Jump to content
Guest Anonymous

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések

Recommended Posts

43 perce, Handbrake írta:

A karácsonyfa effektusra, meg a nem indulásra, én azért ha még nem volt javítva az adagoló vezérlő, illetve az ECU megtenném, gondolom a szelepet már cserélted, mert nekem az ment el 160 ezret, a generátor olyan 200 ezer körül halt meg.

Szia

ezeken már kb. 3 éve túl vagyok Márton Csaba jóvoltából, azóta is hiba nélkül és szuper a gép.

(Az én EDU-m volt szénné égve és az ECU-ból pedig törlődött minden adat  annak idelyén.)

Ez a generátor téma pedig időnként mint írtam és már régebben többen is írtátok típushiba. Ez van.

Még annyi, hogy felénk már van egy pár villamosságis, akik azt mondják, hogy nem igazán jött be az a megoldás amikor kérik az embertől a régi generátort és adnak egy felújítottat jó pénzért. Itt inkább ők csinálják teljesen készre és arra vállal valami garanciát is.

Üdv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 perce, melyon írta:

Szia

ezeken már kb. 3 éve túl vagyok Márton Csaba jóvoltából, azóta is hiba nélkül és szuper a gép.

(Az én EDU-m volt szénné égve és az ECU-ból pedig törlődött minden adat  annak idelyén.)

Ez a generátor téma pedig időnként mint írtam és már régebben többen is írtátok típushiba. Ez van.

Még annyi, hogy felénk már van egy pár villamosságis, akik azt mondják, hogy nem igazán jött be az a megoldás amikor kérik az embertől a régi generátort és adnak egy felújítottat jó pénzért. Itt inkább ők csinálják teljesen készre és arra vállal valami garanciát is.

Üdv.

Pont tegnap voltam nála... :) H-val még picit piszkálgatta.

A szelep csere is időszerű lesz, ha már a 400 ezret is meghaladtad.... :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

ECU újraprogramozás, összetanítva az immo-val és az újraheggesztett EDU-val, fejszelep és előtöltésszabályozó szelep csere volt akkor egyszerre...

Szóval fullos volt a generál anno.

Módosítva : melyon

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdezném hogy honnan lehetne venni 1.7 dti isuzu motorba porlaszó csúcsra gumi o gyűrűt?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, Pokifutyu írta:

Sziasztok!

Kérdezném hogy honnan lehetne venni 1.7 dti isuzu motorba porlaszó csúcsra gumi o gyűrűt?

" O " gyűrű = traverz gyűrű...

pld.-ul:  Bárdi, UNIX, ......     motor típusszámra megtalálják.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 hour ago, melyon said:

" O " gyűrű = traverz gyűrű...

pld.-ul:  Bárdi, UNIX, ......     motor típusszámra megtalálják.

Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Van egy Opel Astra G Caravan 2003as évjàratú y17dt motorral szerelt autóm. Tavaly novemberben vettem. Nehezen indult néha az autó. Ha beindult utána már ment de az indítás nehézkes volt. Elég hamar eljutott odáig hogy már el sem indult. Sokat olvastam a típusról és találtam egy szakembert aki meg is javította az ecu-t és az edu-t. Előtöltés szabályozó szelep is lett cserélve. Ezután kiderült hogy az adagoló se jó mert egy 12voltos szivattyú közbeiktatàsàval indult csak az autó,ha a szivattyú ki lett kapcsolva akkor a motor leállt. Kapott egy bontott adagolót. Most ott tartok hogy elindul de maximum fordulatszám 2000 körül van és erőtlen. Mikor elindítom hidegen annyira rázza a kasztnit mintha ki akarna esni a motor. Mondhatni zakatol. Körülbelül egy perc járatàs utána kisimul a járása. Hibakód P1651. Jelentése : kommunikációs hiba a befecskendező szivattyú eeprom áramkörével. Az összes vezeték a helyén van. Kifogytam az ötletekből.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 18. at 22:11, Y17dt Astra caravan írta:

Sziasztok! 

Van egy Opel Astra G Caravan 2003as évjàratú y17dt motorral szerelt autóm. Tavaly novemberben vettem. Nehezen indult néha az autó. Ha beindult utána már ment de az indítás nehézkes volt. Elég hamar eljutott odáig hogy már el sem indult. Sokat olvastam a típusról és találtam egy szakembert aki meg is javította az ecu-t és az edu-t. Előtöltés szabályozó szelep is lett cserélve. Ezután kiderült hogy az adagoló se jó mert egy 12voltos szivattyú közbeiktatàsàval indult csak az autó,ha a szivattyú ki lett kapcsolva akkor a motor leállt. Kapott egy bontott adagolót. Most ott tartok hogy elindul de maximum fordulatszám 2000 körül van és erőtlen. Mikor elindítom hidegen annyira rázza a kasztnit mintha ki akarna esni a motor. Mondhatni zakatol. Körülbelül egy perc járatàs utána kisimul a járása. Hibakód P1651. Jelentése : kommunikációs hiba a befecskendező szivattyú eeprom áramkörével. Az összes vezeték a helyén van. Kifogytam az ötletekből.

Van a Facebookon egy olyan csoport, hogy Y17Dt Isuzu Hungary.Lépj be oda, ott is van sok hozzáértő mágus, hátha ők tudnak vmi okosságot mondani a problémádra.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

végre nincs olaj a hütövizbe 11 év után.

• Like 1
  • Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 perce, astra írta:

végre nincs olaj a hütövizbe 11 év után.

Mivelhogy? izzító O gyűrű? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Y17dt isuzu hungary Facebook-os csoportban y17dt teljesítmény növelésről olvastam egy kis párbeszédet.

Ott említették meg " Károly Zsolt Ozsváth " nevét,aki állítólag foglalkozik ilyesmivel. 

Ismeri Őt közületek valaki,vagy tudja valaki az elérhetőségét (email,tel szám ). Privátban is jöhet,ha itt nem publikus. Esetleg rajta kívűl tudtok még olyan szakit,aki ilyen dologgal foglalkozik és valamelyikőtöknek optimalizálta a kocsit?

Köszönöm előre is!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 25. at 21:34, bocs írta:

Sziasztok!

Y17dt isuzu hungary Facebook-os csoportban y17dt teljesítmény növelésről olvastam egy kis párbeszédet.

Ott említették meg " Károly Zsolt Ozsváth " nevét,aki állítólag foglalkozik ilyesmivel. 

Ismeri Őt közületek valaki,vagy tudja valaki az elérhetőségét (email,tel szám ). Privátban is jöhet,ha itt nem publikus. Esetleg rajta kívűl tudtok még olyan szakit,aki ilyen dologgal foglalkozik és valamelyikőtöknek optimalizálta a kocsit?

Köszönöm előre is!

Márton Csaba Gyulán, már többünknek csinálta, nekem többek között most H-t is optimalizált, meg ez az. Ajánlom! Nehéz elérni, de nem lehetetlen. Van netes oldala is, ott a telefonszám!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Handbrake írta:

Márton Csaba Gyulán, már többünknek csinálta, nekem többek között most H-t is optimalizált, meg ez az. Ajánlom! Nehéz elérni, de nem lehetetlen. Van netes oldala is, ott a telefonszám!

Szia! 

Köszönöm szépen. Jó messze van Veszprémtől.

Ez az én szerencsém,pedig jó lenne "életet" lehelni a vasba.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, bocs írta:

Szia! 

Köszönöm szépen. Jó messze van Veszprémtől.

Ez az én szerencsém,pedig jó lenne "életet" lehelni a vasba.

Posta is játszik nála.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 órája, Handbrake írta:

Posta is játszik nála.

Értem,tehát elég ha postán leküldöm a motorvezérlőt,Ő optimalizálja,visszaküldi,én beteszem és öröm bódottá. Jól hangzik,köszönöm a segítségedet ismételten!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 25. at 10:28, zotya975 írta:

Mivelhogy? izzító O gyűrű? 

hövédö hüvely o gyürü csere szinte uj hogy  rozsaszinü a fagyállo 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 27. at 14:11, Handbrake írta:

On 2018. 02. 25. at 21:34, bocs írta:

Sziasztok!

Köszönöm előre is!

fegyverneken lakik dolgozik de van a facén egy y17dt oldal ott tudsz vele komunikálni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, astra írta:

fegyverneken lakik dolgozik de van a facén egy y17dt oldal ott tudsz vele komunikálni.

Köszönöm szépen a segítséget!

Valamelyikükkel fogok rügyezni a témában tavasszal.

Üdv. Robi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

üdvözletem . arra lennék kiváncsi hogy a müszerfalon milyen ikonok jelennek meg gyujtásráadáskor ha lehetne fotot .azt mondta egy ismerös hogy az olj és a töltésjezö között még van egy motor ikon ami nekem sose volt . 11 éve van nálam az y17dt  caraván .

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
47 perce, astra írta:

üdvözletem . arra lennék kiváncsi hogy a müszerfalon milyen ikonok jelennek meg gyujtásráadáskor ha lehetne fotot .azt mondta egy ismerös hogy az olj és a töltésjezö között még van egy motor ikon ami nekem sose volt . 11 éve van nálam az y17dt  caraván .

Ez érdekes, mert tyutyubon megnézve videókat, sehol nem gyullad fel a motorkontrol lámpa ( sajna azt nem lehet tudni hogy éppen milyen motorral szerelt 1.7-es) de neki itt egy pillanatra mégis:

A 33. másodpercnél.

Itt viszont konkrétan írja hogy Y17dt ( ez az isuzu motoros?) , és neki sem gyullad fel az ikon:

20. másodpercnél.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, zotya975 írta:

Ez érdekes, mert tyutyubon megnézve videókat, sehol nem gyullad fel a motorkontrol lámpa ( sajna azt nem lehet tudni hogy éppen milyen motorral szerelt 1.7-es) de neki itt egy pillanatra mégis:

A 33. másodpercnél.

Itt viszont konkrétan írja hogy Y17dt ( ez az isuzu motoros?) , és neki sem gyullad fel az ikon:

20. másodpercnél.

ezen vagyok fenn akadva most miota bejött ez a zimanko a kisauto a vill. kulcsal csak akkor alszik el ha beindul a motor azelött meg csak gyujtásráadásnál már elaludt ez természetes? viszont a motor sziluett nálam soha nem müködött, erre mondták hogy vagy kiégett vagy kiötötték valamiért. Kösz a választ .

Módosítva : astra

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, astra írta:

ezen vagyok fenn akadva most miota bejött ez a zimanko a kisauto a vill. kulcsal csak akkor alszik el ha beindul a motor azelött meg csak gyujtásráadásnál már elaludt ez természetes? viszont a motor sziluett nálam soha nem müködött, erre mondták hogy vagy kiégett vagy kiötötték valamiért. Kösz a választ .

Szia!

A "sárga tengeralattjáró" nálam sem világít gyújtás ráadáskor sem.

A villáskulcsos autó gyújtás ráadáskor világit,pár másodperc múlva viszont elalszik,és még csak gyújtáson van a kulcs.

Nem tudom mi lehet nálad.

Amúgy megy rendesen az autó,egyéb rendellenességet nem tapasztaltál?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, bocs írta:

Szia!

A villáskulcsos autó gyújtás ráadáskor világit,pár másodperc múlva viszont elalszik,és még csak gyújtáson van a kulcs.

OpCom szerint a sárga villáskulcsos jelnek SVS a neve = Service Vehicle Soon. Nekem akkor gyulladt fel menet közben, amikor EGR hiba miatt letiltott a motorvezérlő és vészüzembe kapcsolt. A másik, a Check Engine szerintem komolyabb hibánál jelez csak.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, bocs írta:

Szia!

nem tapasztaltam semmit most néztem meg a guglin hogy a 1125 hütöközeg valami  a másik 1152 meg lambdaszonda pr. ir ki de ez nincs ezen a motoron majd most du. derül talán ki hogy mi a pr. mert kiolvastatom.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

na voltam kiolvasáson hát semmi hiba azt mondja a szer. hogy lehet vagy a hideg valami érzékelöt megtámadott na egyébként igy lehet hinni a fék -gáz szisztémának, a biztos a kiolvasás megnyugodtam mert elég sok gond volt vele 2-3 évvel ezelött néha már rémeket lát az ember.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.