Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

jó ez a dízel fórum.

Egyébként én is gondolkodom a mechanikus átépítésre, valaki csinálta már itt, de azt is olvastam a dieseladagolok.hu-n, hogy nem megy át zöldkártyán, mivel szigorodnak a mérés feltételei (nem a füstölésre vonatkozó, hanem az elektromos komunikáció STB. Ecece-ecece) , ezt el is tudom képzelni.

vélemény?

Először is ez így igaz és egyébként is üdv!

Másodszor: mindig csak annyit követelhetnek meg, amennyit az adott típustól a gyártóművileg megadott és hatóságilag engedélyezett paraméterek (típusengedély) alapján megkövetelhető. Tehát egy 25-30 éves autótól nem követelheti az elektromos kommunikációt, viszont egy EUROx kategória bejegyzésnél nem fogadja el az alacsonyabb szint teljesítését. A motor irányítórendszerének csatlakozója egyébként sem a hatóság számára készült, nekik az általuk mért értékek és nem a jármű computere által szolgáltatott adatok alapján kell a megfelelőséget igazolniuk.

Egy csatlakozási pont van - nevezetesen a tachográfé - de oda is csak arra felhatalmazott, megfelelő dokumentumok és technikai eszközök birtokában levő (mint pl. a szárazpecsét, stb) személy csatlakozhat. De ez az egész már teljesen más téma.

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Asszem eljött az idő ennek a légtömegmérő takarításnak. Csak és kizárólag a féktisztító a megoldás, vagy tisztítható mással is? THX.

nekem a féktisztito vált be mert hamar el is párolog ua. tisztit /de nem az orrodat/.többször fujd be igy használ.

Link to comment
Megosztás:

Szisztok! Látom,elég sok témára van jó ötletetek,ezért fordulok hozzátok segitségért!Vettem egy 2004-es astra G 2.0dti-t.Teljesen szétvolt szedve.Ősszeraktam,beis indult,nagyon szépen járt a motorja!Második inditásnál is beindult,de 3000-es fordulatnál elkezdett iszonyatosan füstölni,kigyulladt a kontroll lámpa és leis szabájozta a motort 1500-as fordulatra.Leállitottam és ujrainditáskor,már nem égett a kontroll lámpa,de ez csak 3000-es fordulatig tartott,a jelenség ujra előjőtt!Leszabájzás után,már nemis veszi a fordulatot.Rátettük a gépre hátha mond nekem valami okosat.Rengeteg hiba elvolt tárolva benne,de mindet kilehetett üttni és helyre lehetett állitani.A hejzet nem javult semmit!Egy ujabb inditás során,kiirt egy olyan hibát (HOGY NEM TUDJA VÁLLTOZTATTNI AZ ELŐTŐLTÉST)!Lefuttattunk egy ellenörző progit és elvileg minden oké!Minden érzékelő:oké!Minden mágnesszelep:oké!A motor és adagoló ford.sz:oké!Alapjárati előtőltés:oké!Üzemagyag ellátás és nyomás:oké!Befecskendezők:oké!Vákumcsővek:oké!Minden elektromos vezeték és csatlakozo:oké!Jelenleg tanácstalan vagyok és már az issmerőseim is kifogytak az ötletekből!Bevittem egy bosch szervizbe,ahol egy szakembernek nevezett figura az mondta,HÜ HA FOGALMAM SINCS ROLA,DE HADJAM OTT ÉS MAJD BARKÁCSOL VELE VALAMIT!!Szerintem megértitek hogy miért nemmertem otthagyni az autot.Ha valakinek van valami öttlete kérem ossza meg velem.Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!Ez az astra egy banki visszavett auto volt,ráadásul enyhén sérült is! Egy árverésen megvette egy sérült autókkal foglalkozó kereskedö,aki mielött eladta volna nekem,kiárult belöle minden értékes alkatrészt,igy több pénz tudott szakitani!Ezeket kellett nekem pótolni és appránként összerakni!

Link to comment
Megosztás:

Ezek ismeretében szerintem egy alapvető hibáját már fel is tártuk: hiba volt megvenni! Ez mégsem egy veterán, ami közel olyan egyszerű, mint egy faék és szép apránként összelegózza az ember. :)

Tényleg! Ha nem vagyok indiszkrét, eddig mennyi pénznek lobog a haja? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!Ez az astra egy banki visszavett auto volt,ráadásul enyhén sérült is! Egy árverésen megvette egy sérült autókkal foglalkozó kereskedö,aki mielött eladta volna nekem,kiárult belöle minden értékes alkatrészt,igy több pénz tudott szakitani!Ezeket kellett nekem pótolni és appránként összerakni!

Dícséretes a tenni akarásod és a bátorságod, de eléggé merész dolognak tartom így megvenni egy autót.

Ha tényleg szakszerűen is lett megbontva,nem szétgányolva, nos akkor is költséges és szivatós dolog az alkatrészeket pótolgatni bele.

Túl nagy területet fog át a dolog, de szerintem valami elektromos hiba lehet így látatlanban (adagoló elektronika, vagy esetleg ECU)......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Lehet hogy bátor dolog volt megvenni ezt az auto,de én szeretem a kihivásokat és nemfélek attól hogy nemfogom tudni megcsinálni!Elöbb vagy utobb készlessz és jólessz!Akkor elmondhatom hogy megint tanultam valamit,ami mégegyszer nemtud majd megfogni!Ezértis fordultam hozzátok segitségér,mert kérdezni nem szégyen!És ahogy a mondás is szól,holtáig tanul az ember!Ami pedig az anyagi részét illeti,relativ még nevetséges összegbe van.Az autót 250.000-t vettem.Ami a motorhoz kellett alkatrész az több százezress tétel lett volna ha mindent megkellett volna vennem.De elég sok alkatrészem már megvolt ehez a tipushoz és nagyon sokmindent kaptam az ismerőseimtől is!Amit ténylegesen megkellett vennem hozzá,az 73.000-be került.Még kell vennem vagy szereznem,első,hátsó lámpákat.Egy hátsó lökháritót és két baloldali ajtót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Lehet hogy bátor dolog volt megvenni ezt az auto,de én szeretem a kihivásokat és nemfélek attól hogy nemfogom tudni megcsinálni!Elöbb vagy utobb készlessz és jólessz!Akkor elmondhatom hogy megint tanultam valamit,ami mégegyszer nemtud majd megfogni!Ezértis fordultam hozzátok segitségér,mert kérdezni nem szégyen!És ahogy a mondás is szól,holtáig tanul az ember!Ami pedig az anyagi részét illeti,relativ még nevetséges összegbe van.Az autót 250.000-t vettem.Ami a motorhoz kellett alkatrész az több százezress tétel lett volna ha mindent megkellett volna vennem.De elég sok alkatrészem már megvolt ehez a tipushoz és nagyon sokmindent kaptam az ismerőseimtől is!Amit ténylegesen megkellett vennem hozzá,az 73.000-be került.Még kell vennem vagy szereznem,első,hátsó lámpákat.Egy hátsó lökháritót és két baloldali ajtót!

Vaterán láttam hátsó lámpákat(7300-8400Ft/Db), lökhárítót(10e), ajtók (10-25e)

Amugy annyi pénzért nagyon megérte :rolleyes: , még ha darabokban eladtad akkor is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Megoldodott a problémám!Már minden mindegy alapon,szétszedtem az adagolót!Az előtőltés állitó dugattyú megvolt szorulva,valami piszok kerülhetett bele és összerágodott a házzal.Nagynehezen sikerült kiszednem!Probaképp polirpapirral megigazitottam a dugattyút és a hüvejt is!Amikor már könnyedén járt összeraktam és feldobtam az autora!Hibátlan lett a gép.Mostmár csak egy adagolot kell szereznem hogy azis maradjon!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Megoldodott a problémám!Már minden mindegy alapon,szétszedtem az adagolót!Az előtőltés állitó dugattyú megvolt szorulva,valami piszok kerülhetett bele és összerágodott a házzal.Nagynehezen sikerült kiszednem!Probaképp polirpapirral megigazitottam a dugattyút és a hüvejt is!Amikor már könnyedén járt összeraktam és feldobtam az autora!Hibátlan lett a gép.Mostmár csak egy adagolot kell szereznem hogy azis maradjon!

Gratula, ügyes vagy, fő a kitartás!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden kedves OPEL-est.Vásároltam egy 1999-es G Astrát X17DTL-es motorkódu. A következő a gondom,ha egyenletes terheléssel haladunk, gyorsítás lassítás nélkül, kb2000-3000 fordulat között pár perc múlva kigyullad a Check Engine lámpa, motor vészüzem, fordulatszám korlátozás. Ha adok egy teljes gázt a lámpa elalszik, és a motor újra húz. Ez a jelenség van úgy egész nap nem jelentkezik, van amikor egész nap szivat teljesen kiszámíthatatlanul.Ok EGR szelep! Ki lehet e iktatni, és hogyan, hogy sárga Check Engine lámpa ne jelezzen és húzzon a motor normálisan.Ajánlatos ezt a kipufogógáz visszavezetést kikötni?????És hogyan????? Kicseréltették velem a légtömegmérőt is, nem gond mert amúgy is 8 körül evett az autó.

Tényleg mennyit kell enni ezen típusnak.

Nagyon várok segítséget Opeles társaim, mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok.

tamaslaza@freemail.hu

Tel.:06-70-450-2787

Laza Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Megoldodott a problémám!Már minden mindegy alapon,szétszedtem az adagolót!Az előtőltés állitó dugattyú megvolt szorulva,valami piszok kerülhetett bele és összerágodott a házzal.Nagynehezen sikerült kiszednem!Probaképp polirpapirral megigazitottam a dugattyút és a hüvejt is!Amikor már könnyedén járt összeraktam és feldobtam az autora!Hibátlan lett a gép.Mostmár csak egy adagolot kell szereznem hogy azis maradjon!

Találtam egy hibásat, kérdezz rá mi a baja?

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_adagolo_113420872.html

És itt egy tuti, ami az eddigi költségek mellett talán még elfér:

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_2_0di_16..._115276189.html

Békés , boldog karácsonyt mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Megoldodott a problémám!Már minden mindegy alapon,szétszedtem az adagolót!Az előtőltés állitó dugattyú megvolt szorulva,valami piszok kerülhetett bele és összerágodott a házzal.Nagynehezen sikerült kiszednem!Probaképp polirpapirral megigazitottam a dugattyút és a hüvejt is!Amikor már könnyedén járt összeraktam és feldobtam az autora!Hibátlan lett a gép.Mostmár csak egy adagolot kell szereznem hogy azis maradjon!

Tessék.....Újabb ütős tapasztalat

Gratulálok, épp arra gondoltam, hogy megkérlek, hogy mindenképp számolj be a fejleményekről.

Remélem máskor is benézel ide, mert az ilyen emberek nagyon kellenek ide.

A tapasztalatok aranyat érnek.

Szép karácsonyi ajándékot csináltál magadnak ! :-))))

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Segítséget kérnék kedves hozzáértő opel gurutól, hogy a játszadozó EGR szelepet, vagyis a kipufogó gáz visszavezetést ki lehet e iktatni, hogy ne égjen többet az a fránya sárga kis lámpa, és ne vegyen el főleg előzés közben erőt a motortól X17DTL motorú G Asrtámból?

Nagyon kérném olyan embernek az elérhetőségét, aki ezt nekem megoldaná, mert már kétszer előzés közben kigyulladt a sárga lámpácska, erő elment, és a terhes kis feleséggemmel majdnem a szembejövő autóban kötöttünk ki.

Ugyhogy eléggé fontos lenne ez nekem.

Köszönöm előre is.

Itt is, vagy e-mailre is várom válaszotokat hozzáértő OPEL GURUKTÓL.

tamaslaza@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Segítséget kérnék kedves hozzáértő opel gurutól, hogy a játszadozó EGR szelepet, vagyis a kipufogó gáz visszavezetést ki lehet e iktatni, hogy ne égjen többet az a fránya sárga kis lámpa, és ne vegyen el főleg előzés közben erőt a motortól X17DTL motorú G Asrtámból?

Nagyon kérném olyan embernek az elérhetőségét, aki ezt nekem megoldaná, mert már kétszer előzés közben kigyulladt a sárga lámpácska, erő elment, és a terhes kis feleséggemmel majdnem a szembejövő autóban kötöttünk ki.

Ugyhogy eléggé fontos lenne ez nekem.

Köszönöm előre is.

Itt is, vagy e-mailre is várom válaszotokat hozzáértő OPEL GURUKTÓL.

tamaslaza@freemail.hu

http://www.z22se.co.uk/forum/viewtopic.php?f=86&t=5891

Érdemes lenne kipróbálni ezt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom, hogy vannak köztetek a "sokatlátott fajtából", úgyhogy mielőtt egy csilli-villi szervízben lehúznának de csúnyán megkérdezlek titeket, a "helyzet" a következő:

Vettem vagy egy éve egy Astra G 17cdti Classic Caravan-t. A rajt levő gyári nyárigumik a hátsó tengelyen kissé kagylósra voltak kopva és "szóltak", aztán vettem rá alufelniket, amik előtte(-m) szintén G Astrán voltak, kagylósra koptak a hátsó tengelyen így "szóltak", ámde most vettem 4 csont új Good Year téligumit a gépre, jól viselkedett, megérdemli. Csakhogy ekkor ugye már nem "szóltak" a gumik, így meghallottam, hogy 2000 és 2250 közötti fordulatszámon, de minden sebességi fokozatban erősen búgó hangja van valaminek a hajtásláncban. Hogy minek azt nem tudom és nem akkor, ha terhelem, hanem amikor szép lassan gyorsítok kicsit, illetve tartom a tempót vagy motorfékezek, ha erősen gyorsítok, akkor nem, legalábbis nem hallattszik. Olyan a búgás, mint a régi Ikarusok difijének és kardánjának az a amessziről hallható jellegzetes hangja. Amúgy minden ok. a verdával, jól indul, jól fogyaszt, megy amennyire nekem kell, egy rossz rezdülése nem volt a majd egy év alatt, de ez a hang ba...ttul idegesít! Megemeltük kerekenként, mindkét kereket, pörgettük, de akkor nem adja a hangot, csak az úton haladva. Visszaraktam rá a nyári kerekeket, de persze azokat, amik rosszul voltak kopva (Mert ennyi eszem van!) akkor is figyeltem, de nem mondom biztosra, hogy akkor nem hallottam, most a hidegbe meg nincs nagy kedvem megint cserélgetni.

Na szóval, ha van valakinek ötlete vagy tapasztalata, akkor várom! Köszönöm, ha elolvastad, azt meg pláne, ha segíteni is tudtok!

Üdv! Endre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom, hogy vannak köztetek a "sokatlátott fajtából", úgyhogy mielőtt egy csilli-villi szervízben lehúznának de csúnyán megkérdezlek titeket, a "helyzet" a következő:

Vettem vagy egy éve egy Astra G 17cdti Classic Caravan-t. A rajt levő gyári nyárigumik a hátsó tengelyen kissé kagylósra voltak kopva és "szóltak", aztán vettem rá alufelniket, amik előtte(-m) szintén G Astrán voltak, kagylósra koptak a hátsó tengelyen így "szóltak", ámde most vettem 4 csont új Good Year téligumit a gépre, jól viselkedett, megérdemli. Csakhogy ekkor ugye már nem "szóltak" a gumik, így meghallottam, hogy 2000 és 2250 közötti fordulatszámon, de minden sebességi fokozatban erősen búgó hangja van valaminek a hajtásláncban. Hogy minek azt nem tudom és nem akkor, ha terhelem, hanem amikor szép lassan gyorsítok kicsit, illetve tartom a tempót vagy motorfékezek, ha erősen gyorsítok, akkor nem, legalábbis nem hallattszik. Olyan a búgás, mint a régi Ikarusok difijének és kardánjának az a amessziről hallható jellegzetes hangja. Amúgy minden ok. a verdával, jól indul, jól fogyaszt, megy amennyire nekem kell, egy rossz rezdülése nem volt a majd egy év alatt, de ez a hang ba...ttul idegesít! Megemeltük kerekenként, mindkét kereket, pörgettük, de akkor nem adja a hangot, csak az úton haladva. Visszaraktam rá a nyári kerekeket, de persze azokat, amik rosszul voltak kopva (Mert ennyi eszem van!) akkor is figyeltem, de nem mondom biztosra, hogy akkor nem hallottam, most a hidegbe meg nincs nagy kedvem megint cserélgetni.

Na szóval, ha van valakinek ötlete vagy tapasztalata, akkor várom! Köszönöm, ha elolvastad, azt meg pláne, ha segíteni is tudtok!

Üdv! Endre.

Én csak annyira lennék kiváncsi, hogy futóműbeálítás mikor volt? Elvileg 30e km-enként meg kellene nézni.

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyira lennék kiváncsi, hogy futóműbeálítás mikor volt? Elvileg 30e km-enként meg kellene nézni.

:rolleyes:

Tudtommal nincsen gyári ajánlás arra vonatkozóan hogy bizonyos futásteljesítmény után futóművet kell állítani, illetve a beállított értékeket műszeresen ellenőrizni kéne, max. annyi van hogy 15e kilóméterenként szemrevételezéssel meg kell vizsgálni hogy nincsenek-e rajta fizikai behatásból adódó sérülések.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom, hogy vannak köztetek a "sokatlátott fajtából", úgyhogy mielőtt egy csilli-villi szervízben lehúznának de csúnyán megkérdezlek titeket, a "helyzet" a következő:

Vettem vagy egy éve egy Astra G 17cdti Classic Caravan-t. A rajt levő gyári nyárigumik a hátsó tengelyen kissé kagylósra voltak kopva és "szóltak", aztán vettem rá alufelniket, amik előtte(-m) szintén G Astrán voltak, kagylósra koptak a hátsó tengelyen így "szóltak", ámde most vettem 4 csont új Good Year téligumit a gépre, jól viselkedett, megérdemli. Csakhogy ekkor ugye már nem "szóltak" a gumik, így meghallottam, hogy 2000 és 2250 közötti fordulatszámon, de minden sebességi fokozatban erősen búgó hangja van valaminek a hajtásláncban. Hogy minek azt nem tudom és nem akkor, ha terhelem, hanem amikor szép lassan gyorsítok kicsit, illetve tartom a tempót vagy motorfékezek, ha erősen gyorsítok, akkor nem, legalábbis nem hallattszik. Olyan a búgás, mint a régi Ikarusok difijének és kardánjának az a amessziről hallható jellegzetes hangja. Amúgy minden ok. a verdával, jól indul, jól fogyaszt, megy amennyire nekem kell, egy rossz rezdülése nem volt a majd egy év alatt, de ez a hang ba...ttul idegesít! Megemeltük kerekenként, mindkét kereket, pörgettük, de akkor nem adja a hangot, csak az úton haladva. Visszaraktam rá a nyári kerekeket, de persze azokat, amik rosszul voltak kopva (Mert ennyi eszem van!) akkor is figyeltem, de nem mondom biztosra, hogy akkor nem hallottam, most a hidegbe meg nincs nagy kedvem megint cserélgetni.

Na szóval, ha van valakinek ötlete vagy tapasztalata, akkor várom! Köszönöm, ha elolvastad, azt meg pláne, ha segíteni is tudtok!

Üdv! Endre!

Szervusz!

Szerintem a saját érdekedbe vidd el az autot egy szervizbe és méresd be a léngéscsillapitokat,mert a kagylosra kopott gumi annak a jele hogy már nagyon rosszak!Igy az uj gumid és az életedis veszéjbe van.A zugást meg hallani kéne,de emeld meg a kocsit és probáld meg,megmozgatni a kereket,ha tudod billegtettni a kereket akkor kerékcsapágy!Ha az ellsőt mozgatod és mozog,szolj velakinek hogy nyomja be a féket,ha igy nem mozog,csak akkor csapágy!Ha befékezve mozog akkor talpas vagy szilent!Válltoba nézd meg az olajszintet!Ha kevés van benne akkor azis megzugosodhat!Ha tényleg a vállto lessz a baja,lehet kappni adalékot bele ami elfogja csandesiteni neked!Nézd meg a motor és válltotarto bakokat is hogy nincsenek-e elszakadva vagy összeülve,mert ezekis tudnak érdekes hangot addni!

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

Tudtommal nincsen gyári ajánlás arra vonatkozóan hogy bizonyos futásteljesítmény után futóművet kell állítani, illetve a beállított értékeket műszeresen ellenőrizni kéne, max. annyi van hogy 15e kilóméterenként szemrevételezéssel meg kell vizsgálni hogy nincsenek-e rajta fizikai behatásból adódó sérülések.

Igen, nincs gyári ajánlás,da ilyen magyar utakon azért kap a futomű elég rendessen! Hiába nem látszik... Nem árt, sem a gumiknak, sem a vezethetőségnek, ha meg van nézve. Láttam már párszáz km alatt elég szépen elkopott gumit, mert az ismerős fogott egy kátyut, hazajött hétvégén az ország másik feléről, és kuka lett a gumija.....

Azt nem találom, amit tavasszal olvastam, de itt van egy másik oldal, igaz más intervalumot ír.

futoműbeállítás

Link to comment
Megosztás:

Igen, nincs gyári ajánlás,da ilyen magyar utakon azért kap a futomű elég rendessen! Hiába nem látszik... Nem árt, sem a gumiknak, sem a vezethetőségnek, ha meg van nézve.

Mondjuk tény és való hogy a magyar utakra sajnos abszolút más szabályok vonatkoznak mint a fejlettebb országok útjaira, szóval tényleg nem árt megnézetni a futóművet, annál is inkább mert a kagylós kopás valóban lengéscsillapító hibára utal. Ebből a szempontból a 30000km lehet még sok is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Segítséget kérnék kedves hozzáértő opel gurutól, hogy a játszadozó EGR szelepet, vagyis a kipufogó gáz visszavezetést ki lehet e iktatni, hogy ne égjen többet az a fránya sárga kis lámpa, és ne vegyen el főleg előzés közben erőt a motortól X17DTL motorú G Asrtámból?

Nagyon kérném olyan embernek az elérhetőségét, aki ezt nekem megoldaná, mert már kétszer előzés közben kigyulladt a sárga lámpácska, erő elment, és a terhes kis feleséggemmel majdnem a szembejövő autóban kötöttünk ki.

Ugyhogy eléggé fontos lenne ez nekem.

Köszönöm előre is.

Itt is, vagy e-mailre is várom válaszotokat hozzáértő OPEL GURUKTÓL.

tamaslaza@freemail.hu

Szia!

Nekem is ez a motoros autóm van . Én úgy tudom,hogy nem lehet kiiktatni, főleg a lentebb kapott link alapján,mert nekünk vákuumos vezérlése van az EGR szelepnek. Igaz a vákuumot egy kis elektronika szabályozza, de ez nem az,ami a linken van.

2. én úgy tudom, de a nálam okosabbak megerősítenek, hogy úgy lezárni, mint a Ford-oknál nem lehet,mert melegben nem fog elindulni.

Amúgy ne aggódj! egy kis ügyesség kell hozzá, ha valóban ez a hibád, akkor egy csavarhúzó segítségével vedd ki a szelepet, és takarítsd ki. szépen ki lehet kapirgálni belőle kormot. S utána nem lesz ilyen gondod..

De nem lehet, hogy a légtömeg mérőd szórakozik??? Mert ennél a típusnál, főleg 2001 előtt gyártottaknál szériahiba...

Arra is van megoldás, a még nem teljesen halott. Márkatárs elmondása szerint féktisztítóval tisztítható...

Én nem tudom, mert én már kikukáztam belőle a sok felesleges elektronikát. ugyhogy nekem ez a vészfutás jelenség örökre elfelejtve...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.