Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy miért eshet le az alapjáratom: kiveszem sebessegből pl lámpánál és leesik 800as fordulat alá vagy nagyon ritkán 500 ig is. Leginkább hidegen csinálja de melegen sem szűnik meg teljesen. Talán annyi észre vetelem van még hogy fékezéskor jobban jelentkezik ez a probléma. 1,7 CDTI - Z17DTL a motor kód. Köszönöm.

Módosítva : Rottens
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Rottens írta:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy miért eshet le az alapjáratom: kiveszem sebessegből pl lámpánál és leesik 800as fordulat alá vagy nagyon ritkán 500 ig is. Leginkább hidegen csinálja de melegen sem szűnik meg teljesen. Talán annyi észre vetelem van még hogy fékezéskor jobban jelentkezik ez a probléma. 1,7 CDTI - Z17DTL a motor kód. Köszönöm.

CDTI-nél lehet a nagynyomású szivattyúban lévő mennyiségszabályzó szelep. Vagy csere, vagy ha van egy kis szerelési affinitás és gyakorlat, szét kell szedni a szelepet, és amit a kis villanyomotor tologat ide oda hengeres fémdarabot, kell kicsit megcsiszolni, polírozni, van róla videó youtube ( SVC szelep ha jól emlékszem). Egy próbát megér, csere olyan 30-35 ezer kedvezménnyel kb.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Rottens írta:

Köszi a gyors választ! Ezt kilehet mérni esetleg diagnosztikai műszerrel , hogy az a szelep tényleg a ludas ?

Azt kapásból meg nem mondom neked, de ha kiveszed és megnézed látszik, hogy be van rágódva és attól mozog nehezebben. Hibakódot viszont nem produkál. Amit még lehet próbálni, a szívó csonkban lévő érzékelő is lehet, vagy kezdődő légtömegmérő ( bár attól nekem a lovak tüntek el).

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

buék. az uraknak olyan kérdésem lenne hogy itt délpesten vagy pestmegyében lehet -e olyan szerelöt találni aki az y17dt-nél a porlaszto hövédö hüvely tömitését a yutubon lévö eljárással cseréli mert az auto munkakocsi sokáig nem tudom nélkülözni. köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Handbrake írta:

Azt kapásból meg nem mondom neked, de ha kiveszed és megnézed látszik, hogy be van rágódva és attól mozog nehezebben. Hibakódot viszont nem produkál. Amit még lehet próbálni, a szívó csonkban lévő érzékelő is lehet, vagy kezdődő légtömegmérő ( bár attól nekem a lovak tüntek el).

Mindenképp a végére járok köszi. Ha meg lessz a ludas meg írom. Annyi talán még hogy 1000 és 1500között üresben lassan adok neki gázt és némi remegést tapasztalok az fölött szépen lassan kisimul.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, astra írta:

buék. az uraknak olyan kérdésem lenne hogy itt délpesten vagy pestmegyében lehet -e olyan szerelöt találni aki az y17dt-nél a porlaszto hövédö hüvely tömitését a yutubon lévö eljárással cseréli mert az auto munkakocsi sokáig nem tudom nélkülözni. köszönettel.

erre valaki?

Link to comment
Megosztás:

29 perce, astra írta:

erre valaki?

Érden van egy Opelos szerelő, akit több helyről is hallottam hogy egész korrekt, ha érdekel pm-ben átküldtem a számát. Nem tudom, hogy mennyire tartós az a megoldás, amit láttál youtube-on, szvsz ez kb olyan lehet, mint a szelepszárszimmeringek cseréje hengerfej levétel nélkül, de egy próbát megér a mester, hátha elvállalja. 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Sabby1994 írta:

Érden van egy Opelos szerelő, akit több helyről is hallottam hogy egész korrekt, ha érdekel pm-ben átküldtem a számát. Nem tudom, hogy mennyire tartós az a megoldás, amit láttál youtube-on, szvsz ez kb olyan lehet, mint a szelepszárszimmeringek cseréje hengerfej levétel nélkül, de egy próbát megér a mester, hátha elvállalja. 

Lassan 2 éve csináltuk meg ( videót is töltöttem fel róla). HF levétel nélkül így lehet megcsinálni. A cél ez volt. Tartósság szempontjából meg gyári GM gyűrűk lettek feltéve, még 180 ezer km csak kibír..... eddig tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Handbrake írta:

Lassan 2 éve csináltuk meg ( videót is töltöttem fel róla). HF levétel nélkül így lehet megcsinálni. A cél ez volt. Tartósság szempontjából meg gyári GM gyűrűk lettek feltéve, még 180 ezer km csak kibír..... eddig tökéletes.

Ennek örülök, szuper! Benzineseknél nem az igazi megoldás így cserélni a szszárszimmeringeket, de ügyeskezű szerelő megold sok mindent. :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Sabby1994 írta:

Érden van egy Opelos szerelő, akit több helyről is hallottam hogy egész korrekt, ha érdekel pm-ben átküldtem a számát. Nem tudom, hogy mennyire tartós az a megoldás, amit láttál youtube-on, szvsz ez kb olyan lehet, mint a szelepszárszimmeringek cseréje hengerfej levétel nélkül, de egy próbát megér a mester, hátha elvállalja. 

akkor ha lehet kérem a telszámot kösz.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya975 írta:

Miért nem?

Szelepvezetők javítása nem igazán lehetséges hengerfej levétel nélkül... Persze nem feltétlen jár a kettő együtt, de az esetek nagy részében igen. A kopott szelepszárak, vagy szelepvezetők miatt az a kicsi 7-8 mm átmérőjű szimmering nem tud a szelep hossztengelyére merőleges irányban akkorát elmozdulva tömíteni, mint a kopás miatti mechanikus lógása a szelepnek.  Emiatt a billegő szelep szárától kerületének egy részén elválik és itt szívja le az olajat a szelepfedél alatti térből a forgattyús hajtómű. Ennyi igazából :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Sabby1994 írta:

Szelepvezetők javítása nem igazán lehetséges hengerfej levétel nélkül... Persze nem feltétlen jár a kettő együtt, de az esetek nagy részében igen. A kopott szelepszárak, vagy szelepvezetők miatt az a kicsi 7-8 mm átmérőjű szimmering nem tud a szelep hossztengelyére merőleges irányban akkorát elmozdulva tömíteni, mint a kopás miatti mechanikus lógása a szelepnek.  Emiatt a billegő szelep szárától kerületének egy részén elválik és itt szívja le az olajat a szelepfedél alatti térből a forgattyús hajtómű. Ennyi igazából :)

 Nekem csak 8 szelepes bontott HF van itthon, de ezeken a szelepeken nincs mérhető kopás tolómércével, a szelepszár teljes hosszában. Vagy inkább a szelepvezető kopik? Azt meg ugye nem nagyon tudom mivel mérni, vagy csak annyi hogy mozgatom és kottyan a szelep? De most megnéztem a szelepszár legvégén is csak tized mm-eket kottyan akkor lent ahol a szimering van még ennyit sem, talán nem lesz gond vele. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

2004-es Y20DTH motoros az autóm, első fényszóró izzó csere közben vettem észre a képeken lévő alkatrészt, amely kissé hiányosnak tűnik.

Meg tudjátok mondani, hogy mi ez, és ténylegesen hiányzik egy része, vagy így kell kinéznie?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=132image001.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=393image002.jpg

Mostanában menetközben elég sűrűn megjelenik a villáskulcsos autó ikonja, illetve ha nem megyek többször egymás után annyit, hogy rendesen bemelegedjen a motor, akkor 1-2 nap után megjelenik helyette a sárga tengeralattjáró és fixen világít az első bemelegedés utáni indításig (tehát amikor már üzemmeleg a motor és újra van indítva, menetközben nem tűnik el a hibajelzés).

köszönöm

Módosítva : rpetya
Link to comment
Megosztás:

4 órája, rpetya írta:

Sziasztok,

 

2004-es Y20DTH motoros az autóm, első fényszóró izzó csere közben vettem észre a képeken lévő alkatrészt, amely kissé hiányosnak tűnik.

Meg tudjátok mondani, hogy mi ez, és ténylegesen hiányzik egy része, vagy így kell kinéznie?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=132image001.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=393image002.jpg

Mostanában menetközben elég sűrűn megjelenik a villáskulcsos autó ikonja, illetve ha nem megyek többször egymás után annyit, hogy rendesen bemelegedjen a motor, akkor 1-2 nap után megjelenik helyette a sárga tengeralattjáró és fixen világít az első bemelegedés utáni indításig (tehát amikor már üzemmeleg a motor és újra van indítva, menetközben nem tűnik el a hibajelzés).

köszönöm

Szia, 

Nekem 2003-as Y20DTH van, az enyémben is megvan a kepen jelolt alkatrész, pont ugyanígy néz ki. Szerintem ez egy levegőszűrő csak, megakadályozza, hogy por kerüljön a vákuum rendszerbe, így pedig a vákuum pumpába.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Szia, 

Nekem 2003-as Y20DTH van, az enyémben is megvan a kepen jelolt alkatrész, pont ugyanígy néz ki. Szerintem ez egy levegőszűrő csak, megakadályozza, hogy por kerüljön a vákuum rendszerbe, így pedig a vákuum pumpába.

Szia Krajcso,

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 02. at 22:14, szlaszlo0723 írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 2004-es évjáratú 2.0 DTI G Kombi Astrám. Decemberben friss olajcsere után olyan probléma adódott az autóval, hogy 2-es 3-as elváltásnál gázadásra kevésbé reagál. 4-5-ben nincs probléma. Hibakód szerint adagolóval (magasnyomású szivattyú)  van a gond, de a szerelő állítása szerint, akkor az autónak be se kellene indulni. A motorkód Y20DTH.

Remélem tud valaki segíteni!? Köszi!!!!

email címem: ...............

Olvasd el a szabályokat. Ne használj telefonszámot, vagy email címet a hozzászólásban. 
http://www.opelforum.hu/forum/59-szabályok/


Ne Crosspostingolj – a témád, hozzászólásod mindig csak egy (1) fórumba illeszkedjen. Ne nyisd meg a témád több hasonló fórumban. Ne tedd fel ugyanazt a kérdésed több fórumban.


 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 03. at 1:52, Rottens írta:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy miért eshet le az alapjáratom: kiveszem sebessegből pl lámpánál és leesik 800as fordulat alá vagy nagyon ritkán 500 ig is. Leginkább hidegen csinálja de melegen sem szűnik meg teljesen. Talán annyi észre vetelem van még hogy fékezéskor jobban jelentkezik ez a probléma. 1,7 CDTI - Z17DTL a motor kód. Köszönöm.

Szia adagoló problémád lehet... sajnos a kopás első jelei ezek. Leesik a fordulat vagy akár la is áll pl piroslámpánál... körforgalomnál ha megállsz.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Zsolt 72 írta:

Szia adagoló problémád lehet... sajnos a kopás első jelei ezek. Leesik a fordulat vagy akár la is áll pl piroslámpánál... körforgalomnál ha megállsz.

Szia. Ebbe a CDTI-ben  nem nagynyomású szivattyú van? Vagy arra gondoltál? Vagy én nem vagyok képben :D

Módosítva : Rottens
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 05. at 12:40, Sabby1994 írta:

Érden van egy Opelos szerelő, akit több helyről is hallottam hogy egész korrekt, ha érdekel pm-ben átküldtem a számát. Nem tudom, hogy mennyire tartós az a megoldás, amit láttál youtube-on, szvsz ez kb olyan lehet, mint a szelepszárszimmeringek cseréje hengerfej levétel nélkül, de egy próbát megér a mester, hátha elvállalja. 

a tel számot pü-be ha lehet köszi

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ugyanis olajteknő tömítést kell cserélnem, de sosem csináltam még ilyet. Mi az amire oda kell figyelnem, mit lehet elrontani? Tömítésnél elég ha veszek egy újat vagy kell alá valami paszta is? Előre is köszönöm a tippeket. G.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 03. at 21:34, rpetya írta:

Sziasztok,

 

Szerelőm szerint utolért a kettőstömegű vég.

Két helyről kértem ajánlatot a cserére alkatrésszel, mindkettő 280.000 Ft-ra hozta ki az anyagárat...

A fórumon keresgélve azt az infót találtam, hogy az Y20DTH motorokat 2003-tól szerelték kettőstömegű lendkerékkel (enyém 2004-es).

Van valakinek tapasztalata "egytömegűsítésről"?

Elég egy ilyen készlet: http://www.autoalkatreszwebshop.hu/autoalkatresz/311885?

Simán felszerelhető a kettőstömegű helyett, és a jövőben sem okoz semmilyen problémát?

 

előre is köszönöm a válaszokat

 

P.

 

 

 

Sziasztok,

 

Mostanra lett meg a keret a kettőstömegű cserére, és ha már ott volt az autó megkértem a szakikat, hogy ellenőrizzék le az izzító rendszert is, mert szerintem nem tökéletes. Meglepetésemre azt mondták, hogy nem is izzít a masina, mert nem jó az izzításvezérlő.

Az a kérdésem, hogy a gyertyákon kívül ez az egy alkatrész van az izzítórendszerben: https://www.autoalkatreszonline24.hu/opel/astra-g-kombi-f35/14181/10347/vezerlo-izzitas?

Lehet valahogy javítani, vagy csak a csere a megoldás?

Merre találom az autóban?

 

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.