Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

na uraim meg usztam a trisozást ma reggelre egy tenyérnyi folt volt a kocsi eleje alatt a szokásos modon rájötteem hogy fagyállo csekély 23000ft -om bánja az eseményt .2007 ota van nálam az y17dt caraván azota ez a 3. hütöm amit a kooler kilyukaszt  más is járt igy 10 év alatt.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

2 órája, astra írta:

na uraim meg usztam a trisozást ma reggelre egy tenyérnyi folt volt a kocsi eleje alatt a szokásos modon rájötteem hogy fagyállo csekély 23000ft -om bánja az eseményt .2007 ota van nálam az y17dt caraván azota ez a 3. hütöm amit a kooler kilyukaszt  más is járt igy 10 év alatt.

Szia! 

Nekem az alsó távtartó műanyag veszett el,egy darabig motor leállításkor lehetett hallani,hogy egymáshoz koppannak.

A hütő és a cooler legalsó peremét kifúrtam,és összecsavaroztam a kettőt,ez távtartóként is funkcionál. Szerencsére nem lyukasztotta ki a hűtőt (kop-kop-kop),de azért látszik hol ütköztek egymáshoz.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, astra írta:

na uraim meg usztam a trisozást ma reggelre egy tenyérnyi folt volt a kocsi eleje alatt a szokásos modon rájötteem hogy fagyállo csekély 23000ft -om bánja az eseményt .2007 ota van nálam az y17dt caraván azota ez a 3. hütöm amit a kooler kilyukaszt  más is járt igy 10 év alatt.

Én vékony gumi lapocskákat tettem a cooler és a hűtő egymáshoz érő felületeihez, illetve az alsó műanyag fülbe is. Így nem zörög leállításkor, és a hűtők ha egymáshoz is ütödnek, nem lyukadhatnak ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit elsodort az élet, így - bár olvastam, de - ezer éve nem írtam rátok.
Most viszont egy olyan challenge-be vágtam, amitől a fülem kettéáll - igaz, élvezem piszkosul.
Ehhez fogom majd kérni régi, rutinos fórumos ismerőseim szakmai és tapasztalati segítségét.
Neveket nem írok, nehogy valaki mellőzve érezze magát.

A történet röviden:
2 éve télen ronggyá törtem a Zafit, mert inkább az erdőt választottam az úton üzekedő szarvascsorda helyett.
Miután kikászálódtam a roncsból egy óra öntudatlan ájultság után, csóri öregasszony még hazavitt 60 km-t elfojt olajjal, vízzel kiflire törve.
Előtte sem hagyott szarban egy opelem se, de ez konkrétan az életemet mentette meg.
Nem volt szívem zúzdába adni, inkább tartogattam a csodára várva.
Közben azért nem maradtam opel nélkül, mert asszonyom is fan lett és csereberéltük H astrákat, B merivákat nagy bőszen, mint tót a gatyáját

Most viszont - pár hónapja - megtörtént a csoda. Feldobtak fácsén (facebook) egy felrobbant turbós 2.0 DTI Zafit vicces áron, mert beszartak a jelenségtől.
Én meg továbbra is szerelmes vagyok ebbe a vasba.
Így bevásároltam ezt az öregasszonyt is és a fejembe vettem, hogy a két kocsiból csinálok egy (nemhogy használható, hanem) gyári darabot.

Amit tudni lehet illetve kell a két kocsiról.
Az enyémben 450.000 km körül volt. Nem evett se olajat, se vizet. 2002 szeptemberi. Belgiumból jött 5 éves korában. Mindent megkapott, ami kijárt neki.
De gyilkoltam is, mert napi munkára volt fogva.

A mostani 2001 nyári. Ahogy látom, csipegeti az olajat rendesen.
Osztrák (sajnos) bár nem látok rajta komolyabb rohadásokat a bölcsőt leszámítva. Fogalmam sincs milyen kötelezőket kapott, mert a szervizkönyv nem teljes.
258.000 van benne, s bár ez is elegance, azért a régihez képest sok alap extra hiányzik.
Turbo nem csak nyomó oldalon lökte szét a tömítését, hanem kipuffogó felől is, így úszott az egész rendszer az olajban, hatalmas füstfellegek közepette.
Most a turbó le van dugózva, de a kocsi ki van égetve, bár úgy megy, mint egy IFA.
Naja! a bal eleje meg is volt zúzva, ment a gyűrődő nyúlvány is a francba, de ezt megoldom v.hogy.

Gyanítom, ahogy haladok majd a felújítással, lesz egy rakat olyan kérdés, melyre a gyári leírások sem adnak támpontot.
Ezek nem az "olajcsere előtt állok, ki milyen olajat javasolna" kategóriába tartoznak. :)

Van kedvetek, türelmetek tapasztalatokkal és tudásotokkal segíteni, ha elakadok?

Rögtön az első kérdés.
Mért már v.ki turbó nyomást házilag?
Vagy marad a szakműhely?

Előre is köszi!
BIG
 

Módosítva : Big Nose
Link to comment
Megosztás:

23 órája, bocs írta:

Szia! 

Nekem az alsó távtartó műanyag veszett el,egy darabig motor leállításkor lehetett hallani,hogy egymáshoz koppannak.

A hütő és a cooler legalsó peremét kifúrtam,és összecsavaroztam a kettőt,ez távtartóként is funkcionál. Szerencsére nem lyukasztotta ki a hűtőt (kop-kop-kop),de azért látszik hol ütköztek egymáshoz.

nekem azt mondták hogy vékony gumilapot tegyek közéjük 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 29. at 7:39, Handbrake írta:

A szelep maga is beszerzési ár függő, 45 - 70 ezer között. A beszerelést ha magad végzed ingyen van ( van tag aki megcsinálta leírással együtt), ha szerelő csinálja az nem tudom mennyi lehet, de nem 2 perces meló.

engem be akartak firkálni tavaly 160000ft-ra mert azt mondta a mühely tulaj hogy ki kell szedni hozzá az adagolot akkor amikor a forum tele volt hogy hogy lehet kevesebb munkával megoldani.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 09. at 3:02, Big Nose írta:

Sziasztok!

Kicsit elsodort az élet, így - bár olvastam, de - ezer éve nem írtam rátok.
Most viszont egy olyan challenge-be vágtam, amitől a fülem kettéáll - igaz, élvezem piszkosul.
Ehhez fogom majd kérni régi, rutinos fórumos ismerőseim szakmai és tapasztalati segítségét.
Neveket nem írok, nehogy valaki mellőzve érezze magát.

A történet röviden:
2 éve télen ronggyá törtem a Zafit, mert inkább az erdőt választottam az úton üzekedő szarvascsorda helyett.
Miután kikászálódtam a roncsból egy óra öntudatlan ájultság után, csóri öregasszony még hazavitt 60 km-t elfojt olajjal, vízzel kiflire törve.
Előtte sem hagyott szarban egy opelem se, de ez konkrétan az életemet mentette meg.
Nem volt szívem zúzdába adni, inkább tartogattam a csodára várva.
Közben azért nem maradtam opel nélkül, mert asszonyom is fan lett és csereberéltük H astrákat, B merivákat nagy bőszen, mint tót a gatyáját

Most viszont - pár hónapja - megtörtént a csoda. Feldobtak fácsén (facebook) egy felrobbant turbós 2.0 DTI Zafit vicces áron, mert beszartak a jelenségtől.
Én meg továbbra is szerelmes vagyok ebbe a vasba.
Így bevásároltam ezt az öregasszonyt is és a fejembe vettem, hogy a két kocsiból csinálok egy (nemhogy használható, hanem) gyári darabot.

Amit tudni lehet illetve kell a két kocsiról.
Az enyémben 450.000 km körül volt. Nem evett se olajat, se vizet. 2002 szeptemberi. Belgiumból jött 5 éves korában. Mindent megkapott, ami kijárt neki.
De gyilkoltam is, mert napi munkára volt fogva.

A mostani 2001 nyári. Ahogy látom, csipegeti az olajat rendesen.
Osztrák (sajnos) bár nem látok rajta komolyabb rohadásokat a bölcsőt leszámítva. Fogalmam sincs milyen kötelezőket kapott, mert a szervizkönyv nem teljes.
258.000 van benne, s bár ez is elegance, azért a régihez képest sok alap extra hiányzik.
Turbo nem csak nyomó oldalon lökte szét a tömítését, hanem kipuffogó felől is, így úszott az egész rendszer az olajban, hatalmas füstfellegek közepette.
Most a turbó le van dugózva, de a kocsi ki van égetve, bár úgy megy, mint egy IFA.
Naja! a bal eleje meg is volt zúzva, ment a gyűrődő nyúlvány is a francba, de ezt megoldom v.hogy.

Gyanítom, ahogy haladok majd a felújítással, lesz egy rakat olyan kérdés, melyre a gyári leírások sem adnak támpontot.
Ezek nem az "olajcsere előtt állok, ki milyen olajat javasolna" kategóriába tartoznak. :)

Van kedvetek, türelmetek tapasztalatokkal és tudásotokkal segíteni, ha elakadok?

Rögtön az első kérdés.
Mért már v.ki turbó nyomást házilag?
Vagy marad a szakműhely?

Előre is köszi!
BIG
 

Sok sikert és kitartást! Hasonló projektben vagyok, csak nekem egy H astra akadt fent a hálómon, azzal szívok vagy 3 hete.....

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Handbrake írta:

Srácok mitől "eheti" Y17DT a légtömegmérőt? Idén vettem bele szerintem nincs 4-5 hónapja, és beadta a kulcsot megint.

ha utángyártott igen én bontottat raktam bele 3 évig jó volt most cseréltem egy ujra de nem lett volna muszáj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kuplungszettet cseréltek a verdában, azóta zörög valami, ha benyomom a kuplungot megszűnik. Kb félig felengedem újra zörög. A szerelő szerint a nyelestengely. A művelet előtt viszont nem volt hang.

Tönkremehet a kuplungcserétől a nyelestengely?

A drágábbik Valeo szettet rakott bele, nem lehet hogy gyári hibás a kinyomó?

A nyelestengelynek van csapágya főtengely oldalon is?

Y17DT, 2001

topyjo

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, topyjo1 írta:

Sziasztok!

Kuplungszettet cseréltek a verdában, azóta zörög valami, ha benyomom a kuplungot megszűnik. Kb félig felengedem újra zörög. A szerelő szerint a nyelestengely. A művelet előtt viszont nem volt hang.

Tönkremehet a kuplungcserétől a nyelestengely?

A drágábbik Valeo szettet rakott bele, nem lehet hogy gyári hibás a kinyomó?

A nyelestengelynek van csapágya főtengely oldalon is?

Y17DT, 2001

topyjo

 

Valószínű a rugók zörögnek a kuplungtárcsában, mondjuk egy vadiúj Valeonak nem kellene...
Dehogy megy tönkre a nyelescsapágy.
Pont minap volt a kezembe egy kiszedett kuplungtárcsa, kb rumbatöknek lehetett volna még eladni.
Nekem is zakatol a régi dízelemben a kuplung, pedig az előző tulaj cserélt benne, ezen még van "ablak" látom, hogy új.
Hibát nem csinál, "csak" zörög.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 23. at 9:06, Mikulás74 írta:

Valószínű a rugók zörögnek a kuplungtárcsában, mondjuk egy vadiúj Valeonak nem kellene...
Dehogy megy tönkre a nyelescsapágy.
Pont minap volt a kezembe egy kiszedett kuplungtárcsa, kb rumbatöknek lehetett volna még eladni.
Nekem is zakatol a régi dízelemben a kuplung, pedig az előző tulaj cserélt benne, ezen még van "ablak" látom, hogy új.
Hibát nem csinál, "csak" zörög.

Meglett a bibi.

A nyelestengely bordázata, és az új tárcsa bordázata között érezhető holtjáték volt. Rápróbáltunk egy bontott gyárit, ott viszont csak egy egész pici, abban viszont a rugók valóban mozognak kicsit.

Összeraktuk, csendes, így marad.

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, topyjo1 írta:

Meglett a bibi.

A nyelestengely bordázata, és az új tárcsa bordázata között érezhető holtjáték volt. Rápróbáltunk egy bontott gyárit, ott viszont csak egy egész pici, abban viszont a rugók valóban mozognak kicsit.

Összeraktuk, csendes, így marad.

 

Hát igen, ezek az utángyártott cuccok, gyanítom, megtiltják az xyz gyártóknak, hogy azonos méretű anyagokat gyártsanak, pedig pont annyi az előállítási költsége mindkettőnek. Nem kicsit dühítő.
Van erre egy ismert megfigyelésem, a nem gyári vízpumpa, odébb vezeti a szíjat, mint a gyári. Emiatt zabálja meg a szíjat, ami végül elszakad.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Mikulás74 írta:

Hát igen, ezek az utángyártott cuccok, gyanítom, megtiltják az xyz gyártóknak, hogy azonos méretű anyagokat gyártsanak, pedig pont annyi az előállítási költsége mindkettőnek. Nem kicsit dühítő.
Van erre egy ismert megfigyelésem, a nem gyári vízpumpa, odébb vezeti a szíjat, mint a gyári. Emiatt zabálja meg a szíjat, ami végül elszakad.

A Valeo az nem volt gyári beszállító is alapból? Rémlik mintha pár alkatrészen láttam volna a márkanevet, talán önindító meg hasonlók. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 29. at 13:20, zotya975 írta:

A Valeo az nem volt gyári beszállító is alapból? Rémlik mintha pár alkatrészen láttam volna a márkanevet, talán önindító meg hasonlók. 

Elképzelhető, bár benne van a pakliban, hogy pár GM motor konstrukciós kuka, tegnap volt előttem vagy 10 darab egyforma blokk, mindnél a görgők felén futott a szíj, aztán hogy ezt tudatosan mérnökösködik ki, vagy véletlen alakul ilyenre, fene tudja. Régebbi Opelek zöme emiatt kerül a bontókba. :(

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Mikulás74 írta:

Elképzelhető, bár benne van a pakliban, hogy pár GM motor konstrukciós kuka, tegnap volt előttem vagy 10 darab egyforma blokk, mindnél a görgők felén futott a szíj, aztán hogy ezt tudatosan mérnökösködik ki, vagy véletlen alakul ilyenre, fene tudja. Régebbi Opelek zöme emiatt kerül a bontókba. :(

Az F dieseleken általában a lógó adagoló szokta kiterelni a szíjat oldalra, amit aztán megesz a burkolat ( vagyis egymást eszik meg, de a burkolat kopása nem olyan gáz) elszakad a szíj, és ennyi. Mivel ugyanazt a motort szerelték F-be is mint G be ( x17tdl)azt gondolnám a probléma ( amit ugye az adagoló kopása okoz)nem állt meg a típusváltásnál, konkréten ebben is G astra motor volt.

2730737-20171231-a3U0B5.jpg

2730738-20171231-tGCpXY.jpg

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Még az ősszel cseréltem hosszbordás szíjat, meg görgőket, ha jól emlékszem Magnetti Marelli gyártmányúak voltak a görgők, de ezeken sem középen futott a szíj. Szentségeltem is rendesen! Aztán csináltam hézagoló alátéteket és így jó lett. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, oggy írta:

Még az ősszel cseréltem hosszbordás szíjat, meg görgőket, ha jól emlékszem Magnetti Marelli gyártmányúak voltak a görgők, de ezeken sem középen futott a szíj. Szentségeltem is rendesen! Aztán csináltam hézagoló alátéteket és így jó lett. 

Hát nem kizárt hogy itt is a görgő vitte el, csak tipp hogy az adagoló lógott. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, oggy írta:

Még az ősszel cseréltem hosszbordás szíjat, meg görgőket, ha jól emlékszem Magnetti Marelli gyártmányúak voltak a görgők, de ezeken sem középen futott a szíj. Szentségeltem is rendesen! Aztán csináltam hézagoló alátéteket és így jó lett. 

igen, a hézagolás jó megoldás, bár volt olyan is, amikor a vízpumpa sincs síkban a főtengely bordáskerekével. :(
Így lehet egy jó autógyárnak a hírnevét rontani, gagyi, utángyártott alkatrészekkel.
Bár én is már mindenben politikát, meg marketinget látok.
 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 2004-es évjáratú 2.0 DTI G Kombi Astrám. Decemberben friss olajcsere után olyan probléma adódott az autóval, hogy 2-es 3-as elváltásnál gázadásra kevésbé reagál. 4-5-ben nincs probléma. Hibakód szerint adagolóval (magasnyomású szivattyú)  van a gond, de a szerelő állítása szerint, akkor az autónak be se kellene indulni. A motorkód Y20DTH.

 

Módosítva : szlaszlo0723
Link to comment
Megosztás:

1 óra, szlaszlo0723 írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 2004-es évjáratú 2000-es TDI G Kombi Astrám. Decemberben friss olajcsere után olyan probléma adódott az autóval, hogy 2-es 3-as elváltásnál gázadásra kevésbé reagál. 4-5-ben nincs probléma. Hibakód szerint adagolóval (magasnyomású szivattyú)  van a gond, de a szerelő állítása szerint, akkor az autónak be se kellene indulni. A motorkód Y20DTH.

Remélem tud valaki segíteni!? Köszi!!!!

email címem: szlaszlo0723@gmail.com

Egy helyre is elég lett volna beírni.Így csak elpazarolod a napi 5 hozzászólási lehetőséged.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.