Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Nem telefonáltam még neked ez ügyben, az biztos..

Az elsö, ami tönkre ment, az sem eredeti volt, mert az autóm 98-as a légtömegmérö 2002 -es volt.

aztán amikor kicseréltem, akkor sikerült a hibás szériából egy bontottat beszereznem.. de az is ugyan ugy a -10 fokoknál akadt ki.

és ez, amit januárban tetteb bele, ez vadi új volt, én csomagoltam ki, de nem garis.

s mennyiért tudsz szerezni, kb?!

Link to comment
Megosztás:

azt szeretném valaki hozzáértőtől megkérdezni hogy vezérműláncot mikor kell cserélni az y2.0dth án? Köszi előre is a választ? és kb mibe kerül a lánc. köszi csövi. Tudom hogy két fajta lánc is van benne egy dupla soros(ez az adagolót hajtja) meg egy szimpla(ez a vezértengelyt és az adagoló tengelyéről van hajtva).Szóval mikor illik cserélni ezeket.

Link to comment
Megosztás:

azt szeretném valaki hozzáértőtől megkérdezni hogy vezérműláncot mikor kell cserélni az y2.0dth án? Köszi előre is a választ? és kb mibe kerül a lánc. köszi csövi. Tudom hogy két fajta lánc is van benne egy dupla soros(ez az adagolót hajtja) meg egy szimpla(ez a vezértengelyt és az adagoló tengelyéről van hajtva).Szóval mikor illik cserélni ezeket.

soha nem kell cserélni..., csak ha megnyult.

rettenet szivás cserélni....

Link to comment
Megosztás:

elfelejtettem... :blink:

Semmi baj Ákos!

MÉg ugysem aktuális, majd csak tavasz környékén, addigra adja megteljesen magát, legalább is ez a tapasztalat..

Szerinted mitöl olvadhat el 1 év alatt? Lehet, hogy tulfeszt kap? S hidegben jobban melegíti azt a lapkát, ami alapján a beáramló levegö hömérsékletét méri?

Link to comment
Megosztás:

Semmi baj Ákos!

MÉg ugysem aktuális, majd csak tavasz környékén, addigra adja megteljesen magát, legalább is ez a tapasztalat..

Szerinted mitöl olvadhat el 1 év alatt? Lehet, hogy tulfeszt kap? S hidegben jobban melegíti azt a lapkát, ami alapján a beáramló levegö hömérsékletét méri?

Szia ha esetleg az segitség , a vaterán van 1 emberke aki 16.000ft ér hirdet vadi új légtömegméröt

Link to comment
Megosztás:

Szia ha esetleg az segitség , a vaterán van 1 emberke aki 16.000ft ér hirdet vadi új légtömegméröt

Én már vettem tőle, postán utánvéttel...kb. 1 hét....

Számlával meg minden,szerintem korekt...

Üzletben 56 ezertől 22 ezerig ajánlották ugyan azt a tipust...

Link to comment
Megosztás:

Én már vettem tőle, postán utánvéttel...kb. 1 hét....

Számlával meg minden,szerintem korekt...

Üzletben 56 ezertől 22 ezerig ajánlották ugyan azt a tipust...

Köszike!

Utána nézek a Vaterán.

Bár jó lenne a gari, mint Uhuhu mondta,hogy akkor ingyen cserélgetnék évente,ha nem jövök rá, hogy mi lödözi ki nekem minden télen....

Link to comment
Megosztás:

Látom, sok dieseles nem jár ide!

De ha valakit érdekel, akkor találtam 17.000 ért Gyári új GM-es Légmennyiségméröt Bp-en.

Opeldaewoo -nál.

Hi, LacBp!

Momentán OFFolok picit, de nekem éppen légtömegmérő-para van a vasammal (1.2 Viva; 2003). Érdekelnének a lehetőségek, elérhetőségek, akár a fentebb leírt "emberke a Vaterán". A gyári ára 47 pénz. Nincs hozzá kedvem... :blink:

Tudsz segíteni?

Előre is köszi.

Peace

Link to comment
Megosztás:

Helló

Opel Astra 1.7 DTI (Isuzu) tulajdonosa vagyok, de a felhőtlen örömömet beárnyékolja egy "pici" probléma.

Tavaly nyáron 150 km-es út megtétele után az autóm 2200-2500 fordulatnál elkezdett rángatni.Ez igy ment egy darabig majd utána minden rendben lett. Eme hiba ciklusonként állandóan jelentkezett. Opeles tanácsra kicseréltem a légtömeg mérőmet. Sajna a hiba ismét egyszer-egyszer jelenkezik, de már ford. szám függetlenül hideg és meleg motornál is. Rossz ü. anyagot tankoltam, vagy más hiba?

Link to comment
Megosztás:

Hi, LacBp!

Momentán OFFolok picit, de nekem éppen légtömegmérő-para van a vasammal (1.2 Viva; 2003). Érdekelnének a lehetőségek, elérhetőségek, akár a fentebb leírt "emberke a Vaterán". A gyári ára 47 pénz. Nincs hozzá kedvem... :blink:

Tudsz segíteni?

Előre is köszi.

Peace

Szióka!

Nem tudom, hogy mennyire számit reklámnak, de ami jó, megolcsó, az mindenkit érdekelhet!

www.opeldaewoo.hu

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!Eladó 4db 3000 km-ert futott 95%-os Dunlop Sp Sport 2020E 84H-s gumiabroncsom. 195/60R15-ös méretben.Kb: 3 hónapot volt az Astrámon. Nagyobbra cserélem a "régi" garnitúrát--ezért adom el. Amennyiben édekel: az essey98@freemail.hu-ra irj!

Köszi!

Nekem 2005-ös 1.7 CDTI Astra G-m van. Gyári 80 Le-170 Nm-rel. Most csináltattam meg a chippezését az ATC-nél a kipufogót a Janódobnál. Remus 50es rendszert csináltak gázgyorsitóval. Most 115 Le-235Nm!! A fogyasztás kb fél literrel csökkent. Most vegyesben 5.5 literrel járok. Nyáron lesz ez 5 liter is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Eladó 4db 3000 km-ert futott 95%-os Dunlop Sp Sport 2020E 84H-s gumiabroncsom. 195/60R15-ös méretben.Kb: 3 hónapot volt az Astrámon. Nagyobbra cserélem a "régi" garnitúrát--ezért adom el. Amennyiben édekel: az essey98@freemail.hu-ra irj!

Köszi!

Nekem 2005-ös 1.7 CDTI Astra G-m van. Gyári 80 Le-170 Nm-rel. Most csináltattam meg a chippezését az ATC-nél a kipufogót a Janódobnál. Remus 50es rendszert csináltak gázgyorsitóval. Most 115 Le-235Nm!! A fogyasztás kb fél literrel csökkent. Most vegyesben 5.5 literrel járok. Nyáron lesz ez 5 liter is.

Tedd már fel valahová a teljesítménymérés lapot légyszi.

Kiváncsívá tettél. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2005-ös 1.7 CDTI Astra G-m van. Gyári 80 Le-170 Nm-rel. Most csináltattam meg a chippezését az ATC-nél a kipufogót a Janódobnál. Remus 50es rendszert csináltak gázgyorsitóval. Most 115 Le-235Nm!! A fogyasztás kb fél literrel csökkent. Most vegyesben 5.5 literrel járok. Nyáron lesz ez 5 liter is.

Ez a dolog engem is érdekelne, főleg az a gázgyorsítós dolog... :rolleyes:

Hol mükszik ez az ATC cég ?

Link to comment
Megosztás:

Hát ja...... Az én 2.0 motoromra is "csak" 109 lovat vállalnak csippeléssel, pedig abban vélhetően nagyobb tartalék van, mint egy 1.7 -ben....

A fogyasztáscsökkenést meg nem is értem! Lehet Rüsselheimben ki kellene csapni a konstruktőröket??

Azt még valahogyan el tudtam volnaképzelni, hogy nem nagyon nő a fogysztás, de fél liter csökkenés...... nagyobb kipuffogórendszerrel.... nahááát! ;) :rolleyes:

Assszem nekem továbbra is megfelel a kocsikám a 82lóval, meg a 185Nm gyári nyomatékkal! Ha lecserélem és nem egy 150 lótos Zafira, vagy Vectra lesz, akkor nyilván egy 2.2dti

Akkor már inkább optikázok tuningilag! :blink: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.