Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Hali!

Olvasom itt ezt az LTM-es dolgot. Néha nekem is olyan, mintha erőtlen lenne a gép ( 1.7DTI). Ilyenkor ha levegőszürőt cserélek akkor utánna jó megen 1 hónapig kb. De szerintem ez nem normális.....

Kérdésem az lenne, ha belefújok a légtömegmérőbe féktisztítót, akkor ha nem annak volt baja, ettől beszarhat?

Nálam a légszűrőtől menő műanyag csövön, ha jól emléxem 2 csatis végű izé is van, melyik a légtömegmérő?

Csak annyni a történet, hogy leveszem, fefújom, visszateszem és mehetek is, vagy van valami trükkje a tisztításnak.

Egyik sorstársam azt mondta, hogy neki jelezte a diaglámpa, hogy gond van. Az már csak akkor jelez ha teljesen szar az LTM, vagy ha kezdeti stádiumban van?

THX előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Olvasom itt ezt az LTM-es dolgot. Néha nekem is olyan, mintha erőtlen lenne a gép ( 1.7DTI). Ilyenkor ha levegőszürőt cserélek akkor utánna jó megen 1 hónapig kb. De szerintem ez nem normális.....

Kérdésem az lenne, ha belefújok a légtömegmérőbe féktisztítót, akkor ha nem annak volt baja, ettől beszarhat?

Nálam a légszűrőtől menő műanyag csövön, ha jól emléxem 2 csatis végű izé is van, melyik a légtömegmérő?

Csak annyni a történet, hogy leveszem, fefújom, visszateszem és mehetek is, vagy van valami trükkje a tisztításnak.

Egyik sorstársam azt mondta, hogy neki jelezte a diaglámpa, hogy gond van. Az már csak akkor jelez ha teljesen szar az LTM, vagy ha kezdeti stádiumban van?

THX előre is!

Az LTM. a légszürö után a 2 bordás gumicsö között van nekem 1, 5 lábas csati van rajta . nekem semmi nem jelezte csak az auto volt erötlen . a féktisztito befujása után várni kell kicsit hogy elpárologjon az anyag .de érdemes többször ismételni a befujást, nekem bevált csak azt nem értem hogy miért cseréltette ki a szer. ha most kiderül hogy jo. sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hali!

Hűl az idő, hosszabbak az izzítások is.

Viszont ez az érdekes nyekergő hang, megen elő jött, és reggel alapjáraton valami komoly intenzitással hangzott.

Kicsit be vagyok tojva, hogy valami fontos dolog nyöszörög.

Indítás után 2-3 percel jött elő alapjáraton, majd ahogy melegedett, úgy halkult. Egy idő után, mikor a fűtés már meleget adott, akkor a normál hangján hallatszott.

Már nem tudok mire tippelni, hogy mi lehet olyan berendezés a motortérben, vagy a tűzfalon az akkumulátor felöli oldalon, ami ilyen beteg hangot adhat ki. Vagy a motor másik feléről jön, és valami oda vezeti, és azért ott hallatszik...

Fordulatra gyorsul....majd gázelvételre visszaáll azonnal az alap nyökögésre. Ez a leg kétségbe ejtőbb számomra.....

Olyasmi hangja van, mintha csúszna egy ékszíj.....

HELP!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hűl az idő, hosszabbak az izzítások is.

Viszont ez az érdekes nyekergő hang, megen elő jött, és reggel alapjáraton valami komoly intenzitással hangzott.

Kicsit be vagyok tojva, hogy valami fontos dolog nyöszörög.

Indítás után 2-3 percel jött elő alapjáraton, majd ahogy melegedett, úgy halkult. Egy idő után, mikor a fűtés már meleget adott, akkor a normál hangján hallatszott.

Már nem tudok mire tippelni, hogy mi lehet olyan berendezés a motortérben, vagy a tűzfalon az akkumulátor felöli oldalon, ami ilyen beteg hangot adhat ki. Vagy a motor másik feléről jön, és valami oda vezeti, és azért ott hallatszik...

Fordulatra gyorsul....majd gázelvételre visszaáll azonnal az alap nyökögésre. Ez a leg kétségbe ejtőbb számomra.....

Olyasmi hangja van, mintha csúszna egy ékszíj.....

HELP!

Szia!

Lehetséges, hogy az ékszíj amíg hideg addig adja ezt a nyöszörgő hangot, én is ugyanezt hallom az enyémnél, nálam azóta van mióta generátort cseréltem. Ha bemelegszik akkor semmi hangja és inkább csak hideg időbe jelentkezik.

Ezzel a problémával kapcsolatban találtam egy olyat az Opel tis programban, hogy a 2000-2002 között gyártott modelleknél a generátor tartó bakját föl kell lazítani és az ékszíjhajtás irányába elmozdítani, majd visszahúzni. Ezt azért kell mert a rosszul álló tartó miatt nem fut vonalba a generátor tárcsája a többi ékszíjtárcsával. A hosszbordás szíjhajtás kényes arra ha nem futnak vonalban a tárcsák egymással, ez tapasztalat.

Ehhez viszont le kell venni a generátort, mert mögötte vannak a csavarok.

Nem állítom biztosra, hogy ez a baja az autódnak csak egy ötlet.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehetséges, hogy az ékszíj amíg hideg addig adja ezt a nyöszörgő hangot, én is ugyanezt hallom az enyémnél, nálam azóta van mióta generátort cseréltem. Ha bemelegszik akkor semmi hangja és inkább csak hideg időbe jelentkezik.

Ezzel a problémával kapcsolatban találtam egy olyat az Opel tis programban, hogy a 2000-2002 között gyártott modelleknél a generátor tartó bakját föl kell lazítani és az ékszíjhajtás irányába elmozdítani, majd visszahúzni. Ezt azért kell mert a rosszul álló tartó miatt nem fut vonalba a generátor tárcsája a többi ékszíjtárcsával. A hosszbordás szíjhajtás kényes arra ha nem futnak vonalban a tárcsák egymással, ez tapasztalat.

Ehhez viszont le kell venni a generátort, mert mögötte vannak a csavarok.

Nem állítom biztosra, hogy ez a baja az autódnak csak egy ötlet.

Üdv: András

Elő lehet csalogatni ezt a hangot úgy is ha terhelem ( pl. kézifék behúzása mellett próbálok elindulni). De magától is elő jön néha.

Elvezetheti a motortér akksi alatt területére?? Mert ha felnyitom a motorháztetőt, akkor is onnan hallani.

Átküldjem neked a hangot?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehetséges, hogy az ékszíj amíg hideg addig adja ezt a nyöszörgő hangot, én is ugyanezt hallom az enyémnél, nálam azóta van mióta generátort cseréltem. Ha bemelegszik akkor semmi hangja és inkább csak hideg időbe jelentkezik.

Ezzel a problémával kapcsolatban találtam egy olyat az Opel tis programban, hogy a 2000-2002 között gyártott modelleknél a generátor tartó bakját föl kell lazítani és az ékszíjhajtás irányába elmozdítani, majd visszahúzni. Ezt azért kell mert a rosszul álló tartó miatt nem fut vonalba a generátor tárcsája a többi ékszíjtárcsával. A hosszbordás szíjhajtás kényes arra ha nem futnak vonalban a tárcsák egymással, ez tapasztalat.

Ehhez viszont le kell venni a generátort, mert mögötte vannak a csavarok.

Nem állítom biztosra, hogy ez a baja az autódnak csak egy ötlet.

Üdv: András

Szia átküldheted a hangot ha gondolod. Én még azt megpróbálnám, hogy levenném az ékszíjat és anélkül is meghallgatnám. A vezérműszíj és a görgők voltak cserélve? Ha veszed le az ékszíjat akkor nézd meg, hogy a feszítő rugója feszít rendesen és a vezető és feszítő kerék, vízpumpa, klímakompresszor szabadonfutó csapágy jók-e?

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bandi25Bp hozzád lenne kérdésem!4 hónapja Te segitettél adagoló vezérlő elektronika problémában,amit újfent köszönök!

Tehát bízom a hozzáértésedben.

Jelenlegi problémám,hogy menet közben rángat.Össze vissza,bár néha mintha nagyobb terhelésnél elő tudnám csalni a rángatást,de már ebben sem vagyok biztos.A gyanú légtömegmérő és 1 hete tisztitottuk a légtömegmérőt ami után már ritkábban vagy egyáltalán nem rángatott.Olvastam itt többszöri tisztitásról ,amit még megprobálunk és meglátjuk mi történik.

Hibát nem jelez az autó.Cserélnék légtömegmérőt,de addig amig nem tudom biztosan,hogy az a baja nem szórnám a pénzt légtömegmérőre.Hogy lehet kiszűrni,hogy a légtömegmérővel van a gond Tech-2 n élkül.Olvastam valami lehuzásos teknikáról,ezt elmagyaráznád részletesen?

Olvastam ugyanez a tünet turbovezérlő cső (vákumcső) sérülésnél is. ????????????

Olyan nagyon erőtlennek nem érzem az autót.Légtömegmérő tisztitás után mentem haza ausztriából autopályán és a 300 km-es uton talán háromszor rángatott.Probából nem kiméltem és egy szakaszon toltam neki mint az állat és sikerült 190km/h-val mennem.

És mivel a baj nem jár egyedül még valami.Álló helyzetben alapjáraton kimozdult a km/h óra mutatóm.

Előre is köszönöm válaszod!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bandi25Bp hozzád lenne kérdésem!4 hónapja Te segitettél adagoló vezérlő elektronika problémában,amit újfent köszönök!

Tehát bízom a hozzáértésedben.

Jelenlegi problémám,hogy menet közben rángat.Össze vissza,bár néha mintha nagyobb terhelésnél elő tudnám csalni a rángatást,de már ebben sem vagyok biztos.A gyanú légtömegmérő és 1 hete tisztitottuk a légtömegmérőt ami után már ritkábban vagy egyáltalán nem rángatott.Olvastam itt többszöri tisztitásról ,amit még megprobálunk és meglátjuk mi történik.

Hibát nem jelez az autó.Cserélnék légtömegmérőt,de addig amig nem tudom biztosan,hogy az a baja nem szórnám a pénzt légtömegmérőre.Hogy lehet kiszűrni,hogy a légtömegmérővel van a gond Tech-2 n élkül.Olvastam valami lehuzásos teknikáról,ezt elmagyaráznád részletesen?

Olvastam ugyanez a tünet turbovezérlő cső (vákumcső) sérülésnél is. ????????????

Olyan nagyon erőtlennek nem érzem az autót.Légtömegmérő tisztitás után mentem haza ausztriából autopályán és a 300 km-es uton talán háromszor rángatott.Probából nem kiméltem és egy szakaszon toltam neki mint az állat és sikerült 190km/h-val mennem.

És mivel a baj nem jár egyedül még valami.Álló helyzetben alapjáraton kimozdult a km/h óra mutatóm.

Előre is köszönöm válaszod!

Szia!

Az autó egyet- egyet ránt vagy inkább megtorpan? Olyat érzel mint mikor a benzinesnél néha kimarad egy gyújtás és ránt egyet?

A légtömegmérőt úgy lehet kizárni, hogy a csatlakozóját lehúzod és kipróbálod 1-2 napig, hogy előjön-e rángatás. Ilyenkor világítani fog a check lámpa. Ha visszadugod akkor néhány indítás után elalszik.

Én levenném még az EGR szelepet is megnézném, hogy nincs-e nagyon elkoszolódva és, hogy nem szorul-e a tengelye?

Az adagoló vezérlőegységet szétszedtétek, átforrasztottátok? Ha nem sikerül a hibát meglelni, akkor érdemes lenne ránézni még egyszer a panel forrasztásaira.

A vákum csöveket érdemes átnézni. A vákum pumpától a turbónyomás vezérlő szelepig és onnan a turbó Westgate szelepéig. Szépen végig kell a csöveket követni.

Azt még nézd meg, hogy a motor tetején az ECU csatlakozójába nem került gázolaj, továbbá érdemes lenne az ABS hibatárolóját is ellenőrizni a kilométeróra mutató bemozdulása miatt, ugyanis a computer a sebesség alapjelet az ABS jeladótól veszi, ha jól tudom akkor a bal elsőtöl.

A motor térben a testpontok csatlakozásai rendben vannak mindenhol?

Ezek az első ötleteim, így hírtelen.

Link to comment
Megosztás:

Egy 1999-es évjáratú X17DTL-es G Astrával kapcsolatban vannak gondjaim. A tünet a következő: ha egyenletes terheléssel haladunk, gyorsítás lassítás nélkül, kb2000-3000 fordulat között pár perc múlva kigyullad a Check Engine lámpa, motor vészüzem, fordulatszám korlátozás. Ha adok egy teljes gázt a lámpa elalszik, és a motor újra húz. Az eltárolt hibakód a P0400, ami a kipufogógáz-visszavezető rendszer hibás visszavezetésére utal. Az EGR visszavezetést ennél a típusnál egy elektromos mágnesszelep által vezérelt, vákumos szelep végzi. Műhelykörülmények között nem lehet a lámpát "felgyújtani", csak terhelve. Adatblokkban / élő adatok / az EGR kivezérlése 1 vagy 95%. Dízelt viszonylag ritkán csinálunk, de nem kellene köztes szabályzott értékeknek is megjelenni? Pl: 38% Esetleg pont ilyen részterheléses üzemben? A Check Engine lámpa felgyulladásának pillanatában az EGR szelep kivezérlés leesik 1%-ra, a légtömegmérő feszültsége kb 200mg/lökettel hirtelen felugrik - ebből talán az következik, hogy az eddig nyitvalevő EGR szelep tényleg bezáródott - . Amiket már ezzel kapcsolatban ellenőriztem: Az EGR szelep vákumkamra nem lyukas, a dugattyú nem szorul. A vákumot szabályzó elektromos szelep már nem ennyire egyértelmű. Bár az ellenállása jó, tápfeszültság hatására a szelep nyit -zár, de ha vákumpumpával ellenőrzöm a szelepet az AUTODATA-ban szereplő "lezár" és "nyit" utakat nem tudom egyértelműen kimérni. Például: létezik hogy ha a szelep nem ad vákumot az EGR membránnak, akkor a depresszor folyamatos falslevegőt szív az elektromos vezérlőszelepen keresztül? És mi van a fékrásegítés hatásfokával?

aki tud segítsen hogy mit lehet vele csinálni ,mert én már halottam olyat is hogy át kell írni a gyári szoftwer ugy hogy ki legyen kapcsolva az egr vezérlés

ide irhattók tamas430@freemail.hu vagy a fórumba előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az autó egyet- egyet ránt vagy inkább megtorpan? Olyat érzel mint mikor a benzinesnél néha kimarad egy gyújtás és ránt egyet?

A légtömegmérőt úgy lehet kizárni, hogy a csatlakozóját lehúzod és kipróbálod 1-2 napig, hogy előjön-e rángatás. Ilyenkor világítani fog a check lámpa. Ha visszadugod akkor néhány indítás után elalszik.

Én levenném még az EGR szelepet is megnézném, hogy nincs-e nagyon elkoszolódva és, hogy nem szorul-e a tengelye?

Az adagoló vezérlőegységet szétszedtétek, átforrasztottátok? Ha nem sikerül a hibát meglelni, akkor érdemes lenne ránézni még egyszer a panel forrasztásaira.

A vákum csöveket érdemes átnézni. A vákum pumpától a turbónyomás vezérlő szelepig és onnan a turbó Westgate szelepéig. Szépen végig kell a csöveket követni.

Azt még nézd meg, hogy a motor tetején az ECU csatlakozójába nem került gázolaj, továbbá érdemes lenne az ABS hibatárolóját is ellenőrizni a kilométeróra mutató bemozdulása miatt, ugyanis a computer a sebesség alapjelet az ABS jeladótól veszi, ha jól tudom akkor a bal elsőtöl.

A motor térben a testpontok csatlakozásai rendben vannak mindenhol?

Ezek az első ötleteim, így hírtelen.

Hali!

Ez a kilóméteróra bemozdulás nekem is megvan. Bár nekem olyankor az fordulatszámmérőm is bemozdul. Az enyémben nincs ABS....

Készítettem róla egy 3gp felvételt,ha valaki kíváncsi a jelenségre.....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az autó egyet- egyet ránt vagy inkább megtorpan? Olyat érzel mint mikor a benzinesnél néha kimarad egy gyújtás és ránt egyet?

A légtömegmérőt úgy lehet kizárni, hogy a csatlakozóját lehúzod és kipróbálod 1-2 napig, hogy előjön-e rángatás. Ilyenkor világítani fog a check lámpa. Ha visszadugod akkor néhány indítás után elalszik.

Én levenném még az EGR szelepet is megnézném, hogy nincs-e nagyon elkoszolódva és, hogy nem szorul-e a tengelye?

Az adagoló vezérlőegységet szétszedtétek, átforrasztottátok? Ha nem sikerül a hibát meglelni, akkor érdemes lenne ránézni még egyszer a panel forrasztásaira.

A vákum csöveket érdemes átnézni. A vákum pumpától a turbónyomás vezérlő szelepig és onnan a turbó Westgate szelepéig. Szépen végig kell a csöveket követni.

Azt még nézd meg, hogy a motor tetején az ECU csatlakozójába nem került gázolaj, továbbá érdemes lenne az ABS hibatárolóját is ellenőrizni a kilométeróra mutató bemozdulása miatt, ugyanis a computer a sebesség alapjelet az ABS jeladótól veszi, ha jól tudom akkor a bal elsőtöl.

A motor térben a testpontok csatlakozásai rendben vannak mindenhol?

Ezek az első ötleteim, így hírtelen.

ez a megtorpanás nekem is meg van ritkán a tech -2 semmit nem jelez de csak akkor ha reggel elindulok aztán napközben nincs y17dtl-m van magyarán ha hideg a nafta de már én sem tudom hogy mi ez amugy a müszernek semmi baja az LTM a féktisztito befujása után ok..

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az autó egyet- egyet ránt vagy inkább megtorpan? Olyat érzel mint mikor a benzinesnél néha kimarad egy gyújtás és ránt egyet?

A légtömegmérőt úgy lehet kizárni, hogy a csatlakozóját lehúzod és kipróbálod 1-2 napig, hogy előjön-e rángatás. Ilyenkor világítani fog a check lámpa. Ha visszadugod akkor néhány indítás után elalszik.

Én levenném még az EGR szelepet is megnézném, hogy nincs-e nagyon elkoszolódva és, hogy nem szorul-e a tengelye?

Az adagoló vezérlőegységet szétszedtétek, átforrasztottátok? Ha nem sikerül a hibát meglelni, akkor érdemes lenne ránézni még egyszer a panel forrasztásaira.

A vákum csöveket érdemes átnézni. A vákum pumpától a turbónyomás vezérlő szelepig és onnan a turbó Westgate szelepéig. Szépen végig kell a csöveket követni.

Azt még nézd meg, hogy a motor tetején az ECU csatlakozójába nem került gázolaj, továbbá érdemes lenne az ABS hibatárolóját is ellenőrizni a kilométeróra mutató bemozdulása miatt, ugyanis a computer a sebesség alapjelet az ABS jeladótól veszi, ha jól tudom akkor a bal elsőtöl.

A motor térben a testpontok csatlakozásai rendben vannak mindenhol?

Ezek az első ötleteim, így hírtelen.

Szia!

Köszönöm a tippeket.Végig zongorázzuk.Majd beszámolok az eredményről lehet mások számára is tanulságos lesz.

Egyébként a rángatás hasonló mint amikor a benzinesnél kimarad a gyújtás.A vezérlő egység forrasztásai renben vannak nem csak a hiba lett javítva,át lett nézve az egész panel.ÁLLITÓLAG!Mi a gyanú,ha hasonlít a gyújtás kimaradáshoz?

Mégegyszer köszönöm!

És jövök az eredménnyel!

Szia

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a tippeket.Végig zongorázzuk.Majd beszámolok az eredményről lehet mások számára is tanulságos lesz.

Egyébként a rángatás hasonló mint amikor a benzinesnél kimarad a gyújtás.A vezérlő egység forrasztásai renben vannak nem csak a hiba lett javítva,át lett nézve az egész panel.ÁLLITÓLAG!Mi a gyanú,ha hasonlít a gyújtás kimaradáshoz?

Mégegyszer köszönöm!

És jövök az eredménnyel!

Szia

Szia!

Én elsőre az adagoló vezérlőegységre gondolnék. Attól, hogy volt javítva még lehet hibás. Az ilyen rángatózásnál sem mindig írja be a hibatárba a P0251 hibát. Ha végképp nem találtok semmi hibát akkor érdemes lenne fölrakni egy másik adagoló vezérlőegységet próbaként egy pár napra. Ezeket a hibákat nagyon nehéz megfogni, még komoly műszerezettséggel és hozzáértéssel is.

Hibakódot nem írt be semmit?

A gázolaj szűrőház csavarja meg van húzva rendesen? Menet nincs megszakítva, gumigyűrű épp a ház és a fedél között?

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok.

Ezen a fórumon új vagyok, vettem a fáradságot és végigolvastam az egészet,

látom sok itt a komolyan hozzá értő fazon ,de a saját problémámra nem igazán találtam választ ( hasonlókra viszont igen )

corsa C 2002 évj és kerek 200 ezer Km Y17Dt 75 lovas motor de tökéletes, nem füstöl, indul, nem zabálja az olajat.

Hiba:

motorfékre néha rángat, és meghatározhatatlan időnként világítani kezd a szervízlámpa. ekkor a nem hajlandó 2800 fölé forogni, de a 1800-2500 tartományba ugyan úgy húz onnan csiga lassan. A szervízlámpa csak akkor hajlandó kialudni, ha leállítom kihúzom a kulcsot....várok pár mp-et és újra indítok ( menet közben szoktam csinálni, de kérlek titeket, hogy a kormányzár veszélyeiről ne írjatok :-)) ) ekkor megint minden rendben........ van hogy tiz percen belül ismét, de van hogy hetekig nem produkálja a hibát.

Mintha azt vettem volna észre, hogy bizonyos fordulat tartásakor szokott előjönni pl tartós tempóban haladás kocsisor miatt. tehát nem teljes terheléskor. Ekkor már semmilyen más módszer nem segít rajta csak a feljebb említett. Motorvezérlő nem gázolajos, légtömegmérőt kicseréltem itthon egy Y20DTH zafiráéval. Az továbbra is ugyanúgy megy a corsa pedig továbbra is produkálja a hibát.

hibakódok egyszerre íródnak be P0370, és P0400

válaszotok előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

P0370 Szivattyú helyzetérzékelő érvénytelen jel - hibás alkatrész: adagoló vezérlőegység

P0400 AGR szelep feszültség alacsony Hibás alk: AGR szelep vagy Adagoló vezérlőegység, meg ír vákum hibát, meg légtömegmérőt.

P0400 AGR szelep feszültés magas Hibás alk: ugyanaz mint az elöbb

P0400 Kritikus rendszermeghibásodás 1 Hibás alkatrészek: valahol a vákumrendszerben hiba, vagy turbófeltöltönyomás hiba, légtömegmérő, AGR szelep, vagy valahol dugulás van.

P0400 Kritikus rendszermeghibásodás 2 : ugyanaz mint az elöbb...

Szóval lehet mit keresgéálni...

:rolleyes:

jó hogy van TIS itthon :)

Link to comment
Megosztás:

tudomásom szerint a y20dth és a y17dt légtömegmérője nem ugyanaz.

uhuhu! esetleg bővebben :-)))

Az igaz, de számomra ebből az derült ki hogy nem az a hibás, vagy rosszul gondolom???

A másik pedig az amit még nem írtam, hogy ha miden Ok akkor sem húz észveszejtően 3000 fölött, ez így normális? A y20dth sokkal hosszabban húz. A hiba továbbra is P0370 és P0400 egyszerre.

Link to comment
Megosztás:

uhuhu! esetleg bővebben :-)))

Az igaz, de számomra ebből az derült ki hogy nem az a hibás, vagy rosszul gondolom???

A másik pedig az amit még nem írtam, hogy ha miden Ok akkor sem húz észveszejtően 3000 fölött, ez így normális? A y20dth sokkal hosszabban húz. A hiba továbbra is P0370 és P0400 egyszerre.

megelőztél :- )))

Link to comment
Megosztás:

uhuhu! esetleg bővebben :-)))

Az igaz, de számomra ebből az derült ki hogy nem az a hibás, vagy rosszul gondolom???

A másik pedig az amit még nem írtam, hogy ha miden Ok akkor sem húz észveszejtően 3000 fölött, ez így normális? A y20dth sokkal hosszabban húz. A hiba továbbra is P0370 és P0400 egyszerre.

megnézetem:

2001 elötti Y20DTH, X20DTH légtömmegmérője ugyanaz mint az Y17DT légtömegmérő.

2001 után más. gondolom más értéken dolgozik.

Link to comment
Megosztás:

P0370 Szivattyú helyzetérzékelő érvénytelen jel - hibás alkatrész: adagoló vezérlőegység

P0400 AGR szelep feszültség alacsony Hibás alk: AGR szelep vagy Adagoló vezérlőegység, meg ír vákum hibát, meg légtömegmérőt.

P0400 AGR szelep feszültés magas Hibás alk: ugyanaz mint az elöbb

P0400 Kritikus rendszermeghibásodás 1 Hibás alkatrészek: valahol a vákumrendszerben hiba, vagy turbófeltöltönyomás hiba, légtömegmérő, AGR szelep, vagy valahol dugulás van.

P0400 Kritikus rendszermeghibásodás 2 : ugyanaz mint az elöbb...

Szóval lehet mit keresgéálni...

:rolleyes:

jó hogy van TIS itthon :)

Ebből a korábbi hozzászólások alapján + hogy mindkét hiba visszavezethető a hibás adagoló vezérlőegységre arra következtetek, hogy azt kellene javítani,

+ pucolni az AGR-t és ellenőrizni a vákumrendszert.

ez ######a ( elnézést)

Link to comment
Megosztás:

Ebből a korábbi hozzászólások alapján + hogy mindkét hiba visszavezethető a hibás adagoló vezérlőegységre arra következtetek, hogy azt kellene javítani,

+ pucolni az AGR-t és ellenőrizni a vákumrendszert.

ez ######a ( elnézést)

Szia!

Én azzal kezdeném, hogy kiszedem az AGR szelepet és kitakarítom, majd új tömítésekkel összerakom.

A motoron lévő összes vákum csövet le elenőrizném, ha csak egy kicsit is gyanús akkor kicserélném.

A P 0370 hibánál pedig a diagnosztika műszer élőadat listájában menet közben figyelném az adagolótengely fordulatszám értékét, ez a mindenkori főtengely fordulatszám fele kell, hogy legyen. Az érzékelő az adagoló vezérlő egység fölött van a szivacs borítás alatt.

A légtömegmérőről annyit, hogy csak akkor tud helyes értéket adni, ha a hozzá valót rakod bele. Ezt úgy is megtudod nézni, hogy a két légtömegmérő bosch számát összenézed. Egy 10 számjegyű kód a légtömegmérő házán.

Természetesen az adagoló vezérlőegységre is érdemes ránézni, bár 200e km-nél már elképzelhető, hogy volt javítva vagy cserélve.

Érdemes lenne még megnézni a turbó westgate szelepnének tengelyét, hogy a rugó ellenében szorulás nélkül működik-e?

Ki kellene próbálni lehúzott légtömegmérő csatlakozóval is.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én azzal kezdeném, hogy kiszedem az AGR szelepet és kitakarítom, majd új tömítésekkel összerakom.

A motoron lévő összes vákum csövet le elenőrizném, ha csak egy kicsit is gyanús akkor kicserélném.

A P 0370 hibánál pedig a diagnosztika műszer élőadat listájában menet közben figyelném az adagolótengely fordulatszám értékét, ez a mindenkori főtengely fordulatszám fele kell, hogy legyen. Az érzékelő az adagoló vezérlő egység fölött van a szivacs borítás alatt.

A légtömegmérőről annyit, hogy csak akkor tud helyes értéket adni, ha a hozzá valót rakod bele. Ezt úgy is megtudod nézni, hogy a két légtömegmérő bosch számát összenézed. Egy 10 számjegyű kód a légtömegmérő házán.

Természetesen az adagoló vezérlőegységre is érdemes ránézni, bár 200e km-nél már elképzelhető, hogy volt javítva vagy cserélve.

Érdemes lenne még megnézni a turbó westgate szelepnének tengelyét, hogy a rugó ellenében szorulás nélkül működik-e?

Ki kellene próbálni lehúzott légtömegmérő csatlakozóval is.

Üdv: András

Köszönöm a hozzászólásokat

Link to comment
Megosztás:

Építő jellegű tanácsokat a corsasoktól nem kaptál?

Két járgány is van itthon, (corsa, zafira) mivel mindkettőben olyan motor van amivel a g astrát is kiadták (Y20DTH és Y17DT), és ez pedig kimondott dízel fórum, ezért gondoltam itt tapogatózni (a kaszni ez esetben lényegtelen)

A corsa fórumban pedig mindenről esik szó, azt több idő átolvasni, de ha lesz több időm átolvasom azt is.

Okos,az opelben tapasztalt emberek fordulnak meg itt.

jó ez a dízel fórum.

Egyébként én is gondolkodom a mechanikus átépítésre, valaki csinálta már itt, de azt is olvastam a dieseladagolok.hu-n, hogy nem megy át zöldkártyán, mivel szigorodnak a mérés feltételei (nem a füstölésre vonatkozó, hanem az elektromos komunikáció STB. Ecece-ecece) , ezt el is tudom képzelni.

Egy rakás elektromos kütyütől megszabadulnék, egy életre :-)

Csak azt nem tudom, hogy oldják meg azt, hogy a hibaellenőrző rendszer, ne figyelje ezeket a dolgokat. Égne a műszerfal mint a karácsonyfa

vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.