű elektromos szelep, na ezt vezérli az adagolóvezérlő elektronika = EDU,

"   mint egy elektromos erősítőként működik, felprogramozható, de tulajdon képpen ez a lényeges dolga" ....     

Ha ez a fejszelep szorul belül, akkor  okozhatja a z EDU leégését  ( nagyobb áramfelvétel stb.), de lehet hogy valóban csak az EDU-n belül vannak forrasztási ill. anyagöregedesi problémák. Én mindenesetre amikor Csaba hegesztett nekem új EDU-t, akkor felraktam egy vadonat új mennyiségszabályozó szelepet (fejszelep) is.

Azóta is ( Kb.. 130e Km )  hibátlan.

Ezt a témát Márton Csaba nagyon tudja gyógyítani, nekem is ő magyarázta el.  Jó szakember.

Talán segítettem.

Amikor még én cseréltem, a szelepek ára csak emlékezetből ...  a gázolajeresztős előtöltésszabályozó az adagoló alján olyan 35e körül volt, 

amit az EDU vezérel az bizonyos felső nagy fejszelep az olyan 40e Ft.

Ez a szelepekre vonatkozik:  Egy dolgot érdemes betartani. Bármelyik is rossz, csakis újat betenni helyette, mert utána előbb utóbb mint már régebben a tapasztaltak írták úgyis új lesz a vége és megelőz vele az ember egy rakás felesleges kínlódást mind munkában mind pénzben mind pedig időben.

 Viszont azóta teljesen hibátlan és nagyon szerethető a szekér.

Üdv.

 

Módosítva : melyon
  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak! 

Újként pislogok itt és lenne pár kérdésem, amiben szeretném, ha helyreraknátok.

A jó öreg y17dt ECU szórakozás (vagy nem) érdekelne, ezen belül is p335-ös hibakód, nincs fordulatszám jel/helytelen fordulatszám jel (szakaszos).

Ez a hibakód csak menet közben jön elő és kétezres fordulat felett leginkább. Illetve ez a hiba okozhatja, hogy néha jó traktoros hangja van a kocsinak, máskor meg megtorpan kicsit? 

Ez a probléma csak az ECU átforrasztásával, javításával orvosolható, vagy valamilyen jeladó cseréje a megoldás?  

Illetve egy érdekesség: olajos hűtővíz miatt a kocsi átesett a szokásosnak mondható porlasztóhüvely "O" gyűrűzésen, azóta van ez a probléma. Lehet összefüggés? Hanyag összeszerelés esetleg?

Már rengeteget visszaolvastam e témában, de konkrétum sosincs. 

Előre is köszi :)

 

Módosítva : bohoc
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostani hidegekben indulás után eléggé rángat az autó egy komolyabb gázadásra, de amint bemelegszik a motor megszűnik a jelenség. Y17DT motor, hibakód nincs benne. 

Levettem az alsó motorburkolatot, és elég gázolajos az adagoló környéke, a motorblokk hátsó részén folyik le a gázolaj. Nem nagy mennyiség, ha járatom egy helyben, alatta a betonon nem látszik semmi. 

Megnéztem a motorvezérlő és az adagolóvezérlő csatlakozóit, de száraz volt mindegyik.

Nem tudom a rángatásnak, és a gázolaj szivárgásnak lehet-e köze egymáshoz. Esetleg valakinél volt hasonló hibajelenség?

Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

"bohoc"

..."helytelen fordulatszám jel (szakaszos)"...   --   felső holtpont jeladó vagy más néven fordulat jeladó gyanús  ( ez egy három kivezetése HALL elem ) a lendkereket figyeli. Tudomásom szerint 2 féle típus is fellehető a boltokban.  Egyszerű a cseréje, akna azért kell hozzá.

"rekop"

..."elég gázolajos az adagoló környéke"... "Mostani hidegekben indulás után eléggé rángat"  --   ha nem valamilyen tömítés szivárgás akkor van esély rá, hogy az adagoló végén alul található előtöltés szabályozó szelepnek az tömítése amivel az elektromos csatlakózó van kiöntve, ez el szokott fáradni. Na ebből szokott lenni a vezetékekben a gázolajfelkúszás bele az ECU-ba (azaz a Computerbe , fent a mi a motor tetején van. nem feltétlenűl látszik a vezetékeken, van hogy csak az ECU kinyitásával lepődik meg az ember, hogy gázolaj van benne. szakembert igényel a dolog, hogy ezt kiderítsd.)   - a hideg indításért ez az előtöltés szabályozó felel, mert ha egy kicsit is melegszik a motor vagy nagyobb a fordulat akkor már nincs szerepe. ( nagyon tökölős munka kicserélni )

Mindkettőtöknek javaslom, hogy hívjátok Márton Csabát mert tanácsot szerintem azonnal fog adni,     ha nem vagytok szerelők szerintem ne álljatok neki házilag a dolognak.

talán segítettem.   Üdv.

 

Módosítva : melyon
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, lenne egy problemam, megprobalom nagyjabol elmagyarazni, (egyaltalan nem ertek a kocsikhoz, elore elnezest, ha valami nem lesz teljesen tiszta).

Szoval, van egy Astra, pontosabban Vauxhall 1.7 cdti-m, 2003mas tipus, ami kovetkezoket produkalja. Hideg motorral teljesen jol indul, motor leallitas utan (mondjuk 10 kilometert megyek vele) uzemi homersekleten szinten. Amennyiben viszont varok ugy 10 percet ,es a motor elkezd visszahulni, akkor mar elkezdi tekerni az onindito, mi tobb, fel ora mulva egyaltalan nem startol, amig egy bizonyos pontra vissza nem hul.

Csereltunk mar generatort, valami nyomasszabalyzo szelepet, van valami jelado a motorban felul, azt is, fotengely jeladot, oninditot, gyujtaskapcsolot, az uzemanyag jon, olyan, mintha egy bizonyos motor hofokon nem kapna aramot az a resz, ami begyujtja, vagy mit csinal a gazolajjal(??).

Amennyiben beindul, nem rezeg, nem fustol, nem dadog, minden a legnagyobb rendben van.

Van esetleg valakinek valami otlete, mert lassan kezdek belekattanni.

Elore koszi.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 29. at 7:39, Handbrake írta:

A szelep maga is beszerzési ár függő, 45 - 70 ezer között. A beszerelést ha magad végzed ingyen van ( van tag aki megcsinálta leírással együtt), ha szerelő csinálja az nem tudom mennyi lehet, de nem 2 perces meló.

a fejszelephez egy 38 csökulcs kell,meg kézügyesség  az elötöltés szab. szelep cseréjéhez 2 db 5-ös imbusz kulcs kell , meg egy tartokonzolt le kell szerelni hozzá az egyik az also csavarhoz kell a másikat köszörülni kell mert nagyon hülye helyen van  a felsö csavarja amit elfelejtettem mondani az alsohoz akna is kell

egyébként én jártam repedt szigetelésü elötöltésszabályzo szeleppel 2 évig ugy hogy a vezetékröl a gégecsö a szelepnél 5cm darab le volt szedve igy a gasoil nem mászott fel az elektronikába, ezt nekem egy ügyes szakember csinálta aki késöbb ki is cserélte azt az alkatrészt.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.