Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anonymous

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések

Recommended Posts

Posted (edited)
On 2019. 05. 29. at 7:17, kisMikola írta:

Sziasztok,

Bár régi a hozzászólás, hátha. Valaki meg tudná mondani, hogy hol találom ezt az "Astra y17dt leggyakoribb típushibák" cikket/bejegyzést? 

Köszönöm

Szia  ( ezt még én raktam fel valahonnan régen....)

" valaki ezt régen összeírta, talán segít neked is:       Astra y17dt leggyakoribb típushibák...

1.    Y17DT/L, Z17DTL/H motoroknál előfordul, hogy fellazul az olajszivattyú bordáskereke. Anyát 40Nm-rel lehúzni, bementerögzítőzni, szíjat lecserélni.

2.    Y17DT adagolóvezérlő  ( EDU ) gyakran se szó se beszéd megáll.

(Csak hozzáértő javítsa... itt a fórumon van egy két elérhetőség nagyon jó szakeberekhez... ) 

Mennyiségszabályzó szelep cseréje ajánlott. Valamint megnézni a generátor töltését, mert ha ingadozik, az is tönkreteheti az adagolóvezérlőt. Ha nincs multiméterünk, nézzük meg, ha alapjáraton villog a belső világítás, akkor generátor felújítás mielőbb!

3.    Y17DT motorvezérlőkből   ( ECU )  kirohadnak a lábak. Motort mosni veszélyes ezen a tipuson. Motorvezérlő csatlakozójában megállhat a víz. Ha a gázolaj folyik a motorvezérlőben(ből) akkor az adagolón elfáradt az előtöltés szabályozó szelep tömítése (alul az adagolón, csak újra cserélni!), onnan nyomja fel a gázolajat. (hihetetlen, de az elektromos vezeték belsejében fekúszik a gázolaj a computerig )  "

Üdv.

Edited by melyon

On 2019. 06. 13. at 21:51, melyon írta:

Szia  ( ezt még én raktam fel valahonnan régen....)

" valaki ezt régen összeírta, talán segít neked is:       Astra y17dt leggyakoribb típushibák...

1.    Y17DT/L, Z17DTL/H motoroknál előfordul, hogy fellazul az olajszivattyú bordáskereke. Anyát 40Nm-rel lehúzni, bementerögzítőzni, szíjat lecserélni.

2.    Y17DT adagolóvezérlő  ( EDU ) gyakran se szó se beszéd megáll.

(Csak hozzáértő javítsa... itt a fórumon van egy két elérhetőség nagyon jó szakeberekhez... ) 

Mennyiségszabályzó szelep cseréje ajánlott. Valamint megnézni a generátor töltését, mert ha ingadozik, az is tönkreteheti az adagolóvezérlőt. Ha nincs multiméterünk, nézzük meg, ha alapjáraton villog a belső világítás, akkor generátor felújítás mielőbb!

3.    Y17DT motorvezérlőkből   ( ECU )  kirohadnak a lábak. Motort mosni veszélyes ezen a tipuson. Motorvezérlő csatlakozójában megállhat a víz. Ha a gázolaj folyik a motorvezérlőben(ből) akkor az adagolón elfáradt az előtöltés szabályozó szelep tömítése (alul az adagolón, csak újra cserélni!), onnan nyomja fel a gázolajat. (hihetetlen, de az elektromos vezeték belsejében fekúszik a gázolaj a computerig )  "

Üdv.

de ha a tápvezetékröl 5-6 cm hosszba leveszed a gégecsövet akkor nem nyomja fel a gasoilttapasztalat Weisz Dani csinálta nálam mig az ujat megvettem 2 év.

Sziasztok!

Közel állok az autóm felgyújtásához.:devlish: .

A kis drága a következőket produkálja. Hidegen pöcc röff. Melegen kb. 10 perc állás után nem indul. Vagyis elindul ha lehúzom a hőfök jeladóról a csatlakozót. Ilyenkor az izzítás lámpa is világít.Hibakód nincs,adagoló elektronika jó,hőfok jeladó cserélve,üzemanyag rendszer rendben,csatlakozók szárazak.

Visszaolvastam nagyon sokat de konkrétan erről nem igazán találtam semmit. 

Valami az izzítással lehet szerintem mert a jeladó kiiktatása után rögtön izzít és indul. Mondjuk az is igaz,hogy hidegen sem villan fel az izzítás mégis indul. Szóval megállt a tudomány.

Ha valaki belefutott már ebbe a hibába kérem jelezze.

4 órája, Klucsó írta:

Sziasztok!

Közel állok az autóm felgyújtásához.:devlish: .

A kis drága a következőket produkálja. Hidegen pöcc röff. Melegen kb. 10 perc állás után nem indul. Vagyis elindul ha lehúzom a hőfök jeladóról a csatlakozót. Ilyenkor az izzítás lámpa is világít.Hibakód nincs,adagoló elektronika jó,hőfok jeladó cserélve,üzemanyag rendszer rendben,csatlakozók szárazak.

Visszaolvastam nagyon sokat de konkrétan erről nem igazán találtam semmit. 

Valami az izzítással lehet szerintem mert a jeladó kiiktatása után rögtön izzít és indul. Mondjuk az is igaz,hogy hidegen sem villan fel az izzítás mégis indul. Szóval megállt a tudomány.

Ha valaki belefutott már ebbe a hibába kérem jelezze.

Nem fordulhat elő hogy amit beleraktál jeladót az is rossz? Ritkán de van ilyen is. 

Három darab jeladóval próbáltam. Közben kifigyeltem,hogy ha visszahűl kb. 50-60 fokra a motor akkor újra pöcc röff.

Sok hibával találkoztam már de ez kifog rajtam. 

Az izzító elektronika is jó.:confused:

Posted (edited)
On ‎2019‎.‎07‎.‎20‎. at 8:46, Klucsó írta:

Három darab jeladóval próbáltam

Konkrétan ez milyen motor. Mert az nem derült még ki.

Edited by gyurigyerek

1 órával ezelőtt, gyurigyerek írta:

Konkrétan ez milyen motor. Mert az nem derült még ki.

Y17TD

20 órája, zotya975 írta:

Y17TD

Facebook csoportban Kozma János a nagy varázslója a motornak. Próbáld meg nála.

Minden száraz,minden működik mégsem indul melegen. Hibakód nincs. Tökéletesen megy az autó. 

Egyenlőre marad a hőgomba vezeték lehúzásos indítási módszer meleg motornál.

Minden szaki csak vakarja a fejét a hibajelenséggel kapcsolatban.

Ja! Volt aki motorcserét ajánlott:hehe::-). Tehát ennyit a szakemberekről:evilgrin:

On 2019. 07. 20. at 8:46, Klucsó írta:

Három darab jeladóval próbáltam. Közben kifigyeltem,hogy ha visszahűl kb. 50-60 fokra a motor akkor újra pöcc röff.

Sok hibával találkoztam már de ez kifog rajtam. 

Az izzító elektronika is jó.:confused:

az nem lehet hogy vissza hül a motor és igy az izzitás besegit