Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Astra G caravan X20DTL gyakran kidobja a motorvezérlő hiba lámpáját, ilyenkor nem akar gyorsulni az autó.  Majd fogja magát a lámpa elalszik és a kocsi nekiáll menni. EGR volt már cserélve.

Lehet baromság de ha a légkondi megy akkor gyakrabban jelentkezik a hiba... Tud valaki tanácsot adni?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, LeventeNK írta:

Astra G caravan X20DTL gyakran kidobja a motorvezérlő hiba lámpáját, ilyenkor nem akar gyorsulni az autó.  Majd fogja magát a lámpa elalszik és a kocsi nekiáll menni. EGR volt már cserélve.

Lehet baromság de ha a légkondi megy akkor gyakrabban jelentkezik a hiba... Tud valaki tanácsot adni?

Ki kell olvasni-olvastatni a hibakódot, addig kár találgatni .

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

sziasztok

P 0487 hiba kód Kipufogógáz-visszavezetés (EGR) fojtószelep-állást szabályozó - áramkör hibás működése hiba tisztítással orvosolható?töröltem a hibát nem tudom fogja e még dobálni.z17dtl köszönöm

Módosítva : neon36
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Van egy Opel Combo 2004 es évjárat y17dt. És azt a jelenséget produkálja hogy csak hideg indítóval indul, miután beindul szépen  jár a motor bem dadog nem füstöl de ahogy leállítom es mondjuk fel melegítem a vizet 80 fokra megint nem indul de az izzítás működik mert azt meg oldottam ugy hogy én izzítom. A porlasztónál le vettem a csavart miközben indítottuk és nem nyomott közben gázolajat. 

Minnél hamarabbi válaszotokat előre is köszönöm szeretném minnél hamarabb meg csinálni az autót mert ezzel járnék dolgozni.

Ha valaki tudja mi lehet ez a jelenség esetleg tudja a megoldást ezen a számon ér el: 06703237385 elég ha egy sms-t írtok hogy mi lehet a baja vagy mit kell cserélni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

G Astra 1.7 cdti 30-40 indítás gond nélkül pös-röf hidegen, melegen, majd 1x nagyon nehezen beindul, többszöri hosszú indítózás után, aztán megint minden oké egy darabig (30-50 indítás). Ezt már 3xjátszotta el 1 -1,5 hónap alatt. Még jó hogy szuper az önindítóm és az aksi. Hibakód nincs. Szerintetek mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

14 órája, fefe1 írta:

G Astra 1.7 cdti 30-40 indítás gond nélkül pös-röf hidegen, melegen, majd 1x nagyon nehezen beindul, többszöri hosszú indítózás után, aztán megint minden oké egy darabig (30-50 indítás). Ezt már 3xjátszotta el 1 -1,5 hónap alatt. Még jó hogy szuper az önindítóm és az aksi. Hibakód nincs. Szerintetek mi lehet a probléma?

Nekem bár a másik van, de én az üzemanyag rendszer levegősödésére esetleg dugulására gondolnék először. Üzemanyag szűrő nem volt cserélve mostanság?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gyurigyerek írta:

Nekem bár a másik van, de én az üzemanyag rendszer levegősödésére esetleg dugulására gondolnék először. Üzemanyag szűrő nem volt cserélve mostanság?

Ahogy keresgélek a neten legtöbben főtengely jeladót írnak.

Link to comment
Megosztás:

On 2004. 03. 16. at 20:46, JoHNNY írta:

Sziasztok!

 

Honnan tudom meg, hogy isuzu motor van-e az ASTRAban?

Egyébbként mennyivel jobb az Isuzu motoros?

Szerintem a motorkód Z17DTL. Az eredeti motoron levő szíjakon Isuzu felirat volt, ha még nem volt cserélve vezérlés (150000km). Jobb az Isuzu (japán) motor mint az Opel motor.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, fefe1 írta:

Szerintem a motorkód Z17DTL. Az eredeti motoron levő szíjakon Isuzu felirat volt, ha még nem volt cserélve vezérlés (150000km). Jobb az Isuzu (japán) motor mint az Opel motor.

Az Isuzu motoros Y17DT motorkódú. 1686 cm3  és 55 kw/75 Le.

Nekem bejön ez a motor, de a tipus hibáival meg kell tanulni együttélni/ kijavíta(t)ni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Remélem  jó helyre teszem fel a kérdést, nem pont astra de akár az is lehetne, 2.2 dti ről volna szó (frontera). Nagyon szívesen kiirtanám a balansz egységet az olajteknőből. Viszont 2.0 dti nél hallottam olyat hogy főtengely törés, és azokban ha jól tudom nincs is balansz egység. Van-e esetleg valainek tapasztalata hogy létezett 2.2dti is balansz nélkül, iktatott-e ki esetleg ilyet, lett-e észrevehető változás. Az elméletét tudom hogy persze kell az oda, de nagyon nem szimpatikus az a lánchajtás, tudom hogy szokott is baj lenni a feszítőjével, ezért szívesen kiszórnám onnan az egészet. VW dízeleknél létezett ugyanaz a motor balansszal és nélküle is és semmit nem érezni ha nincs benn (és ott is problémás volt a lánchajtás). Viszont ha a 2.2esre nem jellemző a főtengely törés az lehet hogy pont a balansz jótékony hatása miatt van...

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 2 months later...
zozoka02 ( zozoka02@gmail.com ) said:

G astrám van y20dth motorral.Csekin lámpa világit és alappba helyezi a motort ,teljesítménye se az igazi.Adagoló javításon át esett.EGR szelepre hozza a hibát ,ezt is cserétem de a helyzeten nem változtatott.Most nyáron a melegbe egy idő után kicsit táltosodott.De emelkedőnek felfele  teljesítmény kellene tuti meg torpan és 2800 az fordulat körül.Vagy elnövi idővel vagy meg kell állnom ujra indittani és akkor ismét jobb.De sokszor hiba esetén sima szívó dízelként üzemel.De mikor nem dobja be a sárga hiba csek lámpát akkor se az igazi már,nem a régi.Ez esetben mi a teendő.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
5 órája, Handbrake írta:

Mint a fenti videó is mutatja lehet, sőt, az 1.7 cdti-t is lehet, csökkent nyitónyomású, vagy dti porlasztókkal:

az x17dtl-t nagyon régóta lehet, kell pedálcsere hozzá, adagolótartó konzol, meg fúrni faragni.
Kérdésem az ECU, EDU-ra vonatkozott volna, azokkal mit csinált, aki alakított át már y17dt-t.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
45 perce, pozsgazn írta:

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy itt a fórumon van aki csinál illetve csinált x17dtl- esnél, mechanikus adagolóra való átalakítást ?

Pár hozzászólással korábban volt róla szó: https://sites.google.com/site/fordfocusextrak/opel-astra-g-dtl-atalakitas-es-extrak/x17dtl-adagolo-elektronika-hiba---atalakitas-mechanikussa Arra azért figyelni kell, ahogy a leírásban is szerepel, az adagoló ne vezesse le a szíjat. Ha kopott és lóg a tengelye a vezérműszíjat a burkolatnak tereli és koptatja azt, meg ami a nagyobb gond a szíjat is. Jó ha te bontod le az adagolót egy komplett motorról, amin látod hogy ott a szíj és egyenesen futott. Az autó órájában található kilométer futás nem biztos hogy mérvadó ( ha esetleg arra gondolsz hogy fiatalabb autót- adagolót keresel) hiszen lehet már felújított vagy esetleg cserélt is. 

Ha esetleg kopott ilyen szíjat látsz inkább keress donort.

d6ba6b0fdb8d5fe6af4bbb5acc7389f9.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 órája, pozsgazn írta:

Köszi. Ez a rész már le van mentve, csak kiváncsi voltam, hogy volt-e aki átalakította, s hogy mennyire volt utána probléma mentes a kocsija ? 

Ilyenről nem tudok. De mivel ezt a motortípust szerelték ezzel is és azzal is feltételezem hogy olyan mintha már alapból így szerelték volna. Végülis gyári állapot lesz így is. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 02. 18. at 18:40, pozsgazn írta:

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy itt a fórumon van aki csinál illetve csinált x17dtl- esnél, mechanikus adagolóra való átalakítást ?

Heló, ducato 1.9td adagolót raktam rá, még a tartó konzolt se kellett lecserélni, 3 pontos felfogatás, a bordáskerék is passzol rá. Itt még a kezdeti stádium, némi beállítás még kellett neki(anyázással :D) :

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Mikulás74 írta:

Heló, ducato 1.9td adagolót raktam rá, még a tartó konzolt se kellett lecserélni, 3 pontos felfogatás, a bordáskerék is passzol rá. Itt még a kezdeti stádium, némi beállítás még kellett neki(anyázással :D) :

 

A fene se gondolná hogy így passzol rá. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.