Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

5 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Hazatértem, de látom, hogy sajnos nem reagált senki a témára. Olvastam a könyvet, mely szerint 10W40 olajat kellene beleöntenem, mert az itteni hőmérséklet tartomány miatt ez a megfelelő, de 2 éve már 5W-30 ment bele, mert valaki itt a fórumon azt tanácsolta. Az osztrák szervizkönyv szerint mindig 10W40 volt benne. Most már teljes zavar van nálam, hogy mit öntsek a motorba. Adjatok valami irányt kérlek, holnap szeretném megcsinálni. Nagyon köszi. G.

Nem tudom milyen kell bele, de ha eddig 10W40-el működött és nem volt baja, akkor ezután sem lesz, a többiek ha jól tudom vékonyabbat használnak főleg olyan motorba amelyikben olajnyomás feszíti a láncot. Szerintem nincs olyan hatalmas különbség a két olaj között hogy ne mehessen bele akármelyik. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Nem tudom milyen kell bele, de ha eddig 10W40-el működött és nem volt baja, akkor ezután sem lesz, a többiek ha jól tudom vékonyabbat használnak főleg olyan motorba amelyikben olajnyomás feszíti a láncot. Szerintem nincs olyan hatalmas különbség a két olaj között hogy ne mehessen bele akármelyik. 

Köszönöm a választ, igazából ami elbizonytalanított, hogy a könyv szerint 5W30 az +20 és -20 celsius közötti tartományban "használható", a 10W40 pedig -20 és +40 fokig, bár ez hagyományos olajokra írja, a különleges kenőképességű olajnál mindkettő okés. Jobban belegondolva mondjuk tuti a fejemben van baj, hiszen a Z16XEP is 5W30-cal fut már 13. éve. Megy bele az 5W30 és kész, köszi a visszajelzést. G.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 25. at 21:34, bocs írta:

Sziasztok!

Y17dt isuzu hungary Facebook-os csoportban y17dt teljesítmény növelésről olvastam egy kis párbeszédet.

Ott említették meg " Károly Zsolt Ozsváth " nevét,aki állítólag foglalkozik ilyesmivel. 

Ismeri Őt közületek valaki,vagy tudja valaki az elérhetőségét (email,tel szám ). Privátban is jöhet,ha itt nem publikus. Esetleg rajta kívűl tudtok még olyan szakit,aki ilyen dologgal foglalkozik és valamelyikőtöknek optimalizálta a kocsit?

Köszönöm előre is!

 

Kerestetek? Itt vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szeretnék kérdezni tőletek. Az alany : Z17DTL. Számomra elég kopogó hangja van a motornak egészen alacsony fordulattól végig ami akkor se szűnik meg ha elengedem a gázt és például lejtőn gurulok motor fékkel csak halkul valamelyest. Vagy ez  a típus  alapból nem a csendes fajta? Füst, Többlet fogyasztás, teljesítmény romlás nincs. Köszi

Módosítva : Rottens
Link to comment
Megosztás:

21 órája, gyurigyerek írta:

Sziasztok!

A kérdésem lenne hogy az Y17DT motor esetén a vákum pumpátol elmenő cső belemegy egy 3-es elosztóba. Az egyik ág az egr vezérlő szelepre megy de a másik az hova megy lefelé az adagoló irányába?

Szia

A másik ág megy a turbónyomás szabályozó szelepre, ami gyárilag ha szemből állsz a motorral, akkor a motor belső alsó oldalára van felfogatva az adagólóvezérlő (EDU) alatt.

Abból jön vissza a vákuumcső tovább a turbóra.

 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, melyon írta:

Szia

A másik ág megy a turbónyomás szabályozó szelepre, ami gyárilag ha szemből állsz a motorral, akkor a motor belső alsó oldalára van felfogatva az adagólóvezérlő (EDU) alatt.

Abból jön vissza a vákuumcső tovább a turbóra.

 

Nekem az fel van téve a szelepdekni fölé jobb oldalra egy tartó konzolra. Erről megy tovább a cső az egr-hez. De hova megy a másik?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, gyurigyerek írta:

Nekem az fel van téve a szelepdekni fölé jobb oldalra egy tartó konzolra. Erről megy tovább a cső az egr-hez. De hova megy a másik?

Az egyik ág az EGR vezérlő szelepre megy, majd tovább az EGR-re.

A másik ág a turbónyomásszabályoó szelepre megy, majd tovább a turbóra. A motor alatt van átvezetve a cső a turbóhoz (gyárilag).

(Az EGR vezérlő szelep és a turbónyomásszabályozó szelep egyébként szinte egyforma, csak az egyik feje 90-fokkal elvan fordítva. amúgy ugyan az.)

A harmadik ág az a bemenő vákuum, ami a vákuumszivattyúról jön. több ezen az ágon nincs.

Üdv.

 

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, melyon írta:

 

(Az EGR vezérlő szelep és a turbónyomásszabályozó szelep egyébként szinte egyforma, csak az egyik feje 90-fokkal elvan fordítva. amúgy ugyan az.)

 

 

 

Akkor engem ez a dolog zavart össze. Köszi.

Az egr szabályzó szelep hibája okozhat P0409, P0400 hibakódokat? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Y17dt vezérlést takaró műanyagot nagyon macerás levenni? A motortartó bakot nem kell lecsavarni,hogy lejöjjön remélem.

Elég csak a műanyagban levő csavarokat kicsavarni és le lehet venni?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 10. at 22:34, Sadebilly írta:

Sziasztok! Van egy X20dtl motorom és elhatároztam hogy kitakaritom a szivosort.Esetleg tudna valaki segíteni mekkora nyomással huzzam meg a Munka végeztével a csavarokat.Tomitest azt  megvettem.Esetleg hogyan légtelenitsem mikor összeszereltem.Valaszokat előre is köszönöm 

A szívósor fedél rögzítő csavarokat 8Nm-rel kell meghúzni. Alaposan ki kell pucolni a zsákfuratot és a csavart is féktisztítóval, mert ha olajos marad valemelyik, csalni fog a nyomatékkulcs és kuka lesz a menet (alumíniumból van az öntvény)

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kitakarítani de mivel nem kaptam választ meghúztam aksissal jelzem azzal lazitottam meg.Köszönöm legközelebb azzal húzom és annyira :)

viszont legtelenitest nem tudtam hogy kell így inditoztam aztán lassan fel perc után beindult egy két henger majd elindult az összes :)

Módosítva : Sadebilly
Link to comment
Megosztás:

Hali,

Az én y17dt motoromon a linkben szereplő egr van.    Link

A hagyományos vákumos szelephez képest ez tartalmaz egy elektronikát is. Ennek mi lehet a szerepe? A vákum által nyitogatott szelep pozícióját jelzi az ECU felé.

Jelenleg túlfeszültség hiba P0406  van az EGR rendszerben, de a szelep rossz, vagy a vezérlő vákumszelep. Mind a kettő elektromos is. Kilehet ezt mérni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 10. 18. at 10:36, gyurigyerek írta:

Hali,

Az én y17dt motoromon a linkben szereplő egr van.   ........

Szia.

Sajnos nem tudok hozzászólni, de látom mások sem.

Nekem nem ilyen van benne, de már mindegy is mert elveszttettem vele a funkcióját ugyan is több kárt okozott mint amire kitalálták.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 18. at 10:36, gyurigyerek írta:

Hali,

Az én y17dt motoromon a linkben szereplő egr van.    Link

A hagyományos vákumos szelephez képest ez tartalmaz egy elektronikát is. Ennek mi lehet a szerepe? A vákum által nyitogatott szelep pozícióját jelzi az ECU felé.

Jelenleg túlfeszültség hiba P0406  van az EGR rendszerben, de a szelep rossz, vagy a vezérlő vákumszelep. Mind a kettő elektromos is. Kilehet ezt mérni?

Szerintem dugulás van azért jelzi a hibát ha viszont “tiszta”akkor valószínű hogy rossz.. 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy x20dtl g astrám. A napokban azt vettem észre, hogy az autó alatt olaj cseppek láthatóak. Ma rájöttem, hogy az egr- szelepen van egy furat, és onnan jön az olaj. Kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba. Elég valami tömítést cserélni? Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, E KADETT írta:

Sziasztok. Van egy x20dtl g astrám. A napokban azt vettem észre, hogy az autó alatt olaj cseppek láthatóak. Ma rájöttem, hogy az egr- szelepen van egy furat, és onnan jön az olaj. Kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba. Elég valami tömítést cserélni? Válaszokat előre is köszönöm.

Vedd le nézz be alája, az egr a kipufogó és a szívóoldalt köti össze, a szívó oldalon előfordulhat olaj akár a kartergáz elvezetésből, ( kopott turbóból) attól függően az hová van bekötve. Ekkor viszont hiába cserélsz alatta tömítést. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlet a társaságnak!

Szeretnék segítséget kérni! Van egy Isuzu motoros G Astrám. Brutálisan veszti a vizet. 2-3 nap alatt kiürül a kiegyenlítőtartály. Nem forralja a vizet, olaj tiszta, víz (fagyálló) szürkés-barnás színű, szóval az nem teljesen kóser. Lehet, hogy csak koszos a hűtőrendszer. Csövek nincsenek felkeményedve. Sehol semmilyen szivárgásnyomot eddig nem sikerült találni. Nem tudom, mi tévő legyek. Rám akarják beszélni, hogy hengerfejes a járgány.  Hűtőradiátor cserélve volt, meg a motortól a fűtőradiátorig menő cső is, mert ezek egymás után két különböző időpontban kirepedtek. Van-e valaki Debrecenben, vagy Hajdú-Bihar megyében, aki _ISMERI A TÍPUST_!!!!! elmehetnék, ott hagyhatnám a kocsit és szőröstül-bőröstül átnézné nekem a hűtőrendszert, radiátort, csöveket, bilincseket, bánat bütykét és el tudná dönteni, vagy kizárni, hogy ez hengerfej-e vagy sem?  A hűtőrendszer átnézése után kompressziót, sűrítési végnyomást mérni, jó lenne  a teljes hűtőrendszert megnyomáspróbázni, stb.

 

Módosítva : padisah
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.